Dodaj do ulubionych

[OT] Mała przypominajka

29.06.22, 09:43
Przypominam, że biorąc 500+ masz mordę wypchaną pisowskim gównem. Smacznego.
Obserwuj wątek
    • jeepwdyzlu Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 11:08
      Moja córka wróciła z weekendowego wypadu do Szwajcarii. Za dużo se nie pooszczędzasz. Jest 2 razy drożej niz w Niemczech.
      A jak dodasz faszystowskie zwyczaje - użyjesz jak pies w studni.
      Lepiej pomyśl o innym kierunku emigracji.
      Poważnie Ci radzę i bez złośliwości.
      Najlepiej Australia.
      • schweppes1 Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 12:42
        jeepwdyzlu napisał:

> Moja córka wróciła z weekendowego wypadu do Szwajcarii. Za dużo se nie pooszcz
        > ędzasz. Jest 2 razy drożej niz w Niemczech.
        > A jak dodasz faszystowskie zwyczaje - użyjesz jak pies w studni.
        > Lepiej pomyśl o innym kierunku emigracji.
        > Poważnie Ci radzę i bez złośliwości.
        > Najlepiej Australia.

Na szczęście średnie zarobki netto w Szwajcarii są ponad 2x wyższe niż w Niemczech.

Jak wiadomo, trzeba robić dokładnie odwrotnie niż doradzają tępe staruchy z demencją, więc zostaję.

www.numbeo.com/cost-of-living/compare_countries_result.jsp?country1=Germany&country2=Switzerland
        • galtomone Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 13:44
          Swoja droga to gorzej w Europie jeśli chodzi o mentalność społeczną i prawo (Panie Miłośniku Wolności Wszelkiej) gorzej wybrać chyba nie mogłeś....
          Niemczy przy Szwajcarach to jak Polacy 😂
        • jeepwdyzlu Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 14:09
          Jak wiadomo, trzeba robić dokładnie odwrotnie niż doradzają tępe staruchy z demencją, więc zostaję.
          ----
          Ja do ciebie z prawdziwą życzliwością a ty smutny chujku jak zawsze...
          Karma wraca.
          Idi na chuj
          • schweppes1 Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 14:44
            jeepwdyzlu napisał:

> Jak wiadomo, trzeba robić dokładnie odwrotnie niż doradzają tępe staruchy z dem
            > encją, więc zostaję.
            > ----
            > Ja do ciebie z prawdziwą życzliwością a ty smutny chujku jak zawsze...
            > Karma wraca.
            > Idi na chuj

Jaką kurwa życzliwością? Od 3 miesięcy zastanawiam się co robić z ponad połową pensji, która zostaje na koncie (nawet na samochód nie mogę jej zmarnować, bo dali służbową A6stkę nieproszeni), a ty mi dalej pierdolisz jakieś czarne wizje.

I jakie kurwa faszystowskie zwyczaje? Ja się nacjonalizmem brzydzę.
            • qqbek Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 14:56
              Dupę podcieraj banknotami 50-frankowymi, będzie bardziej ekskluzywnie ;)
              Chociaż nie, "pięćdziesiątka" jest ciemnozielona, nie będzie widać, "czy już"... używaj setek - setki są niebieskie, lepiej na nich widać.
              • schweppes1 Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 14:59
                qqbek napisał:

> Dupę podcieraj banknotami 50-frankowymi, będzie bardziej ekskluzywnie ;)
                > Chociaż nie, "pięćdziesiątka" jest ciemnozielona, nie będzie widać, "czy już"..
                > . używaj setek - setki są niebieskie, lepiej na nich widać.

Tak należy robić wyłącznie z 500+ odebranymi z MOPS, pachnącymi świeżym pisowskim gównem.
          • schweppes1 Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 17:55
            wislok1 napisał:

> Te wyliczenia numbeo sa o kant d... rozbic....
            >
            > Nic sie nie zgadza i to jest tylko fantazje tej serbskiej strony internetowej.
            > .
            > Juz o tym wielokrotnie pisalem...

Masz rację, w rzeczywistości w Szwajcarii jest lepiej, niż pisze numbeo: en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

Średnia pensja w Szwajcarii realnie o 20% wyższa niż w Niemczech, a nie tylko o 13%, jak wg numbeo.
      • wislok1 Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 17:31
        Realnie zarobki w Szwajcarii i w Niemczech sa podobne, no moze maksymalnie 20% wiecej na tych samych stanowiskach...
        Bo to co Szwajcar wiecej zarobi, to wiecej tez wyda na w sklepach, na czynsz, na dodatkowe ubezpieczenia emerytalne, zdrowotne, itd....
        Panstwowe swiadczenia zapewniaja tylko minimum do przezycia w Szwajcarii i prawie wszyscy placa dodatkowo DUZE pieniadze..
        W DE wizyty u dentysty mnie nic nie kosztowaly, a sporo wizyt mialem, w Szwajcarii sie placi za wszystko, jak w Polsce...
        • jeepwdyzlu Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 23:56
          A ja mysle ze ciagle najlepiej USA :)
          ----
          Chyba już nie.
          Za dużo problemów z kolorowymi macie. I rosnące zacietrzewienie białej hołoty tęskniącej za starymi czasami i prostymi rozwiązaniami. Dziś krajem takim jak kiedys była Ameryka - wyśnione eldorado i szansa dla kazdego - jest moim zdaniem Australia.
          Niemcy są bardzo zamożne, ale hermetyczne. Skandynawia ma fatalny klimat i jest pół roku ciemno. Wielka Brytania jest klasowa i nawet sukces finansowy nie gwarantuje akcrptacji społecznej.
          A na emeryturę - południe Europy. Włochy, Hiszpania, wyspy...
          Czego i Wam życzę.
          • qqbek Re: [OT] Mała przypominajka 30.06.22, 00:01
            Z tą Australią to jest tylko jeden problem.
            Siedzę od lat na jednym mocno międzynarodowym forum i do tej pory pamiętam rasistowskie wyłączenie zaproponowane przez jednego z autorów wątków "OT" - pt. "Name an animal living in your country that can kill you - Aussies excluded from the contest ;)"
          • engine8 Re: [OT] Mała przypominajka 30.06.22, 02:30
            No coz kazdy ma prawo do wlasnego zdzania. Ale ja gdybym mial znow emigrowac i zaczynac od przyslwiowego zera to znajac pol swiata dosc dobrze ... przyznaje ze Australli nie znam ale co tam jest ciekawego ? , ciagle wybralbym USA z tzw zamknietymi oczami. Tu - jak wszedzie jedziemy w dol ale ciagle jesli chodzi o mozliwosc wyboru gdzie i jak sie chce zyc - majoca oczywscie zawod jaki mam czy temu podobny, oraz kmfortu zycia to trudno bylby znalezc cos innego i lepszego.
            Murzynami, kosztami opieki medycznej, Trumoami, bronia to mozna ludzi straszyc ale tych co raczej trzymaliby sie blisko i dwoma rekami socjalu ale dla odwwaznych i nie bojacych sie pracy - ciagle TU sa najwieksze mozliwosci.
      • qqbek Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 12:27
        Nie, Szwepsio powrócił z niebytu.
        Będzie teraz prawił o tym, jak to biorący 500+ Klimek, który zarabia (i odprowadza w podatkach) kilkakrotnie więcej niż rep Szwepsiu, okrada Szwepsia.

Będzie się wywyższał, bo sam 500+ nie bierze.
        Zapomni przy tym wspomnieć, że nawet jak by chciał brać, to nie może, bo nie ma dzieci.
          • qqbek Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 14:13
            galtomone napisał:

> Chroń borze szumiący nas i kobiety przed jego instynktem macierzyńskim....
            >

Ma bywalec rację, że punkt widzenia mocno zależy od punktu siedzenia.
            Gdyby się, jakimś cudem, Szwepsio rozmnożył, to zapewne zmieni zdanie.

Pamiętacie, kto był najzagorzalszym wrogiem instalacji LPG w aucie?
            Przy każdym poście o gazie wrzucał swoją mądrość, że "gaz jest dobry do kuchenek", albo "gaz niszczy silniki".

A teraz Adaś sam, od ładnych paru lat, popiernicza Polo z gazem.
          • qqbek Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 15:24
            schweppes1 napisał:

> I co czujesz, widząc kolejny przelew z MOPS?

Zwierzęcą satysfakcję z tego, że gdzieś tam siedzi sobie Szwepsio i ma z tego powodu ból dupy.
            Zresztą to nie MOPS a ZUS wypłaca.
            Ja złodziejom ostatnio po ponad 2000 miesięcznie, oni mi tysiąc... czuję satysfakcję z tego, że przynajmniej 40% mi zwracają.
      • hukers Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 17:28
        schweppes1 napisał:

> Tak z ciekawości zapytam - jak się czujecie, gdy wracacie z MOPSu z kolejnymi 5
        > 00+? Czujecie szczęście? Ulgę? Dumę?

Ja czuję przede wszystkim ulgę, że będzie można dzieckom znowu ziemniaków i cebuli nakupić na cały miesiąc na lunch.
        Kurwa Szwepsik, przecież Ty jako człek w miarę kumaty i teraz sporo zarabiający powinieneś wiedzieć, że wpływu 500 zł w miesięcznym budżecie nawet się nie zauważa, a przynajmniej nie powinno się na taką drobnicę zwracać uwagi.
        • qqbek Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 23:07
          schweppes1 napisał:

> Za gówniaka to pewnie i socjalistą byłem, jakby ze mną o tym pogadać.

I studia za darmo na państwowej uczelni?
          Tak zasiłkowcu?
          (pytam retorycznie, bo wiem, żeś na socjalu, za państwowe studiował - ja przykładowo za jedne z podyplomówek ponad dychę dałem... na kierunku humanistycznym, a nie technicznym - płaciłem za swoją edukację, a ty pasożycie dostałeś ją za darmo)
    • gzesiolek Re: [OT] Mała przypominajka 29.06.22, 18:07
      Serio? masz jakiś kompleks na tle potomstwa, że znowu musisz kompleksy leczyć?

W samym składkach ZUS i podatku dochodowym wpłacamy z żoną kilkanaście tysięcy miesięcznie, odzyskujemy z tego 1tys....

Tak, w każdym miesiącu czuje niesmak z tym związany,
      że tylko 1tys. mogę z tego odzyskać...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka