Dodaj do ulubionych

Lanzarote zdecydowanie warto

IP: *.153.222.87.dynamic.jazztel.es 07.01.18, 00:55
Mieszkam na Lanzarote od 6 lat i zdecydowanie polecam ta wyspe na wakacje o kazdej porze roku. Idealne miejsce dla mlodych ludzi i dla tych starszych, dla rodzin z tymi malymi i tymi starszymi dziecmi. Ja mieszkam w Playa Blanca. Sa tu piekne zlociste plaze, park wodny, dluga promenada przy oceanie na spokojne spacery, podwodne muzeum dla milosnikow nurkowania, swietna pogoda przez caly rok, spokojnie i bezpiecznie. Loty bezposrednie z Katowic co czwartek z Wizzair. Jesli ktos szuka bardziej imprezowych klimatow, to Puerto del Carmen bedzie odpowiednie. A na polnocy wyspy Famara- idealne miejsce dla surferow. Ciekawe miejsca do zwiedzania stworzone przez artyste Cezara Manrique- ktory bardzo sie przysluzyl wyspie. Mozna odwiedzic tutejsze winnice i zdegustowac wina.
Zostawiam Wam linka do mojego facebooka o Lanzarote:
www.facebook.com/groups/153006185297303/
Szczegolnie polecam wakacje poza sezonem letnim- jest wtedy taniej, mniej ludzi i pogoda super. W lipcu i sierpniu -w srodku dnia jest tu troche za goraco jak na moj gust. No ale sjesta wszystko zalatwi- drzemka w poludnie, gdy slonce jest najwyzej i potem dalej mozna cieszyc sie dniem. Mozna pojechac na zorganizowane wycieczki lub tez samemu wybrac sie na piesze wycieczki do miejsc, ktorych zwiedzanie nic nie kosztuje. Jedzenie jest tu po prostu cudne. Wino tanie i wysmienite. A wyjezdzajac warto kupic w zapasie perfumy, papierosy i alkohol.
Zakwaterowanie mozna tu znalezc w hotelach, aparthotelach i u osob prywatnych.
Sluze rada i pomoca. Oferuje sie tez jako przewodnik i tlumacz.
Obserwuj wątek
    • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 07.01.18, 17:26
      W pełni się zgadzam. :) Byłam na Lanzarote w styczniu ubiegłego roku. Wróciłam zachwycona wyspą. Będąc w okolicach Playa Blanca warto zobaczyć:
      - górujący nad miastem uśpiony wulkan Montana Roja, z którego rozciągają się przepiękne, pocztówkowe widoki na miasto i okolicę,
      - oddaloną ok 3 km od miasta latarnię morską Pechiguera, która uznana została jako zabytek dziedzictwa kulturowego Lanzarote,
      - położoną na wschód od Playa Dorada Marinę Rubicon, gdzie dwa razy w tygodniu (w środy i soboty) odbywają się targi, na których można kupić lokalne produkty: wyroby rzemieślnicze oraz wina,
      - usytuowany na przylądku Punta del Aquila (ok. 200 metrów na wschód od Marina Rubicon), XVIII-wieczny bastion Castillo de las Coloradas.
      - najbardziej znaną ze wszystkich plaż w okolicy plażę Papagayo, która składa się w rzeczywistości z kilku mniejszych plaż, położonych w osłoniętych zatoczkach oddzielonych wysokimi klifami.
      Do wszystkich tych miejsc najlepiej dojechać lokalnym środkiem komunikacji (autobus nr 30) kursującym co pół godziny (od 6:30 do 22:00) z Faro Park w zachodniej części miasta do Las Coloradas na wschodzie. Bilet kosztował 1,40 euro niezależnie od odległości przebytej po mieście, a kupuje się go u kierowcy.
      Miasteczko Playa Blanca też jest niezwykle urokliwe. Ładne plaże, bardzo długa promenada nad oceanem, gdzie można pospacerować lub pobiegać. Przy promenadzie duża ilość sklepów, sklepików, restauracji i kawiarni, gdzie można napić się pysznej kawy cortado (espresso z dodatkiem gorącego mleka) lub słynnej leche y leche (słodkie espresso ze zwykłym mlekiem oraz mlekiem skondensowanym).
      Jeżeli nie zamierza się wypożyczać samochodu, aby zwiedzić wyspę, to polecam wycieczkę fakultatywną „Wyspa w pigułce”, podczas której zwiedzamy najciekawsze miejsca na Lanzarote: Park Narodowy Timanfaya z drogą pomiędzy kraterami wulkanów, malowniczą wioskę El Golfo i usytuowane we wnętrzu krateru wulkanicznego jezioro Charco de los Clicos o intensywnie zielonym kolorze wody, silnie kontrastującym z otaczającą je czarną lawą, niezwykłą Dolinę La Geria, słynącą z upraw winorośli, przejazd na północno-zachodnie wybrzeże przez najwyższy szczyt Lanzarote Las Penas del Chache i Dolinę 1000 palm, jaskinie wulkaniczne Jameos del Agua zlokalizowane we wnętrzu jednego z najdłuższych tuneli wulkanicznych świata, powstałego po erupcji wulkanu de la Corona, zaprojektowany przez Césara Manrique we wnętrzu krateru wulkanicznego w formie amfiteatru Jardín de Cactus, gdzie podziwiać można ok. 1400 gatunków kaktusów i sukulentów.
      PS. W styczniu było cieplutko, chociaż wieczory i ranki chłodne. Dwa razy w ciągu tygodniowego pobytu pokropił tez deszczyk, ale nie był on szczególnie uciążliwy. Opalałyśmy się, kąpaliśmy w oceanie i w basenie
    • 0biecanka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 08.01.18, 16:19

Byłam w grudniu na Lanzarote.
      Spędzilismy tam wspaniały tydzień, wyspa jest wyjątkowa, księżycowe, wulkaniczne krajobrazy mają w sobie jakąś magię. Do tego nienachalna, niska, uregulowana architektura.
      Lubię odwiedzać takie miejsca poza sezonem, gdy nie ma natłoku turystów.
      Byłam też na Gran Canarii, ale tam nic nie było w stanie mnie zaskoczyć.

• Gość: malgorzata123 Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: *.CNet.Gawex.PL 10.01.18, 22:02
      Witam
      Wybieram się na Lanzarote 10.02 ale wszedzie czytam , że często w tym czasie pada deszcz i nie jest za ciepło .Nie zależy mi na upałach ale chciałabym , żeby było ciepło 22-24 stopnie .Wybieram się na 7 dni albo do costa tequise albo blisko puerto del carmen . Może coś napiszesz o pogodzie w tym czasie skoro jesteś tam już trochę i która miejscowość fajniejsza . Pozdrawiam Małgorzata
    • Gość: Kami Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: *.23.223.87.dynamic.jazztel.es 13.01.18, 16:49
      Powiem Wam, ze od lat bez przerwy liczba turtstow na Lanzarote rosnie i co roku czytam tu w gazecie, ze ¨w tym roku pobilismy rekord, jesli chodzi o liczbe turystow, ktorzy odwiedzili wyspe¨. I tak ten rekord jest pobijany rok w rok. Ja, sledzac to wszystko z bliska widze, ze inne narodowosci (anglicy, niemcy, irlandczycy, francuzi, wlosi, holendrzy) umieja nacieszyc sie pogoda na tej cudnej wyspie, a moi rodacy cos nie za bardzo jeszcze odkryli to miejsce. I tu tez moja chec przyblizenia tej wyspy. Powiem Wam tez, ze miejsca jak Egipt czy Turcja (kiedys popularne), w tej chwili nie znalazlyby sie na mojej liscie BEZPIECZNYCH miejsc na wakacje, dla tego, ze ogladajac wiadomosci na hiszpanskiej i angielskiej telewizji, ktore donosza o niepokojacych zdarzeniach w tych miejscach, ja nie zabralabym tam mojej rodziny. Moze dla tego biura podrozy w Polsce maja tyle ofert na te kraje, bo inne narodowosci sie tam juz nie wybieraja...?
      • anbanbanan Re: Lanzarote zdecydowanie warto 15.01.18, 19:41
        Cześć,
        Wybieram się moją familią ( 2+ 4 dzieci:) na ferie w lutym na Lanzarote. Jakiej pogody mogę się spodziewać? Bagaż mamy ograniczony do podręcznego a z dzieciakami wiadomo jak jest. Wypożyczyliśmy auto na miejscu więc nie jesteśmy ograniczeni. Proszę o informację co warto pokazać dzieciom na Lanzarote? Ogólnie co zobaczyć?
        • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 16.01.18, 16:57
          No ale takie informacje powtarzają się w wielu wątkach na forum, nie chce ci się przeglądać. Od siebie dorzucę, że - nie wiem dlaczego - nie doceniane jest Arrecife.

Chyba że szukasz specjalnie ujętych informacji. Dobra, spróbuję.

Koniecznie zawieź rodzinę do parku Timanfaya. Zostawisz samochód i będziesz mógł przesiąść się do zamkniętego (bo klimatyzowany) autobusu z zielonkawo prześwitującymi szybami (nie nagrzewają się tak). Zdjęcia będzie zrobić ciężko, ale zawiozą cię w takie miejsce, gdzie pan widłami do dziury w ziemi podgarnie trochę badyli, ktre od gorąca ziejącego z wywierconej dziury się zapalą. Jeszcze pan wleje tam pół wiaderka wody, która od ciepła się szybko zagotuje i powróci w postaci gejzera. Na miejscu będziesz mógł spróbować kurczaka, pieczonego z rusztu, ogrzewanego tym samym ciepłem, od którego paliły się badyle i gotowała woda. Kosztuje to (przejazd i oglądanie) dorosłego 9 Euro, dziecko 4.50. Możesz bilety kupować w pakietach (na różne atrakcje) wychodzi taniej. Kurczak w restauracji płatny oczywiście ekstra. Szczerze mówiąc, taki sobie, ale ja nie przepadam za drobiem.

Moja opinia, jeśli lubisz jarmarczne pokazy i obwożenia autobusem, jak najbardziej warto.
          • elamar91 Re: Lanzarote zdecydowanie warto 17.01.18, 11:13
            Autobus zamykany, nie dlatego, że klimatyzowany, ale dlatego że park ma unikalny ekosystem , naukowcy obserwują jak wraca życie na tereny po wybuchu wulkanu i żeby nie zakłócić zachodzących tam procesów przez turystów co to wszędzie byli i wszystko widzieli.
            • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 17.01.18, 17:44
              Zauważyłaś pewnie, że swoją wypowiedź potraktowałem jako rodzaj żartu i w ten sam sposób potraktuję i twoją wypowiedź. Uważasz, że autobus odkryty, taki jakim się zwiedza wiele metropolii zrobiłby więcej szkód? Tysiące śmierdzących diesli, dodatkowo obciążonych przez klimatyzację ma niby ułatwić tan "powrót życia"? Wiesz, mnie się wydawało, że raczej turystyka piesza, ale dobrze zorganizowana, jest bardziej proekologiczna, niż jeżdżenie na niskim biegu autobusem. To może po Tatrach, do Morskiego Oka, czy Kościeliską, też powinny jeździć klimatyzowane autobusy, jeśli to takie dobre dla środowiska?

Wszędzie byli i widzieli? Na przykład na sąsiedniej La Palmie? Tam autobusów nie ma, wszędzie idziesz "z buta".
        • Gość: Kami Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: *.23.223.87.dynamic.jazztel.es 17.01.18, 11:31
          Cieply dlugi rekaw przyda Wam sie na wieczory i moze jakis cienki szalik pod reka, bo to zawsze mozna latwo zdjac i schowac. W dzien powinno byc cieplutko, bedziecie mogli sie opalic.
          Polecam Jameos del agua i Cueva de los verdes (polozone sa obok siebie), Park Timanfaya, i Dom Cesara Manrique. W Playa Blanca jest fajny Park Wodny Aqua Lava -dzieci w kazdym wieku swietnie sie tam bawia.
          Jesli chcecie troche pochodzic, to warto przejsc promenade w Playa Blanca, od jednego konca do drugiego ma ona 8,5km (piekne widoki gwarantowane, zobaczycie tam od jednego konca stara latarnie morska, idac w kierunku Marina Rubicon jest tam zabytkowa wiezyczka, ktora sluzyla jako punkt widokowy do wygladania piratow, sama Marina Rubicon to piekna wioska rybacka, jest tam wiele restauracji, barow, sklepow i co srode i sobote odbywa sie tam jarmark, mozna kupic pamiatki, recznie robione rzeczy).
          Inna, darmowa atrakcja, ktora polecam: mozecie wejsc na wygasly wulkan w Playa Blanca: Montaña Roja. Piekny z tamtad widok na cala okolice i podobno bardzo pozytywna energía (chodza tam uprawiac yoge o pelni ksiezyca).
          Samochodem bedzie Wam latwo przejechac przez winnice w La Geria- piekne miejsce. Mozecie sie tam zatrzymac i zwiedzic jakas winnice, opowiadaja o winie, mozna tez go skosztowac i cos tam zjesc.
        • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 17.01.18, 20:07
          Jeżeli chodzi o dzieci, to pomiędzy Puerto del Carmen a Playa Blanca jest "Rancho Texas". Nie byłam, bom za stara, ale podobno z dzieciakami warto. :)
          ranchotexaslanzarote.com/
          Jeżeli natomiast chodzi o Park Narodowy Timanfaya to, wbrew subiektywnej opinii j.a.s.i.a. ( który na innym forum gani subiektywne opinie, jeśli nie zgadzają się z jego opiniami), warto odwiedzić to miejsce o niepowtarzalnym księżycowym krajobrazie:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,161854450,163272506.html
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,135108513,163367725.html
          Mimo, że jechałam autobusem, zdjęcia zza szyby wyszły nienajgorsze. :) Owszem same pokazy są trochę jarmarczne, ale nie o nie tu chodzi i można wsiąść do autobusu bez podziwiania widowiska. Nie mniej jednak większości turystów podobają się, a gdyby wszyscy je omijali, to pewnie z nich by zrezygnowano.
          Ja niestety nie mogłam wypożyczyć samochodu, aby samodzielnie zwiedzać wyspę. Popatrz jednak na fotorelację Baha:
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,132510528,132510528,0,2.html?v=2
          a może zdecydujcie sami, co warto zobaczyć.
          • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 18.01.18, 16:39
            Aseretka, zawsze podkreślam, że największą zaletą forów jest to, ze możemy zapoznać się z subiektywnym spojrzeniem na sprawę. Nie chodzi przecież o powielanie tekstów z przewodników, czy oficjalnych stron. Chodzi o nasze subiektywne odczucia, o to, co zauważyliśmy, a o czym nie wspominają przewodniki.

Bo wiadomości obiektywne znajdziemy wszędzie. Przykład - o tym, że pokój jest do dyspozycji od 14 dowiesz się z każdej strony, dotyczącej hotelu. Ale czy od razu po przyjeździe pani w recepcji założy nam opaskę, zaproponuje przechowanie bagażu, powie gdzie możemy się przebrać i np. że możemy do 14 wypić kawę w barze basenowym, coś przekąsić i tam odpocząć możesz dowiedzieć się właśnie z forów. Bo są hotele, gdzie gościem jesteś w momencie, w którym cię spostrzegą. Są też takie, gdzie do momentu otrzymania pokoju nie istniejesz. Podobno (nie spotkałem) są hotele, w których przecina się opaski w momencie wymeldowania, żebyś czasem jeszcze jednej kawy na ich koszt nie wypiła. To są sprawy - widziane subiektywnie, o których pisze się na forum.

Wracając do parku, a właściwie do Lanzarote, to mnie park nie zachwycił, ale ogólnie uważam, że warto na Lanzarote jechać. Jest tam sporo miejsc, które rzeczywiście mogą zapaść w pamięć. Problemem tej wyspy jest genialnie wprost realizowana PR. Nachalne wmawianie ludziom, jakie to wszystko na tej wyspie jest wyjątkowe i nadzwyczajne. A prawda jest taka, że jest tam po prostu ładnie, można tam spędzić fajny urlop. A co do zachwytu? No cóż, są tacy, co się zachwycają orkiestrą André Rieu, a inni uważają, że nie ma to jak Martyniuk. Też muzyka i Martyniuka też lubię posłuchać.

Właśnie - wszystko subiektywnie!
    • Gość: Kami Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: *.23.223.87.dynamic.jazztel.es 13.01.18, 22:39
      Byla tu wlasnie na tygodniowych wakacjach jedna para z Polski. Nie mowia ani po hiszpansku, ani po angielsku, tylko troche po niemiecku. Pan dostal silnego ataku kolki nerkowej. Poprosili mnie o pomoc, bo taka sytuacja na wyjezdzie i bez jezyka, moze byc dosc stresujaca. Potrzebne bylo pogotowie, zastrzyk, potem wykupic recepte w aptece, ziolka w sklepie ze zdrowa zywnoscia a dwa dni pozniej, znow wizyta u lekarza. Sytuacja zostala opanowana bez problemu i mogli jeszcze sie nacieszyc ladna pogoda i sloncem. Polecam sie na przyszlosc:)
          • Gość: Kami Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: *.86.218.87.dynamic.jazztel.es 19.02.18, 13:27
            Nie znam osobiscie, ale widzac zdjecia i polozenie, to wyglada calkiem dobrze:) W styczniu byla tu moja rodzina i zatrzymali sie w aparthotelu w Marina Rubicon, 15 minut spacerkiem po promenadzie od Playa Blanca. Mieli pokoj z aneksem kuchennym i z lazienka. Za 7 dni zaplacili 330 euro bez sniadania. Bardzo przyzwoite warunki i fajne polozenie, bo blisko restauracje, bary, sklepy, przystañ. Do plazy trzeba podejsc lub podjechas kawalek, bo nie ma jej w bezposrednim otoczeniu. (Podaje linka do tego aparthotelu).
            Radzilabym podjac decyzje szybko, bo Lanzarote jest ostatnio coraz bardziej popularne i im pozniej, tym mniej opcji Wam zostanie. A jakies 5 lat temu, moznabylo przyleciec na Lanzarote i wejsc do pierwszego lepszego hotelu i pokoj byl. Teraz juz jest to raczej trudne...

www.rubimarsuite.com/
      • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 21.04.18, 19:16
        To samo, co na urlop od 1 sierpnia nad Bałtykiem. Dokładnie to samo - wieczorne spacery plażą przy wietrze, przydaje się coś na okrycie rąk i może długi rękaw. Plus coś ładnego na kolację w hotelu, albo wypad na wieczornego drinka. Nie zapomnij jakiegoś smarowidła do opalania, bo się spalisz.
    • ja.s.i.u Na razie plaż nie zamknęli. 10.05.18, 10:20
      Ale jak informuje Travelbook tutaj: www.travelbook.de/news/giftquallen-alarm-spanien na plażach północnej Lanzarote (Caleta de Famara, wyspa La Graciosa) pojawił się żeglarz portugalski. Wlecze on za sobą do pięćdziesiąt metrów długie nitki, z którymi kontakt jest bardzo bolesny.

Myślę, że Kami więcej nam opowie, jak się sytuacja będzie rozwijać.

Fioletowe parzydło można spotkać też na Teneryfie, no i Balearach (Ibiza, Formentera).
    • goska2000 Re: Lanzarote zdecydowanie warto 08.07.18, 18:36
      Podpowiedz mi prosze, czy bilety na prom na Lanzarote kupować w internecie czy można trafić taniej w porcie? W sierpniu lecimy na tydzień na Fuerte i tydzień Lanzarote. Musimy przemieścić się z dziećmi i bagażami. Samochód oddajemy w porcie w Corralejo i kolejny wypożyczamy na Lanzarote. Na www znalazłam najtańsze bilety po 15 euro za osobę, czy jest szansa na coś tańszego?
    • earvin Re: Lanzarote zdecydowanie warto 13.07.18, 23:01
      Będąc na Lanzarote (to już za nieco ponad miesiąc) chciałbym zrobić jednodniową wycieczkę na Fuertę. Z tego co widzę z mapy, przejazd z portu Corralejo do Playa del Cofete to niemal 3h. Jak rozumiem z Lanza nie można się inaczej dostać na Fuertę, pozostają więc alternatywy. Co zatem polecacie na krótki trip na Fuertę? Czytałem o Parku Przyrody Corralejo, coś jeszcze jest choćby zbliżone urokiem do osławionego Coffete?
      I drugie pytanie o trekking na Lanza. Co polecacie - La Corona, Caldera Blanca, Caldera Colorada, El Cuervo? Jedną trasę chciałbym pokonać z 9 latką, jakąś być może samodzielnie, jak dostanę wolne od rodziny. A może jest sens na jakąś ciekawą trasę na rowerach (będę mieszkał w Costa Teguise)?
      Czy jest sens płynąć z dzieckiem na La Graciosa?
      • Gość: Kami Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: 95.22.112.* 14.07.18, 00:31
        Jesli chodzi o trekking na Lanzarote, to szczegolnie polecam Volcán de los Cuervos i La Corona oraz Montaña Roja (Playa Blanca). 9-letnie dziecko da rade pokonac trase (zawsze majac krem z filtrem 50+, czapeczka z daszkiem, woda i prowiant). Natomiast wycieczki rowerowe to radze tylko na promenadach np. w Puerto del Carmen. Tutaj nie ma pobocza na drogach i rowerzysci strasznie sie narazaja. Jest zbyt wiele smiertelnych wypadkow z rowerzystami...
    • rogeger Re: Lanzarote zdecydowanie warto 01.08.18, 01:23
      Rozważam wyprawę na Lanzarote w okolicach Bożego Narodzenia i szukam info od osób które były z Rainbow w hotelu HL Club Playa Blanca w ciągu ostatniego roku. Chodzi mi głównie o jakość pokoi hotelowych oraz wyżywienie. Z góry dzięki.
      • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 01:02
        Byłam co prawda w styczniu 2017 r., ale należący go Grupy Hoteli Lopez Club Playa Blanca jest wg mnie świetnym miejscem na wypoczynek. Położone tarasowo w otoczeniu przepięknej roślinności bungalowy są przestronne i funkcjonalnie zaprojektowane. Składają się one z pokoju dziennego z niewielkim aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i czajnik, dużej sypialni z wygodnym podwójnym łóżkiem i pojemną szafą oraz łazienki z podwójną umywalką i wanną. Pokoje sprzątane są 5 razy w tygodniu. W dniach sprzątania wymieniane są ręczniki, natomiast zmiana pościeli dokonywana jest raz na tydzień.
        Kompleks basenów składa się z dwóch basenów (mniejszy jest zimą podgrzewany), jakuzzi oraz brodzika dla dzieci. Do dyspozycji gości jest spora liczba leżaków i parasoli, a dzieciaki mogą spędzać czas w mini-klubie i na placu zabaw. Wieczorami organizowane są różne pokazy, występy artystyczne oraz dyskoteka. Natomiast w ciągu dnia animacje dla dorosłych były raczej słabe i mało urozmaicone.
        Niewielkim mankamentem hotelu jest jego oddalenie od wybrzeża, kompleks położony jest bowiem ok. 1 km od zarówno od plaży Playa Flamingo, jak i Playa Dorada. Co prawda do Playa Dorada kursuje kilka razy dziennie bezpłatny hotelowy autobus, ale niestety… gdy jest pochmurny dzień kursy są zawieszone i aby pospacerować promenadą trzeba korzystać z nóżek. Jedzenie smaczne i urozmaicone, chociaż malkontenci narzekają, jak zwykle na „monotonne” śniadania, podczas których można było wybierać w 3-4 gatunkach wędlin, 2-3 rodzajach sera żółtego, jogurtów, jajek pod różnymi postaciami (smażone, sadzone, gotowane, omlety, tortilla española).Były też naleśniki, smażony bekon i kiełbaski, parówki, gorąca fasola oraz różne słodkie bułeczki, rogaliki i różne ciasta i ciasteczka. Natomiast w porze lunchu codziennie do wyboru kilka innych potraw, zaś na kolację to już chyba nikt nie powinien narzekać. Każdego dnia potrawy innej kuchni: hiszpańskiej, meksykańskiej, kanaryjskiej, włoskiej, francuskiej, chińskiej. Ryby, drób, wołowina, wieprzowina, do wyboru, do smaku… Spory wybór warzyw, sałatek i owoców. Jedzenie i trunki dostępne praktycznie przez cały dzień od 7:30 do 23:00. W restauracji, w barze przy basenie oraz w barze przy dyskotece. Dużo różnorodnych trunków i drinków alkoholowych: whisky, rum, tequila, brandy, wódka, rum miodowy, likiery, wina.
        W mojej ocenie, którą wyraziłam też na stronie Rainbow, hotel jak najbardziej OK.
        r.pl/lanzarote-wyspy-kanaryjskie/hl-club-playa-blanca/opinie-4?dataWKodzieProduktu=20181211&liczbaDoroslych=2&liczbaDzieci=0&liczbaPokoi=1&wiekDzieci=&wybraneMiastoWyjazdu=Warszawa&wybraneWyzywienie=All+inclusive
        Planuję tam powrócić z mężem,wypożyczyć samochód i samodzielnie zwiedzić wyspę.
        • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 09:53
          No właśnie, jednym się podoba, a inni doczytają, że do plaży kilometr. Lekko z górki, powrót pod górkę. Czy to dobry hotel np. dla rodzin z dzieckiem w wózku, czy na rękach? Taki powrót z plaży w słońcu?

Zawsze sprawdzam opinie innych osób. holidaycheck z Polski się wycofał, a więc warto zajrzeć np. na tripadvisor. I co można wyczytać po polsku na: www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g652121-d598483-Reviews-HL_Club_Playa_Blanca-Playa_Blanca_Lanzarote_Canary_Islands.html

Magda B - Poznań: "Podkładki pod talerz w restauracji były śmierdzące i klejące. Byliśmy w 5os., dlatego dostaliśmy dostawkę w pokoju. To "łóżko" to metalowy stelaż do tego przykręcone 3 płyty i na to położony materacyk. Wszystko się rozjeżdżało!!! Koszmar, nie dało się na tym spać:( i ręczniki... albo zabrudzone jakby farbą albo nie wycierały (sztuczny materiał) i gotowane to one raczej nie były, zapachu świeżości nie miały. "

Ania_tourist - Warsaw, Poland: "Pokój niestety nieco zniszczony, w pokoju znalazłam 3 (na szczęście martwe) karaluchy. Jakość sprzątania daleka od "w porządku". Martwe karaluchy leżały w widocznym miejscu na podłodze mimo to Pani sprzątająca przez 7 dni ich nie zmiotła. W ciągu 7 dni pokój sprzątany był 4 razy. Ręczniki nie zawsze wymieniane pomimo zostawienia ich na podłodze, a papier w łazience w ogóle nie był dokładany. Być może jest jakiś limit na gościa"

Justyna M: "Uważajcie na swoje rzeczy, ponieważ ktoś włamał nam się do domku,ukradł pieniądze i przeszukał wszystkie szuflady. Dyrekcja hotelu nie była w stanie nam pomóc, ponieważ nie było zamontowanych kamer w stronę domku."

Sylwia H: "o godz 24 wybito nam szybę, ktoś chciał się włamać. Szkło posypało się na łóżko... Szybę wymieniono bardzo szybko, ale nikt nas na następny dzień nie przeprosił, a szkła mimo sprzątania, leżały przez 2 dni. Bardzo brudny basen, nasze dzieci, wykąpały się raz, córka miała uczulenie, a syn po tym co zobaczył pod wodą, nie chciał więcej wejść. "

Dobra, starczy tego kopiuj-wklej. Podobnych opinii jest sporo i nie są to opinie wymagających gości z Zachodu, ale naszych rodaków. Czemu tak źle opisują ten hotel, skoro tam tak dobrze? Podają przy tym konkretne fakty, a nie eufemistycznie opisują swój zachwyt. Nie byłem w tym hotelu, nie wiem, kto pisze prawdę.

Ale na wszelki wypadek te opinie przytaczam. Może się komuś w uzupełnieniu przydadzą.
          • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 12:33
            Oczywiście, każdy ma prawo do własnej oceny... Ja zawsze staram się pisać obiektywnie i o plusach i o minusach. Dlatego też napisałam, że mankamentem jest oddalenie od wybrzeża i plaż. W mojej ocenie pokoje są naprawdę funkcjonalnie zaprojektowane, a obsługa dba o ich czystość. (nawet pani sprzątająca umyła sama od siebie brudny kubek po kawie pozostawiony w zlewie przez ją wnuczkę). Ręczniki nawet bez pozostawiania ich na podłodze zawsze były wymieniane w dni sprzątania, które jak napisałam odbywało się 5 razy na 7 dni, co nawet jest zapisane w leżącej na stoliku informacji.
            Nie neguję, że kradzież mogła się zdarzyć, bo teren jest rozległy, a stojące w parach bungalowy są oddalone od siebie. Nasz np. był niemal na końcu hotelowego terenu i szczerze powiedziawszy też miałam pewne obawy, że może tam wejść ktoś z zewnątrz, mimo, że ośrodek był ogrodzony. Dla mnie, jako osoby starszej, mającej schorzenia kręgosłupa, niedogodnością było spore oddalenie domku od części jadalno-rekreacyjnej hotelu.
            Baseny były natomiast bardzo czyste, a "to co było pod wodą" można było zobaczyć stojąc na brzegu. :)
            Mogłabym też "doczepić się do tego, że nie były podkładane codziennie mydełka, żele pod prysznic, szampony i balsamy do ciała, co np. miało miejsce w hotelu **** w Grecji. Nawet jeśli nie były one zużyte, to "służba" podkładała codziennie nowe. :) A tu niestety... dopiero, gdy szampon lub mydełko się zużyło. Aha... jeszcze depozyt (10 euro) za pilota do telewizora. Ale minie na wczasach jakoś oglądanie telewizji mnie nie interesuje , ale dla niektórych może to być niedogodnością. ;)
            Jedzeni (niestety) był smaczne i bardzo urozmaicone. W mojej ocenie, każdy mógł znaleźć dla siebie. Na kolację codziennie mogłam spróbować potraw innej kuchni: hiszpańskiej, kanaryjskiej, meksykańskiej, włoskiej, francuskiej chińskiej, hinduskiej. Zawsze do wyboru było 6-8 różnych potraw z drobiu, wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny, ryb i owoców morza. Miałam możliwość posmakowania kanaryjskich papas arrugadas, czyli ziemniaków gotowanych w wodzie morskiej lub pieczonych w soli, rancho canario (odmiana rosołu z kluseczkami, mięsem i ziemniakami), sancocho de pescado - duszonej ryby, serwowanej z ziemniakami i warzywami oraz ciasteczek rybnych smażonych na głębokim tłuszczu zwanych churros de pescado. Pyszna była kaczka po pekińsku, paella z kurczakiem, polędwiczki wieprzowe z mozzarellą, wołowina po burgundzku oraz lamb kofta curry – pulpeciki jagnięce w sosie pomidorowym. Przepyszne były też serwowane codziennie, chrupiące z zewnątrz i miękkie w środku, hiszpańskie hurros z gorącym sosem czekoladowym. Duży wybór warzyw, sałatek i owoców: banany, winogrona, kiwi, jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, arbuzy, melony, grejpfruty.
            Wszyscy pracownicy hotelu: (recepcjoniści, kelnerzy, barmani, panie sprzątające) zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy.
            Niestety wiem z własnego doświadczenia, że są osoby (zwłaszcza nasi rodacy) wiecznie narzekające na wszystko i oczekujące, że "służba" będzie przez cały czas wokół nich skakać i spełniać każde nawet niewypowiedziane życzenia. :)
            • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 14:53
              A ja z twoim stwierdzeniem, że "są osoby (zwłaszcza nasi rodacy) wiecznie narzekające na wszystko i oczekujące, że "służba" będzie przez cały czas wokół nich skakać i spełniać" się nie zgodzę. A miałem okazję sporo hoteli nie tylko w tym regionie zwiedzić.

Po pierwsze, cena z reguły odpowiada jakości, choć nie zawsze. Są tanie hoteliki, gdzie jest czyściutko, smacznie, ale i są hotele drogie, gdzie menadżer zwyczajnie wszystkiego nie ogarnia, a obsługa przyzwyczaiła się z udawaną uprzejmością skubać gościa i oszukiwać na czym się da. To samo dotyczy gwiazdek. Więcej nie musi oznaczać lepiej i na Kanarach sprawdza się to bardzo często.

Po drugie, gość ma prawo otrzymać wszystko, za co zapłacił, a jeśli hotel się nie potrafi z czegoś wywiązać, to nie powinien tego sprzedawać i kombinować. Dla mnie na przykład, jeśli ręczniki są białe, to znaczy, że hotelowa pralnia umie doprać je do czysta i nie kombinuje z beżowymi, na których brud jest mniej widoczny. Na stołówce nie musi być sto dań i kilometr bufetu, ale to, co jest wystawione, powinno być naprawdę wysokiej jakości. Rzeźby w arbuzach świadczą o tym, że kucharz, zamiast gotować, zajmuje się sztuką i marnowaniem tychże arbuzów.

Jeśli ktoś nie otrzymuje wszystkiego i narzeka, to nie jest kimś "wiecznie narzekającym i oczekującym", ale kimś, kto się zorientował, że zapłacił, a usługę otrzymał niekompletną. Ma prawo i w żadnym innym narodzie osób, które składają reklamacje nie traktuje się, jak natrętów, którzy chcą bóg wie czego. To akurat oni wiedzą, czego chcą.

Jeśli nie sprzątnięto karaluchów, czy szkła, to znaczy, że uśmiechnięta pani sprawdza, gdzie leży napiwek, a nie gdzie jest brudno, a sprzątanie przeprowadza według wyuczonego scenariusza, a nie według potrzeb.

Jeszcze raz podkreślam, są niedrogie hotele, które mają stuprocentowe obłożenie i dlatego stać je na niską cenę, bo one zarabiają na ilości sprzedanych miejsc. Jeśli hotel ma na HCz 71 procent gości, którzy do niego by wrócili, to ja bym nie powiedział, że obsługa hotelu się stara, skoro trzech na dziesięciu ma hotelu dość. Poczytałem opinie na holidaychecku i co?

Klimatyzacja głośna i nie regulowalna, absurdalnie małe All Inclusive, żadnych obrusów w restauracji (jak w stołówce), bardzo cienkie ściany (słyszysz sąsiada), śliskie kafle na ścieżkach, mocno zużyte meble, niewygodna sofa, łóżka wydzielają zapach. Ale posiłki z reguły chwalone.

Malkontenci?
          • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 14:54
            Przeczytałam recenzje na podanej przez Ciebie stronie:
            www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g652121-d598483-Reviews-or5-HL_Club_Playa_Blanca-Playa_Blanca_Lanzarote_Canary_Islands.html
            Powiedziałabym, że w 97 % są pozytywne. To chyba o czymś świadczy? Te negatywne, pochodzą głównie od naszych niezwykle wymagających rodaków, którym to za przeproszeniem "słoma z butów wychodzi" ;)
            • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 15:34
              na 5 kółeczek 3.5 - dobra ocena?
              Ogólnie 2269 ocen
              Terrible (straszny) 141 ocen.
              Poor (słaby) 196 ocen.
              Average (średni) 430 ocen.
              141+196=337
              Piętnaście procent gości daje hotelowi ocenę złą, albo bardzo złą. 19 procent uważa, że hotel jest średni, czyli nie są hotelem zachwyceni. Gdzie te twoje 97 procent, bo nie wiem?
              • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 18:21
                No dobra... :) Nie liczyłam. Ale tu statystyka. Na 2269 ocen:
                - excelent (doskonała) 29%
                - very good (bardzo dobra) 39%
                - average (średnia) 18%
                Czyli w ocenie 86 % (29 + 39 +18 = 86) nie jest najgorzej, jak na hotel 3,5 *** ;)
                • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 19:54
                  A wiesz, że na portalach wiele opinii jest dodawanych przez pracowników biur/hoteli? No bo kto potwierdza obecność w obiekcie? Przecież jeśli wie, że dziunia_z_kalisza wystawiła ocenę excelent, to nie napisze, że dziuni u nich nie było i dziunia jest zatrudnioną przez nich agentką od szeptanej reklamy.

average, to nie jest dobra ocena. Właściwie zamiast średnia powinno się tłumaczyć dostateczna. Czy trója w szkole to ocena dobra? Chmmm.

Dlatego tak ważne jest czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ktoś podaje konkretne zarzuty (prawda, że uczestnictwo w Bingo 1 Euro?) to sami możemy zdecydować, czy dany zarzut ma znaczenie (np. odległość od miejsc, gdzie można zaszaleć), czy nie. O płatnych animacjach - bingo - napisała katrina446 z Gdańska. Zrecenzowano 22 kwietnia 2018. Ta sama opinia: "trzeba przy meldunku zapłacić kaucję za pilota i ręczniki 60 uero". W opinii podkreślono bardzo dobre jedzenie.
                  • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 05.08.18, 20:52
                    No cóż... Ja wyraziłam swoją własną opinię nie będąc pracownikiem jakiegokolwiek BP ani tym bardziej pracownikiem hotelu (chociaż nie miałabym . O kaucji za pilota pisałam. Kaucja za ręczniki (20 euro za ręcznik) dotyczy ręczników kąpielowych, używanych na basenie, a nie tych "codziennych", które nota bene zmieniane przez panie pokojowe były zawsze czyste.
                    Pozdrawiam i życzę czytania ze zrozumieniem. :) Dalszą dyskusję z Tobą uważam za bezcelową, bo niczego właściwie do tematu nie wnosi, skoro w tym hotelu nie byłeś.
                    PS. Nawet jeśli tłumaczyć "avarage", jako "dostateczny" a nie średnie poziom, to i tak opinii pozytywnych jest więcej niż negatywnych (excellent 29%, very good 39% - poor 8%, terrible 6%). Czyli 68 do 14. :)
      • Gość: Kami Re: Lanzarote zdecydowanie warto IP: *.red-81-40-255.staticip.rima-tde.net 15.08.18, 17:59
        W listopadzie powinno byc cieplo i przyjemnie. Lanzarote to idealne miejsce, zeby uciec od jesiennej sloty. Mozna sie tu opalic, ale woda w oceanie jest chlodna, chociaz ludzie sie tu kapia przez caly rok. Na Fuertaventura zwykle bardziej wieje. Na Lanzarote polecam Playa Blanca- jest tu o kilka stopni cieplej, niz w pozostalej czesci wyspy i najmniej tu wieje. No i samo miasteczko jest bardzo ladne i jest tu piekna 8,5km promenada, wiec jest gdzie chodzic na spacery.
        • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 16.08.18, 21:03
          W uzupełnieniu: z tym, że tak naprawdę nie wiadomo.

Na kanarach w sierpniu właściwie nie pada. Z wyjątkiem ostatniego poniedziałku, kiedy to w Morro Jable naprawdę zmokłem. Deszcz może nie był duży, było bardzo parno, ale trwał dość długo i ludzie zeszli z plaży. W listopadzie szanse na deszcz są dużo większe, z tym że jest to faktycznie doskonały miesiąc, żeby na Kanary lecieć, bo i powietrze ciepłe i w oceanie się wykapiesz. Z moich obserwacji nie można mówić o różnicy w pogodzie pomiędzy Lanzarote i Fuerteventurą. A nawet jeśli, to mnie się wydaje, że szanse na bardziej wysuniętej na północ Lanzarote na gorszą pogodę są jakby większe. Wiatr w tym regionie, to z reguły chłodnawy wiatr z północy. Może inaczej, pomiędzy Playa Blanca, a Corralejo jest raptem jakieś 15 kilometrów w linii prostej. Oczywiście Corralejo jest na południe, na Fuerteventurze. Trudno uwierzyć w jakąś dramatyczną różnicę pogody.

Faktycznie, w Playa Blanca mniej wieje, a to za przyczyną osłonięcia jej przez góry od północy. Tylko, że takich osłoniętych miejsc jest na obu wyspach sporo.
    • rogeger Re: Lanzarote zdecydowanie warto 22.08.18, 20:21
      Dziękuję bardzo za odpowiedzi i za dyskusję. Zerknąłem na trip advisor i generalnie hotel ma dobre i bardzo dobre opinie, negatywnych jest stosunkowo mało, często związane są z czystym przypadkiem (np. kradzież, która może zdarzyć się właściwie wszędzie), a pozytywne opinie są wiarygodne. Kilometr do plaży mi nie przeszkadza, zdaję sobie też sprawę ile płacę za ten hotel i wymagam tego, co zwykle dostaje się w tym standardzie. Myślę, że ten hotel to będzie dobry wybór. Aseretka - jeszcze jedno pytanie: jak sprawdziło się biuro Rainbow jako organizator? Jak rezydenci?
      • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 28.08.18, 14:02
        Przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam, ale dopiero w niedzielę wróciłam z urlopu w Grecji. HL Club Playa Blanca jest dobrym wyborem, jeżeli nie przeszkadza Ci oddalenie od plaży, do której to, pod warunkiem, że jest słoneczny dzień, możesz dojechać hotelowym autobusem. Ale nawet gdy chodziłam na nabrzeże na nóżkach, to przy moich kłopotach z kręgosłupem powrót nie był szczególnie uciążliwy. Rainbow, jako organizator sprawdziło się bardzo dobrze. Rezydentka nie była specjalnie nachalna przy reklamowaniu wycieczek fakultatywnych, a chętnie udzielała informacji, co do samodzielnego zwiedzania okolicy, dojazdu do Arrecife.
        W okolicach Playa Blanca warto zobaczyć:
        - górujący nad miastem uśpiony wulkan Montana Roja, z którego rozciągają się przepiękne, pocztówkowe widoki na miasto i okolicę,
        - oddaloną ok 3 km od miasta latarnię morską Pechiguera, która uznana została jako zabytek dziedzictwa kulturowego Lanzarote,
        - położoną na wschód od Playa Dorada Marinę Rubicon, gdzie dwa razy w tygodniu (w środy i soboty) odbywają się targi, na których można kupić lokalne produkty: wyroby rzemieślnicze oraz wina,
        - usytuowany na przylądku Punta del Aquila (ok. 200 metrów na wschód od Marina Rubicon), XVIII-wieczny bastion Castillo de las Coloradas.
        - najbardziej znaną ze wszystkich plaż w okolicy plażę Papagayo, która składa się w rzeczywistości z kilku mniejszych plaż, położonych w osłoniętych zatoczkach oddzielonych wysokimi klifami.
        Do wszystkich tych miejsc najlepiej dojechać lokalnym środkiem komunikacji (autobus nr 30) kursującym co pół godziny (od 6:30 do 22:00) z Faro Park w zachodniej części miasta do Las Coloradas na wschodzie. Bilet kosztuje 1,40 euro (a przynajmniej, gdy ja byłam kosztował) niezależnie od odległości przebytej po mieście trasy, a kupuje się go u kierowcy.
        Jeżeli nie zamierzasz wypożyczać samochodu, aby zwiedzić wyspę, to polecam wykupienie wycieczki fakultatywnej „Gran tour - najpiękniejsze zakątki Lanzarote", podczas której zwiedzamy najciekawsze miejsca na Lanzarote: Park Narodowy Timanfaya z drogą pomiędzy kraterami wulkanów, malowniczą wioskę El Golfo i usytuowane we wnętrzu krateru wulkanicznego jezioro Charco de los Clicos o intensywnie zielonym kolorze wody, silnie kontrastującym z otaczającą je czarną lawą, niezwykłą Dolinę La Geria, słynącą z upraw winorośli, przejazd na północno-zachodnie wybrzeże przez najwyższy szczyt Lanzarote Las Penas del Chache i Dolinę 1000 palm, jaskinie wulkaniczne Jameos del Agua zlokalizowane we wnętrzu jednego z najdłuższych tuneli wulkanicznych świata, powstałego po erupcji wulkanu de la Corona, zaprojektowany przez Césara Manrique we wnętrzu krateru wulkanicznego w formie amfiteatru Jardín de Cactus, gdzie podziwiać można ok. 1400 gatunków kaktusów i sukulentów.
        Inne wycieczki oferowane przez Rainbow można wykupić niemal o 50-40 % taniej w usytuowanych przy promenadzie lokalnych biurach podróży. Chyba, że... nie znasz angielskiego i chcesz koniecznie porozmawiać po polsku z ośmiornicami, ławicami płaszczek i papugorybami ;) (wycieczki: Submarine – głębiny oceanu w prawdziwej łodzi podwodnej oraz Nurkowanie po polsku – oko w oko z oceanem).
          • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 28.08.18, 21:44
            Tak. Wszystkie bungalowy wyposażone są w klimatyzację i działa ona zarówno w sypialni, jak i salonie. Będąc w połowie stycznia, gdy noce były chłodne, a wnuczce, która spała w sypialni (ja spałam w tzw. salonie, czyli części rekreacyjnej) było zimno w nocy, wpadłam po dwóch dniach na pomysł, że klimatyzacja nie tylko służy do chłodzenia ale można nią również ogrzać pomieszczenie. Ustawiłam więc klimę na 19 stopni C i było git. :)
        • lornetta Re: Lanzarote zdecydowanie warto 06.09.18, 01:30
          Super relacja, dzięki, przyda się, wybieram się do tego hotelu za niecałe dwa tygodnie :) Co do kwestii tańszych wycieczek, sądzę jednak, że mogą różnić się nieco jakością: inne autokary, brak wyżywienia itp. No i nie ma środków odwoławczych jeżeli taka wycieczka będzie odbiegała znacznie od przedstawionego wcześniej programu, a sądzę że to się może zdarzać. Ja bym nie ufała.
          • aseretka Re: Lanzarote zdecydowanie warto 06.09.18, 12:03
            Cieszę się, że moje informacje Ci się przydadzą. :) Niestety nie zgodzę się z Tobą, że takie wycieczki, jak: "Submarine – głębiny oceanu w prawdziwej łodzi podwodnej" czy "Nurkowanie po polsku – oko w oko z oceanem" mogą odbiegać od przedstawianego wcześniej programu. Chyba, że w programie będzie spotkanie z rekinem, a ta bestia akurat się nie pokaże. ;) Ale oczywiście każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze, jak mu się podoba.

Submarine – głębiny oceanu w prawdziwej łodzi podwodnej oraz Nurkowanie po polsku – oko w oko z oceanem
    • pietroleopoldo Re: Lanzarote zdecydowanie warto 30.09.18, 14:38
      Czwarty raz będę na Lanzarote, więc zastanawiam się, czy można w jakiś prosty sposób stamtąd zwiedzić La Palmę, gdzie z kolei nigdy nie gościłem? Może są organizowane jakieś wycieczki? Jeśli nie, to czy możecie podpowiedzieć jak się na takie jednodniowe zwiedzanie dostać z Lanzarote na La Palma?
      • ja.s.i.u Re: Lanzarote zdecydowanie warto 30.09.18, 16:55
        Teoretycznie możesz wykupić lot Binterem pomiędzy tymi wyspami, tylko nie wiem, czy warto.

Prom? A jest: www.trasmediterranea.es/en/routes/lanzarote-arrecife-sc-de-la-palma jak już znajdziesz połączenie, to zauważ, że płynie się ponad 31 godzin.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka