Forum Sport Narty
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

jakie narty na 4 sezon w karierze ;)

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.06, 19:24
    jeżdzę od 3 sezonów i idzie mi juz całkiem niezle. wydaje mi się ze wlasnie nadeszła pora na zmianę sprzętu.. do tej pory woziłam się na sprzęcie z wypozyczalni i kilkuletnich blizzardach. W tym roku wybieram się do szwajcarii i standardowo w nasze polskie góry. proszę o pomoc w wyborze sprzętu(narty i i buty). myslę o rozwijaniu umiejętności, jeżdzę odważnie ;) 169cm/55kg Cena niewygórowana.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Jozzo Re: jakie narty na 4 sezon w karierze ;) IP: *.dsl.bell.ca 19.10.06, 21:11
        Bez wnikania dokaddoszlas, biorac poduwage ze piszesz ot tym
        ze nadszedl czas na nastepny krok to powiem tak.
        Jesli ma to byc rzczywisty krok to polecam cos w stylu
        Atomic SX9 a moze SX10 i to minimum 160 a raczej 170cm
        Albo cos w rodzaju head 260i ..,

Poczytaj ABC tam jset pare dobrych postow, Rzuc okime na
        posty andrzeja o carvingu z tego i minonego sezonu. Sa tam
        tez posty o nartach ich podzialach i kryteriach wyboru.

A doborze bootow tez jest w ABC.

• Gość: o_andrzej Re: jakie narty na 4 sezon w karierze ;) IP: 83.175.180.* 19.10.06, 22:17
        Jozzo dobrze radzi, tylko ta cena niewygorowana. :) Porzadne narty (z
        wiazaniami) musza kosztowac mocno powyzej 1000 zl, a buty ok. 500 zl. Czy to
        jest cena wygorowana? Jezeli chcesz wszystko zamknac w granicach 1000 zl
        pozostaje wizyta w Makro lub skorzytanie z jakiej przeceny w innym sklepie.
        Odnosnie nart i butow sprzedawanych w Makro zdania sa podzielone, ale moim
        zdaniem nie jest zle. Czesto sprzedaja modele produkowane wylacznie dla ich
        sieci, troche "odchudzone" z jakis wodotryskow technicznych, czasem sa to
        przemalowane starsze modele, ale osoba srednijezdzaca tego nie odczuje. Mnostwo
        moich sredniojezdzacych znajomych pokupowalo tam sprzet i nikt nie narzeka.

Jesli Makro, to szukaj nart dla sredniozaawansowanych. Dlugosc ok. 155 cm
        (jestes lekka), promien skretu (znajdziesz zapisany na narcie), ok. 13-15 m),
        lepiej ciut mniej niz wiecej. Cena powinna sie zamknac w okolicach 700 zl. Firma
        nieistotna. Polecam Elan bo maja dobry stosunek price/performance. Moga byc
        narty dla kobiet, ale nie musza. Z butami latwiej. Wybierasz takie dla
        sredniojezdzacych kobiet i mierzysz (zapiete) az do znudzenia. Jesli nic
        wyraznie nie gniecie, mozesz kupowac. Firma nieistotna.

Odradzam Ci kupno sprzetu uzywanego - na tym trzeba sie znac.
        • Gość: Jozzo Re: jakie narty na 4 sezon w karierze ;) IP: *.dsl.bell.ca 20.10.06, 06:36
          Tak, to prawda nie znam polskich realiow, ponadto
          na wszytkim moge oszcedzac a nie na nartach wiec moje
          uwagi moga byc lekk off ...
          Ja skuipbym uwaga na przecenach starszych modeli tak do 3 lat
          a z gornej polki. No jak zawsze poparlbym cos 160++ nalo
          wycieta w wiec o nieco dluzszym promieniu skretu 15-17m
          Wiecej mozna na takich klepkach sie nauczyc i wiecej pjechac.
          No ale to juz inna para kaloszy przewalkowana tutan az do znudzenia.

Generalnie moja sugestia to szukanie raczej dobraj ceny nawet
          na starsze modele ale z gornej polki.

Chociaz koncept Andrzeja tez jest spojny i do przyjecia.
          Zalezy co sie chce zrobic ze swoim narciarstwem

Jozzo
          • wrb1 Re: jakie narty na 4 sezon w karierze ;) 20.10.06, 12:18
            Rozwinę tu propozycję Andrzeja.
            W tej chwili możesz w Makro kupić przyzwoite Elany do tysiąca z wiązaniami; na
            razie w temacie buty nie ma nic ciekawego, ale trzeba poczekać; ja kupiłem w
            ubiegłym roku dla swojej Pani bardzo fajne Nordic`i za ok 300,-
            Poza tym narty dla niej (Elan) też tam kupiłem i jest z tych zakupów zadowolona.
            Zresztą to już drugie jej Elan`y; najpierw była to 3-ka, a teraz jeździ na 8-ce
            (chodzi naturalnie o twardość).
      • Gość: Ola__:)(17) Re: jakie narty na 4 sezon w karierze ;) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.06, 20:35
        Jestem niestety ograniczona ceną sprzętu, poniewaz wydalam już w tym sezonie kosmiczną sumę na rowerek. Z drugiej strony szkoda mi czekać z kupnem nart do przyszłej zimy, bo tegoroczny sezon zapowiada się całkiem przyjemnie, a szkoda byłoby znów przebiedowac na wypozyczonym sprzęcie. Podejrzewam, ze moje zakupy skonczą się własnie w Makro. Na sprzęt mogę przeznaczyc 1000-1200zł. Oglądalam tam juz jakies Fischery cx2.2, rożne modele Elanów, heady...kompletnie się na tym nie znam i nawet nie wiem do czego się przymierzyc. na ktore z elanów zwrócic uwagę? nie zalezy mi wcale aby narty były z linii damskiej ;)
        serdecznie pozdrawiam
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka