Dodaj do ulubionych

OT/ Do grzybiarzy

07.10.22, 13:23
Idźcie na grzyby, na Podkarpaciu jest wysyp prawdziwków, podgrzybków, kozaków, kan.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:16
      Wczoraj wracałem z wycieczki to kupiłem wiadro prawych w tym dwa kozaki czerwone i jeden podgrzybek. W życiu nie widziałem na żywo takich prawdziwków ,jedynie w necie .Pogoda cudna tylko się cieszyć .
      • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:21
        Skrzynka na zdjęciu 10 euro
        Same prawdziwki
        • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:25
          A ten drugi to kto? Bo domyslam sie ze ten pierwszy to Ty:)))))
          • hukers Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:35
            waga173 napisał:

> A ten drugi to kto? Bo domyslam sie ze ten pierwszy to Ty:)))))

A niech tam...
            Trypel się ujawnił, to i ja się ujawnię (tym bardziej, że jesteśmy chyba w podobnym wieku).
            esanok.pl/galerie-esanok/607922/10809/220678/00e7ts
            • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:41
              Troche schudles ostatnio.
              • hukers Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 15:08
                waga173 napisał:

> Troche schudles ostatnio.

Schudłem od tego ciągłego biegania po lesie, ale staram się nadrabiać stylówką.
            • jeepwdyzlu Re: OT/ Do grzybiarzy 10.10.22, 00:23
              Hukers będę za miesiąc służbowo w Sanoku. Nocuję z kolegami w Komborni, podpowiesz gdzie coś zjeść w Sanoku? Albo w promieniu 30km? Karczma Stary Lwów? Będę z Niemcami i te "europejkie" klimaty restauracyjne z Komborni ich (i mnie) nie kręcą. Chcemy czegoś swojskiego i lokalnego a nie fikuśnych krewetek i steków.
              • marekggg Re: OT/ Do grzybiarzy 10.10.22, 00:48
                ja pierdole - to w Sanoku sa podawane krewetki??
                • jeepwdyzlu Re: OT/ Do grzybiarzy 10.10.22, 09:58
                  marekggg napisał:

> ja pierdole - to w Sanoku sa podawane krewetki??

W Komborni. Taka wioseczka obok.
                  A krewetki wybitne.
                  Tyle, że kuchnia sprofilowana międzynarodowo a nie swojsko podkarpacko.
                  • marekggg Re: OT/ Do grzybiarzy 10.10.22, 10:21
                    podaj jakis link prosze, ciekawe to.

moge powiedziec z wlasnego doswiadczenia - mozna bez problemow rozroznic krewetki swieze od tych mrozonych.
                    jezeli sam je ugotuje swieze, to sa o niebo lepsze niz te "rozowe" gotowane zanim zostana sprzedane.

dla niedowiarkow - swieze krewetki, czy homary sa szare a nie rozowe.

krewetki cocktailowe to najwiekszy szajs na swiecie.
                    • jeepwdyzlu Re: OT/ Do grzybiarzy 10.10.22, 10:39

Nie mozna zrobić dobrych krewetek z mrożonego produktu????

I jaki link?
                      W Komborni jest 4gwiazdkowy hotel chcesz to se guglaj.
                      Masz cos do powiedzenia w temacie lokalnych knajp, czy tylko zamierzasz pierdolić nie na temat?
          • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:58
            Ten drugi niesie trzeciego. Trzeci szuka grzybów w lesie
        • hukers Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:27
          trypel napisał:

> Skrzynka na zdjęciu 10 euro
          > Same prawdziwki
          >
          >

A ile za pieska?
          • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:42
            Piesek nie do sprzedania bo to on znajduje grzyby a Trypel tylko wklada do skrzynki.
            • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:59
              I cała tajemnica sukcesu psu nomen omen na budę
              • xxdanaxx Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 15:19
                Ostatnio pies córy wyniuchal stówę w trawie:-)
                • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 17:57
                  Tak ci cora powiedziala? LOL Bo co miala mowic ze to Antek dal?
                  • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:14
                    Pies wyniuchal co innego a stowa ktos sie podtarl.
                    • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:40
                      Nawet ty byś nie potrafił tego zrobić.50 by ci było szkoda ."Kto nie zna prawdy, ten jest tylko głupcem. Ale kto ją zna i nazywa kłamstwem, ten jest zbrodniarzem"
                      Bertold Brecht
                      • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 19:50
                        Moze to byla stowa z Warynskim?
                  • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 22:07
                    Sama byłam na spacerze z tym psem. Stówę dałam na cele charytatywne, nie mogłam ustalić właściciela.
        • stavros2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:39
          A ile kosztuje dojazd do sprzedawcy?
          • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 15:00
            A proszę sobie policzyć
            Restaurant
            maps.app.goo.gl/fdqKQAXzoHaFt98c6
            • stavros2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 19:04
              No to kiepsko. To już wolę 30 km do lasu gdzie obok dom mają znajomi, z podgrzybkami i koźlakami nie wiedzą co zrobić.

Na Słowacji Cyganie sprzedają 10 kg za 15 euro.
              • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 19:10
                Ja wole iść 1 km nad Odrę. Wysyp grzybów wzdłuż wałów. Ale prawdzikow brak
                • stavros2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:11
                  No to bym uważał, nie wiadomo co nad Odrą grzyby ciągną z ziemi.
                  • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:18
                    A co niby maja ciągnąć?
                    • stavros2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:22
                      Ja tam nie wiem. Różne się rzeczy z Odrą działy w tym roku.
                      • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:26
                        Myślisz że te glony czy inne algi wylazły z wody i zawędrowały na wały?
                        Może i tak. Ale one chyba spokrewnione z grzybami są. Może stąd tyle grzybów wszędzie
                        • stavros2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:39
                          Nie chodzi o algi, tyko o toksyny zawarte w wodzie. Ktoś z rodziny, ekspert grzybiarstwa zawsze zalecał aby unikać zbierania grzybów w bezpośrednim sąsiedztwie zanieczyszczonych zbiorników wodnych, także zanieczyszczeniami "naturalnymi".
                          • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:55
                            Ale wiesz ze zadnych toksyn nie potwierdzono
                            Ryby pływają chociaż zapewne mniej
                            Wędkarze łowią.
                            Może dzięki temu ze mieszkam obok głębokiego kawałka z dość mocnym nurtem i wieloma dopływami. Mam tu też kawałki starorzecza z bobrami i łabędziami i las wokół.
                            I nikt tu nie widział żadnej martwej ryby ani żadnego smrodu.
                            Co powiem ze jestem z wroclawia to się mnie pytają czy wciąż woda śmierdzi... I jak wytłumaczyć ze nie śmierdziała
    • e-zybi Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 14:38
      Grzyby są wszędzie, te podobno smaczne, to nic, że trochę lewe, ale godne posmakowania...znacie jakieś przepisy? Grzyby jadam rzadko, prócz pieczarek i mam zawsze problem z ich przyrządzeniem.

• engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 17:54
        Id na forum babskie po przepisy a grzyby. Tutaj mozesz zaytac jedynie o przepisy drogowe
        • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:05
          Nie bądź okrutny engine8t .Żeby go pogoniły .On nie umie z kobietami gadać .40+ dały by mu ognia.Nie lubią gadać z nieznanymi nickami 🤣
          • e-zybi Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:31
            Znalazł się „znafca” kobiet, magik samozaspokajania się, przestań się ośmieszać 😉
      • bolo2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 08:55
        To spróbuj smażonych kani-u mnie tego zatrzęsienie. Duzy kapelusz obtaczasz w jajku i tartej bułce i na mocno rozgrzaną patelnie. A potem na talerz i lekko posól i bułeczka z masłem/ prawdziwym/. No i jak kto lubi mozna sobie strzelćc kielicha/ albo dwa-dobrej wódki/. Pycha. już mam nadmiar tego smaku- bo tyle kani! Rozdaje po sądiadach. A mieszkam - nad Bugiem.
        • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 08:58
          Ja robię w samym jajku, też pyszna. W ubiegłym roku marynowałam młode kanie w zalewie octowej, też smaczne, udanej niedzieli!
    • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 17:59
      A tak na serio to ta pasja grzybiarska to typowo Polska czy w innych krajach europy tez tak jest?

No a na marginesie to kiedy ostatnio tak grzyby obrodzily? Jak Czernobyl pierdnal? A mmoze te ruskie zniw cos wypuscily i nikt nic nie mowi?
      • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:06
        W Niemczech też tylko Polacy chodzą i trochę innych nacji .
      • marekggg Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:22
        generalnie to europejski ostblok zbiera grzyby.
        natomiast warto sie zapoznac z przepisami roznych panstw, nawet landow niemieckich, bo wszedzie moze byc inaczej.
        i mozna zarobic na niezly mandat jak sie zbiera hurtowo tak jak w polsce.
        • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:40
          Północ Włoch jeszcze
          Więcej grzybów jemy we Frulii niż kiedykolwiek w Polsce.
          • marekggg Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:57
            a no tak - wlosi tez jezdza do austrii po grzyby. a potem sie okazuje ze to rumuni i woza je potem do wloch.
            • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 19:09
              Chcesz powiedzieć że Włosi nie zbierają i te wszystkie grzyby w knajpach to dzięki Rumunom?
              • marekggg Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 19:38
                nie no zbieraja. ale sa cale gangi ktore jezdza do austrii i zbieraja jak popadnie. we wloszech sa grzyby za drogie, wiec handel sie oplaca

coprawda juz stare ale jednak Die Soko Schwammerl – Pilzdieben auf der Spur
                • stavros2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:20
                  Byłem teraz parę dni w Skandynawi. Grzyby rosną w rowach przy drodze, a w lasach to się je rozgniata idąc, całe dywany, ale oni prawie nie jadają grzybów. Dla nich grzyb to pieczarka, a na nasze suszone albo marynowane prawdziwki patrzą z przerażeniem.Już dzicy w RoZji mają do grzybów zdrowsze podejście kulinarne.
                  • trypel Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 20:57
                    Czyli jednak tylko Słowianie, bo nawet ci północno wschodni włosi to tacy bardziej słowiańscy :)
      • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 02:56
        engine8t napisał:

> A tak na serio to ta pasja grzybiarska to typowo Polska czy w innych krajach eu
        > ropy tez tak jest?

We wschodnioeuropejskich. Brac ile wlezie bo za darmo. A i sprzedac mozna za piniundze. Potem sie jaraja, za darmo mialam 55 prawdziwkow, cztery kozaki dwa osaki kurke i podgrzybka.
        • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 03:55
          Aha,, w tom djelo. Ale to moze po prostu okazja do tego aby zarobic wiec cecha pozytywna?
          No ale jak widze i slycze w rodzinie - wszyscy zbieraj tyle ile sie da, pakuja w sloiki jakby grzyb byl najwazniejszym i jedynym pozywieniem? Naprawde Polacy zyja grzybami?
    • xxdanaxx Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 18:47
      Mam 55 prawdziwków, 12 kozaków, 3 podgrzybki i 9 kan, wieczór z głowy:-)
    • pies_w_studni Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 21:03
      Jedzenie grzybów w Polsce to jak jedzenie owadów w Azji - wszystko z biedy i głodu.
      • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 21:27
        Azjaci chyba jedza wiecej grzybow niz Polacy.?

No i grzybobranie to przeciez tradycja nawet szlachecka od sredniowiecza..co zanotowano w Panu Tadeuszu.

Kiedys byla to okazja zaprosic dziewczyne na grzyby i ten tego ,, przyrost byl pod kontrola.
        • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 21:43
          Chyba kręcimy nowe dziady tfu pana Tadeusza .W iSoplicowie chłopcy i dziewczęta chadzali na rydze.To raczej domena okolicznych wiosek .Panowie szlachta polowali i uwodzili dziewki .Szlachcic z koszem na grzyby 🤣
          • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 22:12
            2l.pl/artykul-30986.html
        • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 22:04
          Więcej rozdaję grzybów, niż jem. 7 siatek prawdziwków się suszy.
          • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 22:10
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28999358,istebna-69-latek-zgubil-sie-na-grzybach-wyszedl-w-srode-odnalazl.html#do_w=46&do_v=718&fallback=true&do_st=RS&do_sid=1014&do_a=1014&s=BoxNewsImg5

A pewnie flaszke z soba zabral...
            • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 23:23
              Moi rodzice kilka lat temu pojechali do lasu rowerami na grzyby. Zgubili się, choć dobrze znali ten las. Przestraszyli się, że ktoś im rowery ukradł, a byli w sumie blisko nich. Na szczęście w lesie był mój kolega, który pomógł im znaleźć te rowery i przed zmierzchem wrócili do domu. Starsi ludzie mają czasami ciekawe pomysły i trudno im przegadać cokolwiek.
        • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 06:51
          engine8t napisał:

> Kiedys byla to okazja zaprosic dziewczyne na grzyby i ten tego ,, przyrost b
          > yl pod kontrola.

Ona wracala z grzybica pochwy a on z grzybica obrebna pachwin:)
          • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 17:49
            Ales mi tu zajechal - sniadani nie skonczylem .fuj...
      • qqbek Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 22:18
        pies_w_studni napisał:

> Jedzenie grzybów w Polsce to jak jedzenie owadów w Azji - wszystko z biedy i gł
        > odu.

Jeżeli chodzi o samo "pochodzenie zwyczaju" - to tak.
        Dobrze, że mchu nie wpierdalają po wsiach, ani chleba z mielonej kory brzozowej i żołędzi już (choć w związku z rozwojem sytuacji gospodarczej niczego nie wykluczam).

Ale jak teść usmaży kanie na maśle... ech... niebo w gębie.
        • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 23:24
          A jeszcze niedawno oburzyłeś się z powodu tego wątku- cały Ty! W sumie to Ci współczuję!
          • qqbek Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 23:32
            xdanax napisała:

> A jeszcze niedawno oburzyłeś się z powodu tego wątku- cały Ty! W sumie to Ci ws
            > półczuję!
            >

Bo to jest, durna babo, wątek na "hobby", albo coś podobnego, a nie na Auto-Moto.
            A, że lubię kanie na maśle, to już moja osobista słabość.
            Kanie na maśle to jest "creme de la creme" grzybiarstwa jako takiego.
            Ja sam mogę kurki, podgrzybki czy prawdziwki zbierać, ale mój teść to jest prawdziwy ekspert, jadam kanie tylko i wyłącznie zebrane przez niego osobiście.

Sos z kurek, podgrzybki w marynacie, czy suszone prawdziwki w świątecznym bigosie to takie mocne 4/10... kanie w maśle to 10/10.
            • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 03:51
              qqbek napisał:

> xdanax napisała:
              >
              > > A jeszcze niedawno oburzyłeś się z powodu tego wątku- cały Ty! W sumie to
              > Ci ws
              > > półczuję!
              > >
              >
              > Bo to jest, durna babo, wątek na "hobby", albo coś podobnego, a nie na Auto-Mot
              > o.
              > A, że lubię kanie na maśle, to już moja osobista słabość.
              > Kanie na maśle to jest "creme de la creme" grzybiarstwa jako takiego.
              > Ja sam mogę kurki, podgrzybki czy prawdziwki zbierać, ale mój teść to jest praw
              > dziwy ekspert, jadam kanie tylko i wyłącznie zebrane przez niego osobiście.
              >
              > Sos z kurek, podgrzybki w marynacie, czy suszone prawdziwki w świątecznym bigos
              > ie to takie mocne 4/10... kanie w maśle to 10/10.
              >
              Wiesz co ty możesz ograniczony oszołomie .Swojej babie tak możesz powiedzieć . Pokaż jej swoje wpisy Po co wchodzisz we wątki o których nie masz zielonego pojęcia .Chcesz błysnąć .Ciągle na tym forum wszystkim ubilizasz ..Nikt cię tu nie prosił i nr musisz być prostaku .
            • waga173 Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 07:04
              qqbek napisał:

> Ja sam mogę kurki, podgrzybki czy prawdziwki zbierać, ale mój teść to jest praw
              > dziwy ekspert, jadam kanie tylko i wyłącznie zebrane przez niego osobiście.

Dzien dobry tesciu, przyszlismy w szesciu i jeszcze po drodze dolaczyla Dorotka:)

www.youtube.com/watch?v=FXZ3GbEoHVo
          • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 03:59
            xdanax napisała:

> A jeszcze niedawno oburzyłeś się z powodu tego wątku- cały Ty! W sumie to Ci ws
            > półczuję!
            >
            W sumie to powinnas go olać ciepłym moczem z góry .Daremna z nim dyskusja .Tu nie ma nawet co współczuć chory człowiek z podwyższonym ego .Brak szacunku dla każdego ,a kobiet w szczególności .Tu udaje takiego chojraka .W każdym wątku chce zabłysnąć .Kto mu dał takie prawo nie wiem .
            • e-zybi Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 05:22
              Czy Ty przypadkiem nie jesteś samokrytyczny? Czytam i odnoszę wrażenie jakbyś pisał o sobie…😉
              • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 06:15
                e-zybi napisał:

> Czy Ty przypadkiem nie jesteś samokrytyczny? Czytam i odnoszę wrażenie jakbyś p
                > isał o sobie…😉
                Taki jesteś kumpel z forum tarnobrzeskiego .To dlaczego nie staniesz w jej obronie. Spadaj bo to żałosne przywalanki.Dzien zaczynasz od szuka mnie .Nie ten adres .
                • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 06:38
                  Mnie nie musisz negować bo nic to nie zmienia się w ustawieniach .Po prostu zachowaj się jak facet .Gdy trzeba stań i walcz o dobre imię .
                • e-zybi Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 06:57
                  taniarada napisał:

>Taki jesteś kumpel z forum tarnobrzeskiego .To dlaczego nie staniesz w jej obronie. Spadaj bo >to żałosne przywalanki.Dzien zaczynasz od szuka mnie .Nie ten adres .

Ciebie to już całkiem pogięło, mężatka, dojrzała kobieta, matka dwóch dorosłych córek potrzebuje obrony? Przed kim? Jeśli wsadzisz nos do ula to musisz liczyć się z tym, że pszczoły pokąsają, należy mierzyć siły na zamiary. "Spadaj..."? brakuje Ci kultury, co potwierdza braki w wykształceniu. Nie bądź taki ATRAKCYJNY KAZIMIERZ ;-)
                  • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 21:34
                    Nie potrzebuję obrony, sama się obronię:-)
                • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 19:00
                  Proszę Cię, nie rozmawiaj o mnie z Zybim. IIe razy mam Cię o to prosić?
                  • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 20:20
                    Nie dajesz mi szansy zabawy ,muszę zerkać w neta.Nie rozmawiam o Tobie tylko o facecie z zerową klasą .Każdy inny by stanął w Twojej obronie ,ale tacy jak on to zero klasy ,mniej niż zero .
                    • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 21:30
                      Znam Zybiego osobiście, nie pisz tak o nim.
                      • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 22:19
                        Jeśli znasz go osobiscie i nie przeszkadza Ci jego pisanie Bo nie widzę by stawał w Twojej obronie .To ja wysiadam z tego pociągu tarnobrzeskiego Tak jak Ty napisałaś na pewnym forum, że to nasze sprawy to to samo ja .Facet smaży cholewki bo nie stawiasz granic i myśli ,że wszystko może .Dla mnie to zwykły hejter ,który nie może się pogodzić ,że jest mało tolerowny . Raczej nie jest wolnego związku.Drugie to nie jest czyjeś prywatne forum na którym masz znikać ,bo się komuś nie podoba. Idę się dalej bawić .Dobrej nocy. Albo jesteśmy dorośli ,albo jak dzieci.
                        • xxdanaxx Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 22:43
                          Baw się dobrze, dobranoc.
                    • e-zybi Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 03:45
                      taniarada napisał:

>Nie dajesz mi szansy zabawy ,muszę zerkać w neta.Nie rozmawiam o Tobie tylko o >facecie z zerową klasą .Każdy inny by stanął w Twojej obronie ,ale tacy jak on to zero >klasy ,mniej niż zero .

Zacietrzewiony "kurzy orzeł", któremu przynależność do klasy robotniczej i mania wielkości odebrała rozum na punkcie miłości. Co Ty wiesz o kobietach? i.ytimg.com/vi/NZnoxMcEFuc/maxresdefault.jpg Lepkie ręce i śliski język to za mało, facet musi mieć jeszcze to "coś" czego Tobie brakuje...czego nie miałeś , nie masz i mieć nie będziesz...;-)
        • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 07.10.22, 23:57
          Szkoda ze go nie usmazyl 40 lat temu...no masl ani ebylo ale na margarynie mogl.
          • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 03:54
            Wuj kogo obchodzi co jadał i na czym smażył zadufany ignorant .
    • bolo2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 09:24
      I gdzie tu sprawiedliwość! A u mnie -w lesie gdzie kiedyś wynosiłem kilogramami i gdzie prawdziwki rosły na drodze- prawie nie ma nic! Ponadto w tym roku pojawiło sie nieco grzyba dopiero 4. pażdziernika a normalnie zbiera sie od czerwca nawet. No i nieraz musiałem zdjąć nawet podkoszukę , bo juz nie miałem w co zbierać. Niestety na Podkarpacie mam 400 km i wyjazd nieopłacalny. A paczka suszonych prawdziwków w sklepie 5,5 zł !
      • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 22:04
        Też mi się zdarzyło zbierać w bluzę. Poszłam sprawdzić, czy są prawdziwki i przyniosłam 156, ale kilka lat temu 14 sierpnia, mam zdjęcie:-) Tuż za ogrodzeniem.
    • toreon Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 19:55
      Nie zbierajcie teraz grzybów bo jest promieniowanie. Grzyby są na to w pierwszej kolejności podatne.
      • engine8t Re: OT/ Do grzybiarzy 08.10.22, 20:08
        No od dawna pytam kiedy wczesniej byk taki wysyp? Czy nie jak Czernobyl piednal?
    • bolo2002 Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 09:05
      Mówicie i piszecie- że takie zatrzęsienie grzybów w tym roku- no i dobrze-tak trzymać. No to sobie wyobrażcie- że dawno dawno temu- ale to prawda- to u mnie kuchnia/ 15m2/ była na podłodze do wysokosci 20 cm pokryta grzybami- albo jagodami. A 4 l jagód zbierałem w 1 godzinę. A gdzie było najwiecej grzybów? Tam- gdzie stał ostrzegawczy napis: zakaz wstepu-teren skażony! Oczywiscie była to lipa-wchodziłem i kosiłem grzyby- , w grudniu i przy mrozie nawet rosły prawdziwki! A gdzie zebrałem najwiecej grzybów? W Germanii-po 1993 r- jak Ruskich wyrzucili- to na poradzieckich poligonach- ładowałem bagaznik Audi w 2 godziny. Tam nikt nie zbierał- bo Helmuty tego nie robiły. To były zbiory. Tylko, ze lasy były bukowe i miały conajmniej 200 lat! Teraz w Polsce tylko w Kaszebii albo zielonogórskie. Bo te lasy pod Warszawa -to zagajniki i bez grzybów.
      • xxdanaxx Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 09:13
        W tym roku były bardzo późno grzyby i jest ich zdecydowanie mniej.
        • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 11:22
          U Ciebie na Podkarpaciu nie było. U mnie był wysyp w połowie września i teraz .Wczoraj syn dwa kosze nazbierał .Jakby byś potrzebowała suszonych prawdziwków to mogę przesłać 😊
          • xdanax Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 14:42
            Dzięki, jak mi zabraknie, to dam Ci znać, na razie mam. Byłam dziś po rower u siostry, miała ładne prawdziwki na stole, pozdrawiam.
      • taniarada Re: OT/ Do grzybiarzy 09.10.22, 10:28
        Wzruszająca historia .Takiego pasjonata grzybów ciężko znaleźć w realu 🤣. Tu jedynie tacy co co z atlasem chodzą lub dla zdrowia poodychać Woiszę sobie to do pamiętnika. Acha i tę pompkę do pompowania pruchawek .Urocze .Można jedynie stwierdzić że nawet zbieranie grzybów ,takie proste ,wywołuje co u niektórych duże emocje 😛
    • marekggg pytanie do grybiarzy 10.10.22, 00:42
      po jakiego wuja zbieracie te wszystkie kilogramy grzybow?

- bo jest niby za fryko?

- bo nalezy jesc tu i teraz?

- bo bede przez kolejny rok jesc zupe grzybowa?

wydaje mi sie ze te lasy sa "dla wszystkich" i moze inni obywatele tez chcieliby cos tam znalesc, no ale jak chciwy wszystko wyzbieraja, to juz nic nie zostaje dla innych.

a to "polskie" kto szybszy ten lepszy do mnie jakos nie przemawia.
      • waga173 Re: pytanie do grybiarzy 10.10.22, 02:24
        marekggg napisał:

> a to "polskie" kto szybszy ten lepszy do mnie jakos nie przemawia.

Daj do gazety ogloszenie: Grzyba fussarium oddam za darmo skrzynke pierwszej osobie ktora sie zglosi. Zaloze sie ze pierwszy telefon bedzie z Tarrnobrzega.

To zdaje sie jakas grzybica skory, ale chuj tam, za darmo.
        • taniarada Re: pytanie do grybiarzy 10.10.22, 04:55
          Bingo . Jakby nie było to uważam Cię za najbardziej kumatego na tym forum . Zamiast składać życzenia Putinowi trzeba było mu to wysłać w prezencie .Myśl czasami .Co będziesz po jakiś małych miejscowościach wysylał. Acha ta pompka do dmuchania grzybów rewelka 🤣
          • e-zybi Re: pytanie do grybiarzy 10.10.22, 06:37
            taniarada napisał:

>Ach ta pompka do dmuchania grzybów rewelka 🤣

Spasowała Ci? Rączki odpoczną i „grzyba” na baczność postawisz 😉
    • marekggg Po co mu to? 10.10.22, 10:26
      Pan Paweł podczas jednego wyjścia do lasu zebrał cztery tysiące grzybów. Nie ma w tym szczęścia

to teraz pan pawel z rodzina bedzie wpierdalal grzyby z rodzina przez caly rok?
      • trypel Re: Po co mu to? 10.10.22, 10:40
        Przeciez słoiki z grzybkami w occie mogą stać pare lat. Więc wykorzystanie dobrego sezonu ma sens.
        Poza tym kilo suszonych prawdziwków to 20 kg świeżych. A suszone to też masz na parę lat.
        A trzecie- grzybiarze przesadzają tak samo jak wędkarze
      • xdanax Re: Po co mu to? 10.10.22, 10:42
        Daj spokój, nie czepiaj się grzybiarzy. Samo zbieranie grzybów sprawia przyjemność i relaksuje. Ja więcej wydaję grzybów, niż jem, wszyscy się upominają o suszone prawdziwki. Jem barszcz grzybowy tylko w Wigilię. Skoro nie lubisz grzybiarzy, to lepiej odejdź z tego wątku. Po co masz się denerwować? Udanego dzionka! U mnie za ogrodzeniem rośnie rydz, na razie go tylko podziwiam:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka