Dodaj do ulubionych

jak tanio się dostać na Kanary?

28.09.12, 23:53
jak w tytule.
Przeglądam i oczom nie wierze. Ceny kosmiczne. Ktoś ma pomysł na tani lot na wyspy?
Obserwuj wątek
    • edd.y Polska taniosc 29.09.12, 12:38
      Dlaczego nie polaczysz trzech pytan: jak tanio doleciec, gdzie tanio zanieszkac
      i gdzie tanio zjesc. Moze paralotnia ze spiworem i mielonka?
    • Gość: jasiu... Re: jak tanio się dostać na Kanary? IP: *.unitymediagroup.de 30.09.12, 10:21
      Czemu ceny kosmiczne?

To jest ponad 5 tysięcy kilometrów. Leci się 5.5 godziny. Boeing 737-800 zużywa 2.526 kg paliwa na godzinę. W czasie lotu zużyje tego paliwa prawie 14 ton. Zakładając, że przewozi maksymalnie 189 pasażerów, to zużycie na jednego pasażera wynosi na lot 73.5 kilograma. Zakładamy, że cały samolot jest wyprzedany i nie ma nawet jednego wolnego miejsca.

Aktualna cena kerozyny (paliwa lotniczego) jest podana na stronie dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/aktualizacja-ceny-paliw-lotniczych-na-polskich-lotniskach - chodzi o ceny JET A-1. Masz ceny z 1 lipca 2010 roku i ostatnia z 5 września 2012 roku. Możesz porównać o ile ceny wzrosły i ile kosztuje tylko paliwo, za jakie musi pasażer zapłacić. Do tego dochodzą opłaty terminalowe i opłaty trasowe (za przeloty nad konkretnymi państwami). Dołóż do tego pensje załogi i amortyzację samolotu, który kosztuj przecież dużo.

No i towarzystwo lotnicze, które dany rejs organizuje również chce coś zarobić.

Sama sunny3city policz, to może uwierzysz oczom, że ceny biletów muszą takie właśnie być. Nawiasem mówiąc ja wcale nie uważam, żeby były drogie. Z Berlina na Teneryfę masz loty w listopadzie oscylujące wokół 200 Euro w jedną stronę. W zeszłym roku było trochę taniej, ale to bardzo sympatyczna linia. Naprawdę jest to dla ciebie drogo? No to policz jeszcze raz, w jaki sposób ta cena mogłaby być niższa? Kto miałby dopłacić do rzeczywistych kosztów twojego przelotu? Kilka polskich towarzystw lotniczych nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie (OLT Express, Air Poland) i już ich nie ma. Nie złość się więc na ludzi, którzy podpowiadają ci ewentualnie paralotnię. Oni wiedzą, że taniej być nie może, no chyba że jakiś kataklizm przesunie Teneryfę i nagle znajdzie się ona gdzieś pomiędzy Poznaniem i Katowicami. Wtedy byłoby tanio, choć na taki scenariusz ja akurat bym nie liczył.
      • m_arita Re: jak tanio się dostać na Kanary? 30.09.12, 13:08
        jasiu
        bardzo się cieszę z Twojego wpisu.Dane które podałeś przynajmiej w części usłyszłam od kapitana samolotu podczas jednej z wypraw na Wyspy,ale nie wszyscy mają tego typu wiedzę.Zadałeś sobie trud i podzieliłeś się swoją wiedzą nie tylko z sunny.Ale nie rozumiem ludzi którzy na proste,może trochę naiwne pytanie nie posiadając żadnej wiedzy a tym samym nie odpowiadając na zadane pytanie obrażają.Ich własna frustracja,nuda albo chęć obrażenia to jedyne choć bardzo niskie żeby nie powiedzieć prymitywne zachowania.
        • sunny3city Re: jak tanio się dostać na Kanary? 30.09.12, 22:00
          m_arita dobrze napisała. Edek jedyne co umie to ubliżyć i pokazać swoją debilną naturę.
          Jasiu dziękuję za odpowiedz. Ja nie szukam biletu za 50 zł ale żeby zapłacić więcej jak do Tajlandii to wydało mi się podejrzane i stąd moje pytanie. Patrzyłam i na Air Berlin i na Lufthanse i inne linie i ceny w październiku wydają się być kosmiczne ale to chyba z powodu ferii w DE.
          dziekuję za wszystkie wpisy , temat uważam za zamknięty i informuję innych "biedaków" że tanio można lecieć przez Barcelonę.
          A ty edek z krainy kredek leć I klasą bo gdzie tam koło ludzi mających kanapki z konserwą będziesz siedział.
          • edd.y Turystka kosmonautka 01.10.12, 08:20

W ciagu dalszym pleciesz o cenach kosmicznych. Ceny sa normalne.
            Dla ludzi. Przestan jeczec i zawodzic. Powialo bieda z nedza.
            Uprzyj sie na cos tanszego. Moze Kutno? Jezeli dolecisz ewentualnie
            na Kanary za ostatnie swoje pieniadze to mozesz umrzec z glodu.
            Tam tez dla ludzikow takich jak ty wszystko jest za drogo. Kosmicznie.
      • Gość: anka Re: jak tanio się dostać na Kanary? IP: *.static.chello.pl 05.10.12, 21:51
        jasiu.. - ekonomicznie może i masz rację, ale praktyka klienta (np. mnie) pokazuje coś innego. na Teneryfę latam płacąc 300 zł w jedną stronę (charter z Wa-wy, czasem z Berlina), za tę samą mniej więcej kwotę (a czasem taniej) latałam Ryanairem i Wizzerem. Tylko, że ja nie kupuję nigdy żadnych wczasów czy wycieczek - najpierw rezerwuję lot, potem lokum. W ten sam sposób latam na inne wyspy kanarów, greckie, Majorkę, Minorkę, Maderę, Cypr, do Włoch, Turcji, Hiszpanii. I wiesz co ci powiem? Guzik mnie obchodzi, czy linie, z których korzystam wychodza na swoje i ile kosztuje paliwo. jest bilet za 17E? To biorę. jest za 279E - odpuszczam. Nie czuje w sobie misji wspierania finansowego konsorcjów - to jest jak grzybobranie, jak szukanie bursztynów czy złota - lubię polować (na okazje też) :-)
    • Gość: sinus Re: jak tanio się dostać na Kanary? IP: *.play-internet.pl 01.10.12, 23:12
      Ryanair z Gdańska do Barcelony Girony-180 zł (z bagażem dodatkowym 15 kg, bez ubezpieczeń, pierwszeństwa wejścia na pokład itp). Barcelona El Prat - Teneryfa: ~49 euro +bagaż dodatkowy 15 kg= ~500 zł. Są też loty z Barcelony na Teneryfę za 17 euro, ale nam nie pasowały terminy. To ceny jak najbardziej aktualne. Rezerwacja dokonana we wrześniu na październik.
    • jusytka Re: jak tanio się dostać na Kanary? 02.10.12, 07:38
      Dajcie spokój z tym złośliwościami! Na tym forum zawsze panowała fajna atmosfera i nie warto tego zmieniać.
      Oczywiście, że za te same wakacje na Kanarach można zapłacić taniej lub drożej. Same hotele i w ogóle ceny na miejscu są atrakcyjne, w stosunku do cen w innych zachodnioeuropejskich krajach. Ja za swój zapłaciłam taniej, niż za jego odpowiednik w naszym kraju, choć u nas w kraju nie spotkałam się jeszcze hotelu z tak bogatą opcją all incl. Wynajęcie auta na miejscu i cena benzyny też jest tańsza niż u nas. Problemem jest tylko stosunkowo tanie dotarcie na miejsce, bilety lotnicze są drogie, bo i lot na Kanary jest długi, ale i na to jest sposób. Znam takich, którzy potrafią złapać bardzo tanie bilety, ale na ogół loty są wtedy z przesiadkami, a więc podróż jest wtedy niewygodna i długa, no i takie okazje łapią na ogół poza sezonem.
      Ja chciałam polecieć w sezonie i bezpośrednio, więc postanowiłam kupić najtańsze, a więc pierwsze jakie wypuszczają bilety w Easyjet i zapłaciłam za nie 700 euro za 4 osoby, oczywiście w obie strony. W tej cenie można też czasem złapać czartery w opcji last (zaledwie kilka dni przed wylotem), ale taniej będzie trudno...
      • sunny3city Re: jak tanio się dostać na Kanary? 02.10.12, 20:19
        Justka , dobrze zauważyłaś że panowała a nie panuje fajna atmosfera. edek skutecznie ją psuje.
        Pytanie które zadałam nie upoważnia nikogo do ubliżania mi i wytykania biedoty bo akurat ja mieszkając w Norwegii nie mam problemów finansowych ale nie widzę sensu wydawania kupy kasy na bilety a ze organizuję sama corocznie wczasy dla mojej rodziny to zdziwiło mnie trochę że mam zaplacic drozej na Kanary niz do Tajlandii.
        Ja lecę z Oslo do Barcelony El Prat takze nie mam kłopotu z lotem na Fuerteventure.
        pozdrawiam
    • Gość: mechan Re: jak tanio się dostać na Kanary? IP: *.subscribers.sferia.net 02.10.12, 22:07
      Także szukam lotu w przyzwoitej cenie, zresztą nie tak dawno sam załozyłem trochę podobny wątek: forum.gazeta.pl/forum/w,39880,138339365,138339365,Jak_znalezliscie_najtansze_przeloty_na_Kanary_.html
      Dla mnie to także przyznam jest frajda i zabawa, jak wszystko zorganizuję sam, dotychczas dwukrotnie byłem na Kanarach za pośrednictwem biur podróży, w sierpniu pierwszy raz samodzielnie zorganizowałem wyjazd i pobyt w Barcelonie na 10 dni dla rodzinki, teraz szukam kanarów na luty, gdy w Polsce będa ferie. Na razie można powiedzieć mam zarerwowaną 1/4 lotu, tzn w Warsaw do Barcelony liniami WizzAirr, 4 osoby za 270 zł, być może pozostałych części nie uda mi się znaleźć równie tanio, ale i tak jak teraz liczę biura podóży zarabiały na mnie jakieś połowę tego co płaciłem - bo mniej wiecej tyle mozna zaoszczedzić.
      Zaznaczam, że także nie mam problemow w kasą, a traktuje to raczej w kategoriach doświadczenia i zabawy, poza tym dzieci mam już w wieku szkolnym, niech sie ucza, ze wiele rzeczy mozna zrobic samemu jak sie chce, niekoniecznie wszysko trzeba mieć podane pod nos, dla dzieci w takim wieku przelot z przesiadka to żaden problem, ewentualnie jesli miałbym czekać na kolejny lot do nastepnego dnia rezerwuje dodatkowy hotel, a Barcelona jest pięknym miastem, conajwyżej trzeba uważać na kieszonkowców (zachęcam przy okazji do odwiedzenia forum o Hiszpanii tam ten wątek obecnie jest jednym z wiodących).
    • Gość: jasiu... Uwaga, idzie gorsze!!! IP: *.unitymediagroup.de 03.10.12, 20:58
      www.fly4free.pl/cios-w-tanie-latanie-wizz-air-zmniejsza-bagaz-podreczny/
      Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale nie chce mi się wierzyć, że ten trend się nie rozwinie. W końcu może być tak, że lot będzie tani, ale z kosmetyczką w roli bagażu.

Na razie niby tylko Wizzair, niby tylko do Londynu, ale kto wie, jak potraktują tę nowinkę inne linie? Ano właśnie!
    • Gość: Kasia Re: jak tanio się dostać na Kanary? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.12, 22:07
      600 zł Katowic przez Madryt na Gran Canarie ,powrót Madryt - Kraków. znalezione i zabukowane na wizzair/ryanair.Moim zdaniem takich lotów jest mnóstwo tylko trzeba pokombinować trochę,i poszukać.teraz szukam na Lanzarote, albo Fuerteventurę i planuję znaleźć w podobnej cenie.z Madrytu są non stop promocje po 17-23 euro w jedną stronę,nieco gorzej dolecieć z Polski do Madrytu ( mało połączeń)
      • grzegorz.pekala Re: jak tanio się dostać na Kanary? 17.11.12, 20:05
        Ja leciałem Ryanairem trasą: Kraków - Bruksela Charleroi (1 dzień u koleżanki) - Barcelona (3 dni u koleżanki) - Gran Canaria - Madryt (1 dzień na zwiedzanie) - Kraków
        Intensywnie, ale fajnie. Około 500 zł całość.

Tutaj więcej o mojej wycieczce - www.yougo.pl/relacja/32/gran-canaria-wakacje-na-plazy-i-zwiedzanie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka