Forum Sport Narty
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Włochy - Livigno - Coronawirus ?

  25.02.20, 09:05
  Dzień dobry, czy ktoś jest w Livignio teraz i może ma jakieś informacje na temat sytuacji z Coronawirusem ?
  To jest też Lombardia chociaż oddzielona górami. Wybieram się tam i mniej się boję zakażenia niż zablokowania przez sąsiadujące kraje (Szwajcaria - tunel, i Austria) i braku możliwości wyjazdu i powrotu do Polski. Medialnie nagłaśnia się problem siejąc panikę i chaos, nie wiem komu na tym zależy ... Proszę o info od osób, które tam są aktualnie lub posiadają jakąś konkretną wiedzę.
  Obserwuj wątek
   • andrzej82 Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? 25.02.20, 11:51
    Kolego, jeżeli ty się nie boisz coronawirusa, o którym tak naprawdę nie wiadomo za dużo, no to dla mnie jest to duża nie rozwaga z twojej strony i przez takie zachowania ten wirus tak szybko się rozchodzi po Europie.
    Wróciłem z Livigno w niedzielę, pomimo, że przyjechaliśmy w sobotę. Otrzymaliśmy informację z przychodni, że odkryto zachorowanie 20 km od ośrodka i Pani doktor powiedziała, że w naszej sytuacji najlepiej wyjechać od razu do Polski, sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, że w sumie nie wiadomo czy w najbliższym czasie Austria, Szwajcaria nie będą zamykać granic. W kurorcie nikt oficjalnie Ci nie powie, że jest potencjalne zagrożenie, ponieważ boją się, że przez to wszystko stracą turystów, którzy dają im zarobić. Medialne nagłośnienie, panika ludzi wystąpiła dlatego, że jest dużo nie wiadomych - z 2 osób podejrzanych z piątku zrobiło się 270 osób do poniedziałku, czy to dla Ciebie nic nie znaczy. Lombardia gdzie jest zlokalizowane Livigno jest najwięcej zachorowań. Student, u którego wykryto wirusa miał styczność z ludzmi z Livigno i pobliskich miejscowości więc wytłumacz mi jaki sens jest ryzykować zachorowaniem ? Ale do każdego należy decyzja...
    • rondo7 Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? 26.02.20, 09:18
     Dziękuję za informację. Masz rację, jeżeli chodzi o zapobiegliwość. Wirus i tak zaraz będzie również w Polsce. Jak dokładnie sprawdzisz różne informacje, to jest bardzo podobny w zarażaniu i konsekwencjach do grypy. W sezonie jesienno zimowym w Polsce grype przechodziło ok 2 mln ludzi. Smiertelność na podobnym poziomie 2-3 % i w większości podobnie jak Coronawirus dotyczy starszych, schorowanych i osłabionych ludzi. W Lombardii wszystkie 10 ofiar śmiertelnych to ludzie od 68 do 82 lat, również dość chorych. Oczywiście może to dotyczyć zejść ludzi młodszych i zdrowych, ale ryzyko jak w przypadku grypy jest zdecydowanie mniejsze. Mniej znany jednak Coronawirus spowodował medialne nagłośnienie i wywołuje paniczne zachowania, co ma przełożenie na blokady i izolowanie miejscowości, czego ja się obawiam, żeby nie utknąć na nartach do lata. Teraz w Polsce jak ktoś wrócił z Włoch, to lepiej się nie przyznawać, bo grozi to samosądem, taki to ciemnogród mamy. Słyszałęm już o takich przypadkach. Dziękuję i pozdrawiam.
     • Gość: dzabski Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? IP: *.30.21.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.02.20, 10:04
      Nie boje sie zarazenia tylko zamkniecia granic. A jak sie zarazisz i przywieziesz do Polski, zarazisz babcie, mamusie, ciotke i dziedka i ktos z nich sie przekreci to bedzie ok? Twoja wyobraznia juz tak daleko nie siega? Przez ludzi ktorzy rozumuja tak jak ty wirus niedlugo bedzie w calej Europie. Nie musisz to nie jedz! troche rozsadku. Tez mam noclegi zarezerwowane od 14 marca i nikt z 15 osob nie jedzie.
   • Gość: Max Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? IP: *.49.105.52.wave.com.pl 26.02.20, 18:24
    Oficjalnie w Livigno spokój..., oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek. Szum medialny robi swoje. Jeśli wirus zostanie wykryty w Livigno to będzie problem z wyjazdem plus oczywiście 2 tygodnie izolacji. Komunikat ze strony Livigno z 26 02 2020. "Bezpieczeństwo turystów i obywateli jest naszym priorytetem; środki podjęte na szczeblu regionalnym należy uznać za środki ostrożności.

    Oprócz tych środków hotele są otwarte, podobnie jak ulice, restauracje, sklepy, wyciągi narciarskie, a większość atrakcji turystycznych i usług nie uległa żadnym zmianom ani odwołaniom.

    Strona internetowa livigno.eu i kanały społecznościowe Livigno są oficjalnym narzędziem służącym do uzyskiwania informacji o sytuacji w czasie rzeczywistym i będą niezwłocznie aktualizowane, jeśli pojawią się jakieś wiadomości lub ważne zmiany.

    Ponadto informujemy, że Szwajcaria, w szczególności Kanton Grigion, poinformowała, że ​​nie oczekuje się zamknięcia granic, ulic ani ograniczeń w ruchu międzynarodowym."
   • Gość: mmmmm Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.02.20, 15:07
    Cześć Mieliśmy mieć wyjazd 29.02.20-07.03.20 rezygnujemy mimo problemów ze zwrotem kosztów. Wirus ma niską śmiertelność ok 1 %, także to nie mam sensu wpadać w panikę, ale znajac mentalność Szwajacarów, jestem pewna, że jedna osoba z gorączką nawet nie koniecznie koroonowirusem, nie zapominajmy o zwykłych przeziębieniach spowodowanych przez wirus grypy czy infekcje bakterjne, może spowodowac odcięcie Livigno od świata na czas kwarantanny, na 14 dni czy dłużej, tego nikt nam nie zagwarantuje, że tak się nie stanie patrzać na zakaz wpuszczania, w niektórych karajach Włochów, czy zatrzymany przez Austryjaków pociąg w Włoch 2 dni temu.
   • Gość: Ak Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? IP: *.net.internetunion.pl 28.02.20, 15:30
    Proszę sprawdzić stronę fb polacy w livigno
   • Gość: DzAbski Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? IP: *.146.188.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.03.20, 18:15
    \koles z niemiec sie ponoc tam zarazil Tekst linku
    • rondo7 Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? 03.03.20, 19:45
     Tekst ze strony oficjalnej Livigno:

     Ostatnia aktualizacja 02.03.2020
     W tej chwili sytuacja zdrowotna jest pod kontrolą i do tej pory nie było przypadków zarażenia wirusem Coronavirus w Livigno.
     Zagraniczne gazety informują o przypadkach dwóch Niemców, którzy po powrocie z wakacji w Livigno otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Lokalne władze ds. Zdrowia stwierdzają, że nie ma pewności, że infekcje miały miejsce w Livigno.
     Czy wakacje w Livigno wiążą się z ryzykiem dla twojego zdrowia?
     W tej chwili sytuacja zdrowotna jest pod kontrolą i do tej pory nie było przypadków zarażenia wirusem Coronavirus w Livigno. Lokalne organy ds. Zdrowia stale monitorują sytuację. Bezpieczeństwo turystów i obywateli jest naszym priorytetem; środki podjęte na szczeblu regionalnym należy uznać za środki ostrożności.
   • Gość: DZAbSKI Re: Włochy - Livigno - Coronawirus ? IP: *.30.26.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.03.20, 08:24
    To juz dwa przypadki zachorowac po wakacjach w Livigno - link do gazety niemieckiej z opisem sytuacji -
    Tekst linku

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka