Dodaj do ulubionych

Prośba o pomoc w interpretacji heksagramów

11.07.17, 11:29
Dzień Dobry,
od jakiegoś czasu interesuję się Księgą Przemian, staram się udoskonalać swoją wiedzę, ale interpretacja heksagramów czasami sprawia mi trudności.
Ostatnimi czasy mam sporo problemów dotyczących życia zawodowego i co za tym idzie i osobistego. Zadałam Księdze pytanie o to co powinnam zrobić, żeby moje życie przebiegało bardziej harmonijnie i co w takiej sytuacji mogę zrobić. Dostałam odpowiedź 13.3.5/21. O ile heksagram 21 rozumiem jako zmierzenie się oceną mojego życia, poddanie krytyce i sformułowanie nowych decyzji życiowych, to mam trudność ze zrozumieniem heksagramu 13. Zapis linii zmiennych to 13.3 oraz 25.5 ( układ dynamiczny ). Nie wiem w jaki sposób odnieść to do mojego pytania, może linia 3 to moje wycofanie się z aktywnego życia spowodowane kłopotami i ogólną niechęcią do kontaktów. Natomiast linia 5 może sugerować, że nastąpi poprawa w odpowiedniej chwili.
Drugie pytanie jakie zdałam Księdze to w jaki sposób mogę rozwiązać problemy finansowe związane z moją działalnością firmową? Odpowiedź to 63.2.6/9. To rozumiem jako zakończenie pewnych działań, przeczekanie niekorzystnego czasu oraz jakiejś poprawie, która ( sądząc po linii 6 już miała miejsce ). Heksagram 9 to dla mnie działania, które w ostatecznym rozrachunku doprowadzą do korzystnych zmian. Proszę o pomoc, czy moje interpretacje są poprawne. Z góry serdecznie dziękuje.
Obserwuj wątek
    • jasnygrom Re: Prośba o pomoc w interpretacji heksagramów 18.07.17, 18:36
      :)
      gudrun88 pisze:
      ----[1]
      ----sytuacja:
      (...) sporo problemów dotyczących życia zawodowego i co za tym idzie i osobistego. (...)
      (...) wycofanie się z aktywnego życia spowodowane kłopotami i ogólną niechęcią do kontaktów. (...)
      ----pytanie:
      (...) co powinnam zrobić, żeby moje życie przebiegało bardziej harmonijnie i co w takiej sytuacji mogę zrobić. (...)
      ----odpowiedź Księgi:
      (...) 13.3.5/21. (...)

----[2]
      --- sytuacja:
      (...) problemy finansowe związane z moją działalnością firmową (...)
      --- pytanie:
      (...) w jaki sposób mogę rozwiązać problemy finansowe związane z moją działalnością firmową? (...)
      --- odpowiedź Księgi:
      (...) 63.2.6/9. (...)

--------
      ad. [1]
      Być może sporo problemów bierze się z niechęci do kontaktów. Odpowiedź Księgi (same heksagramy) można odczytać tak:
      ||||:| 13 - Wspólnota - zwrócenie się do wspólnoty, na forum (Twoja akcja);
      |||::| 25 - Niewinność, Nieoczekiwany - grom z jasnego nieba, wnerw (Reakcja);
      |:|::| 21 - Przegryzanie - próby wryzienia się w twoje sprawy, ale bez powodzenia, bo podałaś za mało szczegółów.
      Tak, czy siak, nawiązuj kontakt z ludźmi.

ad. [2]
      Przy problemach finansowych zawsze są jakieś wyjścia. Niestety nie wiemy nic ani o problemach, ani o możliwych rozwiązaniach. Co mówi Księga?

:|:|:| 63.n Po Dokonaniu (O. Sobański)
      :|:||| 63.2 Kobieta gubi zasłony swego wozu. Nie szuka ich, po siedmiu dniach zostaną jej zwrócone.
      Komentarz: Podwładny, który stracił osłaniającą go łaskę zwierzchnika - o co łatwo w czasach tuż po przemianie - nie powinien gwałtownie dążyć do jej odzyskania. Czasem warto przeczekać, aż minie pełen cykl przemiany i wróci dawna koniunktura. (O. Sobański)

:|:||| 05.n Oczekiwanie, Pokarm (O. Sobański); Zamoczony (Ma-Wang-Dui)
      ||:||| 05.6 Wniknięcie do jamy; są nieproszeni goście, trzech mężów, którzy przybywają; uszanuj ich; w końcu pomyślny [obrót spraw].
      Komentarz: W powyższych słowach ukryta jest niezmiernie ciekawa idea! Zdawałoby się na pozór, że "przekraczanie wielkiej rzeki" to wyprawa po coś, co jest widoczne i gotowe. Idziesz po coś i wiesz, co jest twoim celem. Ale odniesienie sukcesu w takiej wyprawie ZAWSZE wystawia cię na wielką niewiadomą. Zawód lekarza to coś innego, niż zwykle wyobraża sobie student medycyny. Służba generała to coś innego, niż myślą sobie młodzi porucznicy. Małżeństwo okazuje się czymś innym, niż marzenia narzeczonych. Dopiero, kiedy osiągnąłeś cel, możesz zobaczyć, czym ten cel jest naprawdę. Dopiero wtedy tajemnica odsłania się - i to właśnie mówią te tajemnicze słowa "wniknięcie do jamy". Wtedy też "przybywają nieproszeni goście, i trzeba ich uszanować" - co znaczy tyle, że kiedy odniosłeś sukces, musisz być gotowy na rozmaite niespodzianki, i dopiero jeżeli je zaakceptujesz, wygrasz naprawdę. Wzmianka o "trzech mężach" przypomina Boga i dwóch aniołów (razem trzech), którzy odwiedzili Abrahama; przypomina też Trzech Króli - widocznie starożytni Chińczycy znali podobne opowieści. (Ma-Wang-Dui)

||:||| 09.n Małe Ogranicza (O. Sobański)
      ||:||| 09.0 Sukces. Gęste chmury, nie ma deszczu z zachodnich regionów.
      Komentarz: Zapowiedź korzystnych zmian, które jednak jeszcze nie nadchodzą. Perspektywa końcowego sukcesu, ale trzeba jeszcze wielu przygotowań. Na razie można wpływać na bieg sytuacji jedynie łagodną perswazją. Stałość, łagodność i umiejętność adaptowania się do sytuacji pozwolą uzyskać wpływ na bieg wydarzeń. (O. Sobański)

cytujące pozdro :) ryx
      • gudrun88 Re: Prośba o pomoc w interpretacji heksagramów 16.08.17, 11:21
        Przepraszam, że tak późno odpisuję. Problemy z internetem i sporo zaległej pracy się na to złożyło. Bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedź. Słowa Księgi poniekąd się sprawdziły, to "przegryzanie" mające na celu chyba uświadomienie sobie co tak naprawdę się dzieje oraz, że trzeba stawić temu czoło. Po zsumowaniu wychodzi heks 52. Przekopanie się przez własne myśli, chwilowe wycofanie i uspokojenie dało pozytywny efekt.
        Jeszcze raz dziękuje :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka