Dodaj do ulubionych

Usunięcie mięśniaków Poznań Polna

12.02.16, 21:52
Witam. Dziś dowiedziałam się, że mam mięśniaki i muszę poddać się operacji. Zabieg będę miała w Poznaniu na Polnej. Bardzo proszę o informację Pań które miały tam usuwane mięśniaki. Jak wygląda przygotowanie, jakie badania robią w dzień przed, jak po operacji, opieka itp. Ponoć będę miała laparoskopię, ale jestem świadoma, że jeśli coś będzie nie tak, to będą ciąć. Będę wdzięczna za każdą informację!!!
Obserwuj wątek
    • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 14.02.16, 16:38
      Póki co wiem, że mam mięśniaka w macicy. Nie jest duży 2,6cmx3cm, ale do usunięcia, ponoć laparoskopowo. Nie wiem kto bedzie mnie operował, może lekarze którzy ,mnie badali i zdecydowali o operacji (dr Chmaj i Czerniak) W szpitalu mam być 18 kwietnia. A Tobie kto zalecił usunięcie? Mięśniaki masz na jajnikach?
    • nola86 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 27.02.16, 12:04
      Jestem dopiero co po operacji na Polnej metodą laparotomii czyli przez powłoki brzuszne -miałam mięśniaka 6,5cm. Rano stawiasz się na izbie przyjęć następnie idziesz do przydzielonej sali na oddziale tam udzielasz wszystkich wywiadów med. i ja miałam od razu USG po czym trafia się na badania do profesora i całej jego swity i studentów które kwalifikują do operacji:) dostajesz zupkę -ostatni posilek; później forlax na przeczyszczenie relaksujesz się popijając wodę do 22:00 z przerwą na wlewkę doodbytnicza poznym wieczorem i to dzień pierwszy. Rano w dzień operacji dokładne mycie zaraz po kolejnej wlewce i czekanie na swoją kolej. Ja byłam pierwsza o 7:00 zabrali mnie na łożu na blok podali narkoze, obudziłam się na pooperacyjnej i po problemie:) tego dnia już raczej tylko się śpi i dostaje kroplówki, warto dużo się przywracać z boku na bok. Drugi dzień O kroplowkach i wodzie z próbą siedzenia wstawiania mycia pod prysznicem. Następnego dnia dieta sucharkowa i powolne spacery. W czwartej dobie po operacj jak jest ok to do domu:) 99% kadry na oddziale bardzo sympatyczna i uśmiechnięta. Samopoczucie po operacji nie fajne -kiepsko się przyzwyczaić że nie umie człowiek nawet odkaszlec usiąść ale z każdym dniem lepiej rana mała za majtkami niewidoczna
      • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 24.03.16, 07:57
        Ja mam zabieg 19 kwietnia. Na pewno napiszę jak wrócę do domu. Mam nadzieję, że wrócę:) Strasznie się boję:((( Ile Pani ma mięśniaków? Powiedzili Pani jaką metodą jej usuną? Ja mam jeszcze endometriozę i zastanawiam się, czy też od razu mi ją usuną, czy kolejny zabieg mnie czeka. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Jesli pani nola86 wchodzi na ten wątek bardzo proszę o odpowiedź. Pani pisała, że czyścili Panią forlaxem. Ile nalezy tego wypić? To jest taki środek na przeczyszczenie jak fortrans? Fortrans znam, bo do kolonoskopii się tym przeczyszczałam. Ohyda:((( A jak samopoczucie po narkozie? I ile trwał zabieg?
        • biedrona1970 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 24.03.16, 13:04
          Przejdźmy na Ty.Ja mam jeden duży 6x5.Będę miała usuwaną macicę,mam nadzieję,że jajniki zostawią.Metoda-przez powłoki brzuszne.Nie bój się,po pierwsze tam są dobrzy specjalisci,po drugie nie należy się nakręcać.Nola86 fajnie to opisała-narkoza,przebudzenie i po wszystkim.Wrócisz szybko do domu.Każdy przypadek jest inny.Na pewno wszystko bedzie dobrze.Ja jestem wierzącą katoliczką.Wszystko zawierzam Panu Bogu.Nie martw się na zapas.Pozdrawiam goraco.
          • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 25.03.16, 07:46
            Dziękuję za wsparcie.
            Długo chodzisz juz z mięśniakiem? czy masz dolegliwości, typu obfite krwawienie, boleści itp?
            Ja mam swojego od maja 2015r. Ja leczę się doddatkowo na endometriozę tabletkami hormonalnymi. Podczas ich brania miesiączki powinnam mieć znikome, a tak nie jest. Męczę się niesamowicie podczas okresu. Praktycznie w te dni jestem wyłączona z normalnego funkcjonowania. Do tego doszła silna anemia. I mam ponoć tylko jeden niewielki mięśniak. Ech...
            • biedrona1970 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 29.03.16, 09:58
              Witam Cię.Ja miałam wkładkę,bardzo dobrą ale też bardzo długą 5-letnią.Ona ponoć hamowała wszystko.W październiku została usunięta i mięśniak urósł bardzo szybko.Teraz mam "okres" co dwa tygodnie i żeczywiście bolesny.źle się czuję.Mam nadzieję,że to się zmieni po operacji.Na jaki oddział masz skierowanie?
              • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 29.03.16, 15:32
                Nie mów, że miałaś Mirenę? Ja też miałam tą wkładkę przez 5 lat. Kiedy ja wyciągnęłam (2 lata temu) wszystko zaczęło się komplikować: torbiele, zapalenie przydatków, martwa ciążą, podwyzszone markery, nasilenie endometriozy a teraz mięśniak....Moja koleżanka walczy z rakiem piersi, też miała mirenę:(
                Skierowanie mam na oddział Połozniczo-ginekologiczny II
                • biedrona1970 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 29.03.16, 16:19
                  Tak,miałam mirenę.Było mi z tym wygodnie.Mam trójkę dzieci.Też miałam martwą ciążę ale dawno temu przed mireną.Zapalenie przydatków miałam wiele razy z i bez wkładki.Myślę,że nie można wszystkiego zwalać na mirenę.Każdy organizm jest inny.Mało która kobieta "nic" nie przechodzi.Tak już mamy.Ja mam skierowanie na oddział III.Damy radę.Tylko głowa do góry i nie martw się na zapas.Nie czytaj za dużo w necie,albo tylko pozytywy(jeśli tak można...).Ja nie czytam nic.Weszłam tylko raz na to forum gdzie jesteśmy.
                  • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 29.03.16, 19:50
                    Może i tak, sama juz nie wiem. Na coś winę trzeba zwalić:) Podziwiam Twój spokój, opanowanie, optymizm. Naprawdę. Ja z natury wszystko widzę w ciemnych barwach i teraz też. A w internecie to już chyba wszystko przeczytałam na temat mięśniaków....i wcale mi to nie pomogło:( wręcz przeciwnie. Ale postanowiłam sobie, że od dziś nic a nic nie będę szukać na temat operacji itp. Może poprawi się moje samopoczucie. Dziękuję za słowa otuchy. Pozdrawiam
                    • biedrona1970 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 30.03.16, 10:56
                      Już nic nie czytaj!Przed operacją na poprawę samopoczucia ja pójdę do kosmetyczki.Zrobię sobie ładne paznokcie u nóg i rąk,wyreguluję brwi.Kupię sobie ładne laczki,włosy zawsze mam pofarbowane.Tobie polecam to samo(jesli możesz...).Skoro mają nas oglądać studenci...Do szpitala weź kremik do ust.Kosmetyki najtańsze-Biały jeleń-naturalne.Do szpitala ponoć najlepsze.pa,pa
                                • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 22.04.16, 13:59
                                  Witam. Wczoraj wróciłam do domu. W poniedziałek zostałam przyjęta na oddział, badanie gin, usg, pobranie krwi, wywiad gin, następnie do 15 czekałam w świetlicy na zwolenie łózka. W końcu zaprowadzili mnie na salę. Dostałam czopek glicerynowy. Zakaza jedzenia, tylko woda niegazowana do 22. O 20 golenie i lewatywa. Następnego dnia prysznic w płynie zleconym przez położne, przebranie w koszulę szpitalną i czekanie. Byłam w kolejce 5. Miałam mieć operację o 14, a wzieli mnie dopiero o 17, bo były jakieś komplikacje, przy wcześniejszej operacji. O 22 byłam na sali. U mnie zaczęli , tak jak planowali laparoskopowo, ale doszło do krwawienia i musieli rozciąć brzuch. Wułuskali miśniaka, usuneli endometriozę, która była glęboko umiejscowiona w bliźnie po cesarce i usuneli zrosty. W środę o 6 rano pobudka do mycia. Pielęgniarka nie wchodzi z pacjentaki do łazienki, każe ciągnąć na sznureczek kiedy słabo się zrobi (tragedia jakaś). Można już pić od rana. Na kolację kleik dostałam. Rano na obchodzie była Pani doktor, która mnie nie operowała tak więc niczego się do niewiedziałam. Odpowiadała bardzo zdawkowo. Dobrze, jak na wizytę przyjdzie gin, który operuje wtedy można wypytac, ja swojego musiałam szukać w czwartek (w środę go nie było) na oddziale żeby udzielił mi jakichkolwiek informacji. Nikt inny nie powie, co się wydarzyło, jak poszło itp. Czwartego dnia sniadanie, ok 12 wypis do domu. Sprawdzajcie kobitki czy dobrze Wam wypełnili L4, zlecenie na zdjęcie szwów itp. U mnie błedy były i dodatkowo musiałam czekać na swietlicy 1,5 godz by mi poprawili, bo musiałam zwolnic łózko. Trudno mi jest ocenić opiekę na oddziale PGII. Studentki medycyny, salowe, czasami pielęgniarki przychodziły a lekarz, tylko rano na obchodzie. Brakowało spokoju i intymności. Codziennie przystawiali łózka w sali by położyć kobitki, które przyszły na jednodniowy zabieg. Nie było mowy o tym, by ktoś odwiedził pacjentki, bo poprostu nie było juz miejsca w sali. Mam nadzieję, że Was nie przestraszyłam. Takie były moje odczucia, mój odbiór całego pobytu. Ale może Wy traficie na....lepsze dni w szpitalu. Pozdrawiam
    • krzemka69 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 17.05.16, 09:49
      Witam, czytam waszą rozmowę i ciesze się,ze mogę poczytać o takich operacjach, ponieważ 23 maja idę na operacje mięśniaków, tzn.usunięcie trzonu macicy. Tak czytam i dużo się od was dowiedziałam....ale mam pytanie i jeśli mogę prosić o odpowiedź...gdzie przewożą po operacji i czy ktoś bliski może przy mnie być aby np. zwilżać usta wodą?
          • biedrona1970 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 25.05.16, 18:34
            Jest po wszystkim.Mogę śmiało powiedzieć-dziewczyny nie ma się czego bać!Moja ocena Polnej 5+
            Po kolei.Zważcie się w domu.Zjedzcie śniadanie w domu!!!
            W czwartek kolejka w izbie przyjęć...ale idzie sprawnie.Nie zabłądzisz-miła obsługa Cię zaprowadzi na oddział.Ja byłam na pododdziale III.Wywiad ogólny.Pokoik-dwuosobowy.Badanie USG-kameralnie,za kotarą przez miłą Panią doktor.Wyjaśnienie wszystkiego co dotyczy operacji.Tego dnia jeszcze tylko jedno badanie przez studenta-jest to placówka uniwersytecka-ale też kameralnie.Cały dzień odpoczynek.wywiad z anestezjologiem.Ja nic nie dostałam do zjedzenia.Wody nikt mi nie kazał pić-jak piszą inne dziewczyny,ale pić można do popołudnia.Informacja o której będzie zabieg-mój o 10.00.Wieczorem wlewka-nie bać się.Nie boli,pomaga bardzo.Na noc pielęgniarka daję tableteczkę na sen jesli chcesz.Ja chciałam.Spałam jak dziecko.
            Piątek-dzień operacji.Prysznic.Koszula szpitalna-w kwiatki.Tabletka .Na łóżku zawożą na operację.Wenflon.Kilka pytań o samopoczucie-jakie może być?Mi pękała głowa.To nerwy.Zasnęłam.Cewnik i dren zakładają jak już śpisz.
            Obudziłam się bez problemu i...bez macicy.Na sali pooperacyjnej tłok ale dbają o każdego z osobna.Zimno-grzeją,boli-dają przeciwbólowe .Ja poprosiłam o zwilżenie ust.Od razu otrzymałam.
            Po 2 godzinach przeczołgałam się na moje łóżko-tak trzeba-i do pokoju.
            Tam praktycznie śpisz.Antybiotyk,przeciwbólowe,nawadnianie-leci w kroplówce.
            Przeciwbólowe na zawołanie.Ja brałam co 6 godzin.W nocy przewracałam się z boku na bok .
            Sobota.Rano próba wstania i umycia zębów-asekuracja 2 pań,niestety poległam,miałam kołowrotek w głowie.Podobno to normalne.Druga próba ok.14.Pani doktor wczesniej wyciągnęła dren-nic nie czułam,tak samo cewnik-wszystko jest bezbolesne.Rana zaklejona plastrem,oczywiscie bałam się jak one to oderwią ode mnie. Okazało się,że bezboleśnie!O niebo lepiej.Posiedziałam 10 minut-to ważne-i wstałam!Poszłam się wykąpac,czysta koszula.Rewelacja.Obejrzałam brzuch-zszycie majstersztyk.Prawie nic nie widać tyko z boku wystają wąsy.Pan doktor zrobił super robotę.
            Niedziela rano wlewka.Jelita pobudzone-wszystko ok.
            Na śniadanie, obiad i kolację suchary i herbata.Wczesniej nawet nie byłam głodna.
            Poniedziałek śniadanie.wypis.
            Czuję się dobrze,ale leżę bo jak trochę pochodzę to z lewej strony mnie ciągnie.Dieta.Żeby nie było problemu w toalecie.
            Wypis-usunieto mi macicę z mięśniakiem -razem 10x7 i jajowody z torbielami.Jajniki zostawili-będą produkować hormony.
            Mam nadzieję,że wynik badania hist-pat będzie ok.
            Dziękuję Wam waszystkim,szczególnie m198015,za wsparcie.Pomaga.
            • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 27.05.16, 07:40
              Witaj. Bardzo się cieszę, że jesteś już w domu w miarę dobrej formie:) Z tego co opisałaś to na III jest nieco inaczej (lepiej) niz na II, ale to i tak nie zmienia ogólnej bardzo wysokiej oceny opieki w szpitalu. Będę trzymać kciuki na pomyślne wyniki! Zyczę dużo zdrówka. Odpoczywaj, relaksuj się:) i koniecznie daj znać jak wyniki dostaniesz. Dziękuję za miłe słowo, to ważne byśmy, my kobiety, wspierały się i chociaż w taki sposób pomagały sobie. Pozdrawiam.
              • biedrona1970 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 19.06.16, 22:46
                Cześć kochana.Wyniku nie odebrałam,jutro go będę miała,ale myślę,że gdyby coś było nie tak to by dzwonili.
                Czuję się dobrze,bardzo dobrze.Choć przyznam,że tydzień temu trochę przecholowałam-sprzatanie,prasowanie...i trochę lewa strona pobolała.Te 6 tygodni jednak trzeba sobie
                podarować.Dzieci chciały mi to wbić młotkiem...hi,hi...jesli nie będę słuchać.W czwartek idę na kontrolę do mojej Pani doktor.Już teraz musi być tylko lepiej.A co u Ciebie?Pozdrawiam
                • krzemka69 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 10.07.16, 21:37
                  Witam,
                  przepraszam,ze dopiero odpisuje...jajuz po dwóch togodniach od operacji sprzatałam....bez szaleństw, ale jednak :)
                  dzisiaj niedziela...a ja we wtorek bede juz 2 miesiące po operacji, aż mnie nosi "nic nierobienie", wczoraj umyłam dwa okna i powiesiłam firanki....nie umierałam, i nawet dobrze sie czułam. Ale oszczedzam sie....przynajmniej sie staram.
                  Czy mówili Ci w szpitalu jak cwiczyc, aby uniknąć wypadania pochwy....lub aby uniknąć nietrzymania moczu?

we wtorek jade do swojej Pani doktor i mam zamiar namówić ją na powrót do pracy....prace mam siedząca....a i tak wisze na telefonie bo ciagle do mnie dzwonia z pracy....
                  zastanawiam sie czy nie za szybko...co o tym myslisz?
        • krzemka69 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 20.05.16, 08:11
          mam na imię Kasia nie pani, nie wiem o której będe operowana-laparotomia. Wiem że mam sie zgłosić w poniedziałek rano a we wtorek 24.05.operacja. Wcześniej czy później ale na pewno sie odezwe. Dziekuję za to ze opisałaś o tej operacji, bardzo mi pomogłaś.
          • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 20.05.16, 08:39
            Godzina operacji może się przesunąć. Ja byłam planowana na 12, a wzięli mnie dopiero o 17. Cieszę się, że mogłam pomóc. Wiem jakie to ważne, wiedzieć choć trochę jak to wygląda. Dlatego też założyłam ten wątek:) Będę trzymać kciuki za powodzenie operacji. I czekam na wiadomości. Pozdrawiam.
    • krzemka69 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 27.05.16, 10:39
      witam serdecznie,
      no i wyszłam ze szpitala ....wyszałm w Boże Ciało, czyli wczoraj:)
      Ja nie byłam ani na II ani na III ale byłam na ODO, tj. Oddział diagnostyczno-obserwacyjny. Mały oddział,6 sal dla pacjentek. Nasłuchałam się KTG :)
      W poniedziałek o 6.50 stawiłam się w Rejestracji,otrzymałam numerek i czekałam. Tak jak pisała Biedrona szło bardzo sprawnie. Jak znalazłam się na oddziale przeprowadzono ze mną szereg wywiadów /jak z celebrytką ;)/ + badania + rozmowa z lekarzem. Kazano mi wziąć do szpitala 2-2,5 ltr wody ale naprawdę nie było potrzeba. Wieczorem było oczyszczanie jelit i spanie. ja nie brałam na sen tabletki tj. relanium i też się wyspałam. Wtorek 24.05. rano oczywiście przygotowania. Mycie całego ciała mydłem dezynfekującym potem koszula + "głupi Jaś" i leżenie w przebranej pościeli i czekanie. ja byłam trzecia w kolejce. Po operacji środki przeciwbólowe, nawadnianie,glukoza. Usunięto mi macice i jajniki, bo gdybym je zostawiła za dwa lata czekałaby mnie kolejna operacja. Lekarz powiedział, ze wtedy mogłaby być trudniejsza od obecnej. Opieka była naprawde na 5+. Położne pomagały, radziły, były na każde wezwanie. Cały wtorek kroplówki, środa też dopiero na kolacje był kleik a normalne lekkostrawne sniadanie było w czwartek rano, nawet nie zjadłam obiadu w szpitalu - no w poniedziałek zupke pomidorową :) przy wypisie poprosiłam o recepte na czopki Diclofenac - niezawone jesli chodzi o ból, gorączkę,stany zapalne. Takie dostawałyśmy po operacji.
      Tutaj na forum i dzięki m198015 dowiedziałam sie o wiele więcej jak to jest w praktyce na temat operacji niż gdziekolwiek w necie.
      Jeśli moge poradzić to nie zabierajcie duzo ze soba rzeczy, ja miałam 3 reczniki: 2 duze 1 mały, ale dwa reczniki w zupełności wystarcza. myłam sie mydłem dezynfekujacym a Białym Jeleniem /tez wziełam/ dopiero w domu. Reczniki papierowe wziełam ze soba, ale tez nie były potrzebne, bo Położne nam dzynfekowały i osuszały rane. Kąpałam sie po operacji to miałam mały reczniczek , który wyprałam w 90 stopniach. Ważne aby wziąć ze soba szampon / teraz sa w malych opakowaniach / bo przed operacja nalezy umyć wszystko łącznie z głową oraz wziąć klapki pod prysznic. i dobrze jest miec długopis poniewaz na tym oddziale w pierwszym dniu po operacji należało wypisać bilans płynów /ile wypiłam i ile oddałam/
      Wziełam ze soba książke do czytania - niepotrzebnie, TV tez nie chciało sie oglądać , a była za free :)
      Jestem lżejsza o 0,5 kg + z głodówek :). Teraz odpoczywam, mąż sie mną opiekuje, pogoda łądna...Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za wsparcie.
      Kasia
    • moonik5 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 23.02.17, 14:51
      Hej, jestem przed wycięciem mięśniaków. Mam pytanie, czy po wyjściu ze szpitala miałyście problem z dojazdem do domu? Jak się czułyście w aucie? Pytanie może głupie ale mam 4,5 h drogi do domu z Poznania więc trochę się tym martwię.

cosi73 - opiszesz coś od siebie z pobytu w szpitalu? z tego co tu opisałaś to nie wyszło terminowo.
      • m198015 Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 23.02.17, 19:21
        Hej. Ja też mam tyle z Poznania do domu. W aucie na siedzeniu miałam położoną dużą miękką poduszkę. Trochę pomogło, ale i tak czułam większe dziury na drodze. Właścwie cała drogę trzymałam się rączki przy suficie auta, podciągając się jak wjechalismy na nierówną powierzchnię.
        Dziewczyny, a odpowiedzcie mi , bo zaczynam się martwić, że coś zlego znowu się dzieje. Od czasu operacji jestem na tabletkach hormonalnych Qlaira. Bo, dla przypomnienia, oprócz mięśniaka usunęli mi również endometriozę i dlatego muszę łykać tabletki. Ale do rzeczy...od jakiego czasu zdarzają mi się brązowo krwiste plamienia. Zaczynają się 1,5 tygodnia przed okresem i trwają do okresu. Czy zaobserwowałyście coś podobnego u siebie? Ja myśliicie cóż to? Podobnie działo się u mnie długo przed operacją. Wtedy miało to związek z endo. A teraz???
    • lokolife Re: Usunięcie mięśniaków Poznań Polna 11.03.17, 22:21
      Cześć dziewczyny!
      Właśnie jestem po wyluszczeniu mięśniaka metoda laparoskopową. W czwartek ok. 13 miałam operacje, a następnego dnia o 12 zostałam wypisana do domu. Uwierzcie, ale to nic takiego - szkoda waszych nerwów i stresu. Jak podejdziecie do tematu tak jak ja( czyli na luzie) to wyjdziecie juz następnego dnia. Dzisiaj jestem druga dobę po operacji - jedyne skutki uboczne jakie odczuwam to ból w klatce piersiowej i pod żebrami, cieżko wziąć głęboki oddech i nie da rady spać na boku. Efektem tego jest wpuszczanie CO2, w celu lepszej widoczności macicy, mięśniaka itp.
      Pozdrawiam Was i życzę dobrego nastawienia!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka