Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Chopok Jasna - komuno wróć!

31.01.13, 17:13
    Komuno wróć - tylko to oddaje klimat Jasnej, zaobserwowany w dniach 19-26 stycznia 2013.
    Daleka jestem od zachwytów nad tym ośrodkiem - obsługa ma gdzieś 15-sto minutowe kolejki i ludzie 4-osobowymi kanapami na Biela Put jeździli po 2 osoby; wyciągi na Chopok dwa dni nie działały, bo ponoć mgła - nie zauważyłam; piękna rodzinna trasa "piątka" w środę zamknięta - bo tak; 11-stka zamknięta od wtorku, bo w sobotę zawody; we wtorek przestój wszystkich wyciągów na ponad godzinę z powodu przerwy w dostawie prądu; w czwartek jedynka i 12-stka nie wyratrakowane i śniegu po kostki, bo w nocy padał śnieg.
    Dostępność 45km tras (pomijając liczne wyłączone) i 29 wyciągów za skipass w cenie 178EUR; szkółka narciarska 175EUR/ 5dni- żaden deal.
    Do tego kiepska baza hotelowa, komitet powitalny psiarni we wsi Niżna parę km za granicą robiący z rowu zdjęcia Polakom na pięćdziesiątce (za 60km/h zapłaciliśmy 40EUR; nasi znajomi za 78km/h zapłacili ... 150EUR!!!) i brak świadomości Słowaków o potrzebie serwisu, jakości i otwarciu się na potrzeby Gości.
    Mocne strony to z całą pewnością dostępność śniegu i wszelkie gorące źródła oraz Tatralandia, ale w konfrontacji z austriackimi i włoskimi ośrodkami nawet one nie są w stanie przyciągnąć mnie nigdy więcej.
    Nie polecam.
    Pani Wąż
    Obserwuj wątek
      • Gość: Ben Chopok Jasna - komuno wróć! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.02.13, 11:03
        Potwierdzam, tez doswiadczylem tych udogodnien, podobnie jak na pobliskim Malino Brdo. Niestety to sprawa mentalnosci i dziedzictwa pewnych wartosci z okresu <1989.

Zaobserwowalem, ze Chopok to raj dla Ukraicow, Litwinow i innych z b. ZSRR. Ale nawet oni, jak w Dolomity czy Alpy dotra to potem z nartowania na Slevensku sie smieja.
        • staruch5 Re: Chopok Jasna - komuno wróć! 02.02.13, 11:31
          coz, bylem tam w latach 80ych i chyba w 2003 - juz potem nigdy wiecej. Takie opinie tylko utwierdzaja mnie w tej decyzji.
          ja lubie jezdzic a nie denerwowac sie, ze trasy nieprzygotowane, ze byle powod dobry, zeby wylaczyc wyciag. Nie cierpie stac w kolejkach (zamiast jezdzic) i denerwowac sie chamstwem cwaniakow.
          Nie.
      • Gość: Morena Re: Chopok Jasna - komuno wróć! IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.13, 12:12
        Słaba baza hotelowa? Żart jakiś - dostępne są hotele 2-4*, mnóstwo pensjonatów oraz kilka apartamentowców o wysokim standardzie. Ja za karnet po zniżce w pakiecie z wynajmem zapłaciłam 139 EUR, co uważam za niezły "deal".
        Jak ktoś jedzie z północnej lub środkowej Polski, to przejazd do Austrii lub tym bardziej Włoch podwaja odległość.
      • ma.ci.ej Re: Chopok Jasna - komuno wróć! 04.02.13, 08:56
        > Do tego kiepska baza hotelowa, komitet powitalny psiarni we wsi Niżna parę km z
        > a granicą robiący z rowu zdjęcia Polakom na pięćdziesiątce (za 60km/h zapłacili
        > śmy 40EUR; nasi znajomi za 78km/h zapłacili ... 150EUR!!!)

Jestem daleki od bronienia Chopoku, bo byłem w ubiegłym roku na Łomnicy i mam podobne odczucia (ceny zbliżone do alpejskich, jakość komunistyczna), no ale trudno mieć pretensje do policji gdy się jedzie 78 km/h tam, gdzie wolno 50 km. Od tego jest policja w każdym kraju - spróbuj tak pojechać w Szwajcarii to zobaczymy ile zapłacisz !
      • bazylea1 Re: Chopok Jasna - komuno wróć! 10.02.13, 11:13
        kto szuka na Słowacji Alp ten się zawiedzie. kto spodziewa się czegoś trochę lepszego niż polskie ośrodki ten będzie zadowolony. ja bym była bardzo, gdyby nie parę pechów, za które jednak Słowaków nie można winić. górka jest super, o ile jest pogoda: jest naprawdę sporo tras do wyboru, połączenie przez szczyt gondolkami działa dobrze a po południowej stronie są bardzo fajne dwie czarne trasy i mnóstwo miejsca do freeride'u. dla mniej zaawansowanych też się znajdą ciekawe miejsca choc bardziej zatłoczone. fakt że ludzi dużo, szczegolnie w weekendy, ale na ogół nie czeka się dłużej niż kilka minut - raz tylko czekałam 15 minut na najstarszym chyba krzesełku po południowej stronie, koszmarne obdrapane żelastwo. rozważę powrót na tę górę jak wymienią wszystkie stare wyciągi, bo marznięcie na odsłoniętym krzesełku które się co chwilę zatrzymuje na wygwizdowie - a wieje na Chopku prawie zawsze - to srednia przyjemność,
        co do cen - wyjazd dla 4os rodziny, hotel z HP na samym stoku, karnety na 6dni i szkółka dla dzieci 2h dziennie wyniosło ok 1500e. w Austrii za tę cenę tego nie dostałabym, w zeszłym roku za podobne świadczenia tylko nieco lepszy standard zapłacilismy prawie 2x tyle. do tego droga z Wawy o połowę krótsza. dlatego nie skreślam Słowacji. trzeba po prostu wiedziec na co się decyduje.
        co do bazy hotelowej zdania nie podzielam, jest co najmniej kilka hoteli przy stokach - warto tam mieszkac bo gdy sypnął snieg były spore kłopoty z dojazdem. Słowacja to taka Polska sprzed 30 lat z tylko słabą pozłotką kapitalizmu. zaliczyłam wizytę z dzieckiem u lekarza, przychodnia jako żywo przypominała poradnię 'D' sprzed 30lat w PRLu. tylko hipermarketów w bród.
        i jeszcze dodam że większość hoteli i osrodków ma podpisane umowy z Liptov card którą warto kupic bo daje 30% zniżki na skipass. jeszcze jest Tatrypass - nie zgłębiłam tego tematu ale widziałam też w wielu miejscach ze są znizki. jak ktos ma pytania to chetnie odpowiem.
          • Gość: renia Re: Chopok Jasna - komuno wróć! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 19:34
            Mogę polecić Ci kilka hoteli, jednak ceny musisz sobie posprawdzać sam.
            1. hotel Junior Jasna- wyjście z hotelu prosto na stok Biela Put, więc dobre miejsce dla rodzi z dziećmi (dzieci mogą sobie śmigać praktycznie same), do tego basen i wygodny parking. Standard i wyżywienie były przyzwoite (ale ostatni raz byłam jakieś pięć lat temu).
            2. hotel Gran przy stacji Otupne- standard wysoki, blisko wyciągu gondolowego na Otupne. Wygodny dojazd, do tego basen i strefa spa/wellnes. Uwaga: obiadokolacje okropne, ale było to po sezonie i może teraz na sezon mają lepszych kucharzy.
            3.hotel Jan Sverma- komunizm w pełnej krasie, bardziej jako obiekt zabytkowy niż miejsce do spania;)
            4. penzion Limba- czysto, schludnie, miła właścicielka, standrad jak na naszych kwaterach, ale też i ceny były b. przyzwoite
            • bazylea1 Re: Chopok Jasna - komuno wróć! 11.02.13, 11:28
              ja byłam w hotelu SNP, postsocjal ale odremontowany dość porządnie, też wyjscie na stok Bela Put bezpośrednio z narciarni. uwaga -do dojazdu łańcuchy konieczne... cenę miałam za całą rodzinę więc nie wiem ile na 1os. rezerwowałam przez Liptour i oni podali mi dużo niższe ceny niż polska agencja pośrednicząca. jako rodzina 4os mielismy apartament studio, ogromny jak na warunki hotelowe, chyba ze 40m kw. jedzenie takie sobie ale jest jakis wybor i dawało się zjesc.
              poza tym jak poprzedniczka napisała - hotel Junior i Grand też są bezposrednio przy stokach. z tym ze Grand ma dla mnie gorsze położenie bo z gondolki Otupne można się wyżej dostać tylko tym koszmarnym krzesełkiem z poprzedniej epoki które w kółko się zatrzymuje na wygwizdowie i człowiek dojeżdza zmrożony na kość. no i jest duzo drozszy. Junior to dobry wybor ale nie mieli 2pokojowych studio - nie wiem czy tam nie ma czy juz nie było miejsc.
              poza tym przy stacji Zahradki też są jakieś hotele i pensjonaty
              www.herkules.sk/verbal/jasna-mapa
              • Gość: Staw Re: Chopok Jasna - komuno wróć! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.02.13, 07:30
                Byłem w zeszłym roku na Chopoku ,w tym w Austrii , mamy dzieci. Jedyna zaleta Chopoku to Tatralandia i tam najlepiej sie zatrzymać, baseny w cenie , domki z kuchnią. Jeżeli chodzi o meritum wyjazdu czyli narty to nie polecam. Znacznie lepszym wyborem moim zdaniem będzie Austria . W tym roku byłem w Skiwelt ,dojazd ze środkowej Polski 10 godzin z przystankami ,dzieci nie marudzily, po podróży ,nie byłem zmęczony.W Ellmau świetna szkółka dla dzieci , cena około 160 € za 6 dni 4 godziny dziennie z przerwa 1,5 godziny. Na całe 5,5 godziny zapewniona opieka instruktora. Dzieci do 7 lat nie płaca za karnet.Pozdrawiam
      • Gość: frygrys Re: Chopok Jasna - komuno wróć! IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.13, 11:09
        Wczoraj wróciliśmy z Chopoka. Zawsze jezdziłem tylko w Polsce więc Jasna była dla mnie prawdziwym zaskoczeniem (oczywiście miłym). Dużo tras, świetne warunki tylko też dość sporo ludzi (multum Polaków).Te najstarsze krzesełka może dla niektórych jeżdżą powoli ,ale marzyłbym żeby z taką prędkością chodziła kolejka na skrzyczne. Dla mnie zimowego bywalca polskich gór Chopok pewnie był namiastką Alp. Plan na przyszły rok to Austria, tylko trochę obawa o koszty. Ale może jak się dobrze poszuka jakiejś chaty na wynajem to też nie będzie tak strasznie. jakie miejsce polecacie na pierwszy wypad do Austrii ?
        • Gość: Kryka Re: Chopok Jasna - komuno wróć! IP: 213.151.215.* 02.03.13, 20:14
          Na pierwszy raz polecam Dachstein West : www.bergfex.at/annaberg-lammertal/ ok 150km tras , mieszkanko w Abtenau - wynajęliśmy przez booking za 1500zł/tydzień (80m2 ) . Stosunkowo tanie karnety rodzina 2+2 - 470 e ( taniej niż na Chopoku) a przygotowanie tras świetne . I do tego pustki. Czasami byliśmy na stoku jedyni. Jak się zatrzymywaliśmy - to cisza jak makiem zasiał. W Abtenau oprócz stoku narciarskiego dodatkowo jeszcze 3 km tor saneczkowy ( w cenie karnetu) dodatkowa frajda dla dzieci i dorosłych.
          W Austrii to wszędzie jest dobrze.
          Ale na weekendowy wyjazd się nie nadaje. A Chopok tak. Pod warunkiem , że jest pogoda. Tam zawsze u góry wieje.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka