Dodaj do ulubionych

Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys

27.09.21, 09:25
Na Wyspach coraz gorzej, kryzys szybko się pogłębia
tvn24.pl/swiat/wielka-brytania-braki-paliw-i-limity-na-stacjach-na-wyspach-media-rzad-rozwaza-uzycie-wojska-do-zaopatrywania-stacji-paliw-5429129
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys 27.09.21, 09:36
   Nie przesadzałbym, to są braki konkretnej kategorii towarów wywołane konkretną przyczyną, którą da się usunąć. Poza tym zaopatrzenie, znów za wyjątkiem wybranych towarów, z tym oni sobie poradzą i nie ma co bić piany. Problemem dla nich może być utrata współpracy technologicznej i kooperacji z Unią. Stany im jej nie zastąpią.
  • privus Re: Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys 27.09.21, 10:31
   Bez importu egzystencja Wielkiej Brytanii od dawna jest już niemożliwa. Postawienie warunków dla UE musiało się zakończyć podobnymi retorsjami. W ten sposób Brytyjczyków będą wykończały koszty importu z Antypodów. Tak zagrał z nimi Hitler, a teraz sami na własne żądanie wpuścili się w ten kanał.
  • ktos_z_kosmosu Re: Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys 27.09.21, 10:52
   Jak sobie posłali i nadal ścielą, tak się wysypiają.
   1 - Naszprycowali się osobnikami z dawnych kolonii, którym dali obywatelstwo, a ci mając w d...ch robotę na darmochę tylko liczą.
   2 - Do tamtych dołączyli masy emigrantów, którzy nie dość, że robotę maja w d...ch, zasiłki, które dostają, to im mało, żeby było weselej i pobożnie, roszczą sobie prawa do ustanawiania w GB swoich porządków.
   3 - Angole wolą zasiłki covidowe, niż pensje. Stąd też czasowy brak rąk do pracy.
   4 - O ile w Polsce służby strzegące granic, czyli interesów kraju nazywa się bandytami, w GB w ramach poparcia dla działań ich służb angole śpiewają " God Save the Queen".
   5 - To wyspiarze i żaden łukaszenko-podobny szalbierz psikusów im nie zrobi.
   Punkty od 1 do 3 dotyczą całej Europy zachodniej. Punkt 5, po części.
   Przewaga GB nad resztą Europy, to bogactwo wypracowane i nadal wypracowywane przez ludność tubylczą w dawnych koloniach. Biznesy tam swoje mają i będą mieć dopóki coś nie dupnie, na co się nie zanosi.
   Tak, że póki co sobie radzą.

   • buldog2 Re: Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys 27.09.21, 10:58
    Przewaga GB nad resztą Europy, to bogactwo wypracowane i nadal wypracowywane przez ludność tubylczą w dawnych koloniach. Biznesy tam swoje mają i będą mieć dopóki coś nie dupnie, na co się nie zanosi.

    Trzeba wziąć pod uwagę, że na początku II wojny światowej Brytyjczycy oddali Amerykanom łańcuchy dostaw, kooperacji itd. Biznesy jakieś zostały, ale wpisane w amerykański ład. Teraz USA odchodzą z wielu miejsc, ale wątpliwe, by GB tam weszła (czy powróciła).
    • ktos_z_kosmosu Re: Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys 27.09.21, 11:26
     buldog2 napisał:

     > Biznesy jakieś zostały, ale wpisane w
     > amerykański ład. Teraz USA odchodzą z wielu miejsc, ale wątpliwe, by GB tam we
     > szła (czy powróciła).

     Jeszcze mają mają.
     1 - Powracać też nie muszą, bo nigdzie nie odeszli. USA tylko dopuścili do spółki, czym USA im się odwdzięczyła mocnym poparciem dla utrzymania w Londynie ogólnoświatowego centrum biznesowego. Banki, giełdy itp.
     2 - Te wyzwolone kraje sami się proszą o utrzymanie spółek z GB. Wiedzą, że sami nie podołają. Wywaliwszy zachodnich, automatycznie wpuszczą wschodnich.
     Czyli kiepski interes.

  • pies.na.czarnych Re: Wyszli z UE i mają pogłębiający się kryzys 27.09.21, 12:44
   Ich problemy dopiero się zaczynają. W najbliższym czasie bardzo zmniejszy się turystyka do Anglii, którą już bardzo osłabił covid. Kiedyś chcąc jechać na zakupy do Londynu wsiadałem w pociąg i już. Teraz muszę mieć paszport, którego wznowienie co kilka lat sporo kosztuje, stratę czasu na formalności pomijam. Angole walcie się!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka