Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku?

15.02.13, 12:46
    Mam pytanie. Ceny noclegów w pewnej odległości od stoków są zdecydowanie niższe. Zamiast tego podana jest informacja np. "Przystanek ski-busa 50m" Zastanawiam się więc czy warto dopłacać aby mieszkać bliżej. Proszę o informację jak często jeżdżą te busy, czy można w nich jechać w butach narciarskich i najważniejsze: gdzie szukać tych busów żeby wrócić, szczególnie jak człowiek zapędzi się w inne rejony ośrodka (Czy te busy mają stałe trasy jak autobusy w Polsce?).
    Obserwuj wątek
      • jabolkn Re: Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku? 15.02.13, 12:50
        dedeman napisał(a):

> Mam pytanie. Ceny noclegów w pewnej odległości od stoków są zdecydowanie niższe
        > . Zamiast tego podana jest informacja np. "Przystanek ski-busa 50m" Zastanawiam
        > się więc czy warto dopłacać aby mieszkać bliżej. Proszę o informację jak częst
        > o jeżdżą te busy, czy można w nich jechać w butach narciarskich i najważniejsze
        > : gdzie szukać tych busów żeby wrócić, szczególnie jak człowiek zapędzi się w i
        > nne rejony ośrodka (Czy te busy mają stałe trasy jak autobusy w Polsce?).

warto
        czesto jazda busem to gehenna
        chociaz czasem sa wyjatki
        napisz gdzie jedziesz
          • jabolkn Re: Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku? 15.02.13, 13:51
            dedeman napisał(a):

> Ja jeszcze nie wiem w jaki region. Dopiero wybieram.

w Alpach jest kilkaset osrodkow po ktorych jezdzi kilka tysiecy
            skibusow, mniejszych i wiekszych, spalinowych i elektrycznych
            sa tez pociagi w roli skibusa - kazdy ma troche inna specyfike

> A dlaczego gehenna?
            np.jak do 1 busa probuje wejsc 300narciarzy
            albo siedzisz w srodku i dopcha sie rano 20 holenderskich deskarzy
            ktorzy cala noc chlali i 3 sie porzygalo na 2 przystanku

> I czy powrót możliwy jest z innego miejsca czy tylko z tego w którym wysiadłem?
            zasadniczo tak jesli autobus wogole zatrzyma sie na tym przystanku
      • Gość: Kasia Re: Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku? IP: 195.164.0.* 15.02.13, 14:12
        a jaka to jest różnica w cenie?

skibusy jeżdżą często
        oczywiście, że można w butach narciarskich
        można wrócić skibusem z innego miejsca

ostatnio mieszkałam w miejscu, gdzie wpinało się narty i podjeżdżało wprost pod wyciąg, wracało się nieomal wprost do łazienki:) i muszę przyznać, że ta forma bardzo mi odpowiadała.
        Jeśli więc ta różnica w cenie nie jest rujnująca warto skorzystać z tej opcji.
      • kalinihtaa Re: Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku? 15.02.13, 14:30
        W tym roku po raz pierwszy miałem nocleg przy samym stoku - rewelacja. W przyszłym też wybieram tą samą opcję. Jak dla mnie zupełnie inny komfort, oszczędność czasu, nigdy skibusami nie jeździłem, jedynie własnym samochodem, więc w tym roku oszczędziłem też całkiem sporo paliwa. Tak jak pisał mój poprzednik, jeśli nie ma różnicy w cenie zdecydowanie polecam mieszkanie na stoku.
      • m.wojtek Re: Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku? 15.02.13, 16:03
        Na swoich wyjazdach do Austrii zawsze wybierałem opcję mieszkania bardzo blisko wyciągu (max 5 minut w butach i z nartami na dojście). W tym roku mieszkaliśmy prawie na stoku. Jeździmy z dwójką dzieci więc stąd taki wybór. Patrząc na skibusy, transport całą rodziną byłby uciążliwy. Jeśli jedzie się tylko samemu lub w grupie osób dorosłych, skibusy nie stanowią jakiejś uciążliwości oprócz tego że jedank zawsze traci się trochę czasu. W przypadku oddalonej kwatery wolałbym raczej dojeżdżać samochodem i ubierać buty na parkingu.
      • bazylea1 Re: Czy warto dopłacać za noclegi przy stoku? 16.02.13, 20:38
        ilekroć jechałam gdzies z zamiarem korzystania ze skibusa to kończyło się na dojeździe własnym samochodem. chodzenie w butach narciarskich nie należy do przyjemności, potem trzeba stać na przystanku, być na określoną godzinę itp. wsiąść i wysiąść można dowolnie. tzn piszę o Alpach a nie o Słowacji gdzie taki skibus jezdzi raz na 3 -5 godzin. aha, gdzieś, ale kompletnie nie pamiętam gdzie, spotkałam się z zakazem jezdzenia skibusem w butach narciarskich.
        no więc również uważam że mieszkanie przy stoku to idealna opcja. ale na ogół się za nią sporo dopłaca.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka