Dodaj do ulubionych

Czemu niektóre domy mają swój zapach?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.08, 23:38
W domu mojej babci przez wiele lat utrzymywał się taki zapach. Co ciekawe
czuło się go tylko w pierwszym momencie po wejściu do środka. W domu kolegi z
podstawówki też zawsze pachniało. Skąd biorą się osobiste zapachy niektórych
domów?
Obserwuj wątek
    • Gość: zuzu Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.3s.pl 10.09.08, 00:07
      O z tymi zapachami to sie zgodze. Pachniało w mieszkaniu moej przyjaciółki pietro niżej, mieszkanie sasiadów obok również ma swoj zapaszek i pachnie u mojej baci na wsi, z tym ze nie czuje go tam, tylko gdy np moi rodzice pojada do babci bezemnie, z ich powrotem pojawia sie również ten zapach. :) Nie mam pojecia czemu tak jest. Dodam ze nie mam na myśli jakis brzydkich zapachów one są takie... no nie wiem jak to opisac no ;D
      • Gość: jaija Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.09.08, 23:00
        Tak, tak, dodatkowo rzeczy przyniesione z tych domów też mają "tamten" zapach. To ciekawe zjawisko :)
    • Gość: m Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.08, 23:06
      Udowodniono naukowo że po wejściu do dowolnie pachnącego miejsca po 10 minutach przyzwyczajasz się do zapachu. Twój dom dla niemieszkających w nim ludzi (gości) na 100% pachnie inaczej niż ich domek :) To samo jest ze wszystkimi zamkniętymi mijscami np. samochodami - po paru minutach nie czuć "choinki" :D
    • Gość: pik Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.85-237-185.tkchopin.pl 10.09.08, 23:18
      u mojej koleżanki pachnie tak ostro, troszkę z tego względu, że ma zawsze
      wypastowaną ładnie podłogę, na której się ślizgam

a u starszych ludzi często pachnie noo starością, to taki dość specyficzny zapach
    • Gość: karola12341 Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.08, 08:18
      juz po 30 sekundach receptory węchowe "przyzwyczaja" nas do zapachu
      i dlatego tylko na początku czuć specyficzny zapach, ale skad on się
      pojawia to ja nie wiem?? :)
      • Gość: ja Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.bph.pl 11.09.08, 09:49
        To jest zapach ludzi tam mieszkających, zapach ubrań, jedzenia, mebli. Wszystko
        to co sprawia ze po latach mówi że coś pachnie jak dzieciństwo :) mojej mamie z
        dzieciństwem kojarzy się zapach ciast pieczonych przej jej babcię a moją
        prababcię. Mi natomiast zapach świeżo mielonej kawy przez tatę :) To był
        codzienny rytuał i zawsze było czuć ten zapach. I nawet gdy tata nie mielił
        sobie kawy to i tak czuć było ten zapach w domu :)
        • Gość: Azorek Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.09.08, 11:46
          W domu mojej sąsiadki, starszej, eleganckiej pani pachnie czekoladą. Bardzo intensywnie. Ona twierdzi, że mam omamy :)
          Ciekawe, że i ona tak pachnie i wnosi ten zapach do mojego domu, ilekroć nas odwiedzi. To tak miły zapach, że natychmiast poprawia mi się humor.

• drzejms-buond Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? 11.09.08, 12:08
            jedno wam powiem. to wszystko to jakaś śmierdząca sprawa.

ale w superhiperblokhauzach z klimatyzacją nie pachnie.
            zauważyliscie?
            • asiaiwona_1 Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? 11.09.08, 14:07
              Oj, miałam sąsiadów, którzy mieli bardzo specyficzny zapach w domu.
              Nawet jak np. wchodzili czy wychodzili z domu to przy otwieraniu drzwi
              "zapach" wydostawał się na klatkę. Prawdę mówiąc po zapachu można było
              poznać, że właśnie przyszli bądź wyszli z domu. Ale myślę, że powodem
              "zapachu" było mieszkanie na 38 m (1 pokój) 4 osób (2 dorosłe i 2
              dzieci) + pies + królik + tchórzofretka + kosztaniczki (2 szt).
              • Gość: megrajan Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: 80.50.238.* 11.09.08, 15:48
                Ja zauważyłam że lubię chodzić do koleżanki bo pięknie u niej
                pachnie,czuje się u niej zawsze dobrze
                • Gość: mmm Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: 193.178.143.* 11.09.08, 16:05
                  Ja uwielbiam sklepy Almi Decor, bo rozpylaja tam jakiś specjalny
                  aromat. Zauważyłam to, bo raz weszłam do Almi w Piasecznie i zapachu
                  nie było ;(( Teraz wiem, ze to napewno jeden z powodów dlaczego tak
                  fajnie tam się czuję (w tych sklepach)
                  • Gość: jaija Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.09.08, 16:17
                    Gorzej, jak na obiad ma się jakąś egzotyczną potrawę ( a nie ma okapu), a potem wyjdzie się na dwór i osoby za tobą komentują, że śmierdzi od ciebie potem :/ mnie się to przytrafiło :(
                    Wtedy zapach domu niedobry jest :(
                    • drzejms-buond Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? 11.09.08, 17:13
                      i dlatego NIGDY nie gotuję w domu kapuchy!
                      ;-[
                      choć smaczna.
    • Gość: bb Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? IP: 193.120.72.* 12.09.08, 15:56
      a mi sie przypomina babcia jak czuje obornik, no tak jest niestety.
      a co do zapachow domow to glownie jedzenie - jak sie przez 30 lat gotuje
      codziennie ziemniaki tluczone z mlekiem cebulka i koperkiem to nie ma bata -
      mieszkanie tym przesiaknie.
    • donyaa Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? 20.09.08, 15:24
      Zgadzam się :D u mojej sąsiadki, zawsze jest taki miły zapach a'la
      guma balonowa :) U mojej przyjaciółki też zawsze ładnie pachniało, a
      mi było smutno ze jak wchodze do siebie do domu, to nie czuje
      żadnego zapachu :(
    • bogdanekb Re: Czemu niektóre domy mają swój zapach? 20.09.08, 15:29

bo nie wietrzone od stuleci sa !
      • znana.jako.ggigus w domu mojej przyjaciolki 20.09.08, 15:30
        tak specyficznie, ale przyjemnie pachnialo. Potem ona z rodzicami i siostra
        przeprowadzila sie na nowe osiedle i tam tez tak pachnialo, tak samo! Moze
        niektorzy ludzie maja specyficzny zapach?
        • 17lipiec1976 Re: w domu mojej przyjaciolki 20.09.08, 15:54
          kazdy dom/mieszkanie ma swoj specyficzny zapach
          • znana.jako.ggigus no wlasnie nie tylko dom 20.09.08, 16:03
            /mieszkanie, bo ten zapach z rodzina wedrowal

Moj dom nie mial tego specyficznego zapachu, wiem, bo latwo sprawdzic - po
            dluzszym wyjezdzie i powrocie czuc. Nic nie czulam, jestem malo specyficzna:))
            • Gość: ania Re: no wlasnie nie tylko dom IP: *.cust-adsl.tiscali.it 20.09.08, 21:51
              Oj no to ja jestem specyficzna,bo moj byly chlopiec zawsze mowil ze
              moje mieszkanie pachnie mna i ja pachne moim mieszkaniem
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka