Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Troche swiezych informacji

26.10.10, 08:12
    Moze ktos udzielic informacji o Andorze.Glownie jestem zainteresowany warunkami sniegowymi,ktora pora zimy jest najpewniejsza?
    Ogladajac filmy z You Tub to widac ze poczatek lutego jest troche slabiutkiej zimy.
    www.youtube.com/watch?v=fzN457CuKo8&NR=1Pzdr.Sky.
    Obserwuj wątek
        • kalinihtaa Re: Troche swiezych informacji 26.10.10, 21:25
          Jak dla mnie to możesz się szybko znudzić - mało ciekawych tras, dodatkowo sama Andorra to też nic ciekawego. Jadąc z Francji masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów w dół, wzdłuż drogi są monolityczne hotele, podobne do francuskich bloków. Sama stolica to kombinacja sklepów reklamowanych jako najtańsze w Europie (allegro jest tańsze) oraz biurowców (raj podatkowy). Wokół łyse góry i zero atrakcji, kuchnia w stylu hiszpańskim. Można pojechać tam raz i to jedynie na krótki (max 2, 3 dniowy) wypad.
          Podsumuję tak - gdybym mieszkał w okolicy to bym się cieszył, że mam coś takiego pod bokiem. Mając do pokonania kawałek drogi z Polski i przeznaczenie 7 dni ze swojego drogocennego urlopu - musieli by mi dopłacić.
          No chyba, że wszędzie już byłeś i wszystko ci się znudziło ale wtedy i tak wybrał bym np. Rockies.
          Pozdro
      • kalinihtaa Re: Troche swiezych informacji 26.10.10, 23:07
        mając do dyspozycji samochód na miejscu próbował bym połączyć Andorrę z hiszpańskim "centrum sportów zimowych" (no, może nie centrum a centruś) w Cerler
        cache.skiinfo.com/maps/es/slopesandlifts/EESCERLER.jpg
        kwaterować się możesz np w Bonasque (parę fotek wrzuciłem poniżej), co prawda strasznie lanserskie - takie nasze Krupówki ale od biedy może być.
        • skyddad Re: Troche swiezych informacji 27.10.10, 03:31
          Dzieki za odzew Kalinihtaa . Ciekawosc tam sie nie bylo i wiele osob pisze rozne rzeczy.
          Co do dojazdu to najtanszy z Skandynawi samolotem do Barcelony z Kopenhagi,okolo 12 poloczen dziennie koszt okolo 330zl w obie strony, plus transfer do Andory ok.50€ w obie strony.Nie oplaca sie brac nart lepiej wypozyczyc.Hotele z wyzywieniem polowa tego co w Dolomitach to dlaczego nie.3 godziny lotu mozna wytrzymac.Do Kopenhagi z domu jest 50 minut pociagiem,odprawiasz sie sam idzie blyskawicznie,wszystko zautomatyzowane.Bylem pare tygodni temu w Chorwacji zyc nie umierac w dalszym ciagu w e wrzesniu 28C,cena dobrej whiski na lotnisku taniej niz w Polsce.Wypoczelo sie jak nigdy.Mnie juz nie potrzeba takich super tras do jazdy dobry hotel,dobry obiad i caly dzien na powietrzu aby tylko wruchu i duzo slonca,przezyje.
          Szukalem na gazeta archiwum wypoowiedzi to niestety Starucha nie znalazlem inni, kazdy sie wypowiadal inaczej.Te filmy z You Tub sa zachecajace,co takiemu staruchowi jak ja potrzeba wiecej juz jest blizej niz dalej do konca.Znalazlem wypowiedzi ludzi ktorzy tam byli NL,S,DK,GB wszyscy sobie chwalili okolo 200km tras,nowe wyciagi dobra baza hotelowa i tanio.Tak, taniej sie nie znajdzie w zadnej czesci Alp.Pewniak pogodowy to styczen luty.
          Jeszcze raz dzieki Kalinihtaa .
          Pzdr.Sky.
      • zolviu Re: Troche swiezych informacji 30.10.10, 12:50
        hej sky

wczoraj wlasnie wracalem z barcelony nad alpami, pogoda bajka, pieknie osniezone, wzroku od szyby nie moglem oderwac - smaku sobie narobilem juz na zime ogromnego

w andorze sam bylem jedynie latem, wywarla na mnie bardzo kiepskie wrazenie, stolica
        smierdzaca, zatloczona i kiczowata. no ale to z nartami nie ma nic wspolnego

a co do nart to informacje z pierwszej reki bede mial od szwagierki ktora wybiera sie tam po 3 stycznia na narty (tez z barcelony jak Ty) wiec jesli wybierasz sie w pozniejszym terminie to costam bede juz wiedzial

a co do taniego latania... dobrze kombinujesz ale musisz sie jeszcze troche postarac :p
        moje 3 osoby w dwie strony poznan-barcelona-poznan - 125,95 zł. za te Twoje 330zł to 8 osob by polecialo ;)
        chociaz... jak przekonuje ortodox samochodem by pewnie bylo lepiej... i skrzynke gołąbków i wiaderko schabowych by mozna zabrac... ;)
      • robak_58 Re: Troche swiezych informacji 30.10.10, 14:26
        Nie byłem ale znalazłem wpis co prawda bardziej o Pirenejach ale i o Andorze troszeńke też jest.
        Tu mała uwaga, iz autor owego tekstu mieszka na co dzień w Portugalii w Porto, więc relacje podróżnicze są nieco odmienne od tych z Polski.

Tekst linka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka