Dodaj do ulubionych

52 linia 6 na 15,

26.02.19, 12:52
Na pytanie "co będzie, jeśli zrobię to i to". Ponieważ ta linia chyba mówi o braku ruchu, to nie wiem jak to rozumieć - żeby tego nie robić, czy ze nic się nie zmieni jeśli zrobię?.
Obserwuj wątek
  • transwizje Re: 52 linia 6 na 15, 26.02.19, 17:07
   Zwróć uwagę, że to linia szósta, odchodząca w przeszłość. Moment, gdy działanie opisane przez heksagram się kończy. Zatem jeśli wykonasz ruch od razu wejdziesz w energię heksagramu po przemianie, który zaleca cierpliwość, stateczność, powolność i systematyczność działań.
   ES
    • transwizje Re: 52 linia 6 na 15, 27.02.19, 11:50
     Jeśli nie potrafisz powiązać odpowiedzi, czyli heksagramu na teraz z sytuacją, w której jesteś, powiązaną z pytaniem to trzeba brać pod uwagę, że odpowiedź jest nie na temat, lub z innej mańki. Dzieje się tak, jeśli rozpytywać Księgę co chwila, zmieniając co chwila pytania, bez odpowiedniego namysłu czy zastanowienia. Zapytywanie jest formą medytacji, musi być tym poprzedzone, inaczej są wpadki.
     Można jeszcze próbować dodać liczby obu heksagramów, tutaj 52+15=67-64=3 i z otrzymanego heksagramu sumarycznego wyciągnąć podpowiedź, jeśli wiąże się treścią z sytuacją wyjściową, i pytaniem to odpowiedź jest na temat, jeśli dalej nie rozumiesz, trzeba przyjąć, że Księga ma cię na razie dość i mówi swoje.
     ES

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka