Dodaj do ulubionych

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy

06.08.15, 18:25
No, to zajrzyjmy do Księgi.
Data: 6.08.2015 godz. 10.00 początek uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Polski.
Na jej podstawie obliczamy heksagram główny numerologiczną metodą chińskiego mędrca Szao Jonga. Jest opisana między innymi w mojej książce "Księga Źródła", a także na tym forum można znaleźć stosowne objaśniające wątki.

Wypada jako górny trigram Wiatr
jako dolny trigram Chłonność
Razem, dają heksagram 20. Oględziny (Kontemplacja)

Dostajemy obraz człowieka stojącego na podium, na którego zwrócony jest wzrok tłumu. Wszyscy patrzą i słuchają z uwagą tego, co ma do powiedzenia.

Dalsze obliczenie wskazuje na 5 linię zmienną. Pozycja szczytowa w karierze. Władcy, króla, prezydenta, przewodniczącego. Linia Jang. Smok lecący po niebie. Spotkanie z nim niesie korzyść.

Treść 5 linii to: Oględziny Mojego życia.Szlachetny jest bez ujmy (czyli nic nie traci).

"Moje życia" to zwrot Księgi, która mówi w swoim imieniu. Najwyższego archetypu mądrości i wszechwiedzy. W tym wypadku chodzi zapewne o archetyp państwa jako jednego wspólnotowego tworu. Na ogól nieświadomy dla pojedynczych jednostek, lecz w ważnych jak ta chwila ukazujący się każdemu z osobna w jednej i jednolitej postaci. Szlachetny wstępuje na miejsce wyznaczone w odwiecznym i idealnym porządku i jeśli zachowa swoją szlachetność i godność niczego nie może stracić, gdyż jest chroniony energią wspólnoty.

Po przemianie otrzymujemy heksagram 23. Rozłam (Rozpad).
O co chodzi?

Moim zdaniem to stan naszego państwa, rozszarpywanego dotąd po kawałku przez różne grupy interesu, z którego wyjeżdża młodzież i ludzie pragnący "lepszego życia". Tworzy się luka, brak, stan permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia.
W tym beznadziejnym stanie pojawia się potrzeba, ssąca potrzeba, nie tylko w dolnych warstwach społecznych (symbolizowanych przez niższe linie heksagramu) wsparcia kogoś, kto zjawia się w odpowiednim momencie na odpowiednim stanowisku i dysponuje odpowiednio łaskawym, szczodrym i mądrym charakterem, aby sprostać zadaniom do wykonania.
Damy dworu niczym ławica ryb otaczają nowego przywódcę, skore wypełniać rozkazy i pomagać w realizowaniu planów rządzenia.

Jednym słowem Księga opowiedziała o człowieku, który pojawia się niczym z woli bożej opatrzności w trudnej sytuacji państwowej. Społeczeństwo i elity gotowe są go poprzeć, aby zatrzymać i odwrócić tendencję rozłamową. Odejść mają ci, którzy nie dorośli do swoich zadań.

Zsumowanie obu heksów daje 43. Przełom. Ten heks odnosi się do sytuacji przelania się ostatniej kropli goryczy i ogłoszenia słów prawdy na dworze. Jednym słowem sytuacja wyjściowa to przemówienie zawierające ostrzeżenie oraz słowa przysięgi.

ES
Obserwuj wątek
    • jasnygrom Re: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 08.08.15, 12:10
      :)
      Ewo, wg podanych przez Ciebie danych (Data: 6.08.2015 godz. 10.00) mi wypadają trygramy:
      górny - Wiatr (reszta 5)
      dolny - Otchłań/Woda (reszta 2)
      Razem daje mi to 59. Rozproszenie (Wiatr ponad Wodą)
      Linia zmienna 5 czyli 59.5
      Po przemianie linii 5 wychodzi mi heks 04. Młodzieńcze niedoświadczenie (Woda u stóp Góry).
      Za drugą liczbę przyjąłem 10; układ Późniejszego Nieba. Gdzie błąd?

zastanawiajace się pozdro :) ryx
      • transwizje Re: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 09.08.15, 08:31
        Zastanawiające, bo sprawdziłam, i mnie wypada reszta 7, czyli trigram Chlonność/Ziemia.
        Jaką liczbę dzielisz przez 8 w tym wypadku?
        Bo ja w przy górnym trigramie sumę cyfr z daty 2029
        a w przy dolnym z dodaniem godziny: 2039.

Pozdrawiam
        ES
        --
        ---
        www.astrowyrocznia.republika.pl
        www.tareau.republika.pl
        • jasnygrom Re: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 11.08.15, 18:37
          I wsio jasne. Górny trigram identycznie jak Ty, natomiast dolny - użyłem samej 10, dlatego reszta 2. Czyli wyszło moje Rozproszenie (59) i Młodzieńcze niedoświadczenie (04) w używaniu metody Kwiatu Śliwy.

przepraszające za zamieszanie pozdro :) ryx
      • transwizje Re: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 06.08.17, 10:44
        Po kilku latach można już cokolwiek powiedzieć, o odpowiedzi Wyroczni. Oczywiście, moja interpretacja była skażona iluzją, której wielu Polaków uległo, wytłumaczonej przez 20.5. Oraz sumaryczny heks 43, który odniósł się do ekspoze, w którym poruszane były mocno problemy emigracji Polaków.
        23 to utrata popularności z powodu słabości. Prezydent mógłby ją odzyskać, tracąc poparcie partii, która go wyniosła. Czyli stosując weto, lub idąc za ludem. Ale czy wtedy nie straciłby też stanowiska?

--
        ---
        www.astrowyrocznia.republika.pl
        www.tareau.republika.pl
        • jasnygrom Re: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 14.08.17, 13:37
          W świetle ostatnich wydarzeń 23 może oznaczać rozłam grożący partii, która prezydenta "ustanowiła". Od przysięgi minęły 2 lata, a zmienna była piąta linia. Wypada ok. pół roku na jedną linię, czyli cały heksagram to 3 lata.
          liczące czas pozdro :) ryx

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka