Dodaj do ulubionych

46, linie 1.2.3 na 24

01.03.21, 11:53
Pytanie brzmiało, "Co robić dalej ze specjalizacją". Mam duży problem, nie śpię w nocy, bolą mnie plecy i szyja, myślę nad rozwiązaniem i bardzo proszę o wskazówki.
Rozpoczęłam proces specjalizacji, mam już jedną, czuję się dobrze w tym co robię, chcę się poczuć jeszcze lepiej. Pomagam ludziom swoją wiedzą, robię dobre rzeczy.
Ale moja kierownik specjalizacji często kłamie, mówi coś, potem się tego wypiera w żywe oczy, chce iśc na staże, ona nie chce mnie skierować, jest przemocowa na różne sposoby, straciłam do niej zaufanie, boję się, że się narobię, zdrowie zmarnuję, nazwisko zszargam i na nic mi to przyjdzie.
Nie wiem co robić, zostać, walczyć, pisać skargi do właściwej instancji, robić swoje pomalutku uodporniając się na presję, uciekać, zaprzepaścić to co już zrobiłam, zacząć od nowa z kimś innym ?
Jestem tak skołowana, że nawet nie za bardzo rozumiem przesłanie wróżby.Obserwuj wątek
  • transwizje2 Re: 46, linie 1.2.3 na 24 03.03.21, 18:09
   Suma 46 i 24 daje 70-64=6 i rzeczywiście wskazuje na stan konfliktu, w jakim jesteś.
   3 linie to liczba 3, mówiąca do rozdrożu i wahaniu oraz decyzji do podjęcia.
   Dolny trigram, który cały jest zmienny mówi o wahaniu i rzeczach powtarzanych trzykrotnie zanim się spełnią. Dwie dolne linie są na niewłaściwych miejscach, czyli wskazują na dyskomfort i fakt, że nie czujesz się dobrze tam, gdzie jesteś, ale próbujesz w nim trwać. Są jednak w związku wspólnictwa, więc druga wspiera pierwszą w jej dążeniach, więc jakieś wsparcie dla wysiłków i ambicji otrzymujesz.
   Zacytuję: "Wspólnictwo między liniami 1 i 2 oznacza pokusę i skłonność do tworzenia koterii, co nie jest korzystne z punktu widzenia pomyślności istniejącej władzy."
   1 linia to ktoś bez znaczenia.
   2 linia to urzędnik wykonujący polecenia władzy. Zatem sama sobie przypisz kto jest kim.
   Trzecia linia Jang jest właściwa na miejscu nieparzystym, ale za to jako trzecia jest w punkcie, któremu przypisuje się niedobrą wróżbę.
   Sytuacja jest taka, że próby zyskania zaufania, pogodzenia się i liczenie na łaskawość są nieskuteczne i takie raczej nie będą. Orzeczenie do trzeciej linii mówi o pustym mieście, czyli niedocenionych wysiłkach w pięciu się w górę.

   Cytuję opis działania linii trzeciej. "Linii trzeciej dotyczy zazwyczaj niepomyślna wróżba, gdyż grozi jej niebezpieczeństwo. Jest kolanami, łokciami oraz splotem słonecznym. Jest niespokojna, zmienna, jednocześnie w górze (dolnego trigramu) i w dole (pod górnym trigramem), a więc zbyt dumna i zbyt rozczarowana. Waha się niepewna swego losu. Konieczna tutaj jest ostrożna aktywność, gdyż sytuacja jest przejściowa. Ta linia ma charakter merkurialny. Jest ruchliwa i często podróżuje w interesach. Opisuje kontakty z rówieśnikami, rodzeństwem, sąsiadami, współpracownikami, klientami. Wykształcenie podstawowe, średnie i zawodowe. Praca związana z komunikacją, handlem, wymianą informacji i wartości albo rzemiosłem, często nie jest związana z uzyskanym wykształceniem. Oznacza zmienność ról i elastyczność życiową, konieczność podejmowania decyzji w ważnych momentach, potrzebę zaznawania przygód, poszukiwania celu i sensu życia. Liczne zwroty życiowe, zmiany pracy, zainteresowań, partnerów. Skłonność do wahań i nerwowości, w najgorszym wypadku do pomieszania umysłu."

   Ponieważ linia trzecia jest Jang i dotyczy zakończenia sytuacji, w jakiej się znajdujesz cytuję radę chińskiego Mędrca komentującego tę linię.
   "3 linia Jang: Tutaj szlachetny rozwija swój charakter i pracuje nad swoim dziełem. Wierność i wiara wzmacniają jego charakter. Praca nad słowami, dzięki której wspierają się one mocno na prawdzie dodaje jego dziełu trwałości. Wie on, jak to osiągnąć i osiąga to; w taki właśnie sposób zdolny jest zasiać właściwe ziarno. Wie, jak należy wykonać dzieło, a więc je wykonuje. Dlatego w górze nie jest dumny, a na dole nie jest rozczarowany. Jest twórczo aktywny, gdy zaś wymagają tego okoliczności zachowuje ostrożność; w ten sposób nawet w niebezpieczeństwie nie popełnia błędów. Podąża do przodu w zgodzie z czasem."

   Zatem rośnięcie w pustym miescie wymaga od ciebie cierpliwości, rozwagi, elastyczności, ustępliwości i nieustępliwości wewnętrznej w tym, co chcesz osiągnąć.
   Przemiana mówi, że nadejdzie moment, gdy twoja prosperita wróci i wysiłki zostaną wynagrodzone.

   Pozdrawiam, ES
  • lucinafilia Re: 46, linie 1.2.3 na 24 04.03.21, 15:08
   Nadzwyczajne:) Bardzo dziękuje, nie spodziewałam się tak wyczerpującej interpretacji, jestem bardzo wdzięczna. Byłam „urzędnikiem”, ale za chwilę będę kimś bez znaczenia. Jestem już po dwóch ekstremalnie ciężkich rozmowach, czeka mnie jeszcze trzecia, najprawdopodobniej ostatnia. Wróżba mówi, że tak, duża ulga.
   Pozdrawiam KW
   • transwizje2 Re: 46, linie 1.2.3 na 24 04.03.21, 20:00
    No, tak, jeszcze o jednym nie wspomniałam. Gdy wypada pierwsza linia to odpowiedź dotyczy nowej sprawy, która stoi na progu.
  • jasnygrom Re: 46, linie 1.2.3 na 24 05.03.21, 13:21
   :)
   Lucinafilia pyta: "Co robić dalej ze specjalizacją".
   Yijing odpowiada: 46.1.2.3 / 24.

   :::||: 46.1 Wzrastanie
   :::||| Wzrost, któremu towarzyszy zaufanie, przynosi wielkie szczęście. Komentarz: Rośnie z niskiego, skromnego miejsca, dzięki sympatii i zaufaniu, jakim obdarza go zwierzchnik.

   :::||| 11.2 Pokój
   :::|:| Łagodnie traktuje prostaków. Z determinacją przekracza rzekę w bród. Nie lekceważy tego, co odległe. Nie ogląda się na towarzyszy. Idzie środkiem. Komentarz: Czas dobrobytu trzeba wykorzystać na doskonalenie ludzi prostodusznych i nieoświeconych, serdecznie, lecz zdecydowanie. Trzeba wykorzystać okazję podjęcia ryzykownych przedsięwzięć, dokładnie obliczając siły i środki. Unikać klik i związków opartych na interesach, iść prostą drogą równowagi.

   :::|:| 36.3 Gasnące światło
   :::::| Światło gaśnie podczas łowów na południu: ich główny przywódca jest schwytany. Nie należy zbyt szybko oczekiwać stałości. Komentarz: Dzięki wytrwałej pracy prowadzonej w dobrej wierze ład zostaje przywrócony, a prowodyr zamętu unieszkodliwiony. Ale ład nie powróci szybko, straty są trudne do odrobienia.

   :::::| 24.0 Powrót. Punkt zwrotny
   :::::| Sukces. Wychodzi i powraca bez błędu. Przybywają przyjaciele bez winy. Droga wiedzie tam i z powrotem. Siódmego dnia zwrot. Korzystne jest mieć dokąd pójść. Komentarz: Po okresie upadku nadchodzi poprawa, jak zdrowie po chorobie, jak zgoda po kłótni. Powraca życiodajne światło. Postęp jest naturalny, nowe związki zastępują stare, zgodnie z prawami natury. Tworzą się nowe związki ludzi ożywionych podobnymi ideami. Po każdych sześciu miesiącach w przyrodzie następuje zwrot: właśnie nadchodzi siódmy miesiąc, zwrotny (7 – „młody jang”). Światłość jest jeszcze słaba, więc przedsięwzięcia muszą być ostrożne i ograniczone. Jest to heksagram XI miesiąca rocznego cyklu (ok. 20.XII - 20.I) - zimowe przesilenie.

   ----
   serdecznie życzące powodzenia pozdro :) ryx

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka