Dodaj do ulubionych

może ktoś doradzi ?

IP: *.centertel.pl 18.11.17, 12:10
Rozmyślam już nad wakacjami 2018:) Termin sierpień. Po głowie "chodzą"mi kanary :)
Teren absolutnie mi nie znany , nigdzie tam nie byłam , nic nie widziałam . Żeby ograniczyć swoje poszukiwania skupiłam się na Gran C ( ale nie jest to ostateczne). Poradźcie w której części wyspy jest ciekawiej , ładniej , łatwiej .... . Wyjazd z BP , hotel z all, ważna jest odległość od lotniska -im bliżej tym lepiej , oraz w której części lepiej rozwinięta jest komunikacja publiczna . Wydaje mi się , że południowa częśc wyspy jest lepsza . Jeśli ktoś ma ochotę niech mi pomoże :)
Obserwuj wątek
    • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 18.11.17, 13:47
      Gdybyś przeszukała choć trochę forum, prawdopodobnie wybrałabyś się na Kanary bez namysłu. Poczytaj różne wątki.

Raczej nie zaczynaj od Gran Canarii. Jest fajna, ale jest to ulubiona wyspa "kochających inaczej", którzy czasem, w niektórych miejscach, zachowują się mocno wyzywająco. Jeśli jednak chcesz GC, to raczej nie bezpośrednio przy wydmach Maspalomas. Doskonałym hotelem był dla mnie Dorado Beach w Arguineguin. Blisko do wody, a kuchnia i AI na naprawdę dobrym poziomie. Tyle, że to trzy gwiazdki, a więc w pokoju wentylator, nie ma klimy. Ewentualnie coś w mniejszych miejscowościach, tam spokojniej.

Ja, na twoim miejscu zacząłbym np. od Teneryfy. Jest co zwiedzać, tyle że ten czarny piasek na pierwszy rzut oka nie wygląda fajnie. Faktycznie, parzy, ale nie brudzi, łatwo go spłukać. Może okolice Playa de la Arena, Los Gigantes (blisko na rejs, żeby zobaczyć delfiny), ewentualnie coś na południowym, czy zachodnim wybrzeżu? Na Teneryfie masz szczyt Teide z kolejką, masz Loro Park, urlop może być fajny.

Fuerteventura, czy Lanzarote to wiatry, ale w sierpniu to raczej zaleta, chyba że jedziesz z maleńkim dzieckiem. Ciebie wiatr na plaży będzie uderzał piaskiem po kolanach, dziecko już po oczkach. Ale jechać warto.

Jeszcze raz podkreślam, przejrzyj forum, a jak coś ci wpadnie w oczy, wówczas o szczegóły spytaj. Powodzenia!
      • Gość: Iza Re: może ktoś doradzi ? IP: *.centertel.pl 18.11.17, 15:12
        czytam forum i ciągle myślę . Nie jedziemy z dziećmi , mamy po 50 lat , czarny piasek nie przeszkadza mi , traktuję go raczej jako atrakcję :) Popatrzę na Teneryfę . To ma być wyjazd -odpoczynek od zap....przez cały okrągły rok. wycieczki raczej z fakultetów , ew. coś samemu ale blisko miejsca kwaterunki , piechotą i środkami komunikacji miejskiej.
        • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 18.11.17, 16:40
          To zmienia trochę.

Na Kanarach obowiązuje euro (bo to Hiszpania), ale jest tanio. Dlatego jeśli chcecie odpocząć, wydaje mi się, że coś innego powinniście przemyśleć. Sam mam maleńkie wnuczki, a więc chyba was rozumiem. Nie brałbym All Inclusive. Ja w sierpniu za dobre mohito płaciłem w barach od 3.50 do 5 euro. Hiszpanie to cywilizowany naród, wiedzą, jak zachować higienę i nigdy nie mieliśmy tam kłopotów żołądkowych. Dlatego warto chyba coś przekąsić na obiad, nawet podczas wycieczki, a nie kleić się do hotelowych barów. Wyjdzie taniej, a przede wszystkim smaczniej, bo wiadomo, że w barze, restauracji, pizzerii bardziej starają się o poziom, niż w większości hoteli.

Kanary to też bardzo bezpieczna okolica i dlatego podróżowanie autobusami można jak najbardziej planować. Ewentualnie taksówki (1 euro za kilometr, ale miejsca są cztery, to czasem się bardzo opłaci).

A może na przykład: hotelplayasurtenerife.com/ - na tą czerwoną górę da się wejść "po pięćdziesiątce", zaraz za nią plaża La Tejita ("j" w hiszpańskim czytasz jako h, czyli np. Julio, to "hulio") Do autobusu blisko, możesz podjechać do Los Cristianos, a stamtąd jeszcze dalej, choćby właśnie do Los Gigantes. No i w samej miejscowości barów nie brakuje. A jak nie, to spacery plażą (tu zdecydowanie jaśniejsza, da się bez butów) i kąpiel (dno morskie opada bardzo łagodnie).

Przemyśl, niekoniecznie ten hotel, ale moim zdaniem warto zacząć od Teneryfy.
            • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 21.11.17, 20:39
              Wytłumaczam się.

Po pierwsze, Zbyt często słyszałem Monte Roja (jak się pisze, zamiast monte roha), Plaża la Tejita (zamiast tehita), czy Costa Adeje określane jako kosta adeje, zamiast adehe i chyba dlatego ta uwaga.
              Po drugie, wręcz przeciwnie. Myślałem, że w dobie internetu potrafisz skorzystać z automatycznego tłumaczenia. Masz przecież automatycznego tłumacza z google w Chrome, masz w Windowsie, choć do Egde musisz doinstalować). Nie robię z ciebie debila, skoro zakładam, że albo znasz jakiś jezyk, albo poradzisz sobie z automatycznym tłumaczem. A miejsce wysłałem ci fajne, właśnie na spacery, czy wyjazdy. Nieźle skomunikowane.

Możesz jechać oczywiście w region Playa de Las Americas, czy Costa Adeje, ale tam właśnie króluje komercja. Możesz na północ wyspy, chłodniej, więcej chmur, czasem deszcz. Ale nie wiem, czy ci o to chodzi.

Tu się zgodzę, sztuka doradzić. Każdy ma jakieś wyobrażenie o miejscu do którego się wybiera. Problem w tym, że to wyobrażenie nie bardzo czasem pokrywa się z rzeczywistością. "gdzie jest cudny czarny piasek , wszędzie pięknie i blisko . Trudno???" No właśnie, trudno.

Cudny piasek jest na Fuerteventurze, ot taki, jak na moim zdjęciu: fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ic/uc/ld1m/awt2BaygcEtai3QrJX.jpg - prawda, że pięknie? Zdjęcie zrobione w Costa Calma, na południu Fuerteventury masz niekończące się takie piękne plaże. Tylko, że oprócz pięknych plaż, to wnętrze wyspy jest takie sobie. Możesz przejść w Costa Calma na drugą stronę wyspy, tam wybrzeże jest skaliste, fale ogromne, pięknie.

"łatwy dojazd z hotelu autobusem do wulkanu Teide , do Loro Park" - byłem kilka razy na Teneryfie, nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Chyba zalecałbym fakultet, ewentualnie (choć ja nie lubię) wypożyczenie samochodu.

Naprawdę trudno doradzić, czuję, że jesteś w sumie wymagająca i wiesz, czego potrzebujesz. Właśnie dlatego boję się jednoznacznie coś ci doradzić.

No chyba, że zdecydujesz się na La Palmę. Ale tam obowiązują piesze wędrówki. Komercja zaledwie raczkuje na tej wyspie. W sumie to szczerze namawiam, obejrzyj sobie filmy a youtuba, wiem, że możesz się wyspą zachwycić. Mnie na La Palmie "kopara opadła", jak zobaczyłem, jak pięknie może być na Kanarach.

Hotel? Może Sol La Palma w Puerto Naos?
          • jusytka Re: może ktoś doradzi ? 23.11.17, 12:28
            Jasiu - opcje wyżywienia każdy musi dopasować dla siebie, bo to bardzo indywidualna sprawa! Autorka wątku pyta o wyspę. Jeśli nie byłaś nigdzie na Kanarach, wszędzie ci się spodoba. Gran Canaria, jeśli ma być dobrze skomunikowana, to raczej południe wyspy, masz tam blisko na plażę piaszczystą, słynne wydmy oraz w góry. Napisz jakiego typu atrakcje preferujecie, to łatwiej będzie coś konkretnego doradzić.
            • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 23.11.17, 16:54
              Iza dokładnie wytłumaczyła, o co jej chodzi. Przynajmniej ja staram się doczytywać, zrozumieć i wyciągnąć wnioski. Jej nie zależy na komercyjnych promenadach z rządkiem budek z żarciem po obu stronach. Dlatego zaproponowałem La Palmę. W sumie, żeby nie kopiować, może zajrzy na lapalma.pl/ i z menu wybierze "LA PALMA, INSTRUKCJA OBSŁUGI" a później "treking, chodzenie po górach..." Są zdjęcia i myślę, że tego szuka. Naprawdę wrażenie ogromne. Pięknie. Gorzej z plażami, ale w sumie można wyskoczyć choćby do Tazacorte, a tam piasek, jak smoła, ale wykąpać się można. Ot, wygląda to tak (zdjęcie moje): fotoforum.gazeta.pl/photo/4/ic/uc/ld1m/q0kGl0CH6mayeaUasX.jpg
              • jusytka Re: może ktoś doradzi ? 23.11.17, 21:43
                Hmm to spore uproszczenie Ja też nie szukam budek, ale co to ma do rzeczy? Nie chce wypożyczyć auta to szuka miejsca skąd latwo jej będzie dotrzeć komunikacją do największych atrakcji Tak się sklada ze największe kurorty choć niestety mocno komercyjne są świetnie skomunikowane. Lepiej byś doradzil jakbyś nie patrzył na siebie tylko wczuł się w jej sytuację
                • jusytka Re: może ktoś doradzi ? 23.11.17, 22:06
                  La Palma wygląda pięknie na filmikach, jest mniej komercyjna, ale co z tego jak trudno tam dolecieć? Nie lata tam ani Ryanair ani Easyjet A poza tym, komercyjne atrakcje Teneryfy uważam za mega atrakcyjne takie jak Siam czy Loro park Jak ktos lubi naturę znajdzie tam wąwóz Masca, czy masyw Teide i będzie szczesliwy Na większej wyspie jest więcej możliwości!
                  • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 24.11.17, 15:51
                    Gdybyś przejrzała wątek od początku, to zauważyłabyś, że proponowałem Teneryfę na początek. Problemem jest komercyjność wyspy. Dlatego zaproponowałem hotel w mniej komercyjnej miejscowości (ten z angielską stroną). Bo węzłem przesiadkowym na Teneryfie jest Los Cristianos. Jest tam port (wycieczka na La Gomerę), czy dworzec autobusowy. No właśnie, tylko że do Los Cristianos dojedziesz z każdego miejsca i możesz się na inny autobus przesiąść. Mnie osobiście się tam średnio podoba. Najwyższe ceny, brak toalet publicznych (są pozamykane dla niepełnosprawnych, nie wiem, kto ma klucze). Zero atmosfery Kanarów, typowe hotelowisko.

Oczywiście, że na La Palmę nie lata Ryanair, ale właśnie z Los Cristianos na La Palmę pływa Fred Olsen. Trzy godziny dłużej, ale taki rejs chyba można zaliczyć do wczasowych atrakcji, o ile się go zaplanuje.

W pierwszym poscie napisałem, że na każdej wyspie coś fajnego się znajdzie i nadal tą myśl podtrzymuję. Ważne, gdzie konkretnie na konkretnej wyspie.
          • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 26.11.17, 15:39
            I tu się powinno pojawić wytłumaczenie, jak to przedstawiciel tej opcji zrobił mi krzywdę, jak byłem małym jasieczkiem.

Nic z tego, nie pojawi się.

Po prostu są osoby, którym pewne zachowania, właśnie zachowania wynikające z potrzeb ekshibicjonistycznych, przeszkadzają. Jeszcze raz podkreślam, nie preferencje seksualne, ale właśnie ich nachalne eksponowanie. To mnie drażni.

Uważam, że sprawy intymne, bez względu czy w związkach homo, czy heteroseksualnych, powinny pozostać w związkach, bez eksponowania ich szerokiej publiczności.
              • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 26.11.17, 19:39
                Nie wkleiłem linka z plaży dla hetero, bo takich plaż - dla gejów i hetero nie ma. Są plaże dla wszystkich. Ta też nie jest niczym oznaczona i każdy może tam przebywać.

Przynajmniej w moim otoczeniu zachowania intymne są zarezerwowane do miejsc prywatnych. A jeśli jakiś macho wpycha swoją łapę w publicznych miejscach pomiędzy pośladki partnerki, to również mi się to nie podoba.

Tak, szanowałem wielu mężczyzn, nie patrząc na ich preferencje seksualne. Ale oni nie jeździli w miejsca, gdzie można eksponować swoje upodobania seksualne. Mieli swoich partnerów, stałe związki, chronili swojej prywatności podobnie, jak swojej prywatności chroni wielu heteroseksualnych mężczyzn. Nie jestem homofobem, jestem przeciwko ograniczaniu seksualności do zewnętrznego pokazywania swoich upodobań. To ekshibicjonizm. Nic więcej.
                • fankacro Re: może ktoś doradzi ? 27.11.17, 19:33
                  No ja właśnie na tej plaży byłam i nic mi tam nie przeszkadzało.. Nie odradzałabym nikomu pobytu w Maspalomas lub Meloneras ze względu na gejów w pobliżu, tym się różnimy.. Ze swojej strony kończę ten temat bo to już jest bicie piany.. Ale mam do Ciebie Jasiu inne pytanie dotyczące Twojego wpisu na temat śmierci Bartka. Powiedz mi, czy chciałbyś, kiedy już umrzesz i nie będziesz już mógł nic napisać, żeby jakiś facet z forum, na którym pisałeś odszukał Twojego facebooka i zamieścił na tym forum Twoje wpisy, po Twojej śmierci, kompletnie wyrwane z kontekstu, bez sensu, czegoś się doszukując.. Obrzydliwe to było.. On po prostu lubił Das Boot..
                  • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 05.12.17, 20:29
                    fanko, to ty insynuujesz. "Odszukał, zamieścił, obrzydliwe". Barta znało bardzo wiele osób, nie tylko ty. Nie będę z tobą ciągnął tego wątku. Dla mnie to był szok i nie chcę do tego wracać.

Mnie ekshibicjonizm razi. Nie, nie razi mnie nagie ciało, jakich wiele np. na Fuerteventurze. Razi mnie to, z czym spotykam się w Maspalomas. Nie rozumiesz tego? Masz prawo nie rozumieć. Nie każdy zna znaczenie słowa "intymność".
                      • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 07.12.17, 19:50
                        Dobrze, brrr. Wiem, o co ci chodzi.

Jak tylko dowiedziałaś się, że bemeta nas opuścił MUSIAŁAŚ jak najszybciej założyć na ten temat wątek, bo przecież taki NIUS nie mógł być przez ciebie przemilczany. Wiedziałaś, że wiele osób go znało, że będą pytać. Wiedziałaś że temat się rozwinie. Przyznaj się, ktoś cię za to prywatnie podsumował, że sprzedajesz sensacje na forum?

A później pojawił się wpis w_isienki, a w nim "Jakiś dowód, że to prawda, szczegóły?"

Podałem tylko tyle, ile uważałem że mogę podać. Znałem go na pewno lepiej od ciebie. Był ode mnie trochę młodszy (niedużo, ale jednak) i powiem ci, że do tej pory nie umiem się z tą myślą pogodzić. Myślisz, że facebook? To były te szczegóły, które ZAMIAST CIEBIE, BO WĄTKU SIĘ PILNUJE podałem w_isience. Bo co ty o nim wiesz? Znasz pocztę, której używał (literka, kropka, nazwisko, kropka, zwierzę), a wiesz z jakim klubem sportowym był związany jego ojciec? Rozmawialiście o tym? Tego i wielu innych rzeczy nie ma na dostępnym dla wszystkich FB.

On był bardzo otwartym facetem, pomagał wielu ludziom i właśnie dlatego dobrze zrobiłaś, że informację podałaś. Szkoda, że w tak infantylnym stylu. Wiedziałaś, że będą pytania, wątpliwości. I co? Sprawa cię przerosła?

A teraz chcesz swoje wyrzuty sumienia wyleczyć poprzez zrobienie ze mnie homofoba? To ci nie pomoże, naprawdę. Ogarnij się i czasem po prostu pomyśl.
                          • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 09.12.17, 12:08
                            W żadnym z moich postów nie znajdziesz wpisu, który świadczyłby, że jestem przeciw temu, co się w niektórych miejscach Gran Canarii wyprawia.

A że służę innym INFORMACJMI - no cóż, jeśli komuś przeszkadzają odprawiane msze święte, niech omija Watykan, czy w Polsce Jasną Górę. INFORMACJE, że w tych miejscach odbywają się nabożeństwa nie jest antyklerykalizmem.
                        • fankacro Re: może ktoś doradzi ? 09.12.17, 13:15
                          Popłynąłeś... Wątek założyłam, żeby kto chce mógł się z nim pożegnać wpisując się, kilka osób to zrozumiało.. Babeczka pytała Go o info przed wyjazdem, a ja wiedziałam, że on już nie żyje.. Straszne to było..
                          Nie wiem, czy zauważyłeś, ale z nikim się tu nie licytowałam na znajomość z Bartkiem, nie przyszłoby mi to do głowy ani nie mam takiej potrzeby.. Co do znajomości, pisał do mnie na whatsappie ze szpitala, jeszcze kilka dni przed śmiercią, nie mam potrzeby podawania tu więcej informacji.. Jestem też w kontakcie z rodziną..
                          Także Jasiu, ciszej nad tą trumną, czasem mniej znaczy więcej..
                          Pozdrawiam cię mimo wszystko
                          • ja.s.i.u Re: może ktoś doradzi ? 10.12.17, 11:33
                            Szkoda, że nie zauważyłaś, że swój wątek zakończyłem tak, jak ty - "uszanujmy to i bardzo proszę, nie zagłębiajmy się w szczegóły".

Nie wiedziałem, w jaki sposób odpowiedzieć na post w_isienki. Chciała dowodu, nie natknąłem się na nekrolog, czy inny dowód, ale wpisy na FB, to dowód był. Nie mam wyrzutów sumienia. Gdyby żył, mam wrażenie, że sam by nam wszystko opowiedział. Potrafił być bardzo szczery, nie miał nic do ukrycia. Przynajmniej ja takiego go znałem. Być może gorzej, niż ty go znałem, nie znałem osobiście jego rodziny, ale wiedziałem o nim naprawdę sporo. To fantastyczny człowiek był.

Jakże mądrze powiedział ksiądz Twardowski - "śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Myślałem, że przyszłoroczny urlop w Elbie, będzie znów Fuerteventura. A do Elby - może kiedyś, nie teraz?

Pozdrawiam, mnie też naprawdę jest przykro i mam odczucia, że nie tylko mnie.
        • sbrajt Re: może ktoś doradzi ? 05.12.17, 18:14
          Maspalomas jest zagłębiem par homoseksualnych - odbywają się dwa razy do roku parady , są tu hotele tylko dla takich par a w Jumbo center co drugi pub jest dla gejów. To jest ich ulubione miejsce - Maspalomas. Mieszkam tu ale ja również nie widziałam nic co mogłoby kogoś obrażać z ich strony. Jest tu ich po prostu bardzo bardzo dużo i widok dwóch panów trzymających się za ręce jest tu normalny. Nikt na to nie zwraca uwagi a co sobie myśli to już jego sprawa...
      • Gość: Monika Re: może ktoś doradzi ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.17, 13:30
        Kocham Gran Canarię wyjeżdżam tam co roku od 25 lat inne wyspy też zwiedziłam, zależy jak lubisz odpoczywać i w jakim celu tam jedziesz na jak długo, ja zazwyczaj wyjeżdzam w styczniu i teraz też jadę, jak chcesz to podaj konkretne pytania z chęcią odpowiem z wypowiedzią poprzednika się nie zgadzam ale to odczucia subiektywne. Lazarote to nie największa wyspa!!! Skąd jesteś? najlepiej opowiada się osobiście, zwłaszcza bezpośrednio po powrocie. Monika. nie piszę na czatach mogę podać bezpośredni kontakt do siebie tylko zastanawiam się jak aby nie zamieszczać go tu
    • aneta12341 Re: może ktoś doradzi ? 23.11.17, 09:09
      Ja polecam Lanzarote, zdecydowanie najciekawsza z wysp , choć jeśli to pierwszy wypad na kanary to gdzie nie pojedziesz bedzie fajnie.Ogólnie wyspy sa piękne. Na Lanzarote miejscowość Puerto del Carmen, blisko lotniska, długa promenada z dużą ilością knajpek no i ładna plaża :) Może faktycznie lepiej zrezygnować z all bo jedzenie w knajpach dobre i tanie , fajnie jest wieczorkiem wyskoczyć na Sangrije w knajpce nad brzegiem oceanu.
    • Gość: Adam Re: może ktoś doradzi ? IP: *.dynamic.chello.pl 24.11.17, 00:50
      Również polecam Lanzarote.
      Byłem w tym roku na Lanzarote w Puerto del Carmen - transfer z lotniska trwał z 10 minut (byłem w dzielnicy Matagorda).

Hotelu konkretnego nie polecę - gdyż mam podanych za mało opcji (czy kima potrzebna - a to nie jest dość częste, nawet w czterogwiazdkowych hotelach).
      Ponadto, np. TUI ma na lato już hotele znacznie droższe niż jeszcze kilka tygodni temu (często o 1-1,5 tys. zł na osobę), podobnie Rainbow czy Itaka. Jest jeszcze ew. Neckermann.

Byłem już na czterech Wyspach Kanaryjskich, ale - osobiście - wiedząc już co i jak - zacząłbym od Lanzarote (a zacząłem od GC).
      Dlaczego?
      Wszędzie stosunkowo blisko, wycieczki fakultatywne niemęczące, przeważnie trwające pół dnia, do większości atrakcji (ale nie wszystkich) można dostać się komunikacją, dużo promenad, sporo turystów, ale nie tak dużo jak np. w Costa Adeje na Teneryfie i - dla mnie - mniej męczące temperatury - 28-29 stopni plus bezustanny wiatr (ale może trafić się kalima - i wtedy panuje duchota).
      Dla zilustrowania - proponuję obejrzeć na jutubie trochę filmów z poszczególnych wysp i ich miejscowości, np. Makłowicz był też na Fuercie i Lanzarote.
      Osobiście mi najbardziej podobało się właśnie na Lanzarote i na Fuercie (stacjonowałem w Jandii).
      Obie wyspy charakteryzuje nieco niższa temperatura i mocniejszy wiatr niż na Teneryfie i szczególnie GC.

Jednocześnie dla wielu Lanza, jak i Fuerta są nudne, bo nie mają takich spektakularnych miejsc, jak np. Teide, Loro Park czy Los Gigantes, a z kolei GC bywa nazywana kontynentem w pigułce.
      Tak to już bywa, dla jednych jest to nudne, dla innych może być głównym powodem przyjazdu.

Co Ty wolisz - to już zależy od Twoich preferencji, priorytetów.

Ps. też zbliżam się do 50-ki ;-)

Pozdrawiam
    • Gość: Magda Re: może ktoś doradzi ? IP: *.core.ynet.pl 26.11.17, 19:02
      Byłam na GC na początku maja, pogoda idealna, słońce grzało ale bez większych upałów, a mimo to nieźle nas spiekło, wybraliśmy miejscowość Puerto Rico, piękne widoki, blisko do super plaż, z komunikacji publicznej nie korzystaliśmy, lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta wtedy więcej zwiedzisz bez ograniczeń czasowych:)
      • Gość: Iza Re: może ktoś doradzi ? IP: *.centertel.pl 27.11.17, 19:24
        Chyba zdecyduję się na Korfu , mała wyspa ,objeżdżasz w koło i w 2dni wszystkie atrakcje zaliczone :).
        A tak naprawdę to chyba zrobię jakieś losowanie , albo wyspy zostawię sobie na którąś zimę :)
        Zaciekawiła mnie ta Lanzarote dlatego , że wszędzie blisko i wszędzie można dostać się komunikacją publiczną . Lecę patrzeć oferty :)
        • aseretka Re: może ktoś doradzi ? 28.11.17, 19:33
          > Chyba zdecyduję się na Korfu , mała wyspa ,objeżdżasz w koło i w 2dni wszystkie
          > atrakcje zaliczone :).
          Nic bardziej mylnego. Korfu, co prawda, to mała wyspa, ale chociaż wypożyczyłam samochód na 3 dni, to i tak nie zdążyłam wszystkiego zobaczyć. :(
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,158336251,158336251,0,2.html?v=2
          > Zaciekawiła mnie ta Lanzarote dlatego , że wszędzie blisko i wszędzie można
          > dostać się komunikacją publiczną.
          Byłam na Lanzarote w styczniu tego roku. Wyspa piękna. Powierzchniowo nawet ciut większa od Korfu ( Korfu - 592 km2, Lanzarote - 846 km2) i moim zdaniem ciekawsza.
          Moich zdjęć jest mało, bo nie mogłam wypożyczyć samochodu, ale popatrz tu:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,132510528,132510528,0,2.html?v=2
          i tu:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,162405279,162405279,0,2.html?v=2
          Komunikacja publiczna na Lanzarote bardzo dobra, ale... Najpierw trzeba dotrzeć do stolicy wyspy Arrecife, skąd odjeżdżają autobusy we wszystkich kierunkach. A to już wymaga logistyki, aby optymalnie skorelować połączenia.
          Jeżeli nie zamierzasz wypożyczać samochodu, aby zwiedzić wyspę, to polecam wycieczkę fakultatywną „Wyspa w pigułce”, podczas której zwiedzamy najciekawsze miejsca na Lanzarote: Park Narodowy Timanfaya z drogą pomiędzy kraterami wulkanów, malowniczą wioskę El Golfo i usytuowane we wnętrzu krateru wulkanicznego jezioro Charco de los Clicos o intensywnie zielonym kolorze wody, silnie kontrastującym z otaczającą je czarną lawą, niezwykłą Dolinę La Geria, słynącą z upraw winorośli, przejazd na północno-zachodnie wybrzeże przez najwyższy szczyt Lanzarote Las Penas del Chache i Dolinę 1000 palm, jaskinie wulkaniczne Jameos del Agua zlokalizowane we wnętrzu jednego z najdłuższych tuneli wulkanicznych świata, powstałego po erupcji wulkanu de la Corona, zaprojektowany przez Césara Manrique we wnętrzu krateru wulkanicznego w formie amfiteatru Jardín de Cactus, gdzie podziwiać można ok. 1400 gatunków kaktusów i sukulentów.
          Oczywiście nie zobaczysz w ten sposób wszystkich miejsc na wyspie.
    • an.16 Re: może ktoś doradzi ? 14.12.17, 14:29
      GC to świetny wybór. Byłam jeszcze na Teneryfie i Lanzarote i GC zdecydowanie przoduje w rankingu. Lanzarote jest ... smutasowata przez "jedyny słuszny" reżim architektoniczny i dość uboga roślinność, Teneryfa jest ok, ale najbardziej komercyjna, a GC naprawdę spoko, transport publiczny dużo lepszy niż na pozostałych, a Las Palmas to istna bajka. Mieszkałam w San Agustin - świetne miejsce, trzeba było przejść przez ulice i zejść schodkami na plażę, ale plaża urocza, prawie pusta. Tyle, że ja na wyspy jeździłam zimą. Teraz zimą przerzuciłam się na Cypr. Dużo bliżej, dużo taniej, ale jednak chłodniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka