Dodaj do ulubionych

Prośba o pomoc w interpretacji heksagramów

11.07.17, 11:29
Dzień Dobry,
od jakiegoś czasu interesuję się Księgą Przemian, staram się udoskonalać swoją wiedzę, ale interpretacja heksagramów czasami sprawia mi trudności.
Ostatnimi czasy mam sporo problemów dotyczących życia zawodowego i co za tym idzie i osobistego. Zadałam Księdze pytanie o to co powinnam zrobić, żeby moje życie przebiegało bardziej harmonijnie i co w takiej sytuacji mogę zrobić. Dostałam odpowiedź 13.3.5/21. O ile heksagram 21 rozumiem jako zmierzenie się oceną mojego życia, poddanie krytyce i sformułowanie nowych decyzji życiowych, to mam trudność ze zrozumieniem heksagramu 13. Zapis linii zmiennych to 13.3 oraz 25.5 ( układ dynamiczny ). Nie wiem w jaki sposób odnieść to do mojego pytania, może linia 3 to moje wycofanie się z aktywnego życia spowodowane kłopotami i ogólną niechęcią do kontaktów. Natomiast linia 5 może sugerować, że nastąpi poprawa w odpowiedniej chwili.
Drugie pytanie jakie zdałam Księdze to w jaki sposób mogę rozwiązać problemy finansowe związane z moją działalnością firmową? Odpowiedź to 63.2.6/9. To rozumiem jako zakończenie pewnych działań, przeczekanie niekorzystnego czasu oraz jakiejś poprawie, która ( sądząc po linii 6 już miała miejsce ). Heksagram 9 to dla mnie działania, które w ostatecznym rozrachunku doprowadzą do korzystnych zmian. Proszę o pomoc, czy moje interpretacje są poprawne. Z góry serdecznie dziękuje.
Obserwuj wątek
  • jasnygrom Re: Prośba o pomoc w interpretacji heksagramów 18.07.17, 18:36
   :)
   gudrun88 pisze:
   ----[1]
   ----sytuacja:
   (...) sporo problemów dotyczących życia zawodowego i co za tym idzie i osobistego. (...)
   (...) wycofanie się z aktywnego życia spowodowane kłopotami i ogólną niechęcią do kontaktów. (...)
   ----pytanie:
   (...) co powinnam zrobić, żeby moje życie przebiegało bardziej harmonijnie i co w takiej sytuacji mogę zrobić. (...)
   ----odpowiedź Księgi:
   (...) 13.3.5/21. (...)

   ----[2]
   -
   • gudrun88 Re: Prośba o pomoc w interpretacji heksagramów 16.08.17, 11:21
    Przepraszam, że tak późno odpisuję. Problemy z internetem i sporo zaległej pracy się na to złożyło. Bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedź. Słowa Księgi poniekąd się sprawdziły, to "przegryzanie" mające na celu chyba uświadomienie sobie co tak naprawdę się dzieje oraz, że trzeba stawić temu czoło. Po zsumowaniu wychodzi heks 52. Przekopanie się przez własne myśli, chwilowe wycofanie i uspokojenie dało pozytywny efekt.
    Jeszcze raz dziękuje :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka