Dodaj do ulubionych

Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy

24.09.21, 13:24
Brawo PiS ! Brawo suweren 500 plus ! Brawo epidiaskop !
W ten sposób wreszcie dumni patrioci doświadczą w świecie należnego im, prawdziwego uznania i szacunku.
BBC dociera niemal wszędzie, więc świat będzie mógł popodziwiać płot Błaszczaka i odwagę uzbrojonych po zęby złodziei telefonów i euro, co to tylko "wykonują rozkazy".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27609380,bili-nas-wypychali-grali-nami-jak-pilka-bbc-zrobilo-reportaz.html#s=BoxMMtImg2
Obserwuj wątek
    • michakosmopolita Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 13:53
      Polacy opanujcie sie, to nie terorysci lub wroga armia, to ludzie szukajacy lepszego zycia ! Ok, nie chcemy migrantow ale jakim prawem moralnym doprowadzamy ich do smierci nie udzielajac pomocy umierajacym z glodu i zimna ? To jest zabijanie ! To jest to te strzezenie poskiej chrzescijanskiej moralnosci ??? WSTYD WSTYD WSTYD. Nie lepiej niz Lukaszenko.
    • jatu Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 13:56
      Piszą że pochodzą z Nigerii! Pytam jak dotarli do Białorusi a obecnie do polskiej granicy? Na nogach czy rowerem chyba nie podróżowali? Skąd mieli tysiące dolarów na bilety. Mieli też zapewne paszporty! Czy Białoruś jest pierwszym wolnym państwem od Nigerii. Czy po drodze nie mieli o wiele bogatszych arabskich krajów? Już nic nie rozumiem, przepraszam, wszystko rozumiem. Nic nie jest z przypadku, ktoś a kto to wiemy tym zarządza.
      • radon13 Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 15:01
        No to własnie testujemy na ile są inteligentni , żeby przejsc i nie dać się złapać. Tyle że Ci najlepsi juz sa w Niemczech lub dalej. To czysty absurd i działania niehumanitarne. Jedyną legalną i skuteczną metodą jest powszechne uchwalenie w Europie , wzorem Danii, procedury australijskiej postępowania z nielegalnym imigrantami .
    • herrpietru Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 16:06
      A skąd się oni wzieli na Polsko-Białoruskiej granicy? Europa to teraz jakiś caritas jest że każdy może sobie przyjść, złożyć wniosek o azyl i żyć jako nierób wiedząc że europejski frajer za wszystko musi mu zapłacić? Pojedź gdzieś poza lewacką Europe i spróbuj nielegalnie przekroczyć granice, w najlepszym wypadku trafisz do więzienia na pare lat a w najgorszym do piachu z kulą we łbie.
      • darr.darek Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 20:01
        Bzdury piszesz sprzed 20 lat.

Austria Europe 0.97
        Germany Europe 0.95
        Tonga Polynesi Oceania 0.95
        Greece Europe 0.94
        Iceland Europe 0.89
        Australia Oceania 0.89
        Syria Western Asia 0.88
        Ireland Europe 0.87
        Taiwan Asia 0.82
        Portugal Europe 0.79
        Maldives Asia 0.75
        Poland Europe 0.73

en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate
    • mamonka01 Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 17:41
      Jeśli to są uchodźcy polityczni, czy też uciekający ze stref działań wojennych ,dlaczego znalazłszy się na terenie nie prowadzącej wojny ;-/ Białorusi nie poprosili o azyl? Dlaczego koniecznie prą do Unii? Bardziej zależy im na unijnym dobrobycie a nie azylu ! To w większości emigranci ekonomiczni a nie uchodźcy. Marzy im się eldorado wypłacane w EURO. Przybyli na Białoruś, niech tam szukają swojego szczęścia,
      • bmc3i Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 19:00
        mamonka01 napisała:

> Jeśli to są uchodźcy polityczni, czy też uciekający ze stref działań wojennych
        > ,dlaczego znalazłszy się na terenie nie prowadzącej wojny ;-/ Białorusi nie
        > poprosili o azyl? Dlaczego koniecznie prą do Unii? Bardziej zależy im na unijn
        > ym dobrobycie a nie azylu ! To w większości emigranci ekonomiczni a nie ucho
        > dźcy. Marzy im się eldorado wypłacane w EURO. Przybyli na Białoruś, niech tam
        > szukają swojego szczęścia,

A choćby dlatego, że zgodnie z prawem międzynarodowym, o azyl mogą ubiegać sie nie tylko osoby z krajów objętych wojną, nie tylko osoby prześladowane politycznie w swoich krajach, lecz także osoby będące innymi rodzajami ofiar, łącznie z ofiarami przemocy domowej - o ile nie mogą liczyć na skuteczną ochronę ze strony swojego państwa.
    • bmc3i Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 17:48
      Słuchałem dzisiaj w radiu reportażu serwisu międzynarodowego BBC z polskiej granicy, co mną jednak najbardziej wstrząsnęło, to wywiad BBC z na ten temat z polskim europosłem w ramach tego reportażu. Przedstawicielem PiS w Parlamencie Europejskim. Mniejsza o nazwisko, sądząc po głosie, gówniarz mniej niż 30 lat. Wrzeszczał, krzyczał na dziennikarza, ogromna buta i arogancja. Byłem tak zażenowany, że pomyślałem sobie "Boże, to idzie na cały świat...." Sposób w jaki on rozmawiał z dziennikarzem, spowodował że zacząłem się wstydzić że sam jestem Polakiem.

Powtarzał w kółko, że Ci migranci nie są i nie byli na terytorium Polski i Straż Graniczna nie wypchnęła ich Polski. W końcu jednak tak zaplątał się w zeznaniach, że dziennikarz zapytał go "zaraz, zaraz, jeśli oni nie byli na terytorium Polski, to znaczy że polska Straż Graniczna weszła na terytorium Białorusi?" Wtedy zaczęło się "aaa..., yyy..., aaaa..., ooo..."

Ja już wiedziałem wcześniej, że przedstawiciele Polski na różnych forach Unii Europejskiej zachowują się jak słonie w składzie porcelany, ale teraz miałem możliwość usłyszenia tego osobiście. To było tak żenujące, że po upływie już 2 godzin od chwili kiedy ten reportaż poszedł w eter, wciąż nie mogę wyjść z szoku.
      • entres Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 20:37
        Ale ty za dwa dni zapewne jakoś sobie z tym poradzisz, choćby przez wyparcie z pamięci ;), natomiast ten osobnik będzie w umysłach całej Europy kształtował twój i mój wizerunek na swoje podobieństwo przez najbliższe n lat, wizerunek, który zostanie w Europie znacznie dłużej.
        I tu wrócę do twojego szoku, jest usprawiedliwiony...

P.S.
        Nie oglądam, nie czytam, nie chcę mieć w ogóle nic wspólnego z tymi err, ludźmi. Jednak jakość mojego życia tu, w kraju, mimo pozornego braku zewnętrznych zmian znacznie spadła, mój optymizm dołuje, a kiedy rozmawiam z kimkolwiek, z tyłu głowy mam natychmiast pytanie, czy ten uśmiechający się sympatycznie osobnik poprze obozy koncentracyjne, czy się sprzeciwi, czy po prostu uda, że ich nie ma i uściśnie rękę europosła przy okazji.
      • bmc3i Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 18:46
        lubat napisał:

> Reportaż BBC może spełnić dobrą rolę: na całym świecie chętni na europejskie za
        > siłki będą omijać polsko-białoruską granicę. Za dużo fatygi, a we Włoszech czy
        > Hiszpanii dużo łatwiej i pogoda lepsza.

Włosi i Hiszpanie dopuszczają jednak europejski Frontex do zabezpieczania swoich granic. Polska odmawia jak dotąd przyjęcia funkcjonariuszy Frontexu, mimo że główna siedziba tej unijnej agencji znajduje się w Warszawie.
      • bmc3i Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 20:30
        macieque88 napisał(a):

> Cóż, a kto udowodni, że ci imigranci nie kłamią. Dostali nakaz/ wybór od Łukasz
        > enki: "albo mówisz, co chcemy, albo wiadomo co".

Kłamią czy nie kłamią, Polska ma wynikający z prawa międzynarodowego obowiązek przynajmniej przyjąć i rozpatrzyć ich wnioski o przyznanie azylu.
    • archieil Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 20:41
      Tylko, że BBC i Gazeta nadal nie starają się wysilić i pokazać jak to wygląda naprawdę.

Naprawdę to wygląda tak, że legalnych migrantów Białorusini bili i przerzucali nielegalnie na Polską stronę,
      a Polscy granicznicy mieli prawo ich zastrzelić o czym widocznie dzikusy pojęcia nie mają tak bardzo pchając się do majtek europejek.
      • bmc3i Re: Reportaż BBC o polsko-białoruskiej granicy 24.09.21, 21:48
        archieil napisał:

> Tylko, że BBC i Gazeta nadal nie starają się wysilić i pokazać jak to wygląda n
        > aprawdę.
        >
        > Naprawdę to wygląda tak, że legalnych migrantów Białorusini bili i przerzucali
        > nielegalnie na Polską stronę,
        > a Polscy granicznicy mieli prawo ich zastrzelić o czym widocznie dzikusy pojęci
        > a nie mają tak bardzo pchając się do majtek europejek.

Skąd możesz to wiedzieć, skoro angielskiego ani w ząb?
        Przeciwnie, w reportażu BBC wprost i kilkakrotnie powtórzone zostały słowa członka Komisji Europejskiej, że napływ imigrantów na granicę Polski i Litwy, to element wojny hybrydowej prowadzonej przez białoruski reżim Łukaszenki - jak go nazwali, "ostatniego dyktatora Europy".

Nie w tym problem jednak, lecz w tym co że Polska łamie swoje wynikające z zupełnie nie związanego z Unią Europejską prawa międzynarodowego, zobowiązującego państwa do przynajmniej przyjęcia i rozpatrzenia wniosków o azyl.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka