Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

szklarska poręba czy warto?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.11, 14:50
    Witam,
    ponieważ od dwóch lat uczę mojego 5-cio latka jazdy na nartach, zmuszona jestem (ze względu na polskich instruktorów) do nartowania w Polsce. W tym roku planuję wypad do Szklarskiei - hotel Gawra. Czy ktoś wie jakie tam panują warunki na stokach (styczeń). Czy te trasy tak pięknie prezentujące się na stronie skiarena szrenica są faktycznie dobrze utrzymane i śnieżone. Może ktoś z was korzystał tam z "narciarskiego przedszkola"? Będę wdzięczna za informacje, a nie komentarze.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Armin Re: szklarska poręba czy warto? IP: 195.20.110.* 23.09.11, 14:41
        No właśnie właśnie czy ktoś tam ostatnio jezdził?

Byłem parę dni temu i rzeczywsicie jest tam nowy wyciąg - prawie na samą Szrencie - jest to nowoczesna, szybka 6 osobowa kanapa.

Gospodarz mówił , ze teraz nie ma juz podobno kolejek- tylko jakos nie chce mi sie w to wierzyc?
        Czy ktoś z szanownych forumowiczów był tam w sezoenie w 2011 roku?
        Jak to działa, jak kolejki - czy długo trzeba czekać?

Jeżeli są kolejkto znowu bede jezdził do Harachova;)

Pozdrawiam

Armin
        • Gość: pepe Re: szklarska poręba czy warto? IP: 91.218.157.* 23.09.11, 15:07
          Na Szrenicy zaszły zmiany na lepsze ale nadal jest kiepsko. Byliśmy zeszłej zimy w Szklarskiej. Trafiliśmy akurat na odwilż (połowa stycznia). Większośc tras było zamkniętych a te otwarte ledwo nadawały się do jeżdzenia. Spędziliśmy tam niecałe pół dnia. Na szczęście blisko jest Harrachow i Rokytnice gdzie można było pojeździć. Mimo takich samych warunków pogodowych Czesi umieli zadbać o swoje trasy dużo lepiej, praktycznie nie odczuwało sie na tamtejszych stokach długotrwałej odwilży.
        • Gość: beti Re: szklarska poręba czy warto? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.11, 16:58
          Witam, dziękuję bardzo za cenne informacje. No cóż nie brzmi to zachęcająco w związku z tym zdecydowaliśmy się na Szpindlerowy (po raz kolejny), mamy zagwarantowane przedszkole narciarskie no i baza jest jednak lepsza, nawet przy dodatniej temperaturze. Szklarską odwiedzę przy okazji świąt , gdyż wybieram się do Świeradowa. Pozdrawiam beti
      • rpodolak Re: szklarska poręba czy warto? 23.09.11, 15:30
        byłem w zeszłym roku w 3 Króli (po raz pierwszy po jakichś 10 latach przerwy) moje spostrzeżenia:
        - nowa kanapa OK
        - trasy przygotowane b. słabo ale dało sie jeździć
        - największe zaskoczenie pozytywne - brak kolejek (pomimo długiego weekendu) - być może przyczyną była pogoda - owilżowo i niekktóre dni deszczowo :-(
        mimo to wyjazd oceniam pozytywnie - bo mój 6 letni syn nauczył sie jeźdić na puchatku :-)
        pzdr
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka