Dodaj do ulubionych

Pieprzenie ateisty na niewiarygodną skalę

18.06.21, 09:03

Czy można mieć niewiarygodną satysfakcję patrżąc na niewiarygodną obłudę?
Ja mam.
..
Jaka jest różnica pomiędzy działaniem komunistycznej cenzury i współczesnej obłudy?
Jest, choć są podobieństwa.
To temat na skalę tutejszych dyskusji o tym, co transcendentne, co może być i jest czyimś wyznaniem wiary, ateistycznym "credo".
..
Niestety dyskusja, którą proponuję nie jest o złym katolickim biskupie, ani o tym ilu ksiądz kanonik zgwałcił administratorów forów internetowych, więc zapewne nie będzie się cieszyła zainteresowaniem, jakiego bym oczekiwał.
..
Nie będzie też o tym bodaj 1000 księży zabitych przez niemców, bo było wczoraj o tym w TVHistoria w sposób równie komunistyczno - ateistyczny.
..
Tym niemniej - spróbuję, jak i 100 innych razy ją, tę dyskusję, tu zainicjować, a co tam.

Mamy oto rodzaj religii: połączenie ateizmu z realkomunizmem z lat 1944- 1989. Różnica oczyw. jest i to ogromna - wtedy to był produkt (: cenzura) dla 35 mln, co nijak się nie da porównać z tym tu obsr... naszym forumkiem, które tylko dla mnie i kilku jeszcze osób jest czymś ważnym ( niestety, Awariant gdzieś zniknął).

I tylko dla rzadkich ( żeby nie powiedzieć: żadnych) dyskusja tutaj jest urzeczywistnieniem zjawiska pn. zemsta kaprala.
..
Czy tacy się owi rodzą ? : ci, co mają w ręku narzędzie lancetu którym wycinają cudze poglądy? Nie bynajmniej. Zjawisko to, to przykład eksperymentu Zimbardo, gdzie uczestnikowi dano możl. posiadania nad innymi uczestnikami władzy kaprala: małej, a dającej porcję niebywałej rozkoszy, możl. wpadnięcia w stan erotycznej satysfakcji, rodzaj orgazmu poprzez znęcanie się w sensie dosłownym nad uczestnikami eksperymentu, z której wielu ( ale nie wszyscy) mimowolnie/ bezwolnie w eksperymencie Zimbardo korzystało.
..
[Btw. Ostatnim głównym cenzorem PRL miał zostać .... Jarosław Kaczyński, już za rządów Mazowieckiego. Likwidatora. Choć kto wie? Zimbardo się kłania. Skąd, bo, taki pistolet walki z komuną, jak Kurwski idzie teraz w zawody z Urbanem?
..
To dobrze, że tak tu na tym forum jest: jakiś gość, zachowuje się jak mysz w labiryncie, jak pies z eksperymentu Pawłowa: dostaje do ręki narzędzie po czym w sposób oczekiwany/ przewidywalny dla obserwatora, z niego korzysta.
..
Jestem ciekaw czy wasze spostrzeżenia są podobne do moich.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka