Dodaj do ulubionych

Planuję Kanary 2014 Gdzie?

01.10.13, 12:52
Moi drodzy.

Zakochani w Hiszpanii planujemy wyjazd na Wyspy Kanaryjskie z żoną i dwu letnim dzieckiem w maju - czerwcu 2014. Po wakacjach na Majorce ( rok temu ), na Costa del Sol ( w tym roku ) nadeszła pora na Kanary.

Zaraz pewnie mnie odeślecie do poprzednich wątków ;) Jednak moje pytanie którą z wysp polecacie: Teneryfę, GC, Fuertę, Lanzarotte. Chcemy przede wszystkim odpocząć i sprawić frajdę dziecku. Chcemy zwiedzić ciekawe miejsca, coś co zostanie nam w pamięci. Przydałaby się ładna plaża, dużo zieleni i atrakcji dla dziecka.

Jeśli macie namiary na wypróbowane hotele również będę wdzięczny !

Tak więc?
Obserwuj wątek
      • mich.z Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 01.10.13, 14:59
        Właśnie czytam, że na Teneryfie panuje jakiś wirus. Nie będę za dwu letnim dzieckiem ryzykował...
        Gran Canaria zostaje chyba...Czytam o Maspalomas. Ale po wrażeniach z zabetonowanego Costa del Sol chyba wolałbym cos mniej uczęszczanego...
        • go2go Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 11.12.13, 17:34
          Pewnie,jak kupisz sobie wycieczkę z biura podróży to i tak będziesz w zabetonowanym miejscu bo innych nie ma.
          Jedynie możesz wyjechać z Dial World Exchange które to ma prywatne ośrodki z apartamentami i całym wysposażeniem np.Fairways Club na Teneryfie czy też Regency..
          Wirusów nie ma.
          > Właśnie czytam, że na Teneryfie panuje jakiś wirus. Nie będę za dwu letnim dzie
          > ckiem ryzykował...
          > Gran Canaria zostaje chyba...Czytam o Maspalomas. Ale po wrażeniach z zabetonow
          > anego Costa del Sol chyba wolałbym cos mniej uczęszczanego...
      • jicek_69 Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 01.10.13, 20:00
        Maspalomas - w przeciwieństwie do Playa del Ingles - nie jest tak zabetonowane jak CdS. A plaża jest bardzo ladna - jasna, szeroka piaszczysta, z wielkmi wydmami (można przejechać się na wielbłądach). Z drugiej strony patrząc Teneryfa jest bardziej atrakcyjna na wyjazd z dzieckiem (zakładam, że wirus to sprawa przejściowa). Sama wizyta w Loro Park i Siam Park będzie wielką radością dla dziecka (a i dla Was z pewnością też). Wjazd na Teide będzie atrakcją dla Was wszystkich. Gorzej trochę z ładnymi plażami, choć Costa Adeje oferuje plażę z prawie jasnym piaskiem (jaśniejsza jest Playa del Duque). Bliżej Playa del Americas plaże są szare (piasek nie brudzi). Akurat uważam, że szary czy czarny kolor piasku jest kolorytem danego miejsca, a nie wadą, jak uważają inni. Ładne, jasne, szerokie, piaszczyste plaże są na Fuerte (Costa Calma, Moro Jable, Corralejo), ale tam zieleni nie uświadczysz, podobnie na Lanzarote, choć tam plaże już nie te. Poza tym atrakcji nie będzie tyle co na Teneryfie, czy GC.
        Pozdrawiam
        Jot.De
        • gonio74 Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 03.10.13, 14:22
          Zdecydowanie najpiękniejsza i różnorodna jest Teneryfa, ale ja bym tam z dwulatkiem nie jechała. Jest tak wiele do zobaczenia, ale nie dla takiego malucha; Loro Park i Siam Park raczej zachwyci rodziców i większe dzieci niż dwulatka. Na Teide też bym z maluchem nie jechała, bo polecam wejście na sam szczyt (ze specjalnym zezwoleniem), a to dla malucha za wysokie ciśnienie. Szkoda tracić tak wiele ciekawych i pięknych atrakcji.
          W tamtym roku byliśmy z dwulatkiem na Lanzarote, z perspektywy czasu patrząc też nie polecam. Wyspa mnie również zachwyciła, ale też jest sporo atrakcji i też wszystkiego nie zobaczyliśmy, chociaż większość z założonego planu tak. Czytając i przeglądając strony ja bym stawiała na GC z maluchem, ale tam nie byłam i opieram się tylko na tym co przeczytałam:)
          • Gość: yester Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: 46.7.197.* 06.10.13, 15:04
            GC tak, ale raczej z 2 latkiem, to byl radzil Puerto Rico i cos blisko Amadores. Tam jest mniejsza plaza, zatoka, mniej wieje i mniejsze fale. W Maspalomas wielka plaza, fajne wydmy ale jak zawieje to u mojego 3 latka konczylo sie placzem..... Poza tymi dwoma, raczej marne plaze sa na GC. Minusem Puerto Rico jest polozenia na wzgorzach, wiec trzeba troche $$ na taksowki. W sumie tez dobry punkt na wycieczki, gdzies po srodku.
    • Gość: merlinm Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: *.dynamic.chello.pl 07.10.13, 20:59
      Gorąco polecam Lanzarote i hotel Be Live Lanzarote ****+ - idealny dla rodzin z dziećmi! ja byłam tam z przyjaciółką, ale widziałyśmy jak animatorzy bawią się z dzieciakami, nawet chyba w trzech grupach wiekowych, dużo rodzin z dziećmi, możliwość uprawiania róznych sportów - są boiska, jest prowadzony aqua aerobik, grają w golfa... Brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie, wszystko, no i jedzenie jest PRZECUDOWNE! Polecam! - ja :D
        • mich.z Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 15.10.13, 13:05
          Dziękuję za inform.
          Decyzja zapadła albo GC - Maspalomas 70% lub Fuerta - Costa Calma 30%

Proszę polećcie dobre hotele. Czyste, zadbane z dobrą kuchnią i ładnym położeniem.
          Nie koniecznie w centrum. Mogą być na uboczu. Wolimy dojechać niż się cisnąć z innymi turystami...
          • Gość: jasiu... Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: *.unitymediagroup.de 15.10.13, 18:12
            Po pierwsze, widać, że niewiele wiesz o Kanarach. Piszesz: niż się cisnąć z innymi turystami... To nie tak. Zobacz ja wygląda plaża w Costa Calma: fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ic/uc/ld1m/EFDba81lmHQa6K22DX.jpg - widzisz tłok? To może jeszcze jedno zdjęcie, jakie zrobiłem w tej miejscowości: fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ic/uc/ld1m/IJr8PfhNuxEXCLpqMX.jpg Aha - zdjęcia z sierpnia, pełnia sezonu.

Jeśli szukasz zieleni, to właśnie przez całą długość Costa Calmy ciągnie się palmowy las. Pod każdą palmę dociągnięte oczywiście wężyki podlewające, ale nawet grzyba jakiegoś (nie znam) tam widziałem. Ze zwierząt uciekające przed ludźmi jaszczurki i przekarmiane przez dzieci na plaży pręgowce berberyjskie (taka przerośnięta wiewiórka fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ic/uc/ld1m/TCr5oE9dXfXuaOpTkX.jpg ). No i karaluchy, ale te są na Kanarach dość popularne, na szczęście nie gryzą i też szybko uciekają.

Dla mnie GC ma swój urok, ale na Maspalomas czasem idzie się jak w pielgrzymce. Tylko obrazów ludzie nie noszą, ale gęstość podobna. No może poza sezonem jest luźniej, ale właśnie tam moim zdaniem jest najtłoczniej. Za to masz dużo fajniejszą wyspę, jest trochę atrakcji, bo na Fuerteventurze to właściwie przede wszystkim plaże.

Wybierzesz, co będziesz chciał, ja jednak wybrałbym południe Fuerteventury, albo południe Teneryfy (może Medano? - ludzi więcej, ale tanio i bardzo płaska, choć nieco ciemniejsza plaża. Jak nie, zobacz basen (właściwie zatokę) obok hotelu Alborada, bo gdzie się bije Costa Calma z Maspalomas, tam? Kto wie, życzę wspaniałego urlopu, gdzie byś nie wybrał i tak zadowolony będziesz.
    • Gość: daniela Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.13, 21:13
      Byłam w tym roku na Lanzarote w hotelu Be Live z Rainbow Tours, również z dzieckiem i było naprawdę wspaniale. Hotel ogólnie nastawiony jest na najmłodszych podróżników, więc dziecku nie będziesię nudziło (są klubiki dla najmłodszych, również dla małych szkrabów). Piękna plaża i cudowny taras z pięknym widokiem na morze. Czego chcieć więcej :)
    • Gość: mei3 Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: *.adsl.alicedsl.de 05.11.13, 00:08
      ja bylam z rodzina (dwulatek) w Maspalomas zaraz przy wydmach - bosko.
      Polecam bardzo spokojna - Sahara Beach.
      Same Bungalow , nieduzy osrodek wypoczynkowy - club, cisza, jednoczesnie blisko sklepik,
      Mysmy mieli HP, ale mozna i bez wszedzie stosunkowo blisko, wiec auto nie jest konieczne.
      Nie bylo pijanych Ruskow ani innych nacji...
      Polecam jazde lokalnym autobusem do Puerto Mogan - dla ludzi o mocnych nerwach:))))
      Ja nakrecilam film, ale moj maz zamkykal ciagle oczy:)))
      W tym roku lecimy w styczniu, ale niestety juz nie zalapalismy sie na "sahare", najölepiej z wyprzedzeniem conajmniej rocznym bookowac bezposrednio:

www.sahara-beach-club.com/en/welcome.html
        • mei3 Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 05.11.13, 00:16
          kuchnia jest super wyposazona we wszystko co potrzebne, mozna nastawic sie na gotowanie jak ktos chce. Jest mikrowela a nawet piekarnik.
          Personel jest b.uprzejmy, zmiana poscieli 3x na tydzien, recznikow codziennie, codzienne dokladne sprzatanie.
          Wyjscie bezposrednie na promenade i przez wydmy do plazy.
          Mimo tego cicho i spokojnie, sasiedztwo dobrego hotelu RIU
          W poblizu brak tzw. blokowych hoteli. Dla mlodych ludzi szukajacych wrazen, raczej nie polecam.
            • mei3 Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 15.11.13, 12:12
              teraz polece tutaj:
              www.holidaycheck.pl/hi/bf66ef18-8b38-316d-b745-6b09d53a1520
              b. duzo zieleni, baseny dla dzieci, spokoj, tylko troche daleko do plazy, blisko pola golfowego, ale bierzemy auto (w cenie innej wycieczki) wiec nie bedziemy zalezni. Hotel tez po remoncie, wiec nie sugeruj sie opiniami sprzed dwoch lat. Zdam relacje jak wroce.
              Sahare polecam jak najbardziej, moze uda Ci sie jeszcze na maj zabukowac, sprobuj w polskim Neckermannie.
        • mei3 Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 15.11.13, 00:52
          mich.z napisał:

> Do mei3.
          >
          > Czy Saharę ma któreś z naszych biur podróży? Czy byliście tam na własną rękę?
          > Czy pamiętasz nazwę tego hotelu RIU w pobliżu?

Sahara Beach Club ma niby 3 *, ale ja bymk jej dala spokojnie 4*.jest teraz swiezo po remoncie i wiem, ze Neckerman ma z nim umowe, mozesz tez zabukowac bezposrednio, ale z b. duzym jak sie ostatnio okazalo wyprzedzeniem, jest kilku prywatnych wlascicielu bungalows, ale do nich dotrzec ciezko.
          Styczen to najwyzszy sezon, wiec i najdrozej, lepiej wybrac sie w pazdzierniku lub od marca jest wtedy taniej.
          reisen.preisvergleich.de/hotel-sahara-beach-club.html?gclid=CNig99yv5boCFUcV3godZmwANw&sp=1
          tutaj zobacz zdjecia, bo w poprzednim linku, nie byly zbyt udane.
          albo tu:

www.lastminute.de/reisen/7393-3329-hotel-sahara-beach-club-playa-del-ingles/
          >
          niestety nie jest mi znae biuro z Polski, taniej bedzie Ci zabukowac bezposrednio i leciec przykladowo z Krakowa z przesiadka w we Wloszech (chyba Bergamo), ktos napisal, ze tanio lecial poza sezonem. Bulki rano powiesza Ci na klamce drzwi wejsciowych (kiedys tak bylo), a obiadokolacje mozesz zjesc w knajpie, nie jest wcale tak drogo, masz tez super wyposazona kuchnie w ktorej mozesz gotowac, piec, jest mikrowela , ekspres do kawy- wszystko! Albo jesc obiado-kolacje w hotelu naprzeciwko - mysmy mieli HP ale nie bylismy zadowleni z jedzenia, nie bylo szwedzkiego stolu, maly wybor..napoje platne ekstra, 3 mimuty od clubu zjesz i zrobisz zakupy w malym supermarkecie. Taniej jest jednak kawalek 300m, na nogach da sie przejsc. Uwaga: Nie pic wody z kranu!.
          Riu Palace Maspalomas Hotel
          35100 Playa del Inglés, Gran Canaria, Las Palmas, Las Palmas, Spain
          +34 928 76 95 00
          www.holidaycheck.pl/hm/624d6067-85bf-34a9-90ed-f40dcaf0cea2/-/m/picture
          maps.google.de/maps/empw?url=https:%2F%2Fmaps.google.de%2Fmaps%3Ff%3Dd%26source%3Ds_d%26saddr%3DHotel%2BRiu%2BPalace%2BMaspalomas,%2BLas%2BPalmas%2Bde%2BGran%2BCanaria,%2BHiszpania%26daddr%3Dsahara%2Bbeach%26hl%3Dpl%26geocode%3DFedhpwEdiVES_yEFkr2sKu2DOyk9ENZhw2I_DDEFkr2sKu2DOw%253BFW9kpwEdFlcS_yHYl9HLlYQKJykvtmdsw2I_DDHYl9HLlYQKJw%26aq%3D0%26oq%3Driupalace%2B%26sll%3D27.75062,-15.57415%26sspn%3D0.053779,0.111494%26vpsrc%3D6%26gl%3Dde%26mra%3Dls%26ie%3DUTF8%26ll%3D27.747374,-15.576008%26spn%3D0.000405,0.001316%26t%3Dm%26output%3Dembed&hl=pl&gl=de

z okien RIU Palace widac Bungalows przynalezne do Sahara Beach Club i odwrotnie.
          na tej mapce masz zaznaczony hotel RIU i Sahara Beach Club, odleglosc jest bardzo niewielka, objekty sasiaduja ze soba, niepowtarzalne miejsce, piekny zakatek, bo potem to juz tylko wydmy...eh...rozmarzylam sie.., odliczam dni....
    • Gość: lenny Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: *.dynamic.chello.pl 12.11.13, 19:38
      ja byłam na Gran Canarii dwa lata temu. Chcieliśmy z mężem po prostu odpocząć, kompletnie nic nie robiąc. Wiem, że nie ma się czym chwalić, ale tak było :) Polecieliśmy z alfą i mieliśmy hotel Eugenia Victoria, nie były to co prawda salony - normalny, zadbany, czysty i przyjemny hotel, warto swojej ceny. Zabunkrowaliśmy się w pokoju z dostawką dla dziecka, bo po podróżowaliśmy z małym szkrabem, na szczęście pokój był dość duży, więc nie cierpieliśmy dyskomfortu. Hotel jest o tyle fajny (przynajmniej wtedy był), że jest dużo atrakcji w jego obrębie: kort tenisowy, do squasha, mini bilard, rowery, jacuzzi, już nawet dobrze nie pamiętam. Jeśli chcecie się zrelaksować to super miejsce.
    • kattniss Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? 09.12.13, 20:21
      Ja byłam w lipcu na południu w Puerto de Mogan. Było fantastycznie!

Jeśli chciałbyś poczytać o moich wrażeniach, zapraszam interiorand-exterior.blogspot.com/2013/12/gran-canaria-garsc-informacji.html

Opisałam tu mój wypad z TUI.
      Pozdrawiam.
    • Gość: Janka Re: Planuję Kanary 2014 Gdzie? IP: *.Red-79-145-110.dynamicIP.rima-tde.net 11.12.13, 17:00
      Witam.
      Według mnie a mam mieszkanie na Teneryfie to trochę naiwnie podchodzicie do sprawy Wysp Kanaryjskich.Nie oczekuje się tutaj wielkiego zwiedzania i zabytków(poza szczątkowymi na Teneryfie).
      Plaże najładniejsze są na pewno na Fuertewenturze ale poza tym nie będzie tam raczej atrakcji.
      Atrakcje dla dzieci są na Teneryfie np.Loro Park,Siam Park.Żeby było zielono i ładnie i piaszczyste plaże..coż tego nie będzie ale radzę uważać na miejsce zamieszkania.Polskie i nie tylko biura podróży ulokują Was w mrówkowcach-kombinatach dla turystów z hałasem i pijanymi Anglikami.
      Innej opcji raczej nie ma.Mogę polcecić Dial World Exchange gdziie macie zakwaterowanie w klubowych apartamantach wysokiej jakości i za niewielkie pieniądze.
      Wyspy Kanaryjskie mają oczywiście wiele zalet i jedną z nich jest piękna pogoda i pogodni ludzie.
    • go2go Planuję Kanary 2014 Gdzie? 11.12.13, 17:31
      Kurcze ile można zadawać takich beznadziejnych pytań?Od tego czytania całe forum staje się nie interesujące.Każdy co chwile zadaje prawie to samo pytanie.
      Tak jakby na Wyspach Kanarjskich były warunki jak na Marsie a wyjazd tam to sprawa pięcioletnich przygotowań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka