Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ??

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.10, 01:12
prosze o informacje adeje na Tenaryfie czy Fuerte gdzie bedzie mi cieplej,,ślyszalam ze na Fuerte wieje ??
    • Gość: jasiu... Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? IP: *.dip.t-dialin.net 11.12.10, 12:34
      Zdecydowanie Teneryfa, ale tylko południowa!

      Masyw wulkanu (prawie 4 kilometry) zasłania przed zimnym wiatrem z północy. Fuerte jest znacznie bardziej płaska, a więc tu zimny wiatr może narobić więcej problemów.

      No i wyspa ciekawsza, choć plaże ciemne. Ale ma to też plusy - ciemny piasek szybciej się nagrzewa i jak chcesz się wygrzać, masz większe szanse. Nie mówię, że od cieplejszego piasku i skał nagrzewa się woda (omywając odbiera ciepło), która na Teneryfie (ale tylko bezpośrednio przy brzegu.) jest wówczas cieplejsza.

      Jest jeszcze inny aspekt. Na teneryfie masz więcej atrakcji (choćby Loro Park) i nawet jak nie zachwycisz się pogodą, to wczasy i tak będziesz uważał za udane.
      • rege2 Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? 11.12.10, 14:00
        na Teneryfie polecam plażę Las Vistas/ k. Playa Americanos/ piasek z Sahary,osłonięta...fakt na Furcie wieje...ale i na Teneryfie są miejsca deszczowe i zimne, np. wulkan, masyw Teno
        • neronka Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? 13.12.10, 16:24
          Popieram - byłam w lutym na obu wyspach i Fuerta jest zimniejsza, wiało i 2 dni padał deszcz.
          • colin1974 Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? 13.12.10, 16:39
            Wg internetu jest zupełnie odwrotnie :
            www.teneryfa24.pl/teneryfa_pogoda.html
            pogoda.onet.pl/2,6602,1238,,,fuerteventura,miasto.html
            Chyba nie ma reguły co do opadów i temperatury wszystko to zależy jak trafisz .
            • Gość: jasiu... Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? IP: *.dip.t-dialin.net 13.12.10, 20:30
              Na pierwszym linku masz wszystko podane, na drugim musisz kliknąć na dole i wyskakują dalsze strony. I przeskakujemy na luty.

              Jeśli się wejdzie na temperaturę wody, to na Fuercie na początku miesiąca jest 18 stopni, a pod koniec 17,5 stopnia. W tym samym czasie na Teneryfie (z pierwszego linku) masz średnią 19 stopni. A więc gdzie twoim zdaniem cieplejsza woda?

              Idźmy do powietrza. Na Teneryfie (pierwszy link) w dzień w lutym 22 stopnie. Z drugiego linka wynika, że na Fuercie najwyższa śr. temp. rośnie od 20,8, do 21,8. Jeśli dobrze rozumiem, to jest mniej niż 22 stopnie z Teneryfy.

              jak mam rozumieć twój wątek?

              A poza tym, uwierz mi, internet czasem mówi coś innego, niż własne doświadczenia. Jeźdź częściej na wyspy, przekonaj się i wtedy pisz na podstawie własnych obserwacji.
              • colin1974 Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? 13.12.10, 20:49
                Ok ale piszemy o temperaturach powietrza ,a nie wody .
                W tytule pisze ,,Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima '' zima trwa od grudnia do marca ,a nie tylko w lutym i to że rok czy dwa lata temu było cieplej na Teneryfie nie musi sie sprawdzić w tym czy przyszłym roku przecież to jest pogoda i lubi sie zmieniać.
                Np teraz w Sharmie było w nocy 8 stopni ,a rok temu 24 więc pogoda potrafi płatać figle co nie ??
                • Gość: jasiu... Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? IP: *.dip.t-dialin.net 14.12.10, 19:28
                  Jeśli wykorzystałem twoje linki szerzej, niż ty chciałeś, to dla tego, żeby szerzej temat naświetlić.

                  Ale niech ci będzie. Pozostawmy temperaturę powietrza. Przecież udowodniłem ci, że średnia z wszystkich dni z Fuerty będzie niższa niż podawane 22 stopnie z Teneryfy. Czyżbyś naprawdę tego nie zauważył.

                  Idąc twoim stylem myślenia, to wyślij ludzi na Majorkę. W lutym jest taniej, również wyspa i również Hiszpania. Przecież może się zdarzyć że i na Majorce znajdzie się wówczas jeden "upalny" dzień ;)
                  • colin1974 Re: Teneryfa czy Fuerte gdzie cieplej zima ?? 15.12.10, 09:07
                    koniec rozmowy -pozdro
Pełna wersja