Dodaj do ulubionych

Do mam, które chcą dla dzieciątek rodzeństwa

01.12.06, 12:41
Ja bardzo chciałabym aby mój synek miał rodzeństwo. Pomimo choroby, a nawet
chyba przede wszystkim dlatego. Lecz przesłanki nie są tutaj istotne, mam
raczej inny dylemat. Zastanawiam się jakie badania wykonać, gdzie się udać i
jak przygotować się do tej następnej za jakiś czas ciąży, tak żeby już
wszystko było dobrze.

Czy któraś z was podjęła taką decyzję pomimo choroby swojego dziecka? A jeśli
tak, to jak przygotowałyście się do tej kolejnej ciąży.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • gabrynio Re: Do mam, które chcą dla dzieciątek rodzeństwa 01.12.06, 15:55
      Ja też chciałabym jeszcze raz być mamusią. Czekamy aż Gabryś stanie na nogi
      (wierzę że kiedyś to nastąpi).
      Nie wiem dlaczego jest tak a nie inaczej, nie wiem dlaczego choroba przytrafiła
      się akurat nam. Ciężko jest to wszystko zaakceptować ale Gabryś jest naszym
      dzieckiem i kochamy go ponad wszystko i zawsze bedziemy przy nim ale kiedy
      przyjdzie ten czas że nas zabraknie chcemy żeby nie był sam i własnie dlatego
      chcemy mieć chociaż jeszcze jedno dziecko
      ja zaczełam przedewszystkim dbać o siebie staram się robić wszystkie podstawowe
      badania na bieżąco (choć pani doktor uważa że zadużo od niej wymagam ale mam to
      w nosie niech tylko spróbuje mi niedac skierowania)
      wiem że mamy prawo zgłosić się do poradni genetycznej szczerze mówiąc chyba
      nawet bez skierowania w takim przypadku a oni tam napewno nas pokierują co
      dalej, my zapisaliśmy się co IMiD jak byś chciała namiary daj znać
      pozdrawiam
    • ali_mama Re: Do mam, które chcą dla dzieciątek rodzeństwa 04.12.06, 22:38
      witaj -
      moim marzeniem jest by alicja miała rodzeństwo...... nie wiem czy kiedykolwiek
      bedzie je miała ..... maz kreci nosem ze za wczesnie jeszcze ale ja wiem ze sie
      po prostu boi a nie chce do tego przyznac..... ja tez sie boje bardzo i nie
      wiem czy mogłabym sie przygotowac jakos do ciazy..... u nas problem jest
      genetyczny ..... w kazdej ciazy jest 25% ryzyka ze wystapi choroba...... 25%
      jedni mowia ze tylko a ja sadze ze to az 25%.......nie wiem jak to
      bedzie ...... ale chcialbym miec kiedy jeszcze jedno dziecko...... w ogole to
      zawsze chciałam miec liczna rodzinke..... nie tylko 1 czy 2 dzieci ale malutka
      gromadke..... coz wyszło inaczej.... jesli nie zdecydujemy sie w przeciagu
      kilku najblizszych lat pojawia sie inne problemy i zagrozenia chocby ZD....
      wiec albo teraz albo nigdy...... ale mi smutno ;((
    • agnieszka752 Re: Do mam, które chcą dla dzieciątek rodzeństwa 08.12.06, 08:18
      Chciałam mieć zawsze chociaż dwoje dzieci. Lekarze ostrzegają jednak, że
      niemalże w 100% drugie dziecko będzie chore. Chyba się nie zdecyduję. Boję się.
      Znów przechodzić to samo.......Teraz jest już lepiej, ale i tak przy jej
      chorobie codziennie modlę się aby nic się nie stało. Jestem teraz tylko dla
      niej, dzięki temu daję z siebie wszystko co tylko mogę.......
        • smutnamama2 Do Guderianka 09.12.06, 16:13
          Jak wygląda opieka poradni genetycznej w czasie ciąży? Czy są przeprowadzane
          jakieś dodatkowe szczegółowe badania?

Mam jeszcze pytanie: rozumiem, że robiliście badanie kariotypu. Czy po badaniu
          DNA rodziców można stwierdzić jakie choroby można przekazać dziecku, czy też to
          badanie jest robione w kierunku konkretnej zagrażającej choroby.

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam
            • hanti Re: Do mam, które chcą dla dzieciątek rodzeństwa 01.01.07, 21:29
              nam życie przyniosło niespodziankę, która teraz ma 4,5 miesiąca i bardzo się
              cieszę, bo tym wszystkim co przeżyłam z Karolinką chyba nie zdecydowałabym się
              na kolejne dziecko.
              Ale życie rzadko pisze idealne scenariusze, Kinga ma przewlekłe zaparcia,
              jeździmy do CZD na badania, ale do diagnozy daleko. Teraz codziennie jeżdżę z
              Karolką na rehabilitację, odprowadzam Kubusia na zajęcia, w domu ćwiczę z
              Karolką, a poza tym pilnuję wypróżnień Sysi, pomagam jej tym, albo robię wlewki
              w zależności od tego jak sobie radzi.
              Czy żałuję ???? nie, po prostu musiałam troszkę lepiej zorganizować swój czas,
              aby żadne z dzieci nie ucierpiało. A codzienną ciężką pracę wynagradza mi
              miłość moich dzieci do siebie :)))) Wierzę w to bardzo mocno że Sysia będzie
              zdrowa, a Karolkę wyrehabilitujemy najlepiej jak się da, obie skończą studia i
              będą baaaardzo szczęśliwe. Gdybym ja miała takiego starszego brata jak one, na
              pewno byłabym szczęśliwa :)))
              • madzialena121 Re: Do mam, które chcą dla dzieciątek rodzeństwa 05.01.07, 13:37
                Kacper ma prawie 12 lat i jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym(wykrytym
                późno gdyż wmawiano mi ze chłopcy wolniej sie rozwijają),okazało sie ze jest
                przyczyna(najprawdopodobniej opryszczka na twarzy u mnie w pierwszym trymeście
                ciąży),dziś mamy jeszcze prawie dwuletniego Konrada(ciąża przemyslana choc
                bardzo sie baliśmy).Mały rowija się extra a kontakt z Kacprem ma bardzo dobry:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka