Dodaj do ulubionych

Czy można woskiem?

07.03.07, 00:11
Witam,2 tygodnie temu mialem robiony zabieg depilacji laserowej i musze
przyznac ze jestem bardzo zadowolony bo juz widze ze owlosienie sie znacznie
przezedzilo.Jednak te wloski ktore odrosly mi przeszkadzaja i mam pytanie: Czy
moge je wyrwac woskiem skoro mam jeszcze 6 tygodni do nastepnego zabiegu?
Dodam, ze wlosy rosly mi do tej pory dosc szybko i depilacje woskiem robilem
co 2-3 tygodnie.
Obserwuj wątek
    • dyzurna Re: Czy można woskiem? 07.03.07, 09:00
      tych wloskow przed kolejnym zabiegiem nie powinno sie woskowac i wyrywac.
      mozna golic,przycinac. woskowanie sprawi ze jak pojdziesz na zabieg za pare
      tygodni to meszek bedzie pusty i tym samym wlos nie zostanie usuniety.
      pozdrawiam
      • studiolaser Re: Czy można woskiem? 07.03.07, 09:56
        Zdecydowanie nie należy ich depilowac. Podczas całej kuracji musi się Pan
        uzbroic w cierpliwośc. Laser usuwa włosy tylko w fazie anagenu. Przez
        depilowanie odrośniętych włosów zaburzymy cykl i depilacja będzie mało
        skuteczna. A z pewnością będzie trudno usunąc 2 kolejne fazy wzrostu. Mozemy
        natomiast:
        1. Golic włosy podczas całej kuracji
        2. Przycinac włosy
        3. Używac kremów depilacyjnych
        pozdrawiam Studio Laser
        • mrbig20 Re: Czy można woskiem? 07.03.07, 12:33
          A jesli bede uzywal kremow depilacyjnych to czy te wloski sie nie wzmocnia? Bo
          jak je golilem to byly na tyle mocne, ze az szorskie w dotyku,teraz laser usunal
          mi te njmocniejsze i jest dosc gladko,zostaly tylko te jasniejsze i ciensze i
          niechcialbym zeby sie wzmocnily.
          Dzieki za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam
            • studiolaser Re: Czy można woskiem? 09.03.07, 00:14
              Niestety nie jest tak do końca. Poprzez golenie włosów nie wzmacniamy ich.
              Odnosimy takie wrażenie gdyż trzon włosa jest ostro zcięty i przez to wydaje
              się nam że jest mocniejszy. Za jakośc włosa odpowiada macierz. Dugośc włosa ich
              gęstośc, kształt i przekrój poprzeczny jest bardzo różny głównie zależny od
              rasy ale też czynników genetycznych i pewnych schorzeń,przyjmowania leków itp.
              Czynnikiem sterującym wykształcenie się różnych typów owłosienia jest różna
              wrażliwośc mieszków włosowych na hormony.
              Dlatego powszechna opinia o wzmocnieniu włosów przez ich golenie jest bardzo
              mylna. Poprzez golenienie nie spowodujemy ,że staną się grubsze i ciemniejsze a
              przez to bardziej widoczne dla lasera. Podejmując depilację laserową musimy byc
              świadomi tego ,że najlepiej usuna się ciemne, grube włosy. Natomiast
              jasne ,delikatne mogą byc problematyczne.
          • mrbig20 Re: Czy można woskiem? 13.03.07, 22:30
            Kurcze nie wiem czy to dobra reakcja organizmu ale mialem na plecach i klatce
            ostry gaszcz czarnych wlosow od stosowania anabolikow,byly to wlosy grube i
            mocne, znajdowaly sie one rowniez na barkach.Po jednej depilacji laserowej
            zniknelo mi tych wlosow ok 70% a te ktore zostaly sa duzo censze i prawie
            niewidoczne. Od depilacji minelo prawie 3 tygodnie a wlosy nie odrosly, czy to
            oznacza ze juz nie odrosna.Dodam, ze wczesniej odrastaly one bardzo szybko bo
            po 2 tygodniach byly juz dobrze widoczne i dosc dlugie.Dzieki za
            odpowiedzi.pozdrawiam
    • mrbig20 Re: Czy można woskiem? 15.03.07, 00:06
      Witam,2 tygodnie temu mialem robiony zabieg depilacji laserowej i musze
      przyznac ze jestem bardzo zadowolony bo juz widze ze owlosienie sie znacznie
      przezedzilo.Jednak te wloski ktore odrosly mi przeszkadzaja i mam pytanie: Czy
      moge je wyrwac woskiem skoro mam jeszcze 6 tygodni do nastepnego zabiegu?
      Dodam, ze wlosy rosly mi do tej pory dosc szybko i depilacje woskiem robilem
      co 2-3 tygodnie.
      • studiolaser Re: Czy można woskiem? 15.03.07, 09:54
        nie ,nie ,nie. Proszę pod żadnym pozorem nie usuwaic ch teraz woskiem. Jezeli
        badzo przeszkadzają proszę ogolic. Ciemne włosy -wspaniale zareagowały na
        laser. To największa przyjemnosc dla wykonujacych zabieg. Posiadac pacjentow z
        mocnym,ciemnym owlosieniem. Do nastepnego zabiegu tylko mozna teraz golic
        wlosy. Musi Pan poczekac az wyrośnie nastepna faza. Przy takim owłosieniu
        efekty będą bardzo dobre ale proszę koniecznie się stosowac do zaleceń o
        zaniechaniu depilacji woskiem podczas całej kuracji. Pozdrawiam serdecznie i
        życzę dalszych sukcesów. SL
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka