Dodaj do ulubionych

Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności?

02.05.13, 23:49
Witajcie! Żona była w tamtym tygodniu na usg. Okazało się, że ma mięśniaka w macicy. Nie była jeszcze z tym u lekarza. Powiedzcie czy można mieć dzieci z mięśniakami?
Obserwuj wątek
  • miedzynami-kobietami Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 03.05.13, 09:31
   Generalnie, jeżeli Twoja żona usunie mięśniaki operacyjne to może mieć problemy z zajściem w ciążę, bądź jej nie donosić. Jednak dzięki postępowi medycyny może zastosować terapię doustną, dzięki której mięśniaki się mogą same zasuszyć.
  • turbik999 Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 10.05.13, 14:31
   Wiele zalezy od lokalizacji i wielkosci miesniakow, ale generalnie tak, mozna miec dzieci z miesniakami albo po operacji ich usuniecia. mialam duzego miesniaka na zewnatrz macicy, operacja 2 lata temu (miesniak byl za duzy na laparoskopie). Rok po operacji zaszlam w ciaze. Moja coreczka ma 3 miesiace :)
   • miedzynami-kobietami Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 10.05.13, 17:16
    turbik999 napisała:

    > Wiele zalezy od lokalizacji i wielkosci miesniakow, ale generalnie tak, mozna m
    > iec dzieci z miesniakami albo po operacji ich usuniecia. mialam duzego miesniak
    > a na zewnatrz macicy, operacja 2 lata temu (miesniak byl za duzy na laparoskopi
    > e). Rok po operacji zaszlam w ciaze. Moja coreczka ma 3 miesiace :)

    Bardzo się cieszę, że udało Ci się zajść w ciążę ;)
    Trzeba pamiętać jednak, że teraz operacja nie jest jedynym wyjściem z sytuacji! Terapia doustna jest bardzo skuteczną formą leczenia, bez ran i cierpienia!:)
    • toffix Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 14.05.13, 14:10
     Jaki jest wpływ terapii doustnej na płodność? Jaki na przyszłą ciążę? Na płód? Bardzo zawzięcie Pani reklamuje, aż robi się to niesmaczne.
     • miedzynami-kobietami Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 14.05.13, 23:38
      Cieszę się, że Pani się udało, ale jak Pani dobrze wie to nie zawsze jest takie proste. Są pewne granice między reklamą a dobra radą. Ja mam na celu tą drugą formę, ale oczywiście i tak każdy zdecyduje zgodnie ze swoim rozsądkiem i radami swojego lekarza. Terapia nie wpływa na obniżenie płodności, a także na płód. Pozdrawiam :)
  • toffix Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 14.05.13, 14:11
   Na forum nie znajdzie Pan odpowiedzi. Żona musi pójść do lekarza. Wiele zależy od tego, jak umiejscowiony jest mięśniak. Sama miałam rozległego mięśniaka, został usunięty i w ciążę zaszlam bez żadnego problemu.
   • aruna1980 Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 23.05.13, 21:58
    Poddanie się operacji nie jest proste, szczególnie jeśli chodzi o sprawy kobiece. Mogę sobie tylko wyobrażać jako mężczyzna jakie w kobiecie narastają wątpliwości i strach kiedy ma mieć operowaną macicę. Dlatego poprę tutaj użytkowniczkę międzynamikobietami uważam, że warto skorzystać z innych metod zapobiegania mięśniakom. Operacja niech lepiej pozostanie ostatecznością.
    • miedzynami-kobietami Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 27.05.13, 23:55
     Tak, jest to bardzo trudne przeżycie dla kobiety. Dlatego też wspieraj swoją żonę w każdej sytuacji, aby wiedziała, że nie jest w tym wszystkim sama i ma w Tobie oparcie, spraw aby każdego dnia czuła się najważniejsza :) To na prawdę jest jej bardzo potrzebne:)
     Polecam Ci stronę www.miesniakimacicy.pl Znajdziesz tam wiele informacji na temat leczenia tej choroby, a jak nie będziesz czegoś wiedział możesz napisać do eksperta :) Trzymajcie się ciepło :)
  • studentkisum Re: Czy mięśniaki zagrażają dalszej płodności? 16.02.14, 19:27
   Witamy, jesteśmy studentkami Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, działamy w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze Zdrowia Kobiety. Stworzyłyśmy ankietę mająca na celu ocenę skuteczności i zadowolenia kobiet z leku Esmya. Jeśli któraś z Pań stosowała ten lek lub zna kogoś, kto stosował prosimy o wypełnienie anonimowej elektronicznej ankiety, która znajduje się w linku poniżej:
   www.ankietka.pl/ankieta/136722/ankieta-badajaca-skutecznosc-leczeniamiesniakowmacicy-octanem-ulipristalu-esmya-i-zadowolenie-pacjentekzterapii.html
   Szczegółowych informacji możemy udzielić priv, proszę pisać na adres: esmya.miesniaki@gmail.com
   Pozdrawiamy, Katarzyna i Sylwia
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka