Dodaj do ulubionych

jeszcze o zamianie leków

02.05.07, 09:13
Ktoś już prosił o radę w w tej sprawie :) Moja córka - za zgodą polskiego
lekarza - przyjmowała Valerin mite. Ale lek właśnie nam się skonczył i nie
wiem jakiego mogę używać zamiennika w Anglii. Dodam, że dziecko ma 10 lat.
Pewnie gypsi będzie wiedziała :) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • gypsi Re: jeszcze o zamianie leków 02.05.07, 10:16
      w mojej madrej ksiazce;) jest tylko Stressless firmy DDD Ltd. dla dzieci powyzej
      8 r.z., pozostale ziolowe nie sa polecane dla dzieci. Zapytaj farmaceute, moze
      maja cos jeszcze na polkach?
      Pozdro:)
    • brombag Re: jeszcze o zamianie leków 02.05.07, 23:01
      A moze lepiej przejsc sie po prostu do Bootsa i przejrzec polke ze "sleeping
      remedies" pod katem zawartosci valeriany 100mg w jednej tabletce (tak jak w
      Valerinie mite). O rade farmaceute niekoniecznie bym pytala, bo zgodnie z
      procedura dzieciom lekow ziolowych sie tu raczej nie poleca.
        • brombag Re: jeszcze o zamianie leków 04.05.07, 00:31
          Licenced moze mozemy, ale jak sama znalazlas to jedynie stressless jest bodajze
          od 8 r.z, reszta nie polecana dla dzieci a generalnie to polecanie lekow
          ziolowych jest uznawane za "unprofessional" :)
          Z licencjami zas dla kogo i kiedy to moza tutaj krecka dostac. Cetyryrzyna
          jednego producenta jest od 12 r.z (w tabletkach), innego od 16 r.z. Sprzedajac
          te drugiego dziecku 12-letniemu, prawnie popelniam wykroczenie :) Nie mowiac
          np.o kremie Emla, ktory ludzie na potege kupuja na znieczulenie przed
          tatuazami, a ktorego teoretycznie w takim wypadku nie wolno mi sprzedaz, bo
          licencja jest tylko na znieczulenie przy zastrzykach :) Nie mowiac juz
          o "licencji" na sprzedaz max. 32 tabletek paracetamolu jednej osobie i
          powodowanie, ze ludzie tutaj to prawie jak Marysia, ktora cukier kupowala po
          kilogramie w innym sklepie :)
          • gypsi Re: jeszcze o zamianie leków 04.05.07, 10:20
            No tak, co nie jest Evidence Based - nie istnieje.
            A mi tu brakuje Detralexu, Bioparoxu i Eurespalu, buuu... :(
            I Extr. Gingko bilobae na spirytusie, po ktorym wszystkie staruszki odzyskuja
            krazenie i humor;)))
            • diary11 Re: jeszcze o zamianie leków 04.05.07, 18:42
              No i kupiłam :) Stressless...bo jakoś tak najbardziej swojsko mi brzmiała nazwa
              leku :) oglądałam różne inne, ale właściwie wszystkie miały zawartość
              Valeriany powyżej 100g. I tylko na leku o nazwie "Stressless" była informacja w
              jaki sposób można go dawkować dzieciom w wieku 8-12 lat. A oto mi chodziło.
              Bardzo Wam dziękuję za pomoc :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka