Dodaj do ulubionych

9 na 61 - prośba o pomoc w interpretacji

07.10.18, 16:18
9.3> 61
Taką odpowiedź otrzymała moja siostra na pytanie co ją jeszcze czeka w relacji z partnerem i czy w ogóle coś ją jeszcze czeka.
Jest tylko jedna zmienna, fatalna, mówiąca o rozkładzie i rozpadzie relacji i żadnej innej zmiennej, dającej nadzieje na pogodzenie i kontynuacje. No chyba że 61 daje taką nadzieję, opisując związek, który wewnętrznie jednak nadal trwa. A może 61 mówi po prostu: prawda jest taka, jak ta opisana w 9.3, czyli że to koniec.
Sytuacja jest taka, że trwający ponad dwa lata związek mojej siostry zaczął się rozpadać nieoczekiwanie kilka tygodni temu. Od tygodnia nie mają już w ogóle kontaktu, on nie dzwoni, ona już też nie, ale nie wie, czy to już koniec, czy to tylko przejściowy stan.
Proszę o pomoc w interpretacji :)
Obserwuj wątek
  • iona11 Re: 9 na 61 - prośba o pomoc w interpretacji 07.10.18, 18:10
   Zapytałyśmy jeszcze z siostrą, czy on, jej (były?)partner, odezwie się wkrótce z intencją kontynuowania tego związku i otrzymałyśmy 1 na 9 (znowu 9!).
   Czyli że jednak nie? Smok lata chwiejnie nad głębinami, niezdecydowany, po czym wybiera jednak unik? Czy też tak, wróci, ale po dłuższym okresie wycofania?
   Help :)
  • transwizje Re: 9 na 61 - prośba o pomoc w interpretacji 08.10.18, 21:23
   Jeśli uważnie przeczytasz orzeczenie do heks. 61 to mowa jest tam o przebaczeniu i odejściu od zamiarów egzekwowania kary.
   9.3 mówi o nieporozumieniu. Braku porozumienia i zdenerwowaniu z tego powodu. Ktoś czegoś bardzo chce, ktoś jest w innej fazie, ogólnie sytuacja nie sprzyja realizacji zamierzeń. Kluczem jest wyciszenie się, uważność, odczekanie i nie deklarowanie żadnej decyzji. Trzecia linia jest zmienna, merkurialna, niepewna i niezdecydowana.
   Komentarze do Księgi mówią o trzeciej linii:

   Linii trzeciej dotyczy zazwyczaj niepomyślna wróżba, gdyż grozi jej niebezpieczeństwo. Jest kolanami, łokciami oraz splotem słonecznym. Jest niespokojna, zmienna, jednocześnie w górze (dolnego trigramu) i w dole (pod górnym trigramem), a więc zbyt dumna i zbyt rozczarowana. Waha się niepewna swego losu. Konieczna tutaj jest ostrożna aktywność, gdyż sytuacja jest przejściowa. Ta linia ma charakter merkurialny. Jest ruchliwa i często podróżuje w interesach. Opisuje kontakty z rówieśnikami, rodzeństwem, sąsiadami, współpracownikami, klientami. Wykształcenie podstawowe, średnie i zawodowe. Praca związana z komunikacją, handlem, wymianą informacji i wartości albo rzemiosłem, często nie jest związana z uzyskanym wykształceniem. Oznacza zmienność ról i elastyczność życiową, konieczność podejmowania decyzji w ważnych momentach, potrzebę zaznawania przygód, poszukiwania celu i sensu życia. Liczne zwroty życiowe, zmiany pracy, zainteresowań, partnerów. Skłonność do wahań i nerwowości, w najgorszym wypadku do pomieszania umysłu.

   Jeśli szukać rady jaką zachować postawę w takiej sytuacji, gdy zmianie podlega linia Jang na 3 pozycji, to znajdujemy ją wna 3 linii heksagramu głównego 1. Twórczość (orzeczenia do tego heksa dotyczą właściwie wszystkich linii Jang w każdym heksagramie).
   Komentarz do tej linii zrobiony przez mędrców chińskich brzmi:

   3 linia Jang: Tutaj szlachetny rozwija swój charakter i pracuje nad swoim dziełem. Wierność i wiara wzmacniają jego charakter. Praca nad słowami, dzięki której wspierają się one mocno na prawdzie dodaje jego dziełu trwałości. Wie on, jak to osiągnąć i osiąga to; w taki właśnie sposób zdolny jest zasiać właściwe ziarno. Wie, jak należy wykonać dzieło, a więc je wykonuje. Dlatego w górze nie jest dumny, a na dole nie jest rozczarowany. Jest twórczo aktywny, gdy zaś wymagają tego okoliczności zachowuje ostrożność; w ten sposób nawet w niebezpieczeństwie nie popełnia błędów. Podąża do przodu w zgodzie z czasem.

   Pozdrawiam, ES

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka