Dodaj do ulubionych

Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, auto

07.05.14, 17:11
Witam serdecznie :) We wtorek rozpoczynam tygodniowe wczasy na Gran Canarii. Chciałabym poświęcić 3 dni na zwiedzanie- 1 dzień Las Palmas autobusem, 2 dni- wycieczki z biurem podróży lub zwiedzanie na własną rękę samochodem. I tu zaczynają się moje wątpliwości.. Oczywiście wypożyczenie auta kalkuluje się dużo korzystniej, niż przepłacanie za fakultety od rezydenta. Jednak nie wiem czy dam sobie radę na tamtejszych drogach. Myślę, że jestem kierowcą w miarę dobrym, jednak nie mam doświadczenia na górskich drogach i serpentynach. Czy może ktoś, kto był i widział trasy Gran Canarii, podpowiedzieć mi czy są one aż tak straszne, jak niektórzy piszą? Będąc na Korfu, widziałam kręte, bardzo strome i zniszczone drogi, po których nie odważyłabym się jeździć, i zastanawiam się czy na Gran Canarii wygląda to podobnie..

Kolejne pytanie. Uznajmy, że wypożyczę auto i rozłożę zwiedzanie wyspy na 2 dni. Czy ktoś mógłby rozpisać mi najkorzystniejszy plan zwiedzania i wskazać na mapie ciekawe punkty widokowe, abym ich nie przegapiła. Od kilku dni, analizuję mapę, oglądam zdjęcia i czytam opinie, ale mam mętlik w głowie. Chciałabym zobaczyć następujące miejsca:
- Caldera de Bandama (gdzie znajduje się najlepszy punkt widokowy?)
- Jardin Canario
- San Mateo
- Cruz de Tejeda (gdzie punkt widokowy?, czy z tego miejsca widać Roque Bentaiga, Pico de las Nieves, Roque Nublo?)
- wąwóz Fatagi
-wąwóz Guayadeque

Jak rozłożyć zwiedzanie, aby trasy się nie pokrywały? Co jeszcze dodać? Którymi drogami się kierować i gdzie znajdują się istotne zjazdy na np. tarasy widokowe? Zaznaczę, że wolę oglądać ładne widoki niż zwiedzać miasta, ale wszystkie sugestie będą dla mnie bardzo przydatne. Nie chciałaby zwiedzać "na wariata", tylko spokojnie wszystko zobaczyć i wrócić na kolację (całkiem możliwe, że będę mknęła z prędkością 20 km/h, także miejcie to na uwadze ;) Próbowałam sama znaleźć odpowiedzi na moje pytania, niestety z marnym skutkiem, dlatego będę wdzięczna każdemu, kto poświęci chwilę czasu, aby podzielić się własną wiedzą i doświadczeniem.

Pozdrawiam,
Monika
Obserwuj wątek
    • Gość: colin Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.14, 17:50
      My mieliśmy auto na 3 dni i zwiedziliśmy na spokojnie prawie całą wyspę ,a byliśmy w Playa del Ingles . Pierwszy dzień przez góry na północ (Bandama ,Cruz de Tejeda) po drodze wiele tarasów i punktów widokowych potem do Las Palmas i powrót autostradą z zakupami w CH .
      Kolejny dzień to oczywiście Playa de Amadores na 3-4 godziny z kąpielą w oceanie i plażowaniem , Puerto Rico no i obowiązkowo Puerto de Mogan.

fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,121224576,121511583,0,2.html?v=2&wv.x=0
      Powyżej link do fotogalerii z naszej podróży po GC.
      W razie pytań wal śmiało -drogi na GC są lepiej oznakowanie niż w kraju i nie zabłądzisz nigdzie .
      Jak dla mnie szkoda kasy na fakultety lepiej samochodzikiem stajesz gdzie chcesz i na ile chcesz .
    • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 08.05.14, 16:09
      Hej, co do Twoich obaw o drogi - generalnie jest OK, choć rzeczywiście w niektórych miejscach jest kręto i wysoko (ale nie stromo), ale jeśli nie masz silnego lęku wysokości spokojnie dasz radę. Ja mam, więc nawet jako pasażerce było mi słabo przy wjeździe na górę z punktem widokowym na Caldera de Bandama :-). Natomiast jakość dróg jest OK. Generalnie, ludzie są przyzwyczajeni, że tam gdzie wąsko i kręto jedzie się wolno.

Możesz sobie pooglądać na youtube filmiki z Gran Canarii - jest tego pełno, a da Ci pogląd.

Co do tras to tak na szybko - baaardzo polecam trasę od Maspalomas, przez Puerto Rico, Puerto de Mogan, Mogan. La Aldea, do Agaete. Wrócić można autostradami, więc szybko i wygodnie.
      Las Palmas autobusem - bardzo dobry pomysł.
      Wąwóz Guayadeque - fajny, łatwa trasa bo wiedzie doliną. Wybierz się tam raczej koło południa, gdy słońce jest wysoko, bo jest dość głęboki i gdy nie ma słońca to robi się ciemnawo i zimno.
      Fataga - śliczne miasteczko, a jeśli zdecydujesz się pojechać dalej przez góry na północ (trasa dobra, tylko niekiedy dość wysoko) to koniecznie pojedź do Teror.

Mam skądś ściągniętych kilka fajnie i dokładnie opisanych tras do wyboru, chętnie Ci prześlę na priv, jeśli podasz adres.
      • tamerza Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 08.05.14, 16:43
        ja poprosze :) tamerza@wp.pl
        • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 08.05.14, 17:23
          wysłałam :-)
          • Gość: colin Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.14, 17:33
            Myślę że każdy z nas ma inne zainteresowanie i inne priorytetowe miejsca do odwiedzenia na wyspie .
            • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 08.05.14, 17:50
              To oczywiste, i co z tego, bo nie bardzo rozumiem?
              • Gość: monart8994 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.14, 20:08
                Poproszę:) m.pawlowska1809@gmail.com
                • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 08.05.14, 21:27
                  • Gość: monart8994 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.14, 23:49
                    Mam jeszcze pytanie. Czy dworzec Faro de Maspalomas, z którego dojadę do Las Palmas znajduje się w tym miejscu?
                    www.google.pl/maps/dir//27.7391548,-15.598068/@27.7404156,-15.5967153,683m/data=!3m1!1e3!4m4!4m3!1m0!1m0!3e0
                    • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 09.05.14, 07:54
                      Tak, dokładnie. Rozumiem, że będziesz mieszkać gdzieś w pobliżu?
                  • Gość: camera-camera Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.adsl.inetia.pl 08.12.15, 21:08
                    czy ja również mogę prosić o opis trasy camera-camera@wp.pl Dziekuję :-)
          • andziaa1980 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 21.05.14, 09:50

Ja równiez poprosze o trasę:)

ania.stasik@wp.pl
            • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 23.05.14, 09:45
              • wieslawawie Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 15.11.15, 19:06
                Też poproszę o trasę
                wieslawawie@onet.eu
          • Gość: Aga Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.dynamic.kabel-deutschland.de 13.10.16, 19:55
            Mogę prosić o te trasy także ? :) dzięki agawella@o2.pl
      • Gość: grzona Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.szczecin.mm.pl 15.06.14, 18:00
        czy mogę prosić na maila o te opisane trasy
        grzona@interia.pl

dzieki
        • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 16.06.14, 19:36
          poszło :-)
      • Gość: kaja Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.ip.telfort.nl 18.06.14, 20:57
        Witam. Tez bylabym zainteresowana :) kaja600@live.nl z gory dziekuje!
        • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 19.06.14, 11:25
      • kropka0707 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 19.06.14, 22:06
        witam czy również mogę poprosić o przesłanie tras na mgaworlaskawiec@gmail.com dziękuje z góry
        • Gość: gosia Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.eurocash.pl 20.06.14, 12:42
          i mi poproszę: gosiagw28@poczta.onet.pl
          dziękuję :)
          • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 22.06.14, 09:00
        • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 22.06.14, 08:58
          poszło :-)
      • Gość: Darek Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: 80.50.144.* 21.06.14, 12:39
        Mogę też dostać? darek73@gmail.com
        Dziękuję:)
        • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 22.06.14, 08:59
          wysłane :-)
          • Gość: e.ta Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.14, 11:50
            poproszę i ja edyta.szkopinska@op.pl :)
          • camera-camera Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 04.09.15, 18:45
            czy ja też mogę prosić o te trasy :-) z góry dziękuję
            camera-camera@wp.pl
      • Gość: diesel Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.unknown.vectranet.pl 30.06.14, 23:10
        poproszę
        nadratowski@epf.pl
      • Gość: gs Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.dynamic.chello.pl 18.08.14, 17:15
        Cześć, czy byłabyś tak miła i podesłała mi również plan tras na GC . Będę bardzo wdzięczna i z góry bardzo dziękuję;)kukuletka@wp.pl
      • vimi77 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 24.08.14, 10:03
        czy mogę prosić o te trasy ?
        viola.zieminska@tlen.pl
      • cupido1 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 25.08.14, 10:58
        Witam serdecznie!
        Wybieramy się z mężem Na Gran Canarię. Możesz nam przesłać kilka propozycji tras? Z góry dzięki
        inkamatlinska@op.pl
      • tiramisu302 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 30.08.15, 18:20
        Hej czy posiadasz jeszcze trasy które moglabys przeslac? Pozdrawiam
        :-)
        m.mocna@mokotowska58.pl
      • wieslawawie Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 06.06.16, 10:49
        Czy masz jeszcze tę trasę . Jeśli tak to poproszę
        wieslawawie@onet.eu
      • wieslawawie Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 06.06.16, 10:51
        Czy jeszcze masz trasy?
        Jeśli tak to poproszę
        wieslawawie@onet.eu
      • Gość: Igacz Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: 95.156.246.* 09.08.20, 21:57
        A czy i ja bym moge prosić o przykładowe trasy?. We wtorek lecimy i bedziemy na południu w Maspalomas, stamtąd bedziemy wyruszać na północ. Będziemy na Grand Canarii poraz pierwszy. Byłabym wdzięczna
        Moj adres: igacz3@wp.pl
        • dodekanezowiec Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 10.08.20, 18:22
          Graj w totolotka. Szansa na piątkę wieksza niż że ktoś odpisze na wymarlym forum.
    • bah77.pl Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 09.05.14, 07:07
      Zwiedzanie GC bez auta (fotoprzewodnik):
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,874,88970518,92171177,0,2.html?v=2

bah77
    • tamerza Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 09.05.14, 07:20
      forum.gazeta.pl/forum/w,39880,149208122,149208122,Gran_Canria_plan_zwiedzania.html
      Zajrzyj tutaj podobny wątek
      • Gość: evulevu Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 10:02
        Fakt, każdy obiera sobie inne miejsca do zwiedzania. Szczerze mówiąc jednak nie wyobrażam sobie zwiedzenia wyspy w 2-3 dni, objechania tak, ale nie zwiedzenia :)
        Co do jakości dróg, to w porównaniu z Korfu jest super, dobrze oznakowane, super nawierzchnia, są oczywiście serpentynki, szczególnie na zach wybrzeżu może nieźle zakręcić błędnik, ale nawet spadki terenu są do przejechania w miarę bezstresowo, jest zdecydowanie bezpieczniej.
        • Gość: monart8994 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 13:09
          Niestety nie będę mieszkała w pobliżu, bo hotel mieści się w Playa del Ingles - Riu Waikiki. Liczę, że w jego okolicy znajduje się jakiś przystanek i miejskim dostanę się na dworzec. Myślę też, że może istnieje opcja, że autobus jadący z Faro de Maspalomas do Las Palmas zatrzymuje się gdzieś w pobliżu hotelu, abym nie musiała się cofać.
          Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jestem znacznie spokojniejsza i zdecyduję się chyba na auto. Siadam do mapy i planuję trasę. Pozwolę sobie jeszcze zadać kilka pytań w razie wątpliwości ;)
          • Gość: monart8994 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 16:34
            A powiedzcie mi, ile trwa podróż z Maspalomas do Agaete i jaką trasą najlepiej wrócić stamtąd na południe? Czy gdybym wracała wąwozem Fataga, zdążyłabym na kolację?
            Czy możecie mi również wskazać na mapie, z którego miejsca jest najlepszy widok na Caldera de Bandama?
            • bemeta Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 09.05.14, 18:02
              Czy zdążysz na kolacje?
              Na to pytanie raczej nikt nie odpowie nie wiedzac o ktorej godzinie wyjedziesz i o ktorej masz kolację.
              Odnosnie Caldera de Bandama, zakładam że wiesz ze to wygasły wulkan. Skąd byś nie jechała podążasz w kierunku Pico lub Caldera de Bandama, mozna wjechac od srodka wyspy od strony Santa Brigida lub z autostrady GC1 przez Mercalaspalmas, zalezy jak sobie wycieczkę zaplanowałaś.
              Jest to ciekawe miejsce bo mozna wjechac autem na samą górę czyli Pico de Bandama, patrzysz w dół i widzisz gigantyczna dziurę w ziemi czyli Caldera (kocioł). Jak juz tam będziesz to pomyśl jak do diabła stargali na sam dół material zeby postawic tam zagrodę i ile ktoś zapierniczał po mleko?
              Widoki niepowtarzalne, warto i łatwy dojazd.
            • kittykitty Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 09.05.14, 18:11
              Skoro będziesz w hotelu w Playa del Ingles to z pewnością w pobliżu będzie przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do Las Palmas :-). Ewentualnie możesz pójść w stronę hotelu Escorial, w pobliżu którego znajduje się mały dworzec autobusowy - sprawdź sobie w google maps odległość od Waikiki.

Jeśli chodzi o powrót z Agaete - zależy oczywiście na ile czasu będziesz zatrzymywać się w poszczególnych miejscach po drodze :-). Samo przejechanie tej trasy z Playa del Ingles, bez zatrzymywania się zajmie Ci ok. 2 godzin (ok. 90km), więc króciutko. Jeśli nie będziesz wylegiwać się na plaży Amadores i nie spędzisz np. 3 godzin w Puerto de Mogan to bez problemu zdążysz wrócić przez Fatagę, szczególnie jeśli wyjedziesz rano. Nie wiem co wolisz - zyskać ogólny pogląd czy delektować się :-). Myśmy np. założyli sobie tym razem, że dojedziemy do Agaete nie spiesząc się (i np. wjechaliśmy na samą górę w Puerto Rico na punkt widokowy, trochę błądząc po uliczkach) i po dojechaniu do Agaete zobaczymy, która będzie godzina i czy nam się będzie chciało jechać przez góry. Mimo, że nie było późno nie chciało nam się, więc wróciliśmy na około, ale za to autostradą i do Maspalomas dojechaliśmy koło 16-tej.

Z Calderą de Bandama nie pomogę, bo nie pamiętam dokładnie drogi, ale majaczy mi się że wjeżdżaliśmy na Pico de Bandama.
    • Gość: gosc Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.range86-130.btcentralplus.com 11.05.14, 22:59
      Na zwiedzanie to się jeździ do Grecji, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii. Wyspy Kanaryjskie to opalanie siś i leniuchowanie (z wyjątkiem Lanzarotte, tam jest co zwiedzać). Na Gran Canarii daj sobie spokój ze zwiedzaniem, szkoda czasu, tymbardziej, że będziesz tylko tydzień.
      • Gość: monart8994 Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.14, 09:00
        Każdy preferuje inny rodzaj wypoczynku, dla mnie każdy kraj jest warty obejrzenia, nawet jeżeli brak w nim zabytków i innych atrakcji. Według mnie, głupotą jest lecieć 5 h samolotem, aby poleżeć na słońcu przez 12 h dziennie, bo gdybym chciała się tylko wygrzać, to bym skorzystała z solarium. Moje pytania dotyczyły zwiedzania wyspy, więc proszę darować sobie komentarze mające na celu odwieść mnie od tego pomysłu, gdyż o takie opinie się nie prosiłam. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi, wylot już jutro, także czas się pakować :)
        • expertour Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 02.06.14, 13:25
          Witam, byłem w kwietniu na 5 dni w sam raz aby zobaczyć co jest w przewodniku Pascala.
      • grzegorz.pekala Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 17.06.14, 09:28
        Ciężko się z tym zgodzić, bo widoki na wyspie są wspaniałe. W 3 dni można zwiedzić wyspę "na szybko", ale na spokojnie zejdzie dużo dłużej. Ja w parę dni się zmęczyłem zwiedzaniem, ale gdybym mógł rozłożyć to na tydzień lub dwa, uznałbym to za najfajniejsze wakacje mojego życia. Tutaj opisałem swoje wrażenia praktycznyprzewodnik.blogspot.com/2012/12/gran-canaria-przewodnik-mapa-atrakcje.html
        • expertour Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 17.06.14, 15:07
          Bardzo fajnie. Jak ktoś się spieszy 3 dni po łebkach starczy, a normalnym trybem tydzień mało.
    • slicznasyrenka Re: Gran Canaria- plan zwiedzania, ciekawe trasy, 25.02.16, 12:09
      Wyspa odkryta:) o maly wlos przegapilibysmy oferte zwiedzania wyspy w sposob nadzwyczajny:) okiem tubylca pan krzysztof pokazal nam to co czego inni nie mogli zobaczyc z biurem turystycznym a na wlasna reke kosztowalo by to mnustwo pieniedzy oraz czasu,, cala rodzina 8 osobowa obiechalismy w jeden dzien na spokojnie calutka wyspe ,jedlismy banany prosto z drzew rwalismy kawe prosto z krzakow 'owoce takie jak mango papya manga avocado,guayawa,granaty pierwszy raz w zyciu tyle swiezosci narza:) wiele niespodzianek degustacje rumu nalewki bananowej w cudnym miasteczku portowym puerto de las niewes .wawozy kaniony kolorowe skaly.wycieczka przebiegala tak jagdyby pan krzysztof byl czescia naszej rodzinki,opiekunczy zabawny wspanialy mlody czlowiek:) mini wenecja ,gran canari najpiekniejsze plaze,poplywalismy spobiee cala rodzinka na sztucznej plazy z piaskiem z karaibow wyspeka w ksztaucie serce cudnie ,no i nastepna plaza amadores tez piekna choc nie tak zachwycajaca jak anfi del mar.dlugo by pisac ale slowa i tak nieoddadza tego piekna ktore pokazal nam pan krzysztof czlowiek od 7 lat zamieszkujacy gran canarie i znajacy kazdy kamyczek na tej pieknej wyspie .koszty niewiele wyzsze niz w itace ale wygodnym samochodem i co najwazniejsze kameralnie i rodzinnie ,:) a zapomnialabym dosac o pysznym kanaryjskim opiedzie z dwoch dani deseru zupa rybna zaszczytna ,ryby swieze desery nieprzecietne w malej knajpce gdzie jadaja tubylcy:) ok basta bo sie rozpisalam :) +34602410233 to namiary na biuro z polakiem ktory pokazal nam wyspe w jeden cudowny dlugi dzien i zaoszcedzil nam czasu pienidzy DZiekujemy:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka