Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

W tym sezonie na nartach już nie pojeździmy kumy

24.02.12, 19:07
    Temperatury w dzień w większości ośrodków dochodzą do 15 stopni.
    To już chyba koniec kumy? :(
    Obserwuj wątek
      • b-a-n-i-t-a Re: W tym sezonie na nartach już nie pojeździmy k 24.02.12, 19:20
        Ups kum skyddad mnie uprzedził :)
        Czyli jednak to jest prawda kumy. Doszły mnie takie informacje z obozu Pana Prezesa, że prawdopodobnie nic nie będzie z marcowego wyjazdu ze względu na pogodę. Byłby to pierwszy taki sezon od pamiętnego 2004 roku. Chyba Pan Prezes będzie musiał zmienić swoje przyzwyczajenia na następne sezony bo jak widać klimat się zmienia i coraz krócej daje się jeździć na nartach :( Dobrze, że przynajmniej styczniowy wyjazd był udany.
      • ortodox Re: W tym sezonie na nartach już nie pojeździmy k 24.02.12, 22:36
        Ja w ogóle nie przepadam za marcowymi nartami ( poza lodowcami ), bo mokry śnieg pod narami to żadna przyjemność. Dlatego zawsze jeżdżę w styczniu ... kiedy mróz szczypie, ale narty idą jak trzeba. W tym roku nie udało się, została nadzieja na marzec, ale widzę kumie, że na nadziei skończy się moje nartowanie. Całe szczęście, że lody puszczają pomału i niedługo będę łódkę wodował :)
        ... ahoj
      • Gość: Orni Re: Dlaczego to już nie pojeździmy? IP: *.dclient.hispeed.ch 25.02.12, 18:31
        No Kumie, tos mnie troche zawiödl, 15° w srodku dnia jest oczywiscie prawie nie do jazdy, zato na drugi dzien masz trasy bezbledne conajmniej do jedenastej/dwunastej, trzeba tylko zaczynac jazde o 8.30 a najpozniej o 9.00 i te trzy godziny jazdy na twardym to tak jak kiedy indziej caly dzien na miekkim (zakladajäc oczywiscie, ze Ci narta trzyma).
        pozdr.
        Orni
      • ewangelizator_carvingu Re: W tym sezonie na nartach już nie pojeździmy k 25.02.12, 23:29
        po co ta panika? idzie wiosna wiec bedzie cieplej,

na jakiej podstawie mozna stwierdzic jak bedzie pogoda w marcu? prognoza na dluzej niz kilka dni to wciskanie kitu, zmieni sie jeszcze kilka razy

ale ok pobawmy sie w tę metoorologiczna karuzele

GFS podaje ocieplenie next week w potem ochłodzenie, czyli klasyczny marzec, jestem przekonany ze na swieta bedzie jeszcze można przyzwoicie pojedzić w austriackich Alpach
        • b-a-n-i-t-a Re: W tym sezonie na nartach już nie pojeździmy k 26.02.12, 00:32
          Kumie dla ścisłości to ja się znam na przepowiadaniu pogody mniej więcej tak samo jak na przepowiadaniu przyszłości z fusów ;) Takie dość niepokojące wieści otrzymałem od Pana Prezesa, przy czym zaznaczam, że Pan Prezes również nie specjalizuje się w tym fachu, więc na pewno pochodzą one z jakiegoś trzeciego źródła. Czy od zakopiańskich babek, którym w kościach na tę okazję coś zaczęło trzeszczeć czy też z innego źródła tego niestety dokładnie nie wiem :)
          Przyznać wszakże muszę, że zdecydowanie bardziej apokaliptyczne wizje przedstawia nam tu kum skydadd :) Niepokojące są też temperatury, które już osobiście sprawdzałem, dochodzące do 15 stopni między innymi w Sestriere, Sankt Anton am Arlberg, Zell am Ziller, Bormio, Flachau... a w niektórych z tych ośrodków nisko zdecydowanie nie jest. Mam też pierwsze potwierdzenia od kumów będących w tej chwili w Alpach. Jeśli jednak twierdzisz kumie, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte to obyś miał rację ;)
          • Gość: Tom Re: W tym sezonie na nartach już nie pojeździmy k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.12, 18:37
            Niestety potwierdzam.
            Dziś o 5 rano wróciłem z Sauze d'Oulx. W piątek w Sestriere było +22 na dole i ok +18 w słońcu w połowie stoku. Trasy przygotowane perfekcyjnie ale w tej temperaturze wszystko szybko mięknie a na dole płynie. Zjazd z Mt. Fraiteve do Sestriere praktycznie gondolką bo w połowie stoku śnieg się kończy a to co zostało jest już miejscami wymieszane z ziemią.
            Cały tydzeń od 18 do 25 lutego bardzo udany, słoneczny i w nocy mroźny. W dzień (za wyjątkiem piątku 25.02) temperatury w okolicy 0 do +4, trasy świetne, najlepsze w Monti della Luna i Montgenevre.
            pozdrawiam
            Tom
          • b-a-n-i-t-a Re: Dobra wiadomość ;) 08.03.12, 23:52
            Akurat to, że kum Jabolak cierpi na pomroczność jasną chyba nikogo szczególnie nie dziwi biorąc pod uwagę ilość kwaśnych jaboli przez niego spożywanych, ale żeby i kum na starość problemy z pamięcią miał? to się zupełnie nie spodziewałem ;) Jak widać jedynie kum Orni świeżością umysłu się wykazał, zapewne alpejskie powietrze zbawienny wpływ na niego ma :)
            Jednakże dobrze, iż kum kwestię poruszył, bo plan się nieco zmienił i choć nadal będzie to Szwajcaria (może też Austria) to raczej już nie Berneński Oberland. A co w Szwajcarii to prawdę mówiąc ja w tej chwili nie wiem, chociaż stawiam na Gryzonię. Myślę, że sam Pan Prezes do końca jeszcze nie zdecydował, wszystko będzie zależeć od rozwoju sytuacji, pogody i decyzje pewnie będą podejmowane w ostatniej chwili, może nawet już na miejscu co do konkretnego ośrodka. No dla wielu kumów to może być szokująca informacja i może nawet jakiejś teorii spiskowej się dopatrzą biorąc pod uwagę, że niektórzy wyjazdy swe rezerwują na rok wprzód, ale u Pana Prezesa coś takiego absolutnie nie ma racji bytu ;)
            • staruch5 do kuma Banity 09.03.12, 09:19
              no to niewykluczone, ze w tej Gryzonii, znowu bedziemy sobie deptac po pietach :-)
              Szukam lokum w Chiavennie na same swieta. dzieki za rade. Ale tylko 1 hotel ma oferte ze skipassem w Maurycym i to nie na swieta. Reszta ma przed swietami i glownie Madesimo.
              Zamierzam jezdzic 8 dni na karnecie Alta Valtellina w Livigno+Bormio, a pozniej w Maurycym.
              • b-a-n-i-t-a Re: do kuma Banity 09.03.12, 10:13
                Podoba mi się kumie ten plan ;) Oby tylko śnieg był jeszcze do tego czasu.
                Zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego hotelu żeby się coś więcej dowiedzieć o te promocje i chyba rzeczywiście nie obejmują one okresu od 5 do 10 kwietnia, tak mi przynajmniej powiedziała moja znajoma przedstawicielka lokalnego folkloru :) Widzisz, że jak banita coś pisze to przeważnie ma racje a nie jakieś bajki innych kumów z wikipedii przepisane ;)
                Jeśli planujesz jeździć z Chiavenny żółtym autobusem to pamiętaj kumie, że jedzie on do St. Moritz jakies 1:45 minut, więc trzeba bardzo wcześnie wstać. Najlepiej poszukaj lokum gdzieś za Chiavenna to będziesz miał bliżej. Jest tam kilka niewielkich miejscowości, np. Prosto także kierunku na St. Moritz nie powinieneś pomylić :) Najładniej jest w Borgonuovo z widokiem na kaskady.
                My raczej będziemy w nieco wcześniejszym terminie, może nawet już od poniedziałku i według mnie Pan Prezes postawi na jakieś nowe ośrodki, wiec chyba nie w St. Moritz, chociaż mnie osobiście bardzo się tam podoba.
                • staruch5 Re: do kuma Banity 09.03.12, 10:25
                  na dojazdy zamierzam uzywac swojego pojazdu. Znalazlem lokum ze sniadaniem, ktore na moje wyrazne pytanie obiecuja dac o 7mej.
                  To jest sama Chiavenna. Bardziej mi sie podobal domek w Piuro, ale skurczybyki nie odpowiadaja na moje zaczepki.
                  Plan jest taki, zeby jezdzic po 2 dni w Livigno i Bormio, w Wielka Sobote juz w Maurycym i na wieczor przeniesc sie do Chaivenny. Niedziela i Poniedzialek Wielkanocny Maurucy z Chiavenny.
                  We wtorek po swietach ostatni dzien na nartach w Maurycym i powrot na srode rano do pracy.

Nie jest zbyt dobrze ze sniegiem. Teraz byl opad, ale slaby w Maurycym akurat.
                  Zobaczymy. I tak juz teraz kilka tras na Corviglii i Corvatschu nie dziala...
                  • staruch5 klopoty ze sniegiem 09.03.12, 10:35
                    do wczoraj Engadincy podawali na trasach na 3000 m npm 80 cm, na 2000 m npm 40 cm. A dzis juz na 2000 podaja 20 cm. No to jest krytycznie malo, jak na za miesiac....
                          • staruch5 Re: klopoty ze sniegiem 10.03.12, 12:52
                            jak bym jechal sam, to bym pojechal wcesniej.
                            To jest jedyny wolny termin mojej 2. polowy, ktora jeszcze w tym sezonie nie widziala sniegu na stoku :-( Tak wiec - nie ma wyjscia.
                            Ale - choc to Wielkanoc - raczej powstrzymam sie od zaliczki (choc to ryzykowne). Na razie pogoda nie jest zla. Dziwi mnie baaaardzo owe 20 cm na 2000 m npm. To fatalny punkt wyjscia.
                            • skyddad Re: klopoty ze sniegiem 10.03.12, 19:06
                              Witaj Staruch,
                              sledze dla Ciebie,niestety z tych dwoch dni przeradza sie na wiele i to cieplo ktore az dojdzie do Polski bedzie juz wiosennie.Noce moga byc chlodne ale to juz nie co jest obecnie.
                              Dzisiaj sypalo prawie wszedzie w Alpach ale coz ztego jak temperatury dzienne juz sa plusowe i zaczyna wszystko plynac.Lodowce sa pewniakiem.
                              Pzdr.Sky.
                              • zolviu Re: klopoty ze sniegiem 11.03.12, 11:00
                                > Dzisiaj sypalo prawie wszedzie w Alpach ale coz ztego jak temperatury dzienne j
                                > uz sa plusowe i zaczyna wszystko plynac

ja nie wiem ze ja zawsze nie tam gdzie trzeba... jak w grudniu ani płatka sniegu nie bylo to mnie zasypalo w tignes ze puscic mnie do domu nie chcieli, jak wczoraj pada i na plusie to w hochkonig slonce bez jednej chmurki, mrozik, full sniegu i rewelacyjne warunki do jazdy ;) chyba uprawiacie troche czarnowidztwo :p
                                  • staruch5 Re: klopoty ze sniegiem 12.03.12, 19:54
                                    Skyddad czesto przesadza.
                                    Jest ocieplenie, ale nie tylko piatek. Bedzie lampa wyzowa. Izoterma 0C wchodzi na jakies 2900, ale juz w sobote niedziele ma spasc na 2000, czyli w dolinach najwyzej 10C.
                                    O zadnych 20C nie ma mowy. Chyba, ze u Skyddada "w sloncu". To taki jego specjalny termometr...
                                  • jabolkn Re: klopoty ze sniegiem 12.03.12, 20:56
                                    skyddad napisał:

> Na pocieszenie ze teraz pojdzie szybko i nie bedziecie sie juz meczyc to od pia
                                    > tku wchodzi w Alpy ponad +20C, wszedzie.

w Zermatt wlasnie przestal padac sniezek
                                    i jest minus 2 stopnie
                                    • skyddad Re: klopoty ze sniegiem 13.03.12, 10:10
                                      Witaj Janusz,
                                      Wszedzie to znaczy oprocz lodowcow i powyzej 3000m.Wiadomo ze na lodowcach lekko sie wytrzyma do Swiat Wielkiej Nocy.
                                      Dzisiaj patrzac na obrazy z Alpenpanorama to juz widac te granice ponizej 1000m bez sniegu i zmieniajaca kolor na zielonkawy.Resorty juz sa puste ludzi bardzo niewiele.
                                      Na przyklad Andorra zobacz ;
                                      www.j2ski.com/snow_forecast/Andorra/Grandvalira_snow.html
                                      Zobacz St.Anton;
                                      www.j2ski.com/snow_forecast/Austria/St_Anton_am_Arlberg_snow_report.html
                                      Zobacz Zermatt;
                                      www.j2ski.com/snow_forecast/Switzerland/Zermatt_snow_report.html
                                      Zobacz jaki przyrost sniegu w Zachodnich Wloszech;
                                      www.j2ski.com/snow_forecast/Italy/
                                      Pozdrawiam i zycze pieknego szusowania
                                      www.youtube.com/watch?v=RaEU_A405zA
                                      Sky

• jabolkn Re: Dobra wiadomość ;) 08.03.12, 19:24
          b-a-n-i-t-a napisał:

> Wyjazd z Panem Prezesem został oficjalnie potwierdzony kumy! :)
          to fantastyczne

u mnie tak samo
          Kuria Biskupia potwierdziła wyjazd z Księdzem Kardynałemnaturalnie nie mogę napisać w jakie rejony
          (może będze relacja za jakeś 2-3 lata)
          zdjęć też nie będzie pnieważ jedzie z nami żona Księdza Kardynała
          Księżna Kardynałowa i Ksiądz Kardynał nie chciałby
          aby ktoś z plebsu widział jej podobiznę
          • b-a-n-i-t-a Re: Dobra wiadomość ;) 08.03.12, 23:14
            GratulujęJabolaku wyjazdu z Jego Świątobliwością ;)
            Co się zaś kwestii zdjęć tyczy to akurat nie jest nic nowego, bo kum na tym forum żadnego zdjęcia jeszcze nigdy nie zamieścił. Jakoś i bez tego przeżyjemy, tym bardziej, że nie-wirtualni narciarze godnie kuma w tej materii zastępują :)
        • Gość: Orni Re: Dobra wiadomość ;) IP: *.dclient.hispeed.ch 08.03.12, 20:31
          A gdzie to tym razem Cie prezes zabiera, bo jak do zapowiadanego Berner-Oberlandu to nie radze, bo dzis oglosili u nas najwyzszy stopien zagrozenia lawinowego po wczorajszych nocnych opadach. I tylko jutro i pojutrze temperatura na 2000 m okolo - 5°, a od niedzieli znowu wracajä dodatnie temperatury...
          Pozdr.
          Orni
          • b-a-n-i-t-a Re: Dobra wiadomość ;) 09.03.12, 00:06
            A tak do końca kumie to nie wiem gdzie tam nas los poniesie. Będziemy obserwować warunki i pogodę na bieżąco i na tej podstawie podejmować decyzję. Jeśli w jakimś miejscu będzie słabo to się pojedzie w inne. Raczej nie będzie to już Berneński Oberland jak to było wcześniej planowane, właśnie ze względu na warunki. Jeśli będę miał jakieś bardziej szczegółowe informacje to dam znać ;) W każdym razie nadal pozostaje Szwajcaria.
                  • staruch5 sky 16.03.12, 13:48
                    coz, tak pisza ci, co im tylko lodki w glowie.
                    Sezon trwa do srodka kwietniaq - w dobrych osrodkach.
                    A Ty, po wojazach w Monte Rosie 2010 i Madesimo 2011, to gdzie nartowales w tym roku?
                    • staruch5 ciepelko 16.03.12, 16:51
                      wg prognoz dzis mialo byc tak, jak wczoraj, a bylo nieco chlodniej. To trudne dni dla sniegu. Izoterma 0C doszla do 3000 m npm. Ale juz od jutra chlodniej i padnie ona na okolo 2000 m npm. Ma byc tez dostawa sniegu.
                      Od tygodnia ilosc sniegu na trasach w St. Moritz sie nie zmienia. Moze jutro zdecyduja sie oglosic ubytek. Tras wylaczonych nie przybywa.
                        • staruch5 Re: ciepelko 16.03.12, 17:55
                          nie martw sie, snieg bedzie; nie braknie go. Pozostaje tylko kwestia temperatury w Twoim tygodniu. Tu moze byc roznie, jednak z wieksza szansa na upal.
                          • skyddad Staruch 16.03.12, 18:50
                            Staruch wydrukowal;
                            coz, tak pisza ci, co im tylko lodki w glowie.
                            Sezon trwa do srodka kwietnia - w dobrych osrodkach.
                            A Ty, po wojazach w Monte Rosie 2010 i Madesimo 2011, to gdzie nartowales w tym roku?
                            Witaj Staruch,
                            Monterossa 2009, Madesimo 2010,Canillo Andorra 2011, w tym roku mnie przygnalo do Siestiere
                            wiele nie pojezdzilem ze wzgledu na diabelska mgle i sniezyce,nie mniej bylo ciekawie i dobry hotel Cristallo¤¤¤¤ Sestriere, Via Pinerolo 5.Natomiast wykonalem troche fajnych zdjec.Za pare tygodni znow wyjezdzam na poludnie ale do cieplych wod.
                            Tak miedzy nami mozna sie swietnie "ujezdzic" ale tylko na puchu i przy dobrym mrozie.Nie interesuja mnie jazdy po breji a niestety zaczyna wszystko powoli splywac w Voralbergu.
                            Tutaj na polnocy dzisiaj w sloncu bylo +24C czulem sie jak wlecie,juz bez cieplych rzeczy.
                            Spacer cudowny.
                            Pzdr i zycze udanego wyjazdu.
                            Sky.
                              • staruch5 Re: Staruch 16.03.12, 19:55
                                dziekuje.
                                Tego typu dane (jak Twoj link) to sa zupelne banialuki. Prawdziwe sa dane ze stoku, a takie rzadko kto podaje. nam tylko 2 miejsca
                                www.engadin.stmoritz.ch/winter/de/services/schneehoehen/
                                www.valgardena.it/it/bollettino-neve/page212.html
                                Jeszcze profesjonalniej jest podawac ciezar sniegu. To robi tylko nasz TPN!
                                Snieg na trasach ma znacznie wieksza gestosc, niz zwykly opadowy, obok tras. I dlatego tez znacznie wolniej/dluzej topnieje.
                                Pozdrawiam
                            • staruch5 sa szanse na dobra jazde 18.03.12, 12:15
                              krakanie banity na nic sie zdalo. Pogoda jest wspaniala. Teraz i jutro sypanie powyzej 1700 m npm (a nawet 1500). Caly tydzien nieupalny. Zatem snieg wytrzyma do konca marca. Do pelni szczescia potrzebne tylko ochlodzenie z cyrkulacja polnocna na poczatek kwietnia, ale i bez tego powinno byc niezle.
                              Pamietam Wielki Piatek (2 IV) 2010 roku, zima byla powzyej 1200 m npm!
                              zobaczymy. Niekoniecznie bedziemy siedziec w barach.:-)
                              • Gość: skynews Re: sa szanse na dobra jazde IP: *.exigo.ch 18.03.12, 17:38

staruch5 napisał:
                                "krakanie banity na nic sie zdalo. Pogoda jest wspaniala. Teraz i jutro sypanie
                                powyzej 1700 m npm (a nawet 1500). Caly tydzien nieupalny. Zatem snieg wytrzyma
                                do konca marca."

na szczęście na niewielu to krakanie robi wrażenie - śnieg jest i wytrzyma znacznie dłużej jak do końca marca.
                                w C_M właśnie zaczęło sypać i to całkiem niezłe przy temp. +1/0°C - ale wieje tak że temp. odczuwalna jest ca. -2°C.
                                obawiam się że jutro do południa może być strącanie lawin i przynajmniej częściowo zamknięte trasy...mimo wszystko można jednak wstępnie podsumować że sezon 2011/12 był wyjątkowo udany...

Enjoy it !
                                • staruch5 Re: sa szanse na dobra jazde 19.03.12, 09:13
                                  no to w nocy posypalo. dzis (bardzo uczciwi Engadynczycy) przyznaja sie do 40 cm swiezego sniegu na 3000 m npm, 25 cm na 2000 i 20 cm w miescie. A caly dzien jeszcze ma sypac. Zanosi sie na kolejne 40/25 cm!!! Bedzie zapas.
                                  To oczywsicie nie najlepsza wiadomosc dla szusujacych w tym tygodniu, bo pewnie we wtorek bedzie sporo wylaczen z powodu zagrozenia lawinowego. taki opad po polowie marca to skarb!
        • staruch5 na ogol klamie sie w druga strone - zawyza grubosc 21.03.12, 09:54
          ja jeszcze o Engadynczykach.
          Mieli 80 cm na 3000 i 20 cm na 2000 na trasach. Dosypalo im pol metra w poniedzialek. I teraz nadal maja te 80 i 20 cm. czy to juz jest superuczcciwosc, czy glupota.
          No wychodzi na to, ze ratraki plugami wyrzucily ten opad poza trasy.
          Nie da sie wytlumaczyc ugniecenia pol metra sniegu do 0 cm!
          • jabolkn Re: na ogol klamie sie w druga strone - zawyza gr 21.03.12, 15:08
            staruch5 napisał:

> ja jeszcze o Engadynczykach.
            > Mieli 80 cm na 3000 i 20 cm na 2000 na trasach. Dosypalo im pol metra w poniedz
            > ialek. I teraz nadal maja te 80 i 20 cm. czy to juz jest superuczcciwosc, czy g
            > lupota.
            > No wychodzi na to, ze ratraki plugami wyrzucily ten opad poza trasy.
            > Nie da sie wytlumaczyc ugniecenia pol metra sniegu do 0 cm!

wcale nie musieli ugniatać,
            poprostu stacja pomiarowa nie ma nic wspólnego z trasami
            jeśli był silny wiatr to poprostu wywiało
            a tyczka do pomiaru grubości nowospadłego śniegu
            jest zazwyczaj w osłoniętym od wiatru miejscu

przykładowo w ubiegłą sobotę w Zermatt
            syypało na górze przez dobre 3 godziny
            były miejsca gdzie zrobiły się półmetrowe zaspy
            ale na niektórych odcinkach tras nic nie przybyło
            • staruch5 Re: na ogol klamie sie w druga strone - zawyza gr 21.03.12, 15:12
              teoretycznie masz racje. Ale w tym wypadku nie. Opad byl spokojny, bez wiatru. Na stolach w knajpach przybylo owe pol metra.
              W e-mailu sie przyznali, ze dostaja dane z instytut meteorologicznego i sa one aktualizowane co srode. Zobaczymy. Moim zdaniem na pistach powinno przybyc jakies 10 cm.

O wlasnie poprawili! Dolozyli 20 cm na 3000 m npm i 10 cm na 2000. No to OK. Ale im to troche zajelo. Komunikat jest codziennie, ale jak widac dane sa updateowane raz na tydzien. Hehe. A moze to dzieki mojej interwencji poprawili? :-)
              • staruch5 prognozy 28.03.12, 13:17
                po tygodniu lampy dzis ekspert ze szwajcarskiego instyutut lawinowego zmienil wartosci pokrywy snieznej w Maurycym.
                Obnizyl je o 10cm, 90 cm na 3000 i 20 cm na 2000. To calkiem niezle, jak na tyle slonca.

W tej chwili europejska prognoza uparcie przewiduje zalamanie pogody na 2-3-4 kwietnia. No nie ma sie co dziwic, ze po 2 tygodniach lampy bedzie zalamanie. Niestety, klopot w tym, ze to nie tylko jeden dzien, a najwiekszy, ze granica 0C w opadach ma byc okolo 2500 m npm.
                Na pocieszenie - model amerykanski widzi to znacznie mniej dokuczliwie.

Oby to (prognoza europejska) sie zmienilo, bo deszcz jest najwiekszym wrogiem narciarza!
                • jabolkn Re: prognozy 29.03.12, 12:01
                  staruch5 napisał:

> W tej chwili europejska prognoza uparcie przewiduje zalamanie pogody na 2-3-4 k
                  > wietnia. No nie ma sie co dziwic, ze po 2 tygodniach lampy bedzie zalamanie. Ni

hej Staruchu - nic się nie przejmuj
                  będzie dobrze zobacz już pas startowy przygotowali
                  masz już rezerwację czy jeszcze się wahasz ?
                  będę w tym samym czasie w Alpach Zachodnich i liczę na świeży śnieg
                  • staruch5 Re: prognozy 29.03.12, 17:18
                    hej,
                    wyglada to coraz lepiej. Zalamanie bedzie. Moze 2 dni. Ale najwazniejsze, ze doszlo ochlodzenie! W tej chwili prognozuja granice 0C okolo 1600 m npm. Jezdzic po swiezym w kwietniu? Ho,ho. Jestem za!
                        • staruch5 Re: Jezdzic po swiezym w kwietniu? 30.03.12, 14:06
                          no nie jest dobrze. To sie ciagle w prognozach zmienia. Teraz obowiazuje wersja - 4 dni syfu, 0C okolo 2100 m npm.
                          A dzis chyba troche wieje, bo widze, ze gorne krzesla na Corviglii wylaczone.
                          Coz, jak pisalem, po 2.5 tygodniach lampy pogoda ma prawo sie zepsuc.
                          To nie jest termin na dobre warunki sniegowe. Ale jest jeszcze cien nadzieji, ze bedzie padal snieg (a nie deszcz) i ze tylko 1-2 dni. Pozdrawiam
                          • b-a-n-i-t-a Kumie starcze... 31.03.12, 14:59
                            jaki śnieg? ;) Ja w ostatnich dniach robiłem wiosenne porządki na jachcie Pana Prezesa. Gorąco niesamowicie! Opaliłem się piknie :) Miałem nawet ochotę rzucić się w morskie otchłanie, ale woda jeszcze trochę zimna. A tym mi kumie mówisz o jakimś śniegu? ;) No w sumie to trochę inny klimat jest, więc kto wie. Ja w każdym razie o zimie już nie myślę, inne rzeczy zaprzątają mój umysł obecnie. Może na jakąś grubą rybę się zasadzę :) Ale pisz kumie jak tam na tych nartach!
                            • staruch5 Banita, Orni 31.03.12, 16:50
                              Banito, ja jeszcze w tym sezonie pojezdze. Lodka to dobre na emeryture :-)

Wyjazd jest przesadzony. Forpoczta (slabsza latorosl) juz dojezdza do Livigno. My dopiero w poniedzialek dotrzemy.
                              Wg prognoz tylko teraz beda 2 dni ladnej poody. Wtorek bedzie przyjemny, ale mam nadzieje, ze to sie jeszcze zmieni i nie bedzie to nasz jedyny przyzwoity dzien.
                              Pocieszajace jest ochlodzenie. 0C na 1900 m npm, czyli raczej nie deszcz, a i opady nie maja byc obfite, wiec moze tylek bedzie suchy.:-)
                              Tylko nie mgla! To mozna kilka razy zjechac, ale nie pare dni!
                              Brak lampy mnie nie martwi, bo to lepiej dla sniegu.
                              Moze bede nadawal z Livigno, Bormio i Maurycego/Chiavenny.
                              Pozdrawiam
                              • ortodox Co wy z tą pogodą? 31.03.12, 17:06
                                Zamiast wpatrywać się w mapy pogodowe, spekulować i kombinować na początku wiosny nie lepiej wybrać się do hali narciarskiej? Masz stabilną pogodę i temperaturę, gwarantowany śnieg i podobno bardzo dużo radości z jazdy i tym podobne rozrywki ;)))
                                pozdro.
                        • Gość: Orni Re: co racja to racja... IP: *.dclient.hispeed.ch 30.03.12, 20:42
                          masz racje, ale nie calkowicie, do zeszlej zimy jezdzilem zawsze sobota/niedziela nie zwazajäc na zapowiedziane warunki, co mialo ten plus, ze jak jezdziles 3-4 dni w zlych warunkach, to jak sie pogoda robila to cala jazda stawala sie jakas taka latwa. To ostatnie bylo zresztä przyczynä, ze ten sezon stracilem lamiäc noge na najlatwiejszej trasie i przy pieknej pogodzie. Ale teraz jest ok i w nastepnym sezonie sobie odbije tä strate
                          Pozdrawiam
                          Orni
                          • jabolkn Re: co racja to racja... 30.03.12, 20:54
                            Gość portalu: Orni napisał(a):

> To ostatnie bylo zresztä przyczynä, ze ten sezon stracilem lami
                            > äc noge na najlatwiejszej trasie i przy pieknej pogodzie.
                            chyba jest w tym jakaś reguła bo u mnie wszystkie przypadki
                            narciarskie związane z lądowaniem w szpitalu też dokonały się
                            przy pięknej pogodzie

pozdrawiam Janusz
                            • smir_noff Re: co racja to racja... 30.03.12, 21:09
                              Coś w tym jest Panowie, ja mam tak, że jak sie przewracam, to na łatwych gładkich jak blat stołu niebieskich, gdy jadę na maxa wyluzowany, pełen euforii spowodowanej nartowaniem w słoneczku, w pięknej alpejskiej scenerii.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka