Dodaj do ulubionych

Miesniaki- usuniecie macicy

03.05.07, 13:29
Wykryto u mnie 3 miesniaki :6x7 cm z tylu macicy ,4x5 z przodu i 2x4 milimetry
w dnie.
Lekarz .ktory prowadzil badanie usg powiedzial po co pani ten worek ?Juz pani
nie bedzie miala dzieci -koncze w tym roku w sierpniu 43 lata,mam jedna corke
14 lat.

Opowiedzial historie swojej kuzynki ,ktora mial jednego miesniaka ,wstydzila
sie ,bala operaowac ,dzisiaj nie zyje ,miesniak przeszedl w mięsaka a to juz rak.

Nie zwlekalam ,dzisiaj jestem po operacji trzonu macicy .Zostawiono jajniki i
szyjke macicy ,ktora wyleczona 3 lata temu z nadzerki byla zdrowa.
Ból niesamowity ,ale wszytsko da sie przezyc.Miesiac zwolnienia ,ktore mozna
przedluzyc.100% antykoncepcji,nie bedzie miesiaczki ,nie zajdzie sie juz w
ciąże,a wiec są zle i dobre strony takiej operacji.Decyzja nalezy do każdej z nas.
Pozdrawiam!!!
Obserwuj wątek
    • evvvelin Re: Miesniaki- usuniecie macicy 05.05.07, 09:10
      witam:)tez to mialam co ty,ale umnie wycięli wszystko .Lekarz
      powiedział ,lepiej wyciąć wszystko i mieć spokoj ,bo może znowu zaplątać się na
      jajnikach torbiel , a poco znowu operować.Czuje się dobrze ,ale po operacji ból
      niesamowity ,ale z dnia na dzień człowiek czuje się lepiej.Ja jestem już 6
      miesiecy po operacji.Pozdrawiam.
      • evvvelin Re: Miesniaki- usuniecie macicy 16.05.07, 19:56
        Zawsze uważałm,że hormony(niezależnie od problemu) to ostateczność dla
        pacjenta! ale generalnie jest to najprostsze rozwiązanie dla lekarza,przykre
        ale prawdziwe.Zastanawia mnie tylko na jakiej podstawie lekarz zawyrokował
        wręcz,że bez hormonów będzie się Pani starzeć? co to znaczy? każda z nas się
        starzeje,a czynników,ktore mogą to nazwijmy"przyspieszyć" jest cała masa! to
        nie tylko hormony ponieważ takie myślenie "na skróty" doprowadzi większość
        kobiet do obłędu.Na te hormony-jak to niektórzy mówią i piszą,a właściwie na
        ich równowagę składa się cała masa bardzo ważnych czynników,o których nawet
        pisałam powyżej : dieta,nikotyna,alkohol,stres nawet ilość spożywanego cukru ma
        na to bardzo duży wpływ!! dla wielu osób nawet dla lekarzy(niektórych) to są
        preparatami natudrobiazgi mało istotne ale jest zupełnie inaczej.
        Uważam,że powinna Pani położyć na szalę "plusy" i minusy" stosowania zarówno
        zalmieconej kuracji przez lekarza(mam na myśli plastry) oraz kuracjęralny
    • renciu2000 Re: Miesniaki- usuniecie macicy 07.05.07, 19:42
      Witam, mnie usunęli macicę i jajniki dwa tygodnie temu, teraz jestem w domu i
      czekam na wynik "histo". Ogólnie czuję sie dobrze, moze tylko jestem bardziej
      słaba-szybko sie męczę. W środę idę na pierwsze po oeracji badanie
      ginokologiczne mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze. Pozdrawiam
    • never_never Re: Miesniaki- usuniecie macicy 17.05.07, 19:18
      przepraszam ale uważam że jesteście bardzo głupie skoro tak szybko decydujecie
      się na usunięcie "wszystkiego" w tak młodym wieku... 40, 43 lata... ile jeszcze
      przed Wami! Niestety w Polsce lekarze idą po najmniejszej linii oporu, uważają
      że lepiej postraszyć pacjentkę i usunąć "wszystko", zamiast po prostu
      kontrolować
      mój mięśniak, choć duży, nie daje bardzo negatywnych objawów, nie godzę się
      więc na operację, która ma tak dużo możliwości powikłań
      Pozdro dla wszystkich które nie poddają się terrorowi lekarzy!
      • macierka Re: Miesniaki- usuniecie macicy 19.06.07, 15:22
        never_never napisała:

> przepraszam ale uważam że jesteście bardzo głupie skoro tak szybko decydujecie
        > się na usunięcie "wszystkiego" w tak młodym wieku... 40, 43 lata...

A ja uważam, że skoro Ty nie godzisz się na operację i zamierzasz hodować swoje
        mięśniaki, to Twoja sprawa i nic nie daje Ci podstaw do tego, aby nazywać
        głupimi te kobiety, które decydują się na usunięcie macicy. Taka decyzja to
        indywidualna sprawa każdej kobiety. Jeśli nie potrafisz poradzić nic sensownego,
        zachowaj proszę swoje niezbyt stosowne uwagi dla siebie. I wierz mi, kobieta,
        która w wieku 40-43 lat decyduje się na usunięcie macicy, wcale nie jest głupia.
        Uważam, że wręcz przeciwnie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka