Dodaj do ulubionych

mięśniak podśluzówkowy-operacja

17.01.10, 11:52
mam mieć wycięty duży mięśniak. Od strony pochwy.Ponoć taka metoda jest mniej
inwazyjna i na drugi dzień wyjdę do domu. Miał ktoś podobną sytuację?Bardzo
się boję.Chciałabym mieć dziecko. Kiedy ,,po" można się starać?
Obserwuj wątek
    • toffix Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 17.01.10, 13:32
      Ja tak miałam. Tylko w ten sposób wycina się mięśniaki, które nie są
      duże (max 3 cm). Zabieg w narkozie, na drugi dzień do domu. W szpitalu
      spędziłam więc 3 dni. Później nic się nie czuje. Starać się można jak
      lekarz pozwoli. Nie ma sensu szaleć, niech wszystko się zagoi bo może
      np. w źle zagojoną bliznę wrosnąć łożysko.
      • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 17.01.10, 13:36
        to ja już nie rozumiem. Już jestem umówiona na operację, sam dr mówił że
        mięśniak duży...Miałam wcześniej histeroskopie więc widzieli jak wygląda.Nie
        wiesz może ile mniej więcej potrzeba czasu na zagojenie? Możesz coś więcej
        powiedzieć jak wyglądała operacja?Zawału dostanę tak się denerwuję ;(
        • toffix Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 17.01.10, 21:30
          Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy. Przez Twoje stwierdzenie: "od
          strony pochwy" zrozumiałam, że właśnie będziesz miała histeroskopię. Ja
          tak własnie miałam. Operacja polega na tym, że dostają się do macicy
          rzez pochwę, kroją mięśniaka na drobne kawałki i wyciągają. Budzisz się
          i na drug dzień nie masz żadnych objawów, które wskazują na to, co Ci
          zrobili. Poza krwawieniem. Jak długo się goi? Myślę, ze jest to sprawa
          indywidualna. Ja zaszłam w ciążę po 3 miesiącach, ale to chyba było za
          wcześnie.
          • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 19.01.10, 18:08
            Dobrze mnie zrozumiałaś. Zastanowiło mnie tylko że napisałaś że tak się usuwa
            małe mięśniaki a ja mam dosyć spory i mam mieć tą metodą.Dlatego jestem
            zdezorientowana.Nie ukrywam że się po prostu boję. Dlaczego uważasz że 3m-ce to
            było za wcześnie. Miałaś jakieś problemy? Tak bym chciała być w ciąży :((
            staramy się już 3 lata...
            • toffix Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 19.01.10, 22:34
              Mój mięśniak był większy (coś ponad 4cm) i przed histeroskopią dostawałam przez
              kilka miesięcy zoladex po to, żeby mięśniak się zmniejszył i żeby ukrwienie
              śluzówki było słabsze. Później dopiero miałam usuwanego mięśniaka i to w 2
              zabiegach - w jednym nie dali rady.
              • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 20.01.10, 16:36
                Teraz to mnie wystraszyłaś. Mój jest duży, choć nie wiem ile ma cm..Myślałam że
                za jednym zamachem się uda..Lekarz nic mi nie wspominał o usuwaniu na raty :(
                Żadnych leków też nie dostałam :(Z tego co ,,podsłuchałam" to będzie usuwane
                jakąś pętlą (?)..Na wyniku histeroskopii mam napisane, że kwalifikuje się do
                zabiegu elektroresekcji..Nie wiem czy to taka sama metoda.
                • toffix Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 20.01.10, 23:04
                  Nie mam pojęcia. Naprawdę chyba musisz jednak zapytać swojego lekarza. Może jest
                  uszypułowiony?
                • weronika-4 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 21.01.10, 22:44
                  Nie masz się co martwic na zapas, dla pocieszenia powiem,że ja
                  miałam 4 duże mięsniaki (dwa 10 cm i dwa ponad 5 cm) i w całości za
                  jednym zamachem zostały usunięte tylko z tą różnicą ,że ja miałam
                  laparotomię-ale wbrew pozorom to nic strasznego, po 12 dniach od
                  operacji zapomniałam,że miała ona miejsce.Pozdrawiam i życzę dużo
                  zdrówka,wszystko będzie dobrze.
                  • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 23.01.10, 10:59
                    Widzę że jest wiele metod usuwania mięśniaków. Napisałam do specjalisty na innym
                    forum, taki mam mętlik i obawy. Jak będę coś wiedziała odezwę się..
                    • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 23.01.10, 11:06
                      toffix- myślisz że same wkładki po zabiegu wystarczą. Nie znoszę podpasek, czuję
                      się niekomfortowo..Ewentualnie mogę wziąć ich więcej, co myślisz? Będę mogła
                      biegać do toalety?

Weroniko..I już jest wszystko ok? Nie ma problemów z zajściem w ciąże?O to
                      najbardziej się boję..

• toffix Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 23.01.10, 14:20
                        Laparotomią nie usuwa się podśluzówkowych, o ile mi wiadomo, tylko te, które
                        rosną "na zewnątrz". Nie wiem, czy wystarczą Ci wkładki. Ja miałam kilka razy
                        histeroskopię i czasami krwawienie było znikome, a czasami nie. Co ciekwae, mam
                        wrażenie, ze wtedy, kiedy najmniej zrobili to było największe. kup raczej
                        podpaski, ale takie papierowe, nie plastikowe - np. bella blue.
                      • weronika-4 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 23.01.10, 20:34
                        Jeżeli chodzi o ciążę to dopiero po 6 miesiącach od zabiegu można
                        się starac.Narazie macica ładnie się obkurcza i wszystko jest
                        ok.Jestem bardzo zadowolona,że poddałam się opercji i mam to już za
                        sobą.Teraz tylko do przodu.
                        • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 24.01.10, 11:03
                          właśnie wyczytałam..Mięśniaka będę miała usuwanego za pomocą pętli
                          elektrycznej.Potrzebny jest do tego specjalny histeroskop i nie wszędzie taki
                          mają. Miał ktoś może tą metodą?
                          • toffix Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 26.01.10, 12:38
                            Tak miałam właśnie.
                            • natasza-n1 Re: mięśniak podśluzówkowy-operacja 17.02.10, 10:20
                              mija drugi tydz a ja już zapomniałam o operacji ;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka