Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

w Alpy na 3-4 dni, warto?

19.02.13, 21:59
    Gdzie jest najblizszy sensowny osrodek w Alpach do ktorego warto sie wybrac na kilka dni?
    Jade z poludniowej Polski, chcialabym przeznaczyc na podroz jak najmniej czasu, czy da sie w jakies 5 godzin dojechac od polskiej granicy?
    Interesuja mnie trasy dla srednio-zaawansowanych i zaawansowanych.
    Obserwuj wątek
      • jabolkn Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 20.02.13, 09:05
        norra.a napisała:

> Gdzie jest najblizszy sensowny osrodek w Alpach do ktorego warto sie wybrac na
        > kilka dni?
        > Jade z poludniowej Polski, chcialabym przeznaczyc na podroz jak najmniej czasu,
        > czy da sie w jakies 5 godzin dojechac od polskiej granicy?
        > Interesuja mnie trasy dla srednio-zaawansowanych i zaawansowanych.

z Cieszyna niecale 600km Hinterstoder
          • norra.a Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 20.02.13, 12:52
            Hmm... moze warto pojechac wlasnie tam, zwlaszcza, ze bede w tygodniu, a nie w weekend. Niestety do tej pory najbardziej na poludnie na nartach bylam na jedynie Chopoku, wiec przypuszczam, ze kazdy austriacki osrodek mnie zachwyci :)
          • m_ac Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 20.02.13, 13:15
            Nie chcę wcale dyskredytować tego ośrodka, bo tam nie byłem, ale chyba pojechanie 50km dalej, do Schladming chociażby, zwłaszcza poza weekendem daje o wiele większe możliwości.Chyba że ceny zakwaterowania tam są wibitnie zachęcające
              • chlodne_dlonie Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 26.02.13, 13:04
                Popieram: Schladming, Flachau/Wagrain/Zauchensee lub dolina Gastein - trzy kompleksy testowane na przestrzeni ostatnich trzech sezonów. W każdym z nich jazdy po pachy - bardziej zaawansowani docenią, a i ci mniej, pojeżdżą z satysfakcją :)
                Dojazd z pd PL w ok. 7-8 h z przystankiem krótszym na kawę i dłuższym na obiad po drodze.
      • freduch Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 26.02.13, 20:31
        Zastanawiam się czy zamiast tłuc się kilkanaście godzin samochodem na 3-4 dni, są dostępne jakieś lotnicze wycieczki do Tyrolu lub w Dolomity z transferem do hotelu i na narty? Czy ktoś spotkał może takie oferty gdzieś w sieci? A może ktoś korzystał z takich połączeń?
        • ron5 Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 26.02.13, 22:40
          nie są mi znane zorganizowane wycieczki samolotowe na tak krótki wyjazd,ale możesz spróbować samolotem do Monachium a dalej wypozyczonym samochodem.Bilet do Monachium możn mieć za ok 800 pln a samochód na 3 dni to 70 euro,Ważne aby do Monachium lecieć Lufthansą a nie lotem bo wtedy narty lecą za darmo a lot zdziera.Tym sposobem mam plan pojechać w marcu na 3 narciarskie dni do doiny Alpbach-biorąc tylko 1 wolny dzień z pracy.pozdrawiam
          • observerr Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 27.02.13, 09:50
            Co do samolotu. potwierdzam - Monachium Lufthansą to najlepsza opcja. Cena biletu, przy rezerwacji kilka miesięcy wcześniej to ok 450 zł, narty za darmo. Z Monachium można również ruszyć pociągiem IC - na przykład do Gastein, ok 3 h podrózy, bilet w obie strony od 39 euro. Ja stosuję metodę LH + pociąg do wypadów przed sezonem na Moltalera, biorąc wolne na piatek. Z roboty wychodze o 15.00 w czwartek, ruszam na lotnisko i o 21.30 jestem we Flattach. Jeżdżę pt, sob i w niedz do 15.00, potem prysznic i do Monachium. Tam śpię blisko dworca za ok 30 euro i w poniedziałek o świcie w samolot, w Wwie o 08.00 i do roboty.
      • norra.a Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 27.02.13, 10:15
        A ja uważam, że dla mieszkańców południowej Polski podroz samolotem nie jest wcale dobrą alternatywą. Dzięki temu watkowi zdecydowałam się na wyjazd i zarezerwowalam noclegi w Obertraun, wg google maps mam z domu około 600km, myślę, że w 5-6 godzin jestesmy w stanie dojechać, caly czas przecież dobre drogi. Gdy wyjedziemy okolo 5.00 z domu będziemy na miejscu około poludnia. Akurat na poldniowy karnet.
        Do najblizszego lotniska mam 1.5 godziny jazdy, do tego należy doliczyć okolo 1-2 godziny na odprawę, sam lot kolejne tyle. Potem oczekiwanie na bagaz, odebranie samochodu i kolejne 2 godziny na dotarcie pod stok. Dla mnie wychodzi to czasowo tyle samo co jazda samochodem, a daje jednak więcej swobody.
        • ron5 Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 27.02.13, 12:33
          Tak,oczywiście wszystko zależne jest od czasu do dyspozycji i od mozliwości wzięcia wolnego.
          Mam pytanie do Observera-napisz proszę nieco więcej o połaczeniach kolejowych z lotniska w Monachium.Czy z lotniska jedziesz bez przesiadek czy jest przesiadka w Monachium HB lub na innym dworcu?
          Dokąd mozna dojechać koleją bezpośrednio,do których miejscowości narciarskich?
          To ma dla mnie duże znaczenie,ostatnio byłem samolotem+pociągiem i autobusem w Flims/Laax/Falera z lotniska w Zurychu.I musze przyznać,że ponieważ cały sprzęt-narty,buty i kask zapakowałem do jednego podwójnego pokrowca to przesiadki nie były miłe delikatnie mówiąc.pozdrawiam,
          • observerr Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 27.02.13, 15:42
            Trochę nie mam czasu na sledzenie aktualnych rozkładów i połaczeń. Wyprawa która opisałem odbyła się w 2011 r. Wszystkie aktualne informacje na stronach: lufthansy - połączenia wwa-MUC, na stronie lotniska - transfer do miasta i na stronie deutsche bahn - na temat IC. W moim przypadku przebieg był taki: wylądowałem w MUC, potem z terminala lotniska S-Bahnem (linia S9, o ile pamiętam) 15-20 min na Dworzec Główny w Monachium i wsiadłem do IC, który jechał z monachium do Klagenfurtu, mijajac: Flachau, Gastein, Mallnitz. W Mallnitz czekał na mnie busik hotelowy, który podwiózł mnie gratisowo do hotelu. Mieszkałem we Flattacher Hof. Hotel OK, z basenem, który był miłym apres-ski. Wyjazd planowałem z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Bilet lotniczy w obie strony razem- 399 PLN, bilet kolejowy w obie strony razem 39 Euro kupiony przez internet na stronie Deutsche Bahn - jak zarezerwuje się na odcinku lotnisko - Mallnitz (albo Gastein, Flachau etc) to w koszcie biletu siedzi też opłata za S-Bahn. Jak wracałem, nocowałem w Monachium w niedzielę koło Dworca, nie pamiętam hotelu, pokój kosztował 29 euro
            • freduch Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 27.02.13, 18:00
              Dzięki za ciekawe info. Do wykorzystaniania w przyszłym roku na przedłużony weekend jak najbardziej. Na marzec ceny do Monachium to prawie 1300PLN ale faktycznie rezerwacja za 3m to ok 700PLN. Ja planuję w marcu jeszcze wyskoczyć więc bedę musiał łyknać 1300. A czy ktoś testował może Dolomity przez Mediolan?
              • observerr Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? 27.02.13, 22:25
                Powiem tak: na Malpensę, to moim zdaniem wtedy, gdy to będzie jakiś teren na południu, max Trentino. No chyba, ze wysokie Alpy włoskie - Livigno, Bormio i jazda przez serpentyny i doliny. Bo z Malpensy najpierw 60 km do Mediolanu, i dopiero potem w kierunku Dolomitów. Chyba lepsze byłoby Bergamo (ale to tylko low-costy, a one ostro zedrą za narty i resztę bagażu). Ciekawym rozwiązaniem może tez być Bolonia lub Verona, ale chyba ciężko z bezpośrednimi lotami...
                Ktoś wyżej pisał o Lot, ze w porównaniu z Lufą zdziera za narty. I tak i nie - wklejam cytat z info jakie dostałem z biura Lotu Wynika z niego, ze trzeba by zapakować buty do plecaka na podręczny, w pokrowiec razem z nartami nic już nie upychać i pilnowac totalnej wagi bagażu rejestrowego. A dopłata, jeśli byłaby wymagana, jest chyba wyższa niż w low-costach !!!!

Szanowny Panie,

Jeżeli waga nart + bagaż nie przekracza 23 kilo, w tym narty nie ważą więcej niż 15 kilo (od pasażera) , wtedy można narty zabrać za darmo.

Jeżeli jednak waga nart + bagażu rejestrowanego przekracza razem 23 kilo, a same narty nie ważą więcej niż 15 kilo jest to opłata 50 euro (kurs przeliczany danego dnia) + opłata transakcyjna w wysokości 65 PLN .

Podany przykład dotyczy jednego pasażera, w takim wypadku, należałoby limit bagażowy oraz wagę nart i ewentualne opłaty pomnonożyć poprzez osoby, które zabierają narty.

Z wyrazami szacunku,

N.N.
                Dział Obsługi Pasażerów
                Polskie Linie Lotnicze LOT
      • Gość: cipuś Re: w Alpy na 3-4 dni, warto? IP: *.183.230.23.dsl.dynamic.t-mobile.pl 27.02.13, 23:16
        ja latam Ryanairem lub Wizzem do Bergamo w dwie lub cztery osoby i jeździmy do valle di aosta
        na lotnisku wypożyczamy pandę czy co tam mają najtańszego, narty wypożyczamy na miejscu a buty i resztę do normalnego bagażu, wychodzi ok 300, 400 zł za samolot 30 euro za samochód na 4 osoby, 50 euro za wypożyczenie nart, reszta jak na normalnym wyjeździe skipass hotel czy apartament
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka