Dodaj do ulubionych

"Mini Europa" w Radości

16.11.10, 21:46
Patriotów (wschodnia) przy Zbójnogórskiej, albo jak kto woli "przejeździe Grabarka" trwa budowa w/w delikatesów i restauracji.
Podobno otwarcie 15 grudnia :)
Cieszę się bardzo, nareszcie coś "z górnej półki" prawdziwe Delikatesy!!!

Pozdrawiam
Wawerka
Obserwuj wątek
      • w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 25.03.11, 20:40
        Już, tuż, tuż, bardzo piękny sklep.
        Poza tym zdaje się, że nasi zacni włodarze zafunduja nam kolejny market. Chodzą słuchy, że Tesco. Sklepów a sklepów nam się narobi, potem banki, agencje towarzyskie itpe itede...kilka bloków no i konieczni jeszcze kilka kosciołów, najlepiej przy kazdym markecie.

Wawerka

• w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 26.03.11, 09:34
            Prawdopodobnie w Radości w kierunku Falenicy po wschodniej stronie torów.

Może pan Gotowiec, cos wie??
            p.s
            Uważam, ze inne osiedla sa poszkodowane, np. taki Anin dwa sklepy na krzyż. Jakies dwa markety tez by się przydały. Międzylesie, Sadul, powiem więcej przy każdej większej ulicy w obu kierunkach. Zauważyłam, że dzieki LIDLowi poprawiono ulicę, może w ten sposób nalezy postępować.
            Niech każdy market wybuduje drogę, kanalizację, a niektóre to nawet bezpłatnie dowożą klientów, problem komunikacji rozwiązany!!!
            Postuluję wzorem naszego "ukochanego pierwszego ministra" zaopatrywać się w Biedronkach!!! Więcej Biedronek!!! Biedronaa niczym stonka, takie haslo :D
            Teraz rozumiem dlaczego nasz były burmiszcz rozdawał ulotki wyborcze przed Biedronką w Międzylesiu, on po prostu wiedział gdzie należy stać :DDD

Wawerka

• odpi Re: "Mini Europa" w Radości 29.03.11, 10:59
                Cienko z tą inwestycją,
                frajerzynów szukają do wynajęcia powierzchni,
                parking wyszykowali za ruchliwą jezdnią (jakaś wiata na wózki przy torach ?).

Idzie to coś w kierunku rozbiórki do samych fundamentów, jak poprzedniego budynku z tego przyciasnego zakątka.

• w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 29.03.11, 14:21
                  odpi napisał:

> Cienko z tą inwestycją,
                  > frajerzynów szukają do wynajęcia powierzchni,

Znajdą, przewidziano tam gastronomię.

> parking wyszykowali za ruchliwą jezdnią (jakaś wiata na wózki przy torach ?).
                  >
                  > Idzie to coś w kierunku rozbiórki do samych fundamentów, jak poprzedniego budy
                  > nku z tego przyciasnego zakątka.

odpi to chyba najładniejszy budynek sklepowy w Wawrze. Mam dosyc slamsów Blasków, Serków, Społemów, Fali oraz udajacego delikatesy MLa.

...ale jak to mówią de gustibus...

Wawerka
              • w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 29.03.11, 14:16
                Gość portalu: Nellon napisał(a):

> Ciekawe jaka masz pensje, albo emeryture (moze resortowa), ze tak obszczekujesz
                > Biedronke.

Biedronka jest super!!!
                Jestem kobieta pracująca, budżetówka, dzieki Peło mogę robić zakupy gdzie mi się podoba :D

> jak Cie stac, to pojedz sobie do Almy na zakupy.

w Almie, czasem robię zakupy, wcale nie jest drogo !!!
                Drogo to u tych geszefciarzy z Międzylesia i Falenicy.

> Te Mini Europy "naszych kupcow", to niestety wiocha i nieswiezy towar.

Jesteś w błędzie, nie znasz tych sklepów jak widać.

Wawerka
                • _aaa_ Re: "Mini Europa" w Radości 31.03.11, 16:49
                  Jako świezy narybek międzyleski, pozwole sobie zabrac głos.
                  Nie wiem jak teraz ma sie "MiniEuropa". Na początku lat 90tych był to faktycznie synonim luksusu. Kilka lat później raczej syfu.
                  Zdziwiłam się widząc, że cos takiego powstaje.
                  Cóz, może to fenix:)))

Zgadzam się z Wawerką, Alma bywa cenowo bardzo przystepna.
                  Ostatnio miałam okazje porównac garmażerkę tejże z przybytkiem jedzeniowym na Żagańskiej.
                  I cena i jakość przemawia na korzyśc Almy.
                  Swoją drogą, czemu pani z Garmaża w międzylesiu jest taka ciagle skrzywiona?
                  Odechciewa sie robic u niej zakupy. No i zbyt często "nawala" jej kasa fiskalna dokładając od siebie do rachunku po kilka lub kilkanascie złotych.
                  Nieładnie.
                  • w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 01.04.11, 08:49

"Mini Europa" ma kilku właścicieli, osobiście uważam,że Bonifraterska i Ludna sa warte uwagi.
                    Ta w Radości jest tego samego właściela dlatego spoglądam na nią z wiarą i nadzieją :)

W miedzyleskim Garmażu zrobiłam zakupy raz, kilka lat temu, po otwarciu, porażka.Ta pani też miała taka minę ;) Nie było kasy fiskalnej, ale była za to bardzo biegła w arytmetyce" z sufitu" .

Bardzo rozczarowała mnie "Krówka" sklep serowarski w Międzylesiu :(
                    Sklep specjalizujący się w nabiale a osoby niekompetentne, dosyć schludna ekspozycja, ale czasem towar nieświeży...sery z Korycina. Zatrułam się raz i odpuściłam sobie ten przybytek.
                    Szkoda, bo zapowiadał sie dobrze.

Kto jest mobilny, to polecam sklep mięsno-wędliniarski "Befsztyk" na Puławskiej.
                    Na terenie naszej dzielnicy nie miałabym sumienia zarekomendować żadnej placówki :(

Wawerka
                    • _aaa_ Re: "Mini Europa" w Radości 01.04.11, 14:12
                      O matko, to na Ludnej jeszcze Mini Europa istnieje????
                      A to jestem zaskoczona, bo to chyba był pierwszy "powiew zachodu"
                      po 89 roku na rynku spozywczym:))))
                      A skoro juz jeździmy po całym mieście po zakupy, to na Modzelewskiego, chyba w Biedronce,
                      stoisko firmowe ma Felix. Polecam wędliny. Ceny kompletnie niewarszawskie.
                      Jakość i smat zreszta też. Ostatnio wprowadzili do oferty szynke długodojrzewającą.
                      Super!
                      • w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 01.04.11, 19:27
                        _aaa_ napisała:

> O matko, to na Ludnej jeszcze Mini Europa istnieje????
                        > A to jestem zaskoczona, bo to chyba był pierwszy "powiew zachodu"
                        > po 89 roku na rynku spozywczym:))))

I ma sie bardzo dobrze, pierwsza była Bonifraterska, tez sie ma dobrze :)

> A skoro juz jeździmy po całym mieście po zakupy, to na Modzelewskiego, chyba w
                        > Biedronce,
                        > stoisko firmowe ma Felix. Polecam wędliny. Ceny kompletnie niewarszawskie.
                        > Jakość i smat zreszta też. Ostatnio wprowadzili do oferty szynke długodojrzewaj
                        > ącą.
                        > Super!

A to ciekawe, trzeba zajrzeć. Felix obstawia trzy Biedronki, nie znam tych wyrobów.

Wawerka

• w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 03.04.11, 06:24

Niestety, problem niekompetentnych i flejtuchowatych pań dotyczy większości placówek handlowych.
                            W tychże społemowskich sklepach przed styropianową rewolucją, były wieksze wymagania wobec personelu. Zatrudniano osoby po szkole zawodowej handlowej. "Nowe" uznało,ze takie szkolnictwo nie jest potrzebne i zlikwidowało. W tej chwili do handlu trafia "powiat" za nędzne grosze, efekt jak widać.
                            Zaczęłam się zastanawiać, gdzie w Wawrze jest schludna, kompetentna obsługa i niestety mam problem :(

Jest!!! Sklep firmowy "Grzybki" na Marysinie Wawerskim :D

Pozdrawiam
                            Wawerka

• lukasz.1978 "Mini Europa" to nic ciekawego 03.04.11, 08:07
      "Mini Europa" to nic ciekawego. Przynajmniej u nas na Bielanach:
      forum.gazeta.pl/forum/w,101706,122281193,123866291,Re_Mini_Europa_na_Jarzebskiego_drozyzna.html
      Jest też koło mojej pracy na Saskiej Kępie. Też drogo i nieciekawie.
    • w_v_w Powiem tak... 03.04.11, 08:45
      ...wszystko sprowadza się do ekspozycji, kulturalnej i kompetentnej obsługi, ceny sprawa drugorzędna.
      Dla bystrego konsumenta, nie jest problemem wyszukanie w sklepie ulubionej marki, wtedy dokonuje selekcji pod względem ceny, albo i nie.
      Coś co nazywa sie w Biedronce "szynką szwarcwaldzką" niekoniecznie nią jest, ale kosztuje 2.50pln a nie kilkanaście pln. Przeciętny klient kupuje ten produkt w Biedronie i cieszy się jak nie wiem co...zlapał okazję. Jednym zdaniem lubimy byc robieni w konia, podobnie jest z innymi produktami markopodobnymi.
      Czasem obserwuję w sklepach jak obsługa ma problem z ulokowaniem właściwej cenówki we właściwym towarze. Co tam, klient i tak nie rozróżni."Wielcy koneserzy" proszą o szynke parmeńską i zaznaczaja, żeby odkroić tłuszcz sic!

Jaki klient, takie sklepy ot co!

Wawerka
      • w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 19.04.11, 17:00
        Gość portalu: mieszkanka napisał(a):
        [...] a jeszcze komuś nie chce się biegać po z wózkiem przez ulicę. Czas ich zweryfikuje.

...właśnie "po" zostawia się wózek pod daszkiem na parkingu. Obsluga sklepu zabiera.

Mnie interesuje wędlina dojrzewająca w naturalny sposób, a nie gnijąca w ladzie jak ma to miejsce w wielu wawerskich sklepach np. w "miedzeszyński MeneLu" :D

Wawerka

• w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 20.04.11, 06:20
            ...nie wiem o czym piszesz, pasztet jest na wagę, możesz wywozić kilogramami :D :D :D
            Miejsca parkingowe są przy sklepie, ale jak lubisz spacerować, to jest ten parking przy torach ;P
            p.s
            Ciekawe, ze nikt nie podnosi "dogodności" parkowania przy Rossmannie i Biedronce w Miedzeszynie, albo na bazarze w Falenicy, tam jest super, prawda???

Wawerka
            • odpi Re: "Mini Europa" w Radości 20.04.11, 12:53
              Ciekawe, że nikt nie podnosi "dogodności" parkowania przy Rossmannie i Biedronce w Miedzeszynie, albo na bazarze w Falenicy, tam jest super, prawda???

To akurat nie ma nic do rzeczy. Po zakupy zawsze możesz udać się pieszo nawet do Rossmanna.

Natomiast, zaakceptowane przez jakichś tam inżynierów, rozwiązanie zakładające turlanie wózków z zakupami przez jezdnię ul. Patriotów, po której właśnie w tym miejscu mistrzowie prostej z Wawra i Otwocka "latają" 100 i więcej km/h jest, powiedzmy to sobie jasno, potwierdzeniem unikalności naszej dzielnicy w każdej dziedzinie.

Prawdopodobnie twórcy projektu parkingów "Europy" przy Grabarce, chcieli dogodzić krytykantom rozwiązań parkingowych przy miedzeszyńskiej Biedronce, ... o przepraszam, miedzeszyńskim Rossmannie (Biedronka to przecież taki obciach).
              • w_v_w Re: "Mini Europa" w Radości 20.04.11, 17:55
                Nie przesadzaj, z tym turlaniem wózków z zakupami.
                Idac Twoim tokiem rozumowania, to matki z dziećmi w wózkach i rowerzyści tez nie powinni korzystać z tego przejścia ;)

"Mistrzowie z powiatu" będą musieli wyhamowac, bo z tego co wiem, to czynione są starania o sygnalizację.

No nie mów, ze Biedronka to obciach, chyba nie myślisz, że premier jest obciachowy, skoro z całą rodzina i znajomymi robi zakupy przyznał to w telewizorze :D :D :D
                • odpi Re: "Mini Europa" w Radości 20.04.11, 22:16
                  Mój tok rozumowania cholernie prosty.

Kiedy pchałem przed sobą, przez to lub inne przejście, wózek z dziećmi (moja załoga była typu xero) zawsze byłem mocno skoncentrowany, natomiast pchając przed sobą wózek z zakupami obojętnie gdzie, zawsze byłem i jestem wk... , czyli narażony na skuteczne trafienie przez rzeczonych mistrzów.

Nie wiem do końca jak jest z tą koncentracją matek ale z obserwacji widać, że potrafią zupełnie odwrotnie :)
                  Stąd moje poglądy na temat włączenia wózków sklepowych do ruchu ulicznego na Patriotów.

Światła przy Zbójnogórskiej, rondo przy Ezopa i 30 cm wysokości progu zwalniającego przy wodociągach rzeczywiście są niedaleką perspektywą, bo ZDM nie wyrobi z tymi żółtymi słupkami od znaku C-9.
                  • Gość: wgrd Re: "Mini Europa" w Radości IP: 87.206.204.* 23.04.11, 12:49
                    > Światła przy Zbójnogórskiej, rondo przy Ezopa i 30 cm wysokości progu zwalniają
                    > cego przy wodociągach rzeczywiście są niedaleką perspektywą, bo ZDM nie wyrobi
                    > z tymi żółtymi słupkami od znaku C-9.

Tak a propos - czy w/w zdanie to tylko takie luźne dywagacje, czy w rzeczywistości są planowane jakieś zmiany (typu światła) przy sklepie, tzn. przy skrzyżowaniu Zbójnogórska / Patriotów?
                    • Gość: Sylwia Re: "Mini Europa" w Radości IP: *.subscribers.sferia.net 10.02.12, 23:23
                      Mini Europa w Radośći to brud smród wszedzie grzyb,parter zalany śmierdzi grzybem,łazienki zalane z pietra z dachu też ciekło na podłoge.Co to za sklep,gdzie sanepid?
                      Ja tam napewno nic nie kupie,moja sąsiadka kupiła mięso niby panie mówiły że świeże po przyjsciu do domu smród zalatywał/padline tam sprzedają/.
                      Na około już wiedzą że ten sklep istna bomba z grzybami,tam na scianach są grzyby? cuchnie i jeszcze raz cuchnie.
                      Jak ma ktoś ochote na pieczarki to nie trzeba w tym sklepie kupować,porostu można zdrapać ze sciany za darmo.
    • w_v_w Muszę przyznać, 11.02.12, 18:17
      ...że też jestem zawiedziona, oprócz poprawnej ekspozycji, coraz trudniej o produkty premium.
      Myślałam,że ten sklep będzie podobny do tego na Bonifraterskiej.
      "Serek" coraz bardziej przypomina "Żabkę".
      Coraz więcej sklepów i coraz większe dziadostwo.
      Dyskonty zamieniają się w delikatesy (vide Biedronka) a delikatesy w dyskonty :D

Wawerka
    • w_v_w Żarlo, zarło i zdechlo... 18.05.13, 11:44
      chodza sluchy, ze Mini Europa w Radosci padnie, no moze niezupelnie, lokal do wynajecia.

Przyznam szczerze, ze na poczatku bardzo cieszylam sie z tego sklepu, ale coraz rzadziej robie tam zakupy. Nawet nie chodzi o ceny, bo te wcale nie takie wygorowane, ale jakosc towarow zdecydowanie slabsza niz byla w Mini Europach, to samo moge kupic w podupadajacym SAMe spolemowskim.

Pozdrawiam
      Wawerka
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka