Dodaj do ulubionych

aktualna pogoda -Gran Canaria

30.12.14, 16:38
Witam. Czy może ktoś z forumowiczów przebywa właśnie na Gran Canarii lub wrócił niedawno? Zastanawiam się nad wyjazdem na początku przyszłego tygodnia, ale jak przeglądam prognozy i obrazy z kamerek, to mam pewne wątpliwości. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, jak to wygląda na miejscu? Jaka jest odczuwalna temperatura? Czy można się opalać, chodzić w letnich rzeczach i nie marznąć? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Obserwuj wątek
        • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.01.15, 09:45
          Za dwa tygodnie dam Ci znać :) jak jest naprawdę. Oby tylko wi-fi w hotelu dobrze działało.

Pamiętam do dziś swój pierwszy wyjazd zimowy na Kanary. Prognozy +18 stopni. A na miejscu upał, słońce, temperatura +26 stopni
          Ciepła odzież typy bluzy,polary leżała cały czas na dnie walizki.
          • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.01.15, 09:55
            Oo to super!nie ma to jak wiadomosci z poerwszej reki:) a gdzie dokladnie lecisz?
            Bardzo licze na ladna pogode a dzis sie zalamalam jak zobaczylam na najblizsze dwa tyg... Oby byko tak jak u was poprzedni razem:) wlasnie w ogole nie wiem jakie ubrania zabrac cholera i z dwojka dzieci jeszcze, w tym niespelna 2 latek.
            • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.01.15, 20:05
              Będziemy koło San Augustin. Południe wyspy.
              A co zabrać :stroje kąpielowe, koszulki z krótkim rękawem, spodenki a na wierczór coś cieplejszego typu bluza z kapturem, jakas lekka kurteczka dla dziecka. Wieczorami może być chłodno, co jest bardziej odczuwalne po upalnym dniu. Buty lekkie, klapki, sandałki i kryte na zwiedzanie. Szczególnie gdy zamierzacie sporo chodzić.
              Czapka na głowę i filtr do opalania - ale te proponuje kupić na miejscu z aloesem.
              Ja zawsze zabieram dla dzieci 1 kpl cieplejszy czyli jeans, bluza długi rekaw, kurteczka, kryte buty, plus ewentualny zapas po 1 sztuce gdyby maluch czyms je zabrudził, zmoczył. Reszta letnia.
              Dla siebie tylko jedno cieplejsze okrycie typu bluza sportowa lub lekki , luźny sweter, jedna para długich spodni ( akurat te w których lece ) - reszta to dres do biegania bo uwielbiam biegać nad ranem wzdłuż wybrzeża, spodenki, spódnice, topiki, bluzki. Sukienki kupuje na miejscu ;), buty do biegania, sandały, klapki na basen.
              Kosmetyki kupuje z aloesu na miejscu.
              Reszta rodziny pakuje więcej ode mnie, ale ja lubię zakupy i kanaryjskie wina więc swój limit bagażowy przeznaczam właśnie na to.
              Jeśli będziecie w hotelu z wyżywieniem dobrze mieć 1-2 eleganckie sukienki czy bluzki na kolację plus buty na koturnie.

ach i dodam,że jestem jedyną osobą w domu, która w skrytości ducha marzy aby zobaczyć prawdziwy kanaryjski deszcz :)
              • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.01.15, 20:10
                Bardzo Ci dziekuje:) to moj pierwszy wyjazd w cieple kraje zima:)
                Ooo wspomnialas o zakupach:)warto tam ubrania kupowac?co w ogole warto?:) wszystkie Twoje wskazowki sa dla mnie bardzo cenne,a bylas w Maspalomas?co warto zwiedzic?ja raczej typ stacjonarny ale na kanary lece pierwszy raz woec cos tez bym zobaczyla poza sklepami;)
                • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.01.15, 21:14
                  Na Gran Canaria będę pierwszy raz.
                  Z zakupowy to ja zawsze wino La Geria, aloes w kremach, sukienki letnie to racze co wpadnie w ok. Omijam galerie, sieciowki bo to mam w domu. Chodzę na targi lub szukam sklepów u Turków. Na metkach mi nie zależy. Kupiłam kilka slicznych pareo. Na targach są rękodzieła, apaszki farbowane naturalnymi barwnikami, biżuteria z oliwinów,różne duperelki z lawy. Dla jednego syna ostatnio kupiliśmy klubowy kanaryjski strój do piłki :) Obłęd cena ale nikt w Polsce nie słyszał o tym klubie.

Kup sobie przewodnik po GC abyś wiedziała co jeść z ich regionalnej kuchni, jak rum jest najsmaczniejszy, co warto zobaczyć. Ja pierwsze kroki kieruje do Małej Wenecji ;)
                  • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.01.15, 21:28
                    Dzieki:)
                    Zycze udanego urlopu i pieknej pogody! Daj znac jak bedziesz juz pare dni i hedzie dostep do netu;) my 27
                    [img]https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr8iikig0a87qn.png[/img][img]https://www.suwaczki.com/tickers/iv09krhmkkbw7dkl.png[/img][/url]
              • d.wludyka Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 10.01.15, 17:46
                San Augustin jest dosyć wietrzne, zawsze tam zmarzłam, chociaż kilka km dalej było gorąco.
                Byłam zimą na Gran Canarii kilka razy i na południu było zawsze bardzo ciepło (najcieplej w okolicach Puerto Rico), za to zmokłam i mocno zmarzłam kiedyś w lipcu w Las Palmas.
                Na Gran Canarii w tym samym czasie (w różnych miejscach) może być zimno, gorąco, bezwietrznie i bardzo wietrznie, słonecznie i deszczowo. Warto o tym pamiętać wybierając się na wycieczki.
                • monart8994 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 14.01.15, 16:06
                  Wróciłam wczoraj z Maspalomas i powiem tak- szału nie ma. Z pobytu jestem jak najbardziej zadowolona, gdyż i tak różnica temperatur między Polską, a Gran Canarią wynosiła 20 stopni, ale obawiam się, że trafiłam na gorszy pogodowo okres. Temperatura powietrza 21-23 stopni +cały pobyt bardzo silny wiatr (zimnawy). Dwa pierwsze dni błękitne niebo, trzeciego zachmurzenie, przez kolejne dni wiała podobno calima, co skutkowało totalnym zamgleniem i słabą widocznością. Nie wiem, jak jest dzisiaj, ale jeszcze wczoraj całe niebo było zamulone. Na słońcu, w bezwietrznym momencie bardzo ciepło-można spokojnie się opalać, natomiast kiedy słońce zaszło za chmurkę lub zawiał wiatr- trzeba było zakładać bluzę. Były dni, że leżeliśmy na leżakach pod ręcznikami, a nie na nich :D Także podsumowując, w ciągu dnia ubieraliśmy się w krótkie ciuchy, ale z reguły wiał wiatr, że przyjemniej było chodzić w swetrach i długich spodniach. Wieczory różne. Zdarzały się takie, że wiał silny wiatr, że siedziałam w długich spodniach, bluzie i w kurtce skórzanej, ale zdarzały się również bezwietrzne, kiedy tylko bluza/ sweter wystarczały i było bardzo przyjemnie. Powiem tylko tyle, że prognozy pogody pokazywały bezchmurne niebo, natomiast przez nieszczęsną burzę piaskową nad Afryką, niebo było pokryte warstwą pyłu i słońce nie grzało tak mocno, jak powinno. Szkoda, bo podejrzewam, że gdyby nie to, odczuwalna temperatura byłaby dużo wyższa. Miejscowi mówili, że jak na początek stycznia jest wyjątkowo zimno. Z drugiej strony jednak, jeżeli tak wygląda u nich najzimniejszy okres w roku, to ja nie mam pytań :P Jeżeli traficie na pogodę podobną do mojej, to cieplejsze ubrania, na pewno się przydadzą :)
                  • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 14.01.15, 19:36
                    O kurcze ,to nieciekawie:/ tzn jak dla mnie bo ja tak lubie na sloneczku posiedziec i jestem w ogole cieplolubna:)
                    A jak z basenami?kapali sie w taka pogode? Ja jade z dwojka dziexi i pilotuje pogode tu:
                    m.accuweather.com/pl/es/maspalomas/303036/extended-weather-forecast/303036
                    Do przedwczoraj na moj tydz zapowiadalo sie niezle ale od wczoraj jakas masakra!mam nadzieje ,ze sie nie sprawdzi i podobno lepiej z takim wyprzedzeniem nie patrzec na pogode a jeszcze Twoja sie nie sprawdzila wiec hmm bede liczyc na slonce ale zabezpiecze sie na zimne dni tez:)a co fajnego zwiedziliscie?byliscie moze w delfinarium?
                    • monart8994 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 14.01.15, 22:19
                      Jeżeli chodzi o kąpiel w basenach, to zainteresowanie było znikome. Widziałam jednak, że dzieci pluskały się w podgrzewanym basenie i brodziku. Pogodę również monitorowałam na tej stronie oraz kilku innych i powiem tak- nie ma co się nimi sugerować. U mnie każdego dnia, pokazywały zupełnie coś innego- raz miało być tragicznie, innym razem rewelacyjnie. W końcu tak się zdenerwowałam, że przestałam śledzić pogodę i stwierdziłam, że co będzie, to będzie :) Jeżeli chodzi o zwiedzanie, to my wypożyczyliśmy samochód i objechaliśmy pół wyspy. Byliśmy również w Palmitos Parku, który serdecznie polecam, szczególnie, że jedziesz z dziećmi :) Dla dorosłego, atrakcją jest pooglądanie skaczących delfinów lub jeżdżących papug na rowerkach, więc wyobrażam sobie jakie wrażenie musi robić to na dzieciach. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, to pisz, chętnie na nie odpowiem :) Z resztą, strasznie Ci zazdroszczę, że wyjazd jest dopiero przed Tobą. Gdybym miała tylko możliwość, wróciłabym tam, choćby zaraz :)
                      • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 15.01.15, 11:12
                        Kurcze nie wiem jak utrzymam swoje dzieci aby nie wskoczyly do basenu(corka 10 l i synek prawie 2).
                        Do delfinarium napewno pojedziemy,ale chyba czas obrac plan B w razie niepogody:/
                        A "mala wenecje"zwiedziliscie?podobno pieknie tam..co warto zobaczyc jeszcze?lece z siostra i mam nadzieje ,ze my dwie sieroty nie pobladzimy saamochodem:)
                        • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 15.01.15, 11:48
                          Nie utrzymasz :)
                          Osoby kapiace się w nieogrzewanym basenie to na 90% Polacy :D
                          GC to nie duża wyspa nie zgubicie się , a nawet jeśli to warto czasem zjechać z głównych tras.
                          Kupcie mapkę GC, jest na każdej stacji, hotele rozdają za darmo.
                          Ja jeszcze tydzien i lecę :)
                          • monart8994 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 15.01.15, 13:42
                            W "małej wenecji" byliśmy, rzeczywiście jest piękna :) Warto podjechać też na najpiękniejszą plaże na wyspie- Amadores (jest po drodze do Puerto de Mogan). Myślę, że zgubić się nie zgubicie, drogi są znakomicie oznakowane :) My oprócz mapy, korzystaliśmy jeszcze z nawigacji ściągniętej na telefon, która przez 7 dni jest bezpłatna. Aplikacja nazywa się Sygic i korzysta tylko z sygnału GPS, nie potrzebuje dostępu do internetu. Naprawdę bardzo nam się przydała, szczególnie przy poruszaniu się po miastach. Jeżeli chodzi o miejsca godne poleceni, to w obrębie Maspalomas jest to okolica latarni morskiej- Faro de Maspalomas (jeżeli odbijecie przy niej w prawo, traficie na fajna promenadę, ciągnącą się wzdłuż morza). Koniecznie trzeba zobaczyć również wydmy :) Z powodu silnego wiatru, my nie spacerowaliśmy po samych wydmach, tylko szliśmy promenadą, z której jest przepiękny widok na nie (najlepszy widok jest zza hotelu Riu Palace Maspalomas). Warto jest także zobaczyć stolicę- Las Palmas. Można spokojnie pojechać tam autobusem z Maspalomas lub Playa del Ingles. Dworzec w Las Palmas jest praktycznie 2 ulice od głównych atrakcji miasta, czyli ulicy handlowej oraz starego miasta z Katedrą oraz domem Kolumba. Jeżeli interesują Cię najpiękniejsze widokowo miejsca wyspy, to warto udać się na Pico de Bandama (piękny widok na krater Bandama oraz Las Palmas), najwyższy szczyt- Pico de Las Nieves, z którego dostrzec można nawet wulkan na Teneryfie, do miasteczka Tejeda (z którego jest widok na Roque Nublo), a także odwiedzić wąwóz Fataga. Jeżeli jesteś fanką przyrody, to warto odwiedzić ogród botaniczny w okolicach Las Palmas- Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo. Jest jeszcze wiele innych miejsc wartych polecenia, których niestety nie odwiedziłam, z powodu braku czasu. Musisz pamiętać jednak, że centrum wyspy jest bardzo górzyste, drogi są wąskie i pokręcone, także jeżeli boicie się jeździć samochodem po takich trasach, to warto skorzystać z wycieczek fakultatywnych. A tak się z ciekawości zapytam, w jakim hotelu się zatrzymujecie? :)
                            • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 15.01.15, 18:46
                              Ojej bardzo Ci dziekuje monart..za wyczerpujaca wiadomosc;))
                              Pocieszylas mnie w takim razie i juz nastawiam sie pozytywnie mimo,ze nie trafimy na pogode.jest co robic:)
                              Aplikacje napewno sciagne,dzieki:)
                              Krete drogi nie dla mnie bo mam chorobe lokomocyjna:/
                              My bedziemy w dunas suit:)
                              Pozdrawiam i jeszcze taz dziekuje!
                              [img]https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr8iikig0a87qn.png[/img][img]https://www.suwaczki.com/tickers/iv09krhmkkbw7dkl.png[/img][/url]
                        • mechanss Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 15.01.15, 13:21
                          W tej chwili na południu GC 23-25 stopni, nad samym oceanem 21 stopni. Nie sądzę też, aby kąpali się tylko Polacy, lecę już jutro i będzie to dla nie piąty raz na na Kanarach (pierwszy raz na GC) i powiem, że kapią się wszyscy poza hiszpanami. Pogoda na kanarach zimą bardzo przypomina polskie lato.
                            • iziula1 Re: Iziula:) 22.01.15, 20:13
                              Ja już dosłownie siedzę na walizakch :D
                              Jeszcze dopakowuje bagaż podręczny i planujemy koło 4 rano jechać na Modlin.
                              Dam znać , w tym wątku.
                              Papatki :)
                              • farfallina35 Re: Iziula:) 22.01.15, 21:26
                                To udanego urlopu i pieknej pogody!:)
                                  • mechanss Re: Iziula:) 24.01.15, 18:30
                                    Hej, pisze z Puerto Rico, dzis byl najciepleszy dzien od ponad tygodnia jak tu jestem, ok 27 stopni. Woda chlodnawa, ale przy tej temperaturze da sie kapac. Generalnie jest super, zwlaszcza tutaj w Puerto Rico. Pierwszy tydzien bylem w Playa de Ingles i bylo chlodniej, wialo jako mocno, zwlaszcza wieczorami, a tutaj jesy oaza spokoju, doslownie zero wiatru na plazy portowej, wczoraj na amadores bylo podobnie, tylko troche chlodniej. Pozdowienia z GC
                                    mechan
                                    • iziula1 Re: Iziula:) 24.01.15, 22:05
                                      Tak, dziś było 27 stopni ale.... Odczuwalnosc jest niższa szczególnie jaj zawieje wiatr. Wiatr jest zimny i powoduje gęsią skórkę.
                                      Jak na razie wieczorami obowiązuje bluza i kurtka. U mnie ;)
                                      Moja córeczka dziś marzla na plaży, za to syn i mąż plywali w oceanie. Jest b.wietrznie. Odradzam plażę w San Augustin, polecam tę w Maspalomas. Wiatr niestety skutecznie mnie odstraszył od kąpieli. Ocean dziś 13,9 stopnia. Na szczęście basen w hotelu jest podgrzewany.
                                      Dla autorki wątku rada: weź dodatkowe ciepłe okrycia na wieczór i poranki- dziś o 7.30 było tylko 16stopni.
                                      W południe, w słońcu jest ok, gorąco, mam nawet już opalone plecy. Ale ten wiatr...
                                      Rozmawiałam z miejscowymi, to jest podobno ich zima stulecia. Dawno nie było tu tak zimno ;)
                                      Fakt, w nocy potrzebujemy dodatkowych mocy.
                                        • farfallina35 Re: Iziula:) 24.01.15, 22:55
                                          Cholercia...mowisz ze bluza i kurtka czy albo to albo to?? Kurde musze chyba zmienic plan z pakowaniem:/
                                          A jak na noc ubrac malucha dwuletniego?wystraczy pizamka pajacyk bawelniana na dlugi?
                                          Ciekawe kiedy ta zima stulecia sie skonczy?:)moze za pare dni:)
                                          Czyli wiecej brac na dlugi niz krotki rekaw?
                                          • iziula1 Re: Iziula:) 25.01.15, 15:43
                                            Do spania rocznej córce nakładam bodziak długi rękaw i bawełniane spodenki. Śpi pod kocem.
                                            Dziś znów mnóstwo słońca, gorąco ale jak wiatr zawieje to chłodno. Plażowanie zaczynamy od 12.
                                            Rano dziś było lepiej. 0 7.30 jak chodziłam po Bahia Felix wystarczyła na krótki rękaw bluza i długie spodnie. Córka miała kurtkę na długi rękaw.
                                            Teraz na spacer jest krótki rękaw, spodnie 3/4 i bluza w pogotowiu dla malucha. Reszta moich dzieci biega w krótkich spodenkach i bluzkach.
                                            Pomału się przyzwyczajamy.
                                            Ale w nocy koc jest niezbędny.
                                            • iziula1 Re: Iziula:) 25.01.15, 20:36
                                              Moge tylko dodać , że jestem zaskoczona pogoda. Na kanary zawsze jeździmy zimą i to jest pierwszy raz kiedy jest mi po prostu zimno.
                                              Proponuję oprócz bluzy wziąć jakiś szal na ramiona, pareo, bawełniane koszulki pod tunike i dodatkową parę spodni.
                                              Coś co chroni przed zimnym wiatrem.
                                              Moje dzieci to morsy ale nawet one teraz założyły bluzy i wiatrówki.
                                              Poza tym można się opalać, filtr koniecznie minimum 20 bo słońce przypieka. Gumka do włosów lub chustka bo wiatr je targa.
                                              I jest pięknie :)
                                              Ocean szumi, wzgórza toną w słońcu, odległe szczyty są w chmurach, w oddali miga światło latarni.
                                              Pozdrawiam i życzę udanego pobytu i spokojnego lotu.
                                              • farfallina35 Re: Iziula:) 25.01.15, 21:31
                                                Bardzo ci dziekuje,wszystkie wskazowki sa bardzo cenne:)ja juz co prawda spakowana i dla synka(21 mcy) wzielam w sumie jedna kurteczke wiatrowke a tak kilka bluz w tym jedna na futerku i taki sam sweterek na futerku oraz coebka kamizelka ala puchowa ale z tych bardzo lekkich i cienkich nie z puchem:) mam nadzieje,ze to wystarczy...ale za to sobie skore wiosenna i dlugi sweter cieplejszy wiec chyba starczy?...dwie pary jeansow..
                                                A jak minal lot?to nasz pierwszy z mlodym
                                                Tak dlugi...
                                              • mechanss Re: Iziula:) 26.01.15, 09:53
                                                Współczuję, ja jestem na Kanarach piąty raz i jest to to najcieplejszy wyjazd, jaki dotychczas miałem :-) Jeszcze co do Puerto Rico, to nawet polecam bardziej plaże przy porcie, jest trochę mniejsza, ale chyba jeszcze cieplejsza. W razie czego zapraszam na piwo ;-) Niezle polozony jest tez Aqualand, także prawie nie ma tam wiatru, chociaż jest trochę chłodniej niż w Puerto Rico.
                                      • mechanss Re: Iziula:) 26.01.15, 09:45
                                        Iziula, przyjedz do Amadores na plażę, a zobaczysz inny świat. Zero wiatru i upał. Mówię Ci, byłem tydzień w Playa del Ingles i różnica jest zauważalna. Za to jak 2 razy dotychczas byłem na północy, to oba dni padało i bylo zimno, nie chce sie wiec tam za bardzo jedzic. Nie wierzyłbym, że na tak niewielkiej przestrzeni mogą być takie różnice pogodowe. Wczoraj na hotelowym basenie opalaliśmy się do 16.30 i nawet moja małżonka, która jest wyjątkowo cieplolubna wybrała na kąpiel niepodgrzewany basen, bo było gorąco, to o czymś świadczy.
                                        • iziula1 Re: Iziula:) 26.01.15, 11:06
                                          Właśnie tam jedziemy :)
                                          Chcę się wygrzać i popływać w la mare.
                                          A tu, w szczęśliwej zatoce dziś wiatr jest dużo słabszy i od strony lądu.

Mechans, jak oceniasz hotel w Bahia ? Nie odwołaluscie rezerwacji? Jestem tu od kilku dni i choć do tej pory korzystaliśmy z innej klasy hoteli to doceniam ten kameralny klimat.
                                          • mechanss Re: Iziula:) 27.01.15, 00:35
                                            I jak pobyt w Puerto Rico? Ja dzisiaj zaliczyłem z dziećmi drugi raz Aqualand, za drugim razem bilety są już dużo tańsze (po 8 Eur/os). Wracając wpadliśmy do Playa del Ingles na lunch, potem zakupy, kolacja, minigolf i zleciało. Pogoda jak widziałem na termometrach w Maspalomas było 24 stopnie. Powiem szczerze, że od 10 dni jak tu jestem tylko 1 raz założyłem sweter, ale to jeszcze w Playa del Ingles, w PR pogoda wprost wymarzona. Wysłałem Ci wiadomość na maila, jak będziesz jeszcze raz zapraszam na piwo.
      • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 27.01.15, 14:42
        Byłam wczoraj w Mogan, Puerto Mogan i Puerto Rico - słońce i upał. Plaże pełne turystów. Wiatr delikatny, lekko chłodny, co przy piekacym słońcu daje znaczną ulgę.
        San Augustin, Bahia Feliz dziś + 30 , słońce, bezchmurnie, wiatr umiarkowany.
        Nic, tylko plażować :)
        • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 28.01.15, 09:15
          Wow to rewelacja! A w maspalomas jednak jest roznica z pogoda? My od wczoraj w maspalomas ale od popoludnia wiec nie wiem jak w dzien ale mi bylo chlodno a wieczorem juz w ogole ale ja piecuch:)
          Dzis zostaniemy w hotelu ale mysle ze od jutra wezmiemy juz auto i pojezdzimy:)ile jest do puerto Rico i Morgan ?
    • Gość: mechan Re: aktualna pogoda -Gran Canaria IP: *.205.30.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.01.15, 00:23
      W Puerto Rico w okolicach plazy portowej w tej chwili 18 stopni, siedze na tarasie i podziwiam przepiekny widok na Puerto Rico, ktory w glownym centrum handlowym tetni wciaz zyciem i jeszcze bedzie tetnil przez jakis czas. W dzien dzis bylo chlodniej niz wczoraj, nie bylo tak upalnie ale 26-27 stopni bylo, pierwszy raz od blisko 2 tygodni nie uzylem dzis zadnego kremu z filtrem, a 2 godziny plazowania w Puerto de Mogan plus popoludniowa kapiel i opalanie sie przy hotrloeum basenie zrobilo swoje i jestem czerwony jak rak mimo, ze i tak juz bylem niezle opalony. Szczerze, to bedac na kanarach po raz piaty jestem zaskoczony pogoda in plus. Denerwujace moze byc jednak przebywanie glownie w towarzystwie niemieckich i skandynawskich emerytow. Dlatego nastepnym razem wybiore jakis cieply kraj odwiedzany przez mlodsze pokolenie, bo momentami mozna sie poczuc naprawde jak wsrod paralitykow. Znacie cos takiego? Jesli to jest reprezantywna probka tych krajow, to szczerze wspolczuje bo sa na wymarciu.
    • Gość: mechan Re: aktualna pogoda -Gran Canaria IP: *.205.30.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.01.15, 00:26
      W Puerto Rico w okolicach plazy portowej w tej chwili 18 stopni, siedze na tarasie i podziwiam przepiekny widok na Puerto Rico, ktory w glownym centrum handlowym tetni wciaz zyciem i jeszcze bedzie tetnil przez jakis czas. W dzien dzis bylo chlodniej niz wczoraj, nie bylo tak upalnie ale 26-27 stopni bylo, pierwszy raz od blisko 2 tygodni nie uzylem dzis zadnego kremu z filtrem, a 2 godziny plazowania w Puerto de Mogan plus popoludniowa kapiel i opalanie sie przy hotelowym basenie zrobilo swoje i jestem czerwony jak rak mimo, ze i tak juz bylem niezle opalony. Szczerze, to bedac na kanarach po raz piaty jestem zaskoczony pogoda in plus. Denerwujace moze byc jednak przebywanie glownie w towarzystwie niemieckich i skandynawskich emerytow. Dlatego nastepnym razem wybiore jakis cieply kraj odwiedzany przez mlodsze pokolenie, bo momentami mozna sie poczuc naprawde jak wsrod paralitykow. Znacie cos takiego? Jesli to jest reprezantywna probka tych krajow, to szczerze wspolczuje bo sa na wymarciu.
      • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 30.01.15, 14:57
        A ja za to spotykam albo rodziny z dziećmi albo młode pary, którym moje dzieci przeszkadzają na plaży. I sporo Polaków.
        Dziś zmoklam w Arukas, szkoda że zamiast deszczu nie życzylam sobie wygranej w lotto i to głównej :)
        Jutro będę w Puerto Rico. Wyśle smsa. A wieczorem na maila podam swój nr telefonu.
        Może na mecz pojdziecie z nami w Las Palmas? Właśnie szukamy wolnych biletów na stadionie.

Ach, i polecam rewelacyjna knajpke na drodze do Mogan - La Humbridila miejscowość. Grill bar. Soki, owoce z własnego sadu który rozciąga się wokół baru, obsługa przemiła. Nie tak nachalna jak w barach na plaży. Pracuje tam Rosjanka z Krymu Natalia. Jedzenie przepyszne. Zupa kanadyjska, sardynki, tapasy. Tylko herbaty z cytryną nie umieją podać, ale kto pije gorącą herbatę na GC. ;)
            • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 31.01.15, 21:56
              Farfalina i jak pobyt? Jak wrażenia ?

Dziś w Bahia Feliz cudownie gorąco i mnóstwo słońca. Choć poranek był pochmurny, nie było widać wschodu słońca. Ale koło 12 było ponad 27 stopni. Prawie bezwietrznie.
              Teraz, wieczorem jest tak ciepło i bez wiatru ze siedze na balkonie, pije zimne Martini Rojo z pomarańczą i podziwiam nocne San Augustin i odległe Maspalomas.

Natomiast dziś w Las Palmas chłodno i padało. Chwilami nawet była ulewa.
              Moi chłopcy właśnie oglądają mecz na Arena de Gran Canaria :)
              • mechanss Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 31.01.15, 22:08
                Podczas swojego pobytu, który niestety dobiegł końca byłem 3 razy poza południem (Aquimes, Teror, Las Palmas) i padało za każdym razem. Nie był to jakiś siarczysty deszcz, jaki znamy w polskim wydaniu, ale niemniej jednak odechciało się nam wychylać nos poza południe. Stąd moje subiektywne odczucie, że tam pada zawsze :)
                • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 31.01.15, 23:58
                  Jak byłam w Aquimes to akurat nie padało. W słońcu zwiedzaliśmy i Guaydeque i Ingenio.
                  Natomiast Lad Palmas dwukrotnie wiatr, pochmurno i deszcz.
                  Maspalomas zrobiłam 3 podejścia do wydm i za każdym razem wiatr i chłód.
                  Jutro jadę na targ do Teroru i mam już przygotowane kurtki i bluzy dzieciom i sobie.

Mechans, czy byłeś na piątkowym targu w Puerto de Mogan ?
                  Szukam kanaryjskiego, młodego wina Del Monte a tubylcy nie wiedzą o co mi chodzi ;)
                  • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 01.02.15, 00:40
                    Naprawde tak trafialas w Maspaloman na wydmach?kurcze ja od srody jak sie ruszylismy poza hotel a bylismy wlasnie w srode i w czw na plazy kolo wydm byla piekna pogoda a wiaterek nieupiwrdliwy,dopiero chlodniej popoludniu sie robi i wrecz zdziwina bylam bo na plazy mniej wieje niz w hotelu na basenach gdzie niby mamy otoczony bungalowami i roslinnoscia.
              • farfallina35 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 01.02.15, 00:36
                Hej,jak do tej pory super:)chorek bez szalu a jedzebie tymbardziej ale codziennie gdzies jestesmy i spacerujemy.wczoraj bylismy w Palmitos Park,cora zachwycona i jesCze olywalysmy z delfinami wiec przezycia rewelacja:)dzis mialysmy jechac do las palmas na otwarcie parady,podobno pieknie to wyglada ale plany sie pokrzyzowaly bo corka zlapala wirusa zoladkowego i wlasnie byl lekarz:( cholera juz sie boje o synka(biespelna 2 latka),nasz kolezanka jeszcze gorzej sie czuje od mlodej i jestem zdziwiona,ze tu nas dopadlo..
                Znacie jakies cudowne leki?bo pani dr dala nam tylko probiotyk i electrolity ale chyba tylko to mozna.?
                Jutro mial byc wyjazd do Pierto Rico i Mogan zobaczyc "mala wenecje"ale nie wiem jak to bedzie u nas teraz:/
    • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 08.02.15, 21:45
      Podsumuję pogodę pod czas mego pobytu.
      Byłam 14 dni w okresie styczeń/luty 2015r.
      Wg "tubylców" na wyspie była zima stulecia. Z 14 dni tylko lub aż 4 dni były całkowicie bez słońca, w tym dzień odlotu więc pożegnanie było łatwiejsze.
      Poszczególne rejony wyspy różnią się pogodowe między soba diametralnie.
      Kiedy w Puerto Rico czy San Augustin jest słońce i + 25-27st w Arucas pada i temperatura oscyluje około 16-18 st.
      Panująca aura wpływała na duże różnice pomiedzy dniem a wieczorem. Ranki chłodne koło 15-18 st., by tuż przed południem temperatura była już 27 st i nie dało się wytrzymać bez chłodnego napoju i tak do 16.00 Po 16 czy 17 godzinie nagle robiło się chłodniej i wymagana była bluza z długim rękawem.
      Uciążliwy był wiatr - w Bahia Feliz czy San Augustin wieczorami naprawdę dokuczał. W Aguime, kiedy wybraliśmy się kolejny raz na zwiedzanie , tym razem koło 17, zimne powietrze z gór wymagało oprócz bluzy także kurtki i czapki. Wszyscy turyści przenosili się do wnętrz knajpek.
      Podobnie było na wydmach w Mapalomas. Najcieplej było między 12 a 16. Ciepły piasek, słońce i dokuczliwy upał. Po 16 jakby ktoś "wyłączał ogrzewanie" i włączał wiatr i chłodne powietrze. Wieczorami w knajpkach przy wydmach restauratorzy włączali piecyki i opuszczali foliowe zasłony, by klienci nie marzli.

Najcieplejsze rejony to te, o których pisał Mechans- Puerto de Mogan, Puerto Rico, Taurito.
      Pod czas kilku dni po odlocie Mechansa - 02.02 i 03.02. nawet w Puerto Rico czy w Małej Wenecji nie było słońca ale było ciepło. Wiem, bo szukaliśmy słońca :) i objechaliśmy całe wybrzeże.

Las Palmas- za każdym razem jak tam byłam albo padało albo pochmurno, Teide - pochmurno ale bez deszczu, Ingenio - słońce, Aguime - słońce, Zaffira Alta - słonecznie, ciepło, Teror - deszcz, zimno - tam zmarzłam najbardziej i zmokłam ;). Arucas - deszcz z krótkimi przerwami 5-10 minutowymi za krótkie, by odnaleść ukrytego goblina czy wejść na Pico Arucas i obejrzeć wschodnią część wyspy.
      • mechanss Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.02.15, 16:51
        Ja też się przymierzam do takiego szerszego podsumowania swojego pobytu (nie tylko pogodowego). Po powrocie jednak miałem bardzo twarde lądowanie, bo miałem 2 egzaminy, z których jeden muszę niestety poprawiać. Miałem ze sobą na GC książki, ale oczywiście do nich nie zajrzałem ani razu :-), dodatkowo jak to po urlopie masa zaległości w pracy i trochę nie wyrabiam. Także zwróciłem uwagę na te piecyki przy wydmach i przyznam, że trochę mnie one śmieszyły przy 18 stopniach :-)
        Ja generalnie miałem dużo bogatsze plany w kwestii zwiedzania środka i północy wyspy, ale ten chłód i deszcz sprawił, że szkoda nam było czasu, skoro w Puerto Rico była pełnia pięknego lata.
        • iziula1 Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.02.15, 17:27
          Tak szczerze to z niecierpliwością czekam na Twoje podsumowanie. Nie ukrywam,że chetnie sie pod nie podepnę ;)
          Ja niestety, też korygowałam plany. Wyspę zwiedziłam cząstkowo - choć plany miałam bardziej ambitne. Niestety, zapomniałam,że moja córka ma swoje potrzeby i zbyt długa podróż samochodem to nie dla niej. Więc zwiedziłam 1/3 tego co chciałam, aby dzieci mogły bawić się na plazy czy grac w piłkę.
          Pogoda też swoje dołożyła. Chłód i deszcz w górach utrudnia zwiedzanie a oglądanie wyspy z zza szyby samochodu mija się z celem ;)

Dodam jeszcze, że wybór Puerto Rico był w Twoim wypadku bardziej trafiony. Niby nie moge narzekać na Bahia Feliz za kameralność miasteczka ale jednak moja córka zraziła się do zimnej wody w oceanie i po pierwszym kontakcie z wodą w San Augustin , ostrym wietrze już potem była bardzo ostrożna i wode nawet na plaży Amadores omijała.
          • mechanss Re: aktualna pogoda -Gran Canaria 09.02.15, 18:00
            Możesz zawsze opisać swoje wrażenia pierwsza, wówczas podepnę się ja :-)
            Już kiedyś dostało mi się na tym forum za swoją opinię o związkach homo, a trudno pisać o GC, zwłaszcza gdy byłem cały pierwszy tydzień w Playa del Ingles pomijając ten wątek, dlatego chcę to zrobić w sposób przemyślany, żeby nikogo nie urazić, a to może trochę potrwać.
            Na chwilę obecną mój pobyt na GC jawi mi się jako strasznie odległy, prawie już nierealny z racji bardzo szybkiego w tym roku powrotu do codzienności. Ale napewno go opiszę.
            Przy okazji, nie wiem, czy miałaś w TV na GC telewizję kanaryjską canal 7 (muzyczny), najbardziej brakuje mi właśnie tego, przy okazji pytanie do Barta, jeśli to przeczyta, czy można ja jakoś odbierać w Polsce?
            Spisałem sobie sporo tytułów i zamierzam zrobić sobie płytę, ale ta kwestia także czeka na swój czas.
            Napewno znajdzie się na niej ten utwór

Na razie w wolnych chwilach zastępuje mi ją kanaryjskie radio "Lo mejor de nuestra musica"
      • Gość: tequila Re: aktualna pogoda -Gran Canaria IP: *.Red-79-154-12.dynamicIP.rima-tde.net 12.02.15, 09:52
        To ja jestem z 2 dzieci jeszcze do jutra i pogodę nawet na południu uważam za bardziej kapryśna. Właśnie w LP na 5 dni w ciągu dnia było słonecznie i ciepło, a jedynie dziś od rana pada, ale jeszcze wierze, że przejdzie. W niedzielę trochę padało, ale na moment pokazu kanałowego było sucho. Też byliśmy w Monte Feliz i tam wiatr urywa głowę. plaża żadna, ale hotel ok. rzeczywiście brakuje animacji. dla nas to też była baza wypadowa. natomiast już w Playa del Ingles czy Maspalomas spokojnie. Im dalej wzdłuż wybrzeża- cieplej. Dni bez słońca poświęcone zostały na Palmitos, rozrywkę w parku Angry ..., czy wycieczki po wyspie (na kraterze mieliśmy 11 stopni), ale już w wąwozie Guayadeque słońce i ciepło. Na plaży nie zawsze było błękitne niebo i słońce. Woda rzeczywiście zimna, cic dzieci twierdzą inaczej :)
        Jutro lot powrotny. A na szczęście nad LP się przejasnia zgodnie z prognozą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka