Dodaj do ulubionych

szukam mam które mają dzieci powylewie

20.04.07, 15:44
mam synka ma obecnie 1rok 8m-cy korygow. 1,5 roku jest po wylewie III/IV
stopień na razie stwierdzone ma opźnienie rozwoju psycho-ruchowego zaczyna
chodzić mówi mama tata baba ,dada am nene jest kontaktowy pogodny jak się
wasze dzieciaczki rozwijają po takich wylewach
Obserwuj wątek
    • jonowo Re: szukam mam które mają dzieci powylewie 20.04.07, 16:43
      Mój synek Pawełek, ma obecnie prawie 3,5 roku /16.11.2003r./ jest po wylewach
      do komór bocznych zaraz po urodzeniu - w pierwszej dobie, wylewy były II i IV
      st. Pozostało wodogłowie zabezpieczone zastawką komorowo-otrzewnową. Pawełek
      rozwija się bardzo dobrze, zaczął chodzić w wieku 14 m-cy, jak tylko był sobie
      w stanie poradzić z główką która troszke urosłą zanim nam załozyli zastawkę. W
      ciągu dwóch tygodni podniósł się z leżenia i wstał i poszedł :). Ślicznie mówi,
      buduje długie złozone zdania, zna wszystkie literki i potrafi przeliterować już
      proste wyrazy, uwielbia wszelkiego rodzaju kształty i znaki, zna wszystkie
      marki samochodów i bezbłednie je rozpoznaje. Problem jest z precyzyjnym
      trzymaniem przedmiotów, rysowaniem, boi się wielu rzeczy - niestabilnych
      zabawek na placach, warczacych maszyn itp...cdn :)
    • jonowo Re: szukam mam które mają dzieci powylewie 20.04.07, 16:54
      ale nie zawsze tak było... początkowo było bardzo źle, nie dawano nam dużych
      szans na zdrowe dziecko i powtarzano że wodogłowie to najlepsze co może nas
      spotkać, póki co wygląda na to ze tylko to nam zostanie bo wszystko prędzej czy
      później nam sie udaje :), widzi świetnie, słyszy, chodzi, mówi, ... to tak ku
      pokszepieniu :) Pawełek miał wysokie napięcie osiowe i obniżone obwodowe, był
      rehabilitowany ale głównie w domu przezemnie bo bardzo źle znosił obcych i
      wszystkie dziaąłnia "na sobie" :)
      • niux3 Re: szukam mam które mają dzieci powylewie 21.04.07, 21:15
        Witam, u mnie dzieciaki ze względu na skrajne wcześniactwo miały wylewy.
        Synek I/II stopień, wylewy same się wchlonęły.
        Córeczka najpierw wylew I/II stopień na skutek czego w główce powstał duży
        skrzep, później kolejny wylew II/III stopień. Ma zastawkę komorowo-otrzewnową i
        zbiornik Rickhama. Miała 2 razy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i 2 razy
        sepsę, 3 operacje na główce.
        W tej chwili dzieciaki skończyły 2 latka.
        Synek dogonił swój prawidłowy wiek, rozwija się świetnie, nie widać żadnej
        różnicy w porównaniu z rówieśnikami, jest tylko drobniejszy.
        Córeczka przez długi czas miała obniżone napięcie mięśniowe w osi głowa-tłuw.
        Zaczęła siedzieć gdy miała 16 m-cy i od razu zaczęła raczkować. W tek chwili
        zaczyna samodzielnie chodzić. Powtarza wyrazy, wszystko rozumie, jest
        kontaktowa i pogodna. Caly czas jest rehabilitowana NDT Bobath. Po wodoglowiu
        pozostała jej duża torbiel w IV komorze mózgu z tą opóxniony rozwój fizyczny.
        Pozdrawiamy i zyczymy dużo zdrówka.
        Jak masz jakieś pytania pisz na niux@wp.pl
        • damian107 Re: szukam mam które mają dzieci powylewie 22.04.07, 14:36
          dziękuję za posty
          • jakoma Re: szukam mam które mają dzieci powylewie 24.04.07, 12:27
            Ja ma sześciolatka po wylewach drugiego i czwartego stopnia i po zapaleniu opon
            mózgowych.Po 12 miesięcznej intensywnej rehabilitacji zaczął chodzić.Z mową u
            niego początkowo też było bardzo trudno bo był bardzo skupiony na rozwoju
            motorycznym.Zaczął mówić w wieku dwóch i bardzo szybko dogonił rówieśników.
            Teraz od września idzie do zerówki,czyta,pisze,liczy niczym nie odstaje od
            dzieci w jego wieku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka