Dodaj do ulubionych

czarne kropki do depilacji

12.02.07, 10:15
miesiąc temu miałam pierwszy zabieg depilacji laserowej. na łydkach pojawiły
mi się w skórze czarne kropki, które trochę przypiminają wągry z twarzy. można
je też wyciskać jak "pryszcze". wewnątrz są spanone resztki włosa. nie chcą
same wychodzić, gdyż już nie rosną, tkwią sobie w środku, tuż pod skórą. jest
ich bardzo dużo. robiłam peeling ale nie pomógł do końca. myślę, że te kropki
są związane z tym że wcześniej wrastały mi włosy po depilacji woskiem lub
depilatorem. czy miałyście podobny problem, jak sobie z tym poradziłyście?
Obserwuj wątek
      • asia77771 Re: czarne kropki do depilacji 12.02.07, 13:36
        Myślę, że są to faktycznie powrastane włoski. Ja wszystkie powrastane po
        depilacji depilatorem starałam się wyciągać na bieżąco (ale nie polecam - bo
        robią się przebarwienia albo małe blizny), a więc po laserze nie było ich dużo.
        Peeling, peeling, peeling i jeszcze raz peeling - powinno pomóc.

Co do Twojego wcześniejszego wątku dotyczącego przerw między zabiegami. To mi
        też powiedziano, że nogi, a szczególnie uda warto zrobić w trochę dłuższym
        odstępie czasu 8 a nie 6 tyg. Dlatego czekam jeszcze na ten ostatni raz z udami
        do następnego wtorku. Raczej nie była to wina napiętego kalendarza, bo jakbym
        się uparła to zabieg mógł być wcześniej.
    • asia77771 Re: czarne kropki do depilacji 12.02.07, 13:42
      Chociaż, przypomniałam sobie, że nie należy robić peelingu na ok 2 tyg przed
      zabiegiem.
      Na Twoim miejscu zadzwoniłaby i poprosiła o konsultację. Niech lekarz to
      obejrzy i zadecyduje bo kolejny zabieg z tymi kropkami - jeżeli jest ich
      faktycznie tak dużo - to chyba nie jest dobry pomysł.
      Laser będzie strzelał niepotrzebnie w "uwięzione włoski".
      • asiak55 Re: czarne kropki do depilacji 12.02.07, 14:28
        rozmawiałam przez telefon z panią doktor o tych czarnych kropkach i powiedziała,
        że one nic nie przeszkadzają w kolejnym zabiegu. także zaleciła peeling.
        powiedziała, że te włoski z czasem wyjdą jako wyrastające włosy. robię peeling
        prawie codziennie od czasu pierwszego zabiegu i szoruje skórę myjką sizlową,
        przez to mam bardzo cienką skórę na nogach. troche pomaga, ale nie tak jak bym
        chciała. może z czasem te włoski wyjdą.
        • ines-i5 Re: czarne kropki do depilacji 20.02.07, 14:58
          Witaj asiak55 słuchj mam podobny problem jak Ty z tym , że ja oprócz tych
          powrastanych włosów i kropek czarnych na łydkach ma mnóstwo ran blizn po
          laserze i mnie to nadal piecze..masz podobnie czy w Twoim przypadku jest
          wyłacznie kwestia wlósków. A która z Pań po zabiegu laserowym a nawet w trakcie
          jego trwania miała tzw "oponki" na łydkach takie slady po laserze jakby po
          kołach taktora..wiem mzoe Wam sie to wydac smieszne ale teslady faktycznie tak
          wygladaja. Czy ja jestem jakas pechowa ososba i tylko mi to wyszło?Sama Pani
          robiaca mi zabieg stwierdziła z emam troche ciemna karnacje choc nie opalałam
          sie ponad 5 tyg i zwykle jestem jasne karnacji a ponoc na łydkach opalenizna
          została mi na dłuzej i teraz mam sklady jak po oparzeniou!obawiam sie ze one
          nie zejda ...CO ROBIC POMOCY!:(
          • asiak55 Re: czarne kropki do depilacji 21.02.07, 14:41
            moim problemem są tylko wrastające włoski. nie miałam problemów ze skórą,
            opuchlizna i podrażnienia zeszły mi dość szybko. nadal mam te czarne kropki,
            próbowałam usuwać te włoski ale nie wsystkie wychodzą i zostają ślady. kiedyś
            jak używałam depilatora to usuwałam wrastające włoski i później miałam blizny.
            musiałam leczyć się u dermatologa, miałam kremy robione w aptece i jakieś
            płyny, i to mi pomogło, blizny znikneły. ines radzę Ci iść do dobrego
            dermatologa, żeby Ci przepisał jakieś leki do smarowania. jak dawno temu miałaś
            robiony zaieg?
            • ines-i5 Re: czarne kropki do depilacji 22.02.07, 13:18
              ja miałam robiony zabieg ok 3 tyg. a Ty jestes z Poznania? leczyłas sie u
              jakiegos dermatologa z Poznania czy skad ?myslałam nad przejsciem sie do niego
              ale wałsnie nie wiem czy mi pomoze czy to bedzie poprostu kolejna kasa w
              błoto..ale jesli mówisz ze Tobie pomógł to moze i mi cos by przepisał na te
              blizny i rany , moze cos pomoze?to prosze Cie podaj mi na niego jakies
              namiary..a co do włosków uzywałam kiedys depilatora i bardzo tego żałuje bo
              czesc blizn mam własnie po nim i do tego nie byłam w stanie usunac jeszcze
              wszystkich włosów bo niektóre sa naprawde głęboko..jak sobie mozna poradzic z
              tymi tak głębo wrosnietymi które widac przes skóre ale nie sposób wyjac ich
              tradycyjna metoda (igła spirytus i wacik)>? niektóre klaczki w ogóle na to nie
              reaguja i nie daaje z nimi rady reszte moge "wycisnac"i jakos sie przedostaja
              na zewnatrz ale po tym sa ślady strupki i blizny męczyłam sie z tym ze 2 lata (
              ponoc to chore) ale na serio tyle trwało takie ogólne leczenie bo wszytskich
              wlosków nie widzi sie odrazu ale co jakis czas pojawiały sie pod skóra nowe
              widoczne dla oka i to spowodowało ze wyszły 2 lata leczenia:(
              • asiak55 Re: czarne kropki do depilacji 22.02.07, 20:40
                nie jestem z Poznania, tylko z okolic Olsztyna. też miałam po depilatorze
                głęboko wrośnięte włoski, próbowałam je wyciskać, nie wszystkie wychodziły od
                razu, trzeba było poczekać i z czasem dały się wycisnąć. przez te wrastające
                włosy przestałam używać depilatora, (przerzuciłam się na golenie) wyleczyłam
                nogi i problem zniknął.najlepszym lekarstwem na wrastające włosy jest
                systematyczny peeling (prawie codziennie), lepiej ich nie wyjmować, wiem to z
                własnego doświadczenia, bo robią sie blizny.
                    • klientka00 Re: czarne kropki do depilacji 17.04.07, 14:28
                      Odpowiednie jest chyba tylko czekanie. Ja robie peeling jak mi schodza ranki po
                      laserze by ich bardziej nie podrażniac troszke to pomaga pozniej przejezdzam
                      nogi spirytusem salicynowym zeby mi sie tam nic nie wdało i na koniec balsamuje
                      by skórka była delikatniejsza a włoski mogły sie przebic.Ale czarne kropeczki
                      widze czesto i długo na łydkach ;/niestety i nie wiem jak sobie z tym juz
                      radzic peeling jest mało pomocny w moim przypadku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka