Dodaj do ulubionych

czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itaka

IP: *.aster.pl 06.06.07, 23:18
Czy ktos lecial liniami Prima Charter (dawny fisher) z biurem Itaka - prosze
o opinie.

marcin
Obserwuj wątek
    • Gość: andrzej 33 Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak IP: *.chello.pl 08.06.07, 22:47
      witam - ja leciałem dawnym fischerem na sylwestra na teneryfie 2005/06 . W tamta
      stronę w miarę ok ale powrót to kilkunastogodzinne opóźnienie (w tym czasie zero
      informacji od rezydenta) w ostateczności podstawili drugiego boeinga (w środku
      totalny syf) W tym roku także miałem fajną wycieczkę do Egiptu ale gdy
      dowiedziałem się kto obsługuje ten lot natychmiast zrezygnowałem . pozdrawiam i
      proponuję przemyśleć
      • Gość: mafia212 tylko nie oni!!!!!!!! IP: *.crowley.pl 11.06.07, 09:11
        fisher a teraz prima charter to jedna wielka porażka.

Za żadne skarby nie wsiądę już do tych samolotów. Życie mi jeszcze miłe.

W zeszłym roku leciałam do Tunezji. To był dramat - wyciek paliwa,
        niedziałająca klimatyzacja, 12 godzine koczowanie na lotnisku. I tak podobno
        jest za każdym razem.
        Meliśmy zaskarżać linie, ale fisher zbankrutował!!! a teraz te same samoloty
        latają jako prima charter.
        • Gość: Dagers Re: tylko nie oni!!!!!!!! IP: *.193.160.241.b.tvsat364.lodz.pl 17.06.07, 19:38
          Obawiam sie, że jest jeszcze gorzej. Właśnie wróciliśmy z Lanzarote i samolot z
          Prima Ch. okazał sie starym Tupolewem którym trzęsło i rzucało. Pasów nie dało
          się zapiąć tak wysłużone. Cześć była wymienione na nowe, ale tylko część. Dramat
          i tragedia. Miejsca nie numerowane. Walka przy wsiadaniu do samolotu. Rodziny
          porozrzucane po całym samolocie po prostu nie wiem co napisać ale to stan o
          którym każdy powinien wiedzieć, zanim wybierz się na wczasy z Itaką i Pr. Ch.
          • iwonka9911 Re: tylko nie oni!!!!!!!! 18.06.07, 10:31
            Wczoraj wróciłam z nimi z Majorki. Opóznienie ok.40 min.,samolot okey,
            sympatyczna Polska obsługa. Gdy wyladowaliśmy w Pyrzowicach moje dziecko mogło
            zrobić sobie zdjecie w kabinie pilotów. W czasie lotu trochę trzęsło ale to z
            powodu turbulencji a nie z powodu samolotu.
            • to.ja.kas Re: tylko nie oni!!!!!!!! 18.06.07, 10:50
              Przerazona bo sama lece zadzwoniłam do jednego z dyrektorów Itaka, do
              zaprzyjaznionego biura podróży (drogie, niemieckie biuro) (wprawdzie z nimi nie
              lece, ale postanowili zrobic dla mnie wywiad), zadzwoniłam do dwoch znajomych
              (jedna leciała z nimi do Egiptu, druga na KUBE!!!!) i najgorsza opinia
              btrzmiała - moze troche ciasno , znajoma z tego biura podróży która sama
              leciała uspokoiła mnie, ze jak ona z połtora roku temu leciała nie miała
              zastrzezen, moze do tego ze troche ciasno, ale wspomina sympatycznie, kooezanka
              z Kuby - spoko i miło, kolezanka lecaca do Egiptu "z nimi moge latac co
              tydzien".
              Mam namiary na urzad lotnictwa i samego przewoznika. Znajde chwile to zadzwonie.
              Z prima lata Triada i wiekszosc polskich biur podróży, zastanawiałam sie czy
              nie zmienic wakacji na inny termin czy kierunek by z nimi nie leciec, ale
              kolezanka twierdzi ze jak ma do kogos zaufanie to własnie do polskich
              pilotów...wiec nie wiem.

Dyrektor z Itaki mimo, ze brany naprawde w ostrzał , mimo tego ze dzis ma wolne
              i zadzwoniłam na komorke (dostałam w biurze podrózy, fakt, ze jako, ze pracuje
              w mediach moze łatwiej mi ja zdobyc) i jechał samochodem był uprzejmy i
              rzeczowy...moje zaufanie wzbudził.

Mam ambiwalentne uczucia, czytam fora i wypowiedzi, ale szukam tez informacji
              na własna reke....rzeczywiscie w czerwcu lot im na lub z (nie pamietam juz)
              Kanary sie opoznił, jako, ze opozniła sie podobno czesc która musieli wymienic
              wg przepisów do tego dnia i mimo, ze ta która wymieniali była dobra to
              podstawili inny samolot.

Znajoma z niemieckiego biura podrózy ktora robiła dla mnie wywiad, twierdzi, ze
              tupolewami nie lataja i ze na trasie w dniu w ktorym lece napewno bedzie
              Boening 757 - 200, stwierdziła tez, ze stan floty jest lepszy niz innych tanich
              linii.

Wierzcie mi, ze lecac z corka , gdy sama panicznie boje sie latac sprawdzam
              wszystko dokładnie, poza tym moja praca jakos tak uczula mnie na takie niemiłe
              newsy....jak bede wiedziec cos wiecej napewno napisze.
            • to.ja.kas Re: tylko nie oni!!!!!!!! 18.06.07, 13:55
              Zdjec nie trzeba by zgłosic, wystarczy opisac. Strona "Uwaga" daje taką
              możliwość. Mnie mniej interesuje tapicerka i bezpłatny catering - bede leciec 5
              godzin, kupie sobie kanapke, interesuje mnie bezpieczeństwo, a tego my jako
              laicy nie sprawdzimy.
                • justyna19721 Re: tylko nie oni!!!!!!!! 18.06.07, 16:39
                  Ja również lecę sama z dzieckiem na Lanzarote 7.07. i jestem przerażona jak
                  czytam o tym co wyprawia Prima Charter.
                  Z dobrego żródła wiem, że faktycznie teraz latają Tupolewem ma Lanzarote -
                  wypożyczony od rosyjskich linii i z ros. pilotami. Jedynie pocieszenie to takie,
                  że jest to Tu 204, czyli w miarę nowoczesny samolot.
                  Cały czas mam nadzieję, że do 7.07 może się jeszcze coś zmienić i dostaną tego
                  B757 który był zapowiadany od kilku miesięcy.
                  Generalnie uwielbiam latać samolotami i nigdy się nie bałam, a teraz po raz
                  pierwszy mam stracha....
                  Na pewno to pierwszy i ostatni wyjazd z Itaką.
                      • monika_kulicka Re: tylko nie oni!!!!!!!! 18.06.07, 19:33
                        Ja również wróciłam wczoraj z Lanzarote, i moim zdaniem opis wyżej jest troche
                        przesadzony ( a musze dodać że dosc często latam, a więc porównanie jakieś
                        mam). Leciałam z 3-latkiem, i wszystko było ok. MOże rzeczywiście samolot nie
                        był super najnowszy, ale siedzenia się rokkładały, a pasy zamykały :))))
                        Jedynym minusem były nie numerowane miejsca, i przez to ludzie trochę się
                        pchali, ale całe szczęscie rodzinki z dziećmi były wpuszczne w pierwszej
                        kolejności. Sam lot też ok, pilot dobrze startował i lądował, także mój synek
                        który zawsze narzeka na uszy, tym razem nawet nie zapłakał. Samolot był z jakiś
                        linii kairskich.
                        • Gość: roman_j Re: tylko nie oni!!!!!!!! IP: *.chello.pl 20.06.07, 14:56
                          słuchajcie kochani! Również mam bardzo niemiłe wspomnienia z 2 lotów tymi
                          liniami (ale nie chcę pisać teraz o szczegółach - powiem że chodziło tylko o
                          sprawy techniczne a nie o catering czy wygodę)
                          Powiedzcie mi czy dla Was opinia szefa Triady, której de facto przewoźnikiem
                          jest Prima jest dla Was miarodajna ??? Przecież gdyby on sam powiedział że to
                          niezbyt ciekawe linie to straciłby swych potencjalnych klientów !
                          Poza tym proponuję przeczytać wątek o Prima Charter na specjalistycznym forum o
                          lotnictwie
                          lotnictwo.net.pl/viewtopic.php?t=460
                          A to że wypozyczają samoloty z Rosji wraz z ich pilotami lub z linii kairskich
                          to .... (sami dodajcie komentarz)
    • martinetka Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak 20.06.07, 12:01
      My mieliśmy lecieć w sobotę o 8.05 ale lecimy w niedziele o 12.10 . To prawda że
      lot z soboty z 8.05 zmienili na 18 z minutami. Przed chwilą rozmawiałam z
      Itaką\, powód my lecimy na Fuerteventure i w niedzielę jest to lot bezpośredni
      na tą wyspę a w sobotę lecielibyśmy na Lanzarotę i promem na Fuerte.
      Powiedziano nam że jesteśmy jedynymi osobami które miały lecieć w sobotę na
      Furte , ale nie bardzo w to wierzę, a i zmienili nam hotel.
        • to.ja.kas Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak 20.06.07, 13:02
          Własnie zadzwoniłam do Prima, zarzad w tej chwili jest w Paryzu, w pierwszych
          tygodniach lipca maja byc PODOBNO dwa nowe Boeningi.
          Sprawdziłam swoje godziny przelotów, zgadzaja sie z tym co podała Itaka.
          Kurcze nienawidze latac, a Prima mnie przeraza na dodatek w lipcu lece
          WizzAirem do Malmo i nie wiem jak zniose tyle podrózy w ciagu 2 m-cy.

Czy Itaka jakos tłumaczy sie z tych rozbieznosci??? Cos Wam poradze, na stronie
          Itaki jest tel do dyr marketingu...ja jak chce cos wiedziec atakuje jego i mam
          w nosie nic niewiedzace panie z infolinii.

Pozdrawiam
          • to.ja.kas Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak 20.06.07, 13:04
            A to fragment maila od kolegi który leciał z nimi na Lanzarote w zeszłym
            roku....no kurcze sama nie wiem co myslec

"....Jeżeli chodzi o linie lotnicze obsługujące biuro podróży Itaka to jak
            wcześniej rozmawialiśmy to faktycznie ich samoloty nie są najnowsze.
            Jednak podczas 5 - cio godzinnego lotu zarówno w jedną jak i w drugą stronę nie
            następowały żadne zakłócenia, piloci lecieli bardzo dobrze, lądowanie również
            odbywały się bez zakłóceń.
            Gdybym ja miał lecieć ponownie tymi liniami to bym się nie zastanawiał i bym
            leciał.
            To tyle co mogę Ci doradzić. Polecieć warto tam jest pięknie."
              • sloik1979 Prima Charters vel Fischer 22.06.07, 19:49
                Pracuje w branży lotniczej więc się wypowiem.

Samoloty Fischer'a nigdy nie nalezaly, ani do super nowoczesnych, ani do
                przestarzałych. Po prostu mocna średnia. Podkreślam - bezpieczna średnia.
                To, że linia ma opoźnienia, czy podmienia samoloty, wynika, albo z przyczyn od
                niej niezależnych (np. tłok w powietrzu nad Europą i konieczność opóźnienia),
                albo paradoksalnie z troski o bezpieczeństwo pasażerów.

Jeżeli porównywać standard bezpieczeństwa i jakości obsługi pomiędzy liniami
                polskimi, czy czarterami niemieckimi, albo skandynawskimi to są porównywalne.
                Jeśli porównujemy z liniami arabskimi (w tym tureckimi), to bijemy ich na głowę.

Udzielam się na tym wątku bo też w lipcu wybieram się z Itaką na podróż poślubną
                i zadowolony jestem, że lecę tą linią (a latało się egipskimi Air Luxorami :) )
                • Gość: wookie Re: Prima Charters vel Fischer IP: *.echostar.pl 24.06.07, 15:36
                  watpie czy polecisz Fischerem bo na forum jak sam zauważyłes czesto podstawiaja
                  innych przewożników
                  ja sam leciałem air cairo podobno nie ma nawet tego samolotu na ich liscie
                  poszukaj po forum
                  a jesli mozesz jeszce zrezygnować to wybierz niestety musze to napisać
                  niemieckie biuro podróży bedziesz zadowolony
                  ja byłem z itaki na wyciczce 2 wyspy i gdyby to była moja podróz poslubna to
                  chyba bym sie wsciekł
                  a i tak składam reklamacje
                  polecam last minut z schonefeldu
                  miłej podrózy
    • Gość: Dagers Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak IP: *.tvsat364.lodz.pl 23.06.07, 13:22
      Dodam jeszcze że tan sławetny tupolew z Air Cairo (MSC)jest tak super że firma w
      ogule nie przyznaje się do jej posiadania. Oto link do floty
      www.planespotters.net/Airline/Air-Cairo?show=all
      albo bezpośrednio na stronę przewoźnika www.aircairo-eg.com/aboutus.php
      gdzie również nie ma słowa o Tu 204. Z innych źródeł można się dowiedzieć iż
      używany on jest do przewozów towarowych dla firmy TNT.
      Pozdrawiam
    • Gość: gość77 Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.07, 14:30
      Ja miałam szczęście: 9.06 leciałam opisywanym Tupolewem z trzyletnim dzieckiem
      i tak naprawdę lot był ok, to duży i dosyć wydodny samolot. Z powrotem
      lecieliśmy z opóźnieniem o jeden dzień czyli 24.06 zamiast 23.06. Dla nas
      super, dłuższe wakacje, współczuję tym co przylecieli dzień później.
      Tym razem był to being 757 i również ok. Oczywiście można mieć zastrzeżenia do
      kanapek po 5 zł i opóźnień, ale samoloty naprawdę nie takie złe. Pozdrawiam. L.
    • emwu72 Re: czy ktos lecial prima charter (fisher) z Itak 02.08.07, 13:12
      Lecieliśmy w kwietniu i nie mam im nic do zarzucenia.Lot był o czasie ,a
      ladowanie było pokazowe pomimo silnego wiatru.Hotel był dokładnie taki jak w w
      ofercie, rezydentka takze w porządku. Generalnie wszystko było
      poprawne.Zastanówmy sie czy ludzie którzy nakręcają taka schizę w necie nie
      pracują przypadkiem dla konkurencji?? Wpadki zdarzaja sie w róznych biurach a
      opóznienia lotów u najlepszych przewozników. My wrociliśmy zachwyceni Lanzarote
      i polecamy każdemu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka