Dodaj do ulubionych

Teneryfa - polnoc czy poludnie ???

IP: *.pools.arcor-ip.net 25.02.12, 23:32
czy to prawda ze na polnocy jest zimniej niz na poludniu i mniej slonca?? Gdzie sie wybrac z dziecmi zeby nie mialy czarnego piasku,moje go nie cierpia z poprzedniego pobytu na GC. co polecacie ? Dzieki za wszelkie przydatne info.
Obserwuj wątek
    • skara Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 25.02.12, 23:47
      W styczniu była duża różnica między południem a północą. Latem ponoć na północy jest przyjemniej. Plaże bez czarnego piasku masz w Las Teresitas (nawieziony z Sahary), w Los Cristianos i Las Americas bodajże też. Ale np. w Puerto de Santiago są czarne.
      • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 26.02.12, 09:12
        Różnica jest duża nie tylko w temperaturach, ale i np. w zachmurzeniu. Na północy masz dużo mniej słońca.

Plaża Las Teresitas jest plażą sztuczną. Poza tym trzeba do niej kawałek dojechać. Plaże w okolicy Los Christianos są jasne, ale mocno zatłoczone i jest to najdroższa część wyspy. W miarę jasna plaża (da się chodzić gołymi nogami) jest w okolicy El Medano, ale tam są tylko 3 hotele, więc nie wiem, czy znajdziesz miejsce. Zdjęcia z El Medano masz tu: fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2870348,5,102,61288,IMG-9528,IMG-9528.html czy fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2870319,5,79,61288,IMG-9385.html - kolor widać.
    • bah77 Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 29.02.12, 08:40
      > Gdzie sie wybrac z dziecmi zeby nie mialy czarnego piasku,moje go nie cierpia z poprzedniego pobytu na GC?

Dziwne... na GC jest najwięcej żółtych plaż (a nawet jedna biała!) + ogromne wydmy... i to przy samych hotelach...
      A na Teneryfie tylko jedna:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,874,59854596,62257001.html

bah77
        • bah77 Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 01.03.12, 09:46
          > Mnie osobiście dziwi, ze kolor piasku jest dla was tak ważny, ale może jak stamtąd wrócę, zmienię zdanie...

A najłatwiej będzie Ci porównać wrażenia w San Andres, gdzie obok siebie są obie plaże:
          fotoforum.gazeta.pl/k/san%2520andres.html

bah77
          • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 01.03.12, 16:10
            A mnie nie dziwi!

Po czarnym piasku, choćby na Playa de la Arena nie można chodzić gołymi stopami (mocno parzy), a niektórzy lubią sobie po plaży pobiegać, pograć w piłkę i to niekoniecznie w klapkach, czy w butach.

Ja też preferuję miejsca, gdzie piasek jest jasny, choć kilka plaż z czarnym piaskiem mi się bardzo podoba, choćby La Tejita na Teneryfie. No ale ponieważ z drugiej strony Monte Roja piasek jest już zdecydowanie jaśniejszy, to wiem, że można mieć jedno i drugie.

jusytko, nie wiem, czy wyrosną na potworki, czy na ludzi stojących mocno na ziemi, wiedzących dokładnie, czego chcą?

Anq28, piszesz: mają ogromne szczęście, że są na wakacjach, ale dla niektórych takie Kanary, to praktycznie coroczny wyjazd. Mam kolegę, który 2-3 razy w roku wyjeżdża z żoną do Costa Calma i zawsze tam, mają trzy ulubione hotele i tak jest już ze 20 lat. Myślisz, że mają szczęście? On mówi, że jeździ tam, bo blisko, tanio i bezpiecznie. Dla niektórych wyspy nie są wcale niczym nadzwyczajnym i jeśli tam jadą, to chcieliby jakąś odrobinę komfortu i realizacji przyzwyczajeń.
            • jusytka Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 02.03.12, 11:32
              Jasiu, zapominasz chyba jakie jest średnie wynagrodzenie Polaków. Jeszcze długo wyjazd do jakiegokolwiek ciepłego kraju, będzie dla przeciętnego Polaka luksusem, a dla wielu wakacje nawet nad naszym morzem jest finansowo niedostępne...
            • xagona Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 03.03.12, 00:35
              "Anq28, piszesz: mają ogromne szczęście, że są na wakacjach, ale dla niektórych takie Kanary, to praktycznie coroczny wyjazd. Mam kolegę, który 2-3 razy w roku wyjeżdża z żoną do Costa Calma i zawsze tam, mają trzy ulubione hotele i tak jest już ze 20 lat. Myślisz, że mają szczęście? On mówi, że jeździ tam, bo blisko, tanio i bezpiecznie. Dla niektórych wyspy nie są wcale niczym nadzwyczajnym i jeśli tam jadą, to chcieliby jakąś odrobinę komfortu i realizacji przyzwyczajeń. "

Widzisz...i tutaj ewidentnie widać, że byłeś tak wychowany jak dzieci autorki lub coś na trasie życia Cię zepsuło..Ja piszę o czymś co nawet Ci do głowy nie przyszło bo żyjesz w świecie, gdzie prawdopodobnie nigdy nie musisz się martwić czy starczy Ci na rachunki. PISZĘ O TYM, ŻE 50% DZIECI W OGÓLE NIE MA WAKACJI, chociażby w Polsce w śmierdzącym namiocie, część nigdy nie widziała gór czy morza....i pewnie długo jeszcze nie zobaczą. Bo nawet na to nie stać ich rodziców...Dlatego szczęście ma ten kto może na wakacje sobie pozwolić, a tym bardziej w hotelu, w ciepłym kraju nawet przy plaży z czarnym znienawidzonym piaskiem.

Tak więc czy Twój kolega ma szczęście. MA OGROMNE. Tym bardziej, że 20 lat temu mało komu śniły się zagraniczne wakacje.
    • elsoletours Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 01.03.12, 10:30
      Witam serdecznie.
      Tak, różnica pomiędzy południem a północą jest duża. Południe: klimat suchy, dużo słońca, bardzo mało deszczu, praktycznie plażować można przez cały rok. Północ: klimat wilgotny, tropikalna roślinność, częste zachmurzenia, deszcze. Szczególnie zima odczuwa się różnice temperatur, latem temperatury są podobne, co nie zmienia faktu, ze na północy pojawiają się chmury i jest większa wilgotność powietrza.
      Osobiscie polecam Los Cristianos, Playa de las Vistas. Dla dzieci jest bardzo dużo atrakcji na Teneryfie.

Pozdrawiamy
      Elsole Tours, www.elsoletours.com
      • Gość: jb Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.03.12, 09:31
        a wiatry ?????? ani slowa o wiatrach, a przeciez poludnie to silny wiatr, nie tylko "piasek" i wszedobylskie blokowiska.

ja uwazam, ze lepiej wybrac sie na polnoc i szukac hotelu z basenem.
        wiecej do zwiedzania, cudowna zielen, dla dzieci loro park, mniej komercji.

wiekszosc mieszkancow wyspy ma swoje domy na polnocy. wiekszosc nie moze sie mylic.
          • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 02.03.12, 09:58
            Oj chyba pomyliły ci się wyspy. Bo jak piszesz: poludnie to silny wiatr, nie tylko "piasek". Ja nie zauważyłem, żeby wiatr na północy był mniejszy, niż na południu, wręcz mam nawet trochę inne spostrzeżenia. Masyw Teide chroni doskonale miejscowości południa właśnie od nieprzyjemnego czasem, wilgotnego wiatru, który w tym rejonie wieje najczęściej z północy. Właśnie dlatego jest tam sucho i słonecznie.

Nie wspomnę, że Teneryfa, to nie np. Fuerteventura, a więc wiatr jest na niej dużo słabszy. Wyjątek - wschodnie wybrzeże, ale tam przecież nie ma ośrodków turystycznych.

I właśnie dlatego ceny wczasów na północy są zdecydowanie niższe, niż na południu.
            • Gość: Ewa Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.unknown.vectranet.pl 02.03.12, 19:41
              Zgadzam się z Jasiem, nie było (oprócz jednego dnia), żadnego wiatru na południu przez 2 tygodnie. Blokowiska?? W Costa Adeje przy plaży el Duque - raczej piękne kanaryjskie budowle z wieżyczkami lub stylizowane hotele + przepiękna usiana palmami i kwiatami promenada ciągnąca się aż do Los Cristianos. Południe jest cudowne - nawet komercyjna Playa del las Americas z dużymi jasnymi plażami, usianymi słomkowymi parasolami miała swój urok.
                  • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 03.03.12, 09:57
                    Tak, Ewa, ale ludzie nie napiszą wprost, że podobny hotel na północy jest zdecydowanie tańszy, niż na południu. Poza tym, wśród Polaków dominują "zwiedzacze", którzy nie jeżdżą tylu kilometrów po to, żeby pomoczyć się w oceanie, czy poopalać. To by było za drogie, statystyczny Polak uwielbia zwiedzanie (oczywiście wypożyczonym samochodem), a wówczas to może i pólnoc nie jest wcale złym wyborem.

Zauważ, na tym forum chociażby, pojawia się bardzo wiele pytań o indywidualne zwiedzanie, o wypożyczenie samochodu na cały czas urlopu, a już pytań o nurkowanie, o surfing nie ma. Nawet na Fuerteventurze, którą znam i wracam tam tylko z uwagi na plaże, są osoby, które uważają, że na tej wyspie są miejscowości, które kosztem plażowania warto zwiedzać. Ot natura ciekawego Polaka, ja się nie dziwię, że w tych okolicznościach, to mało istotna jest miejscowość, gdzie się śpi, bo Polak i tak będzie spędzał urlop w wypożyczonej na tydzień fieście.
                      • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 03.03.12, 20:07
                        Zibby czyżby kompleks Polaka, który nie wyjechał?

Bo ja może podkreślam swoją inność, ale na pewno nie wyższość. W końcu mam chyba prawo dziwić się, że zamiast np. uczyć się kitesurfingu, ludzie zwiedzają wioski brzydsze od Wilkowyi, jak chociażby Betancuria.

Bo jak już nas zawieźli na urlop, to trzeba zwiedzać, obojętnie gdzie się jest.

Mało tego, to co wyśmialiby w Polsce, na Kanarach im się podoba. Ja właśnie temu się dziwię, a nie pokazuję swojej wyższości. A na fora z literką .de zaglądam również, piszą tam o niektórych sprawach, o których nie pisze się właśnie na tym forum. A co do spostrzeżeń - myślisz, że potrzebują twoich?
                        • Gość: Zibby Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.tktelekom.pl 03.03.12, 21:14
                          ok, kazdy ma prawo dziwić się wszystkiemu, i mniejsza z tym że twój mentorski ton potrafi się lekko nie podobać... mozna go ścierpieć, bo zawsze coś tam wnosisz do tematu, mniej lub więcej... jednak gdy zaczynasz jazdy prześmiewcze typu " bo Polak i tak będzie spędzał urlop w wypożyczonej na tydzień fieście" więc wybacz...
                          • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.12, 10:25
                            A czy tak nie jest?

Często rozmawiam z Polakami podczas urlopów i wszyscy, dziwnym trafem zawsze wypożyczali fiestę, albo citroena saxo na tydzień. I nigdy nie udało mi się namówić nikogo np. na nurkowanie, a w okolicy można ciekawe rzeczy zobaczyć, choćby ten namiar: www.tenerifedive.com/ Kurs na Junior Open Water Diver trwa 3-4 dni, obejrzyj sobie fotogalerie, co można po takim kursie zobaczyć. I właśnie to mnie dziwi, że zamiast pójść tam, gdzie jest prawdziwa adrenalina za dostępne w sumie pieniądze, to ludzie wsiadają w te fiesty i jeżdżą w kółko po wyspie.

To jeszcze jeden link: www.scubadivingtenerife.co.uk

To naprawdę nie jest drogie, w porównaniu do innych profesjonalnych atrakcji, korzystają z tego Niemcy, Anglicy, Francuzi, Włosi i tylko Polacy są w tych miejscach wyjątkiem. No właśnie - czyżby fiesta na podbój wyspy była dla Polaka atrakcyjniejsza?

I to młodzi, zdrowi ludzie, którzy powinni cenić wypoczynek aktywny, zamiast szukać prawdziwych perełek, wsiadają w fiestę i "zwiedzają" wyspę. Ja wiem, ja w tym momencie kpię z tych ludzi, ale nie dziw się, moim zdaniem trzydziestolatek nie powinien zachowywać się jak rówieśnik i rodak Benedykta XVI.
                                • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.12, 16:41
                                  No bah77 niezupełnie.

Wokół Hurghady tak naprawdę jest pustynia, wycieczki są drogie, a nurkowanie tanie, bo się odbywa bez zachowania jakichkolwiek norm bezpieczeństwa. To znaczy norma jest jedna, płynie z tobą instruktor, pozwalając ci zejść na niewielką odległość, trzymając cię cały czas, żebyś mu się nie zgubił. No i cena, która jeszcze niedawno za całodniową wycieczkę wynosiła 50-55 Euro.

Ceny nurkowania na Teneryfie są wyższe, bo po pierwsze schodzisz jednak głębiej, gdzie jest ciemniej i trochę bardziej niebezpiecznie. Masz za to duże szanse zobaczenia muren i żółwi. Jedno i drugie potrafi dotkliwie ugryźć, a więc trochę adrenaliny jest. W związku z tym szkółki nurkowe proponują zamiast dwóch zejść wzdłuż rafy, jak w Egipcie, profesjonalne podejście i poznanie podstawowych zasad nurkowania, wraz ze zdobyciem odpowiednich certyfikatów.

Co to daje ano tyle, że w każdym miejscu, gdzie możliwość nurkowania jest, możesz dołączyć do ekipy, wypożyczyć akwalung i bawić się w prawdziwe nurkowanie, bo wiesz, jak się w wodzie zachować. Oczywiście możesz też kontynuować przygodę po powrocie z urlopu, np. w polskich akwenach. Tzw. "papier" masz.

Oczywiście kosztuje to trochę więcej niż egipska wycieczka, ale mnie się nikogo na taki sposób spędzenia urlopu, spośród Polaków nie udało namówić. A firm nurkowych jest mnóstwo, bo inne narodowości chętnie korzystają z ich ofert.

I uwierz mi bah77, naprawdę jest co oglądać pod wodą obok Teneryfy, choć tak kolorowych rybek, jak na rafie, oczywiście nie ma.
                                  • jusytka Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 04.03.12, 17:41
                                    Ja nie rozumiem, po co miałabym pchać się w kosztowne nurkowanie, skoro taniej i atrakcyjniej jest w Egipcie. Tak jak reszta rodaków wynajmę auto, by pozwiedzać wyspę, bo PO TO TAM JADĘ, nie rozumiem więc czemu Jasia to tak dziwi?
                                    Z tego właśnie powodu, że mam zamiar pozwiedzać wyspę wynajętym autem, nie jest dla mnie zbyt ważne, czy będę mieszkać na północy, czy na południu, bo będę wszędzie - odległości nie są tam przecież duże, a podróżowanie wynajętym autem stosunkowo tanie.
                                    Do wspominanego tu Loro Parku niemal wszyscy pojadą tylko raz, wiec czy to takie istotne, czy mieszka się w jego pobliżu, czy nie? Mieszkańcy południa mają skolei blisko do Siam Parku i innych atrakcji.
                            • Gość: Zibby Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.tktelekom.pl 04.03.12, 19:06
                              posłuchaj Jasiu vel Dziwny, nie próbuj wciskać kitu że nurkowanie na teneryfie to bardzo popularna atrakcja, bo nie ...pochwalę się, a co! :) miesiąc temu w wrócilem z playa del carmen (Meksyk) i tam owszem, moze wzbudzić zdziwienie osoba która nie nurkuje, ale skoro na Teneryfie to niezbyt popularne to jakiej chlery dziwi cie że Polacy wybierają coś innego? dziwić nalezy się rzeczą dziwnym, ok ty mozesz dziwić się rzecza typowym i naturalnym, lecz miej swiadomość ze w tym momencie sam stajesz się dziwny albo śmieszny... w gruncie rzeczy to moze i dobrze, bo świat byłby nudny bez takich dziwaków :)
                              • Gość: jasiu... Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.dip.t-dialin.net 04.03.12, 20:03
                                Zibby mało po prostu widziałeś i dlatego wsiadasz w fiestę. Muszę ci powiedzieć, że właśnie na Teneryfie świat pod wodą wygląda przepięknie, ale nie o to chodzi. Chodzi o aktywny wypoczynek, są żagle, deski, kejty, możliwość wypłynięcia kajakiem w ocean, to czemu nie skorzystać? Z drugiej strony, następnym razem polecam zamiast wybrzeża morza Karaibskiego wnętrze kraju, bo Playa Del Carmen to właściwie taka Hurghada, tyle że ciut dalej. Wiem, wycieczka przez Chiapas jest niebezpieczna, choć organizuje takie pewien Polak, tam mieszkający (ma tam biuro podróży) i stara się, żeby bezpiecznie było, ale za to jakie widoki. Parque Natural El Triunfo to jedno z najpiękniejszych miejsc, ale to nie forum o Meksyku.
                            • Gość: Norman Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: 46.7.27.* 10.06.14, 22:22
                              Jasiu, przestań pierdzielić, jak ktoś chce nurkować, to nie wybierze Teneryfy a przynajmniej nie Polak bo jest inteligentny a jeśli już adrenalina, to wyższa jest bez zachowania norm bezpieczeństwa. Nie piernicz też, że Polak zwiedza, bo typowy polak wyszukuje najtańsza opcję inclusive i siedzi z ( najtańszymi bełtami) drinkami przy basenie. Są to z reguły wycieczki, mało kto jedzie sam, planuje sam i zwiedza, nie koniecznie wypisane w przewodnikach oblegane miejsca. Nie możesz pojąc ,że dla niektórych nurkowanie to nie atrakcja? To nie nasza wina, że jako nurek przewodnik próbujesz tam zarobić, a na polakach nie możesz, zrób kurs przewodnika jaskiń np, to na teneryfie na nas zarobisz albo postaw budkę z hod-dogiem przy jednej z knajp to zarobisz na młodzieży powracającej z dyskotek, a nie chrzanisz jak ograniczony umysłowo i dziwisz się, że 30 latek można mieć inne zainteresowania jak Twoje i by poczuć, że żyje, nie potrzebuje włazić pod wodę, jesteś żałosny Polaczku! I żeby nie było, udało mi się wyjechać, 16 lat temu do Anglii, poznałem Polskę z której pochodzę, poznałem Anglię w której mieszkam i poznaję kraje do jakich latam na urlop i grzeję się w słońcu, którego mi brakuje zimą, a jakie mam np. na Teneryfie i żyje a nie tak jak Ty chodzę po forach i nagabuje na nurkowanie z którego pewnie żyjjesz i słabo Ci idzie...
                • Gość: Ewa Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? IP: *.unknown.vectranet.pl 04.03.12, 18:23
                  Do aaa: Fakt - tylko, jeśli Ci wszystko jedno jaka estetyka, to równie dobrze zapraszamy na .... Śląsk, Bobrek w Bytomiu, Załęże w Katowicach, przedmieścia Gliwic i jeszcze tysiące innych szpetnych miejsc. Skoro bez różnicy, to po co przepłacać za Kanary? Acha, jeśli wolisz bardziej naturalnie, czy zielono, to trawniki też tu mamy, a nawet hałdy ....
          • Gość: Carlos Re: Teneryfa - polnoc, poludnie a może Malorca ??? IP: 46.7.27.* 10.06.14, 21:06
            Od lat latam Teneryfa, Majorca i nie zauważyłam by na Teneryfie jakoś szczególnie wiało, no może na północy, bo na wschodzie wiatr jeśli jest, to zupełnie przyjemny, wręcz nie zauważalny, bo ciepły i przyjemny, co do miejsc i okolic, ja bez dwóch zdań wolę południe, znam wyspę bardzo dobrze i na południu też jest przepięknie, tylko trzeba jeździć, a nie przy basenie siedzieć, od lat latam i nigdy nie kąpałem się w basenie przyhotelowym, chociaż szukać ich nie trzeba, bo są przy każdym, ale przy nim same foki albo kolesie z inclusive, bo przy basenie drinki podają :D nie ważne, że to najgorsza i najtańsza berbelucha ale jest za darmo :D No ale jak się chce za 200e na tydz zjeść i pić do bólu ,to innej opcji nie ma, (jak śmieciowe picie i jedzenie za darmo) A jeli komuś piasek ważny polecam Majorce, tam dopiero jest roślinność i plaże, te dzikie , bajkowe, z białym piaskiem, zatoczki mało znane najpiękniejsze. Fauna jest tam piękna .Na Majorce nieco drożej, za to dużo taniej można znaleźć apartament. Ale ja zakochany jestem we Florze, a to raczej spotkałem na Teneryfie, tęsknię za małpami przychodzącymi na ręce :)
            • expertour Re: Teneryfa - polnoc, poludnie a może Malorca ?? 10.06.14, 21:28
              Byłem w styczniu i powiem na południu Golf del Sur około 20 stopni i wiało ostro ponad tydzień, na plaży w Los Christianos za jedną górą około 12 km na zachód zero wiatru i 25 stopni. Pojechałem do Loro park 15 stopni na północy i mała mżawka przeszła ale było przyjemnie. Wracaliśmy górami temp. spadała do 6 stopni. A Majorka sprawa prosta latem cieplej zimą zimniej niż na Teneryfie.
    • trotamundos Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 04.03.12, 11:22
      Ja wole polnoc, - jest spokojniej, wiecej do zobaczenia, Loro Parque na miejscu, blisko Masca, Garachico, Punta de Teno itd. Plaze niestety (dla Ciebie) czarne. Pogoda tez pewniejsza na poludniu, chyba ze w lecie jedziesz... Uwazaj na Teneryfie, bo tam slonce opala rowniez przez chmury - mozna sie sparzyc w przenosni i doslownie ;)
    • arczi1500 Re: Teneryfa - polnoc czy poludnie ??? 22.11.12, 12:50
      Gość portalu: asia napisał(a):

> czy to prawda ze na polnocy jest zimniej niz na poludniu i mniej slonca?? Gdzie
      > sie wybrac z dziecmi zeby nie mialy czarnego piasku,moje go nie cierpia z popr
      > zedniego pobytu na GC. co polecacie ? Dzieki za wszelkie przydatne info.
      bez czarnego piasku to teresitas piasek przywieziony specjalnie z sahary :)
      w los cristianos plaza tez jest z jasnego piasku reszta wyspy tylko czarny
      tutaj link do ciekawej stronki o teneryfie sites.google.com/site/przewodnikteneryfa/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka