Dodaj do ulubionych

52 na 15 a planowana podróż do kraju :-/

27.04.09, 01:32
chciałam się z dziećmi wyrwać na wakacje do Polski, finansowo i czasowo plan
jest taki typu "na dwoje babka wróżyła", ale tez jest to jedyny realny czas.
No to zapytałam, co z tym wyjazdem (tak ogólnie, mając na myśli realność
szansy), a tu 52, szósta linia, po zmianie 15. Czyli góra (zatem dom,
powstrzymywanie), umiarkowanie i te rzeczy. Znaczy się co, w domu przyjdzie
nam siedzieć? no na to mi wygląda :( wewnętrzny heksagram to 40, czyli znów,
odpoczynek, powrót do codzienności, no nic co by zapowiadało wyjazd.
Ech, a i my chcemy jechać, i rodzina w Polsce się cieszy na perspektywę
naszego przyjazdu...
Obserwuj wątek
    • kozka1 Re: 52 na 15 a planowana podróż do kraju :-/ 29.04.09, 10:05
      Cześć

Bierz proszę poprawkę na moje umiejętności - ale moim zdaniem mozna czytać to tak:
      52 Góra - powstrzymanie, bezruch, to też duże miasto, nosi w sobie także obraz 2 osób odwróconych do siebie plecami, 6 linia górna "Wspaniałe Trwanie w Spokoju. Pomyślny los. (Pochodzi on stąd, że jest to chojne zakończenie)" ma pomyślne orzeczenie, poza tym 6 miejsce linii mówi że heks się kończy. To już za Tobą.

Przechodzi w 15 - Umiar, cierpliwość, doprowadzanie spraw do końca. To o czym Ewa pisała - metoda małych kroczków. Cierpliwe dopinanie spraw na ostatni guzik.
      Jak poczytasz linie 15 w sumie każda mówi o posuwaniu się do przodu. Wymaga to cierpliwości i wytrwałości. Wszystkie linie mają orzeczenia pomyślne. Ewa pisała, ze to heks radzący po prostu robić swoje - bez nadmiernej ekscytacji, ani pesymizmu. Ostatnia linia daje wskazówki, żeby przyjżeć się sobie i w razie koniecznośći zdyscyplinować się.

Czytałabym więc tą przemianę tak:
      po okresie bezruchu przechodzisz w fazę cierpliwego realizowania swojego planu, który po pewnym czasie doprowadzisz do końca.
      Pozdro.
      K.

• musztardyzacja Re: 52 na 15 a planowana podróż do kraju :-/ 29.04.09, 14:40
        a wiesz, ze tez mi przychodziła do głowy taka interpretacja (no w końcu chodzi
        mi też o podróż do domu - o matko, jak to brzmi :) - więc ta góra może nie być
        aż tak od czapy) ale wolę odczytywać to nader ostrożnie niż nader
        optymistycznie, bo bilety musiałabym kupić już, a za 6 tygodni się może okazać,
        że tak właściwie to ja sobie na ten wyjazd nie mogę pozwolić (niepewna sytuacja
        finansowa). No zasadniczo, strachu trochę jest.
        • kozka1 Re: 52 na 15 a planowana podróż do kraju :-/ 29.04.09, 20:08
          Góra kojarzy mi się z brakiem ruchu, działania, powściąganiem pragnień, rodzajem
          letargu wynikającym z rozeznania sytuacji - brakiem szans realizacji pragnienia
          w określonym czasie - dlatego pragnienia trzymasz na wodzy, po to żeby nie bolało.
          "człowiek szlachetny nie wykracza myślami poza swoje położenie bo to rani
          serce". - piękne zdanie, swoją drogą jedno z moich ulubionych z Księgi i często
          je przywołuję.

• transwizje Re: 52 na 15 a planowana podróż do kraju :-/ 03.05.09, 12:47
      Kózka ma rację, 6 linia odnosi się do przeszłości. Stan powstrzymywania się i pobytu w domu kończy się.
      15 wygląda mi na jakieś prace do dokończenia. Może są to jakieś procedury, zakup biletów, uzgodnienia, nie wiem. 15 wiąże się z dniem codziennym, pracą zawodową, i taniością. Trzeba dokończyć jakieś zaczęte prace, ty sama zresztą powinnaś wiedzieć co.
      Co do sensu i przebiegu samej podróży Księga chyba nie wypowiedziała się bezpośrednio.
      Pozdrawiam
      Ewa
      • jasnygrom Re: 52 na 15 a planowana podróż do kraju :-/ 03.05.09, 21:23
        :)
        Księga z Ma-Wang-Dui mówi:
        52.6 Gęste korzenie; pomyślny [znak].
        --------
        Gęste korzenie mi kojarzą się z krainą przodków, z ojczyzną. Dodatkowo górna
        Góra (dom za górami, czyli gdzieś daleko) zamienia się na Ziemię, kraj
        przyjaciół, ojczyznę ("matczyznę").

Wilhelm:
        15.0 Człowiek szlachetny doprowadza sprawy do końca.
        --------
        Zapowiedź powodzenia Twych planów.

życzące końcowego sukcesu pozdro :) ryx
    • musztardyzacja :-/ 8 i pieniadze na wyjazd 27.05.09, 20:43
      jak juz wspomnialam wczesniej, wyjazd (na ktory sie troche zadluzylam) finansowo
      sie zapowiadal 50/50. Mowiac konkretniej, zalezalo to od dwoch klientow. Dzis
      wychodzi na to, ze jeden sie wycofal po zrobieniu czesci pracy, bo sam sie tak
      spoznil z materialami, ze wykonianie tego jest niemozliwe w terminie. A drugi
      jest od paru tygodni na etapie "jutro juz na pewno bedziemy miec fundusze
      zatwierdzone, blablabla". czyli skonczy sie jak z tym pierwszym.

Krotko mowiac, jesli chodzi o to, jak ja to widze, to bardziej by pasowal jakis
      heksagram typu 47 albo 52 z trzecia linia albo cos podobnego. A tymczasem co
      pytam o to, jak faktycznie bedzie wygladala moja sytuacja z pieniedzmi na
      wyjazd, to czego bym nie rzucila (no przyznam sie, losowalam kilka razy, po
      pierwsze z nerwu, po drugie dlatego, ze z tego nerwu i tak nic nie rozumialam,
      po trzecie dlatego, ze sytuacja sie zmieniala - tzn. informacje od klientow) -
      no w kazdym razie za kazdym razem wychodzi mi po przemianie 8:

ograniczenie 60(1,2) na 8
      entuzjazm 16(4,5) na 8
      gromadzenie 45 (4) na 8.

Hm. Jak sie ma 8 do pieniedzy?
      • jasnygrom :-/ 8 i pieniadze, 2 fazy 01.06.09, 19:37

1.
        Pieniądze w 08 można skojarzyć na 2 sposoby.

(a)
        08 to Woda u góry i Ziemia na dole. W "szamańskim" układzie trygramów (tzw.
        3-cie Niebo) na zachodzie leży Woda, na północy Ziemia. Między nimi (płn.zachód)
        jest Grom, zaś naprzeciwko niego (płd.wschód) Wiatr. Wiatr leży też tam w
        układzie króla Wen. Zgodnie z tradycją Feng-Shui kierunek ten oraz trygram Wiatr
        to pieniądze (rejon bogactwa).

(b)
        Cieniem (w miejsce linii słabych silne i na odwrót) heksagramu 08 (czyli w
        miejsce Wody Ogień, w miejsce Ziemi Niebo) jest heksagram 14 Wielkie Posiadanie
        (Posiadłość).

2.
        Może Księga chce powiedzieć, że to nie pieniądze są w tej sprawie najważniejsze,
        a związki międzyludzkie (jakaś organizacja?).
        Można tu wyróżnić 2 fazy. Same nazwy heksagramów prowadzących do 08 Zjednoczenia
        (Trzymania Się Razem) są znaczące. Faza 1: Ograniczenie, Niezgłębiony. Faza 2:
        Entuzjazm, Przyjmująca, Gromadzenie.
        Pierwsze losowanie ma zmienne 1 i 2 linie:
        60.1 mówi, aby nie działać (nie wychodzi przez drzwi) ani nie mówić (ani na
        dziedziniec). 29.2 mówi, że można się starać osiągnąć tylko coś małego.
        Losowanie drugie (4 i 5 linia) oraz trzecie (linia 4) mają orzeczenia już
        zdecydowanie bardziej optymistyczne. 16.4 osiąga wielkie rzeczy; niech nie ma
        wątpliwości; gromadzi przyjaciół. 02.5 najwyższa pomyślność. 45.4 wielka pomyślność.
        Wynika stąd, że początki nie rokują najlepiej, natomiast dalej w czasie sytuacja
        korzystniejsza. Główne pytanie brzmi: jak mocno dalej w czasie? Czy to dotyczy
        tego samego, czy może kolejnego terminu? Ot, zagwozdka.

3.
        Jeżeli kolejno 3 razy końcowy heksagram wypada ten sam, to musi jest tu znaczący.

życzące pomyślnych lotów pozdro :) ryx
        • transwizje Re: :-/ 8 i pieniadze, 2 fazy 03.06.09, 09:18
          czasem problem tkwi w nas, w naszym umyśle. Jeśli ktoś jest zakręcony na jednym rozwiązaniu/pomyśle przyszłości nie może się przebić do sfery właściwej odpowiedzi o przyszłości, otrzymuje jednak wskazówki na temat tego, co go nakręca. Jeśli Musztardyzacja uzależniła wyjazd od powodzenia jakichś zamówień w pracy/firmie i pieniądzach z tego płynących otrzymuje wciąż opowiadanie o losie tych zamówień. A nie o samym wyjeździe, który jest poza/ponad tym.

Ostatnio pytałam o los mojej wciąż nie wywierconej studni. Jest koleś, który się tego podjął, ale wciąż jest pod natłokiem pracy i nie wiadomo, czy zdąży w terminie, czy nie zrezygnuje w ostatniej chwili itp. Wypadło 45.4 na 8. Wygląda na to, że słowa dotrzyma i umowy firmowej. Mimo, że umówiony czas jest już blisko, a wieści brak. Choć coś mnie zastanawia w tym zestawie heksów.
          Pozdro
          Ewa
          • kozka1 Re: :-/ 8 i pieniadze, 2 fazy 03.06.09, 11:49
            transwizje napisała:
            Choć coś mnie zastanawia w tym zestawie heksów.

Tak sobie myślę o tym... Obraz jest taki, jezioro nad ziemią czyli "stojąca"
            woda, zbiornik (pasi do studni)po przemianie to otchłań (woda "w ruchu",
            zasadzka, czyli coś ukrytego, złodziej), nad ziemią.
            Studnia będzie przeciekać?
            Pozdro
            K.
            • kozka1 Re: :-/ 8 i pieniadze, 2 fazy 03.06.09, 12:18
              ...no i jeszcze dodatkowo księżyc - ubywanie i przybywanie. Facet studnię
              wywierci (4 linia pomyślna), ale nie będzie trzymała stałego poziomu wody z
              powodu ukrytego wycieku?
              Jak to wciąga! Kurcze blade.
              • transwizje Re: :-/ 8 i pieniadze, 2 fazy 03.06.09, 20:26
                ech, wyciek wody w studni jest pożądanym efektem. Gorzej jak wiercisz i wody brak.
                ;-))))
                pozdro
                E.
                co do szamańskiego porządku, o którym jasnygrom. myślę, że stosowano go do szamańskich celów (magiczno-uzdrowicielsko-wizyjnych), a w pytaniu M. takich celów moim zdaniem nie ma.
                e.
                • jasnygrom Re: :-/ 8 i pieniadze, 2 fazy 03.06.09, 22:53
                  Ewa pisze:
                  co do szamańskiego porządku, o którym jasnygrom. myślę, że stosowano go do
                  szamańskich celów (magiczno-uzdrowicielsko-wizyjnych), a w pytaniu M. takich
                  celów moim zdaniem nie ma.
                  --------
                  Nie wiem, do czego stosowano porządek "trzeciego nieba" (zwany także
                  szamańskim). W pytaniu M. również nie dostrzegam celów, które Ewo wymieniasz.
                  Spróbowałem odpowiedzieć na pytanie Musztardyzacji: "Jak sie ma 8 do
                  pieniedzy?". Na ten temat z heksagramu 08 nic więcej nie potrafiłem wydusić.
                  szukające pozdro :) ryx
                  • transwizje Re: :-/ 8 i pieniadze 07.06.09, 09:39
                    8 ma Otchłań u góry. Otchłań u góry w Ksędze to chmura, bądź deszcz (w dole to rzeka), w 48 u góry to woda z głębi wyciągnięta na powierzchnię. W tę mańkę myśląc moja przemiana na 8 może oznaczać instalację wodną w domu, w obejściu, czerpiącą z ziemi (8 ma w dole Ziemię, otwór chłonący). Lecz, kózko, co ciekawe nagle przyszło mi do glowy rozwiązanie moich wątpliwości. Płynęły one z faktu, że oba heksy, 45 i 8 są o podobnej naturze, jeśli chodzi o manifestowanie się w rzeczywistości i trudno mi tu było pojąć rodzaj przemiany. Jeśli 45 oznaczałoby znalezienie majstra i uzgodnienie z nim wykonania studni, to 8 jest trochę dziwne, bo po wykonanej pracy powinniśmy się rozstać, a tu jakieś przymierze, umowa...
                    Jednak minął wyznaczony przez pana termin i nic się nie wydarzyło, co kazało mi wyciągnąć wniosek, że na pewno 45 nie tyczy się jego osoby i pracy. Co zatem? Olśnienie.
                    W gminie obradowała niedawno rada gminna (45. Zgromadzenie) i zatwierdzono budowę wodociągu do naszej wsi, z pomocą dotacji unijnej (8. Unia).

Ha! i to też przykład nauczny względem problemu musztardyzacji. Ja pytałam o swoją studnię i wodę kilka razy (poprzednich odpowiedzi nie pomnę już). W końcu Księga ODPOWIEDZIAŁA: będzie woda, ale z wodociągu.

Pozdrawiam z zachmurnego lasa
                    Ewa
                    • kozka1 Re: :-/ 8 i pieniadze 09.06.09, 14:27
                      Ha, na to bym nie wpadła. Pomyślałabym, że jeśli powstanie studnia to 8-związek
                      też jest na miejscu - manifestować się jako Twój związek z nią, codzienne
                      korzystanie, a jeśli byłby jakiś problem techniczny to związek z majstrem. Ale
                      to naciągane ;-).
                      Mnie ta wijąca woda, ruch, zastanowiło (bo u góry czytałam jako rzekę), czego
                      przy studni mieć miejsca nie powinno, bo to niejako ujarzmiona woda. No, ale
                      teraz to wszystko jasne. i Unia i obraz jednak wijącej się wody, zaginania i
                      prostowania - rury. Wszystko opowiedziane w obrazie. No zatyka mnie, ciągle
                      zatyka.... Może ja tej swojej japy już nie domknę z zadziwienia....
                      Pozdro
                      K.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka