Dodaj do ulubionych

Stiga czy Husqvarna

23.05.09, 23:06
Witam
Mam mętlik w głowie co mam wybrać: kosę stigi SB 44 ewentualnie SB 52 Pro czy Husqvarna 323R ewentualnie Husqvarna 333R ?Proszę o podpowiedź ewentualne alternatywy-inny sprzęt(kosy).
Sprzęt ten porównuję w kategoriach: serwis-naprawa(dostępność,bezawaryjność itp.),jakość-wykonanie,wytrzymałość a zarazem cena.
Muszę nadmienić,że kosa którą zamierzam nabyć będzie /miała pełne ręce roboty/ z poważaniem Piotr
Obserwuj wątek
  • henry58 Re: Stiga czy Husqvarna 24.05.09, 11:00
   Witam,osobiście wybrałbym Husqvarnę -sprawdzona firma,z dobrze rozbudowaną
   siecią serwisową.
  • miekmaria Re: Stiga czy Husqvarna 12.05.14, 17:31
   Przestrzegam wszystkich Państwa przed zakupem kosiarko-traktorka marki Husqvarna.Traktorek kupiliśmy w 2010 r. i od początku do tej pory nie zbiera trawy do kosza.Serwisanci byli do traktora co roku i działał przez każdy sezon dwa tygodnie.W końcu zaproponowali nam zakup innego szerszego noża / niby lepszego / i w tym roku to samo.Twierdzą, że kosimy za wysoką trawę,ale nikt nie jest nienormalny i potrafi wiedzieć jaką można trawę kosić.Na pytanie jaką wysoką trawę kosić, serwis mówi,że nie da odpowiedzi.Jak kupić to natychmiast ale jak są problemy to Husqvarna wysyła do serwisu a serwis do Husqvarny,żadnej odpowiedzialności nie mówiąc już o prawie rękojmi. Problemy były niby załatwiane na czas oby tylko skończył się okres gwarancyjny.Myśmy sprawę zawalili,bo ufaliśmy fachowcom. Zatem nie popełniajcie tych błędów co my, Przy pierwszej usterce od razu do reklamacji.Firma i osoby odpowiedzialne są nieuczciwe i nielojalne.
   Oboje z mężem jesteśmy inwalidami z postępującymi chorobami i doczekaliśmy się - mąż ma problemy z chodzeniem, więc jezdzi na traktorku a ja z nowotworem złośliwym powili grabię trawę grabkami.
   • uklej38 Re: Stiga czy Husqvarna 09.02.15, 11:30
    Traktorek który opisujecie ma wadliwie wyprofilowany tunel wyrzutowy i ten model nie będzie zbierał trawy w sposób zadowalający. Zmiana noży nie wiele pomoże. Niestety nawet w tak renomowanej firmie są buble. Co nie przekreśla innych modeli urządzeń tej firmy, nawet tych produkowanych w chinach.
  • tomasz-zagorski Re: Stiga czy Husqvarna 14.05.14, 22:28
   Zamiast Stigi czy Husqvarny wolałbym już coś ze Stihla czy Kawasaki KBH45,Kawasaki nie do zdarcia Stihl też ok,jeśli chodzi o poprzednie wymienione przez ciebie Firmy to raczej na bezawaryjność nie licz
   • uklej38 Re: Stiga czy Husqvarna 09.02.15, 11:37
    Kawasaki jest najdroższym urządzeniem do napraw choć bardzo mało awaryjnym. Jeżeli kupisz prawdziwego Japończyka to będziesz bardzo zadowolony. W Polsce jest tylko jeden dystrybutor oryginalnego Kawasaki. Stihl czy Husqvarna to przede wszystkim reklama za którą płacisz 40% więcej. Kosiarki spalinowe Stigi produkowane są w Europie. Pilarki część w Niemczech część w Chinach, kosy też część w Chinach a silniki w niektórych modelach w Japonii. Serwis w zasadzie na terenie całego kraju tak jak w przypadku dwóch pozostałych firm, reszta to szczegóły czyli ceny części i ceny napraw.
    • tomasz-zagorski Re: Stiga czy Husqvarna 13.02.15, 20:07
     Kosiarki Stigi produkowane są również w Chinach,nie wszystkie ale są,czy Kawasaki jest najdroższe w serwisie to bym nie powiedział,Husqvarna jest chyba droższa,natomiast Jeśli chodzi o kosy Kawasaki w tych cenach co są to tylko zamykać oczy i brać ponieważ lepszych kos w tej cenie i o tej mocy na naszym rynku nie ma
  • elektyk Re: Stiga czy Husqvarna 16.02.15, 21:48
   Stiga, ani ona dobra, ani zła, choć produkcja w chinach nie przemawia na plus. Natomiast Kawasaki, Husqvarna ? Ludzie, co Wy wymyślacie ? Gdzie chcecie to serwisować, za jakie pieniądze? Ogarnijcie się. Przejdzcie sie po wyspecjalizowanych punktach, serwsach i tam Wam doradzą co kupić.
   Pakujecie sie w kłopoty wybierając np Husqvarne; już kilkakrotnie spotlkałem sie z informacją od niezależnych użytkowników i z dwóch serwisów że niektóre modele Husqvarny zwyczajnie nie spełniają swojej roli. Zresztą nawet w tej dyskusji ktoś przestrzega przed zakupem traktorka Husqvarny.
  • mik2312 Re: Stiga czy Husqvarna 26.02.15, 21:19
   Husqvarna ? to tylko dobre motocykle do motocrossu robi. A markę Stig, to radzę omijać. Kupiłem nową spalinówkę Collector 43 i regulacja wysokości koszenia niby jest ale wystarczy trochę nierówności, i po chwili na każdym kole przestawia sie na inną pozycję. Na serwisie stwierdzili że wszystko jest ok i nic na to nie poradzą...
   • tomasz-zagorski Re: Stiga czy Husqvarna 05.04.15, 11:53
    Masz rację obie Firmy warto skreślić z jadłospisu,przereklamowane i jakość słaba

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka