Dodaj do ulubionych

Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne

29.11.22, 16:32
Drogie Panie, jakiś czas temu była ta rozmowa na temat polskich wypieków w UK i polecane były osoby, które pieką i sprzedają online. Chciałabym zamówić na prezenty świąteczne dobre makowce, pierniki itd ale zupełnie nie pamietam żadnych źródeł takich smakołyków. Czy ktoś może cos zasugerować? Dzieki.
Obserwuj wątek
    • glasscraft Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 29.11.22, 16:38
      Byla forumka z Irlandi Pln, ktora robila i dekorowala super pierniczki - cherrie. Pozegnala sie z forum dawno, ale moze sprobuj jej wyslac maila?
      • steph13 Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 29.11.22, 20:11
        Dziekuje glasscraft, co za bol. Corka chce podarować teściom polski makowiec na świąteczny stół, najlepiej taki co pasowalby na polki Fortnum & Mason, w pięknym pudełku naturalnie etc etc. Pudełko dałoby się załatwić ale z makowcem krucho. Bywała tu również pewna uzdolniona w wypiekach kobieta o imieniu Dorota, czy majaczy mi się?
        • elle-joan Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 29.11.22, 20:20
          Dorota to ma bloga Moje Wypieki, ale nie wiem czy sprzedaje online
    • steph13 Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 29.11.22, 22:47
      O rany, jej makowiec w cieście filo wyglada i zapewne smakuje wspaniałe. Ale rzeczywiście blog zawiera przepisy ale bez żadnych ofert sprzedaży. Chyba przyjdzie spuścić z tonu i pozostać przy tutejszych tradycyjnych ciastach. Dziekuje za podpowiedzi.
      • elle-joan Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 30.11.22, 01:45
        A, jeszcze polskie sklepy często przyjmują przed świętami zamówienia na ciasta.
      • ilonka45 Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 05.12.22, 10:27
        Steph, w każdej prawie dzielnicy jest jakiś sklep z polskimi artykułami, niektóre maja naprawdę dobry wybór ciast, ciastek, świątecznych czekoladek i alkoholi. Można tez zawsze cos zamówić. Rodzina synowej za makowcem nie przepada, wybieram się do Eataly na Liverpool Street po czekoladki, ciastka i panatone, kupiłam już pare pieknie opakowanych słodyczy w polskim sklepie i opłatek. Ten makowiec o ktorym wspomniałaś, samemu można zrobić, wystarczy filo pastry I puszka maku :)
    • aniaheasley Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 30.11.22, 10:31
      Steph, nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz. Znam polska cud ciasto-maker, mieszka na Balham, i w grudniu piecze od rana do nocy, w 'kazdym' polskim domu w SW jest jakis jej wypiek. Jakbys chciala rozwazyc, to napisz do mnie na info@aniaspoland.com, z gazetowej poczty nie korzystam, moge Ci do niej podac numer.

Od Cherrie kiedys pare lat temu kupilam piekne, i pyszne pierniczki swiateczne ozdabiane swiatecznie bialym lukrem. Byly hitem wsrod znajomych i sasiadow, ktorym je rozdalam w sloiczkach, ale Cherrie ciast chyba nie piecze, specjalizuje sie z ozdabianych pierniczkach.
    • aniaheasley Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 30.11.22, 10:39
      PS. Pierniczki Cherrie sa tutaj: www.facebook.com/SweetAtelierBelfast

Wsrod zdjec sa przyklady Christmas ginger biscuits.
      • steph13 Re: Polskie ciasta i ciasteczka swiateczne 30.11.22, 17:27
        Niestety w tym roku Cherrie nie ma Christmas Biscuits 😰😰

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka