Dodaj do ulubionych

SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu.

10.04.11, 20:30
Proszę o opinie o tej szkole. Czy prawdą jest, że w szkole jest niski poziom nauczania?
Obserwuj wątek
        • Gość: eko Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.adsl.inetia.pl 19.04.11, 22:50
          a moje dzieci ukończyły tę szkołę i ja jestem zadowolona. Szkoła wcale nie jest taka zła, akurat moja dwójka uczyła sie dobrze, testy na koniec napisali bardzo dobrze, obydwoje dostali 38 punktów na 40.

W gimnazjum szli nadal z bardzo dobrymi ocenami i w porównaniu do dzieci ze szkoły w Aninie wypadali bardzo dobrze.
          Nie miej wątpliwości zrobiłaś dobrze. Moje dzieciaki obracały się w środowisku w którym mieszkają, poznały ludzi chociaż z niektórymi nie utrzymują kontaktu jednak wiedzą kto jest kim. Mają też przyjaźnie szkolno - sąsiedzie moim zdaniem najzdrowsze i najlepsze bo nie ograniczone i nie uzależnione dowiezieniem przez mamusię.

Niektóre szkoły podstawowe mają niestety chorą tendencję przyjmowania dzieci z poza rejonu na podstawie jakiejś selekcji, stąd zjawisko że może w klasie znaleźć się więcej dzieci o większych możliwościach. Nie znaczy jednak że szkoły wobec nich stosują jakies super rozwijające metody, ot ten sam styl uczenia, te same programy jak wszedzie tylko nauczycielom łatwiej i średnia z wynikow klasy wyższa.
      • Gość: absolwent Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: 195.184.83.* 26.04.11, 15:12
        nie pisz bzdur. Wszystko tak na prawdę zależy od samego ucznia i rodziców. Od szkoły zależy 30-40%. Szkoła za rodziców i ucznia nic nie zrobi. Jak dzieciak ma zły przykład w domu i sam jest leniwy, to nawet najlepsza i płatna szkoła nic nie pomoże. Taka prawda. Ta szkoła może nie jest super. Ale kiedyś była. Ja ją kończyłem na początku lat 80-tych, to jednak ponad 30 lat.
        Ale jest dużo absolwentów tej szkoły, którzy są znani w całej Polsce, choć sami tego nie wiecie, ale korzystacie z "owoców" absolwentów tej szkoły. Zrobili np. kariery w biznesie, ale sami byli dobrymi uczniami i chcieli się uczyć. Jak teraz? Ciężko coś na ten temat napisać. Ilu rodziców, tyle opinii. Wiem jedno - dobry, pracowity uczeń i w kiepskiej szkole będzie miał szanse na dobre gimnazjum i studia, a leń i rozpieszczony niezdara to i w prestiżowej szkole kariery nie zrobi. Nie ma idealnej szkoły, każda niesie jakieś zagrożenie - albo za słabi nauczyciele, albo za ambitni, nie zwracający uwagę na wrażliwość dziecka. Życie nie jest proste :-(, a podejmowanie decyzji jest znacznie trudniejsze niż jeszcze 10-15 lat temu.
              • Gość: g Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.13, 20:37
                Pani dyrektor to najsłabszy punkt tej szkoły-istna katastrofa!!!!Traktuje rodziców jak dzieci a dzieci jak statystyczne numery na liście.Gdybym wiedziała,że będę z nią miała takie problemy na pewno wybrałabym dla dziecka inną szkołę. Nie powinna nazywać się dyrektorem lecz menagerem-to kobieta bez serca.Robi naprawdę wiele złego.Natomiast i vice jak i inni nauczyciele to naprawdę wspaniali pedagodzy.
                • Gość: p.Głowacka-co jej? Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 02:37
                  Dyrektorka szkoły Anna Głowacka niestety ale nie nadaje się na tak odpowiedzialną funkcje...Obcina godz.nauczycielom,nie daje zastępstw,oszczędza na xero(od marca nie działa xero i drukarka) prowadzi lekcje wf w szpilkach a pierwsze co zrobiła to kosztem świetlicy powiększyła sobie gabinet...Chora na władze,stosuje mobbing,łamie prawo,zwalnia bezpodstawnie.Ta pani przegrała konkurs w innej szkole na dyrektora i tu została przywieziona na siłe by Platforma Obywatelska w Wawrze pozbyła się poprzedniej dyrektorki.Zmusza do podpisywania notatek służbowych z naganą gdy ktoś ma inne zdanie.Niebawem będzie miala sprawę w sądzie...Poprosimy o opinie na temat zdrowia psychicznego tej pani...Nawet dzieci jej przeszkadzją na korytarzu...Chora na władze...zwalnia dobrych pracowników,szukając na siłę pretekstu do zwolnienia.Ingeruje nawet w to kto z kim wraca autem z pracy,z kim siedzi na radzie pedagogicznej z kim ma szafkę w pokoju nauczycielskim.Pani Głowacka nakazała rozbierać się nauczycielom w boksie dla dzieci...zakazała parkować na terenie z tyłu szkoły(może tylko ona i kilka wybranych przez nią osób z jej otoczenia)Niebawem powstanie reportaż o działaniach łamiących prawo przez tą panią...Bycie dyrektorem służy jej do leczenia kompleksów które tylko się pogłębiają...Ale to osobny temat dla lekarza psychiatry.Zapraszamy na sesje rady Dzielnicy Wawer w czerwcu.
                  Rodzice i byli nauczyciele oraz pracownicy.
                  • Gość: zdegustowana Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.13, 16:24
                    Gratuluję bardzo dobrego postu! Czy mogę prosić o informację kiedy odbędzie się rada dzielnicy?Z chęcią się na nią wybiorę by również powiedzieć swoje zdanie o sytuacji w szkole-tak złej dyrekcji nie posiada zapewnie żadna szkoła-wszyscy wokół są zastraszeni a Pani Głowacka szaleje-ciekawe co jeszcze wymyśli dla nie dobra lecz dla zła dzieci,rodziców i nauczycieli.
                    • Gość: p.Głowacka-co jej? Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 10.06.13, 11:53
                      Sesja Rady Dzielnicy Wawer przy ul.Żegańskiej 1, będzie 18 czerwca(wtorek)prawdopodobnie rozpocznie się o godz.16.30.ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KTÓRZY CHCĄ ZABRAĆ GŁOS W SPRAWIE DZIAŁAŃ p.Głowackiej-dyr.szkoły nr 138.Nie można tolerować tego co wyczynia ta pani...Informujmy o tym spotkaniu siebie nawzajem!Pani Burmistrz jest przełożoną dyrektor szkoły nr 138 i musi wiedzieć jak jej podwładna funkcjonuje...Im nas będzie więcej tym lepiej!Na końcu sesji w tzw."wolnych wnioskach"każdy może zabrać głos.Warto poinformować media by tez przybyły i zaczęły nagłaśniać to co dzieje się w szkole w Międzylesiu.Do zobaczenia!
                      • Gość: rodzic Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.adsl.inetia.pl 10.06.13, 13:55
                        A może tak najpierw dowiedź się czy to prawda a nie plotki rozsiewać. Nauczyciele są zwalniani ze względu na skargi rodziców do pani dyrektor i to z poważnymi zarzutami jak np. bicie dzieci. Myślę że Państwu wcale nie chodzi o dobro dzieci. Moje dziecko chodzi do szkoły i widzę że poziom nauczania się podniósł. A to że została wyremontowana szatnia, że został naprawiony dach który przeciekał i lało się do szkoły, że naprawiono drabinki na sali gimnastycznej,które przez 20 lat nie były naprawiane, że za poprzedniej pani dyrektor nie działała żadna gaśnica ppoż o tym nikt nie mówi. Że zostały wprowadzone lekcje z przygotowania do sprawdzianu 6 -klasistów, że została zrobiona sala sensoryczna. Że za poprzedniej pani dyrektor na świetlicy były puszczane tylko bajki a teraz na prośbę zresztą rodziców został zabrany telewizor ze świetlicy i z zerówek to o tym nikt nie mówi. Jak również został wyremontowany pokój nauczycielski, A tak podstawowa sprawa jak papier toaletowy i mydło w łazienkach jak również remont łazienek - za poprzedniej dyrektorki o papier walczyliśmy jako rodzice i bez efektu. Dużo by mówić i pisać - szkoda tylko że na tym cierpią dzieci.
                        • Gość: antyMercedesowa Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.tktelekom.pl 10.06.13, 23:10
                          Jedyny pochlebny głos w sprawie Pani Głowackiej należy na tym forum do Przewodniczącej Rady Rodziców. Niestety, ta pani, działa przeciwko dzieciom i rodzicom (po wakacjach zresztą zabiera ze szkoły swoje młodsze dziecko). Jako prawnik broni interesów Dyrekcji. Występuje jawnie w obronie oskarżanej o liczne przestępstwa, mobbing, nakłanianie do fałszywych zeznań o molestowanie (sic!) oraz wtargnięcie na prywatną posesję Pani Głowackiej. My, rodzice, nie zgadzamy się z tym. Zbieramy podpisy i jednoczymy się we wspólnym celu. Chcemy usunięcia działającej na terenie szkoły grup "wspólnych interesów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższą środę o 17.30 do Urzędu. Przy pomocy "swojego" prawnika Dyrekcja będzie próbowała uniknąć konfrontacji z rodzicami i wybielic się przed Burmistrzem Dzielnicy. Nie pozwólmy na to!!!
                        • Gość: Rodzic Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.13, 22:42
                          Proszę nie wyliczać co się zrobiło za nowej pani dyrektor w szkole, bo nie tylko dobra materialne
                          decydują o jakości szkoły, ale przede wszystkim dobra atmosfera, życzliwość dyrektora do dzieci i nauczycieli , a tego nie widzę. Jest wręcz odwrotnie. Jeżeli rodziców traktuje się jak niegrzeczne dzieci to co dopiero nauczycieli. Dziecko w tej szkole jest na ostatnim miejscu , najważniejsze są dokumenty i przepisy. W czasie zajęć świetlicowych dzieci zabierane są do klas, jest ich tak dużo ze nie mają gdzie usiąść w ławkach (znowu). To nie miejsce na odpoczynek i relaks bez zabawek i przyjaznego otoczenia. Dziecko nie ma w co nosa wysmarkać bo nie zawsze jest papier w łazienkach - gdzie są chusteczki z wyprawek i nie tylko. Nauczyciele są zwalniani bo są lepsi od pani dyrektor
                          • Gość: Obserwator Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.13, 23:48
                            Widzę, że myślenie nie nadąża za pisaniem. Bo
                            - "Dziecko nie ma w co nosa wysmarkać bo nie zawsze jest papier w łazienkach" no i co z tego? przecież "nie tylko dobra materialne decydują o jakości szkoły, ale przede wszystkim dobra atmosfera"
                            - "nie mają gdzie usiąść w ławkach" no i co z tego? przecież "nie tylko dobra materialne decydują o jakości szkoły, ale przede wszystkim dobra atmosfera"
                            - "relaks bez zabawek" no i co z tego? przecież "nie tylko dobra materialne decydują o jakości szkoły, ale przede wszystkim dobra atmosfera"
                            A co do lepszych nauczycieli od Pani Dyrektor - wygrajcie konkurs i pokażcie co potraficie, może będziecie mieć szczęście i w szkole takich super rodziców, co nic nie będą chcieli, żadnych dóbr materialnych tylko życzliwego Dyrektora
                        • Gość: MM Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.free.aero2.net.pl 13.06.13, 21:40
                          Absolutnie żadne bicie dzieci w grę nie wchodzi !!!! Moje dziecko chodzi do klasy Pań, które dostały wypowiedzenia !!! Wg. mnie i pozostałych rodziców z klasy to najlepsze nauczycielki !!!! - przede wszystkim kochające dzieci, dbające o ich wiedzę i zaradność.
                          A papier toaletowy i mydło w łazienkach to nie zasługa Pani Dyrektor a obowiązek wprowadzony odgórnie
      • Gość: iga Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.13, 23:20
        a co kogo obchodzi orientacja polityczna? Na mobbing nie ma przyzwolenia! Przyglądam się temu uważnie i jeśli nikt nie zrobi z tym porządku sama doniosę do Państwowej Inspekcji Pracy. żal patrzeć na zaszczutych nauczycieli i cały personel. To przestraszeni ludzi bojący się iść rano do pracy, a oni podobno mają edukować. Pamiętam ich wcześniej jako uśmiechniętych i pogodnych.
        Więc kto uważa, że przełożony ma prawo znęcać się psychicznie nad podwładnym i wykorzystywać swoją przewagę to chyba nie zna sankcji za takie działanie. I takiemu właśnie życzę takich doświadczeń na własnej skórze. To niedopuszczalne! A dla was liczy się czysta łazienka i drabinka w sali gimnastycznej - chociażby po trupach!!! A gdzie odruch ludzki? Oburzające, że dajecie na to społeczne przyzwolenie!!!!!!!! Nie mam już dzieci w tej szkole, sama tu się uczyłam i uczyły się moje dzieci - teraz studiują na UW - jak widać po takiej szkole też można, więc drodzy Państwo - nie przesadzajcie. A na posiedzenie rady wybiorę się na pewno - nie zawsze na żywo można obejrzeć modliszkę, która bawi się ludzkim strachem i nie wie co to szacunek w miejscu pracy. Szkoła to nie prywatny folwark pańszyźniany,ale placówka edukacyjna dotowana z naszych pieniędzy.
          • Gość: nowa Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.13, 11:38
            odpowiadam Idze skoro nie masz dzieci w tej szkole to co możesz wiedzieć i jakie masz prawo się wypowiadać. Ja ma dwoje dzieci w tej szkole i na ich dobrym nauczaniu mi zależy. A nauczyciele do rozwiązywania problemów z dyrektorem mają związki zawodowe i inne ku temu odpowiednie organizacje. Po co do tego wtrącają się rodzice. Przecież to od razu widać że chodzi o politykę.
            • Gość: peowiec Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.tktelekom.pl 11.06.13, 23:54
              O jaką politykę???? Jestem za PO, ale Głowacka (w teczce przez PO przyniesiona) to najgorszy pracownik tej szkoły i jej najsłabsze ogniwo. Zwalnia najlepszych nauczycieli. Rozwala klasy. Zamierza zniszczyć wszystko, co łączy, integruje i scala. Nam, rodzicom, zagroziła. Wysłaliśmy pismo do Urzędu Dzielnicy i dowiedzieliśmy się, że tego pożałujemy!!!! Jeśli więc mowa o polityce, to jedynie kadrowej. I z pewnością nie zwalnia tych, na których są skargi. Raczej tych, do których jest kolejka chętnych. Bo Pani Dyr. Głowacka ma kompleksy. Bo sama jest dość mierna. Startowała w dwóch konkursach i...przegrała. No to dostała jej się na otarcie łez fajna szkoła pod lasem. Tylko Ci nauczyciele tacy mądrzy...Trzeba ich zaszczuć, podpuścić, podsłuchać, zwolnic...To żalosne...Tak jak kryjaca sie w krzakach dyrekcja... Podgladaczka...
              • Gość: anonimka Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.centertel.pl 14.06.13, 21:59
                Kto jest w stanie powstrzymać "Modliszke"Annę Głowacką dyrektora szkoły nr.138 od
                niekorzystnych i szkodliwych działań
                wobec pracowników.
                Byłam świadkiem zlecenia przez
                panią
                dyrektor zorganizowania nieodpłatnego nie należącego do obowiązków
                pracowniczych przyjęcia wigilijnego dla jednego z radnych urzędu gminy
                Wawer.Obecnie już nie pracujący szkolny kucharz
                został zastraszony utratą stanowiska pracy jeśli nie wykona
                zlecenia.Pani dyrektor Głowacka stwierdziła że pan radny dużo działa
                dla
                szkoły i powinniśmy wszyscy mu być wdzięczni za prace którą mamy. To
                było uzasadnienie pani dyrektor co do płatności która nie została
                zrealizowana za konkretna wykonana prace na rzecz radnego.Po za tym z
                gabinetu pani dyrektor wychodziły notorycznie groźby i zastraszanie
                pracowników.Padały słowa"że zrobi z nami wszystkimi porządek"mimo
                tego
                że wszyscy wykonywaliśmy swoje obowiązki z należytą starannością
                .Żaden z pracowników nie mógł wygłosić własnej opinii nawet na
                błahy
                temat .Liczyła się tylko opinia i zdanie pani dyrektor.Jakiekolwiek
                próby sprzeciwu sa rygorystycznie gaszone. Nałożony został nakaz
                jakichkolwiek kontaktów miedzy pracowniczych w miejscu pracy. Dyrektor
                wręcz boi się koalicji pracowników.Doprowadza niesprawiedliwym
                traktowaniem do konfliktów między pracownikami nakładając na jednych
                zbyt duża i niesprawiedliwa dozę obowiązków a innych zupełnie
                pozbawiała
                zajęć .Pracownicy którzy nie
                odpowiadają pani dyrektor są gnębieni i skutecznie
                eliminowani.Wywierany nacisk psychiczny na wybranych pracowników powoduje mimowolną rezygnację z pracy.
                Dyrektor szkoły żyje w
                przekonaniu że jej postawa wobec pracowników jest adekwatna do
                stanowiska jakie zajmuje.Okrutnym postępowaniem sprawia że ja jak i inne
                osoby z nią współpracujące czują się szykanowane poniżane i
                gnębione. Muszę dodać że nam pracownikom administracyjnym skutecznie utrudniano pracę.
                Organiczne były środki czystości służące do utrzymania porządku w klasach.
                Wielokrotnie zakupowaliśmy z własnych skromnych pensji brakujące środki aby dzieci miały czysto.
                Pani dyrektor wyremontowała własny gabinet a nas ulokowała w starej niewyremontowanej śmierdzącej suterenie uwłaczającej godności.
                Ogólnie mówiąc bez ogródek pracownicy administracji czyli sprzątaczki, dozorcy to pracownicy nie przedstawiający żadnej wartości nie zasługujący nawet na odrobinę poszanowania ze strony szanownej pani dyrektor.
                Niegodziwość i mobbing za strony pani dyrektor wobec wszystkich pracowników nie tylko nauczycieli jest na porządku dziennym.
                • Gość: Gumiś Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.centertel.pl 14.06.13, 22:31
                  Warto byłoby poinformować zainteresowanych że dyrektor szkoły Anna Głowacką włączając w to intendentkę szkolną dokonują przekrętów z wyżywieniem i płatnościami za wyżywienie na niekorzyści kieszeni rodziców i dzieci tej szkoły.Wiadomo że Zima w mieście a konkretnie wyżywienie dzieci w trakcie zimowiska jest opłacane przez rodziców których dzieci uczęszczają na zimowisko. Tej zimy jednak zabrakło funduszy na wyżywienie dzieci zimowiskowych.Pani dyrektor z intendentem postanowiły sięgnąć po fundusze przeznaczona na obiady szkolne.Tym samym rodzice których dzieci nie korzystały z zimowiska zapłacili z własnych kieszeni za obiady zimowiskowe
                  • Gość: anonimka Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 15.06.13, 02:51
                    Hmmmm dziś niestety nie jest lepjej .Pani dyrektor ma wygórowane wymagania a skutecznie utrudnia pracę sprzątaczkom.Jak myslicie na ile starczy litrowego płynu przy myciu tak dużych powierzchnijakie sa w szkołach.Jak.przysz£am tam do pracy dostałam tam starego śmierdzącego mopa . Zapach w klasach po zmurszałym ze starości sprzecie nie był zachwycający . To są tzw oszczędności pani dyrektor Modliszki.
            • Gość: iga Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.13, 22:42
              Odpowiadam Nowej - otóż droga Pani mam prawo do oceny, szkoła jest placówką oświatową dotowaną również z moich pieniędzy i jeśli Tobie Droga Pani Się wydaje, że to Ty nią możesz rządzić bez dopuszczenia nikogo do głosu to się grubo mylisz. Po drugie, czyta Pani bez zrozumienia niestety - to, że sama jestem absolwentką tej szkoły i obdarzyłam ją swego czasu zaufaniem posyłając moje dzieci, które pną się z dużym sukcesem po drabinie edukacyjnej daje mi prawo do oceny jej dotychczasowego działania i oceny efektów. I właśnie to zrobiłam - oceniłam jej dotychczasowy poziom na bazie własnych doświadczeń. Niestety nie zabroni mi Pani oceny bo to suwerenne prawo demokracji, a w niej żyjemy, jakby Pani zapomniała. Widzę ponadto, że ma Pani w swoich wypowiedziach mocno zakorzenione poczucie własności tego poletka, jakim jest ta szkoła publiczna. Zaiste mocno zastanawiający jest wydźwięk Pani wypowiedzi, jasny w przekazie - nie jesteś aktualnie rodzicem uczęszczającego dziecka to zamknij dziób, nie masz prawa zabierać głosu - bardzo nieładnie. Zalatuje mi tu obecnie panującą monarchią w tej szkole, jakimś irracjonalnym tworem działającym poza rzeczywistością. Na koniec jeszcze jedna dygresja: wiadomym jest, że ryba zawsze psuje się od głowy, zatem nasuwa się pytanie: czy utrzymać u władzy jedynie Panią dyrektor kosztem wszystkich pracowników, czy wymienić nadpsutą głowę, by ocalić konstrukcję jeszcze działającego kręgosłupa? Oto jest pytanie, które logicznie myślącym nasunie najlepszą odpowiedź.
      • Gość: anonimka Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 15.06.13, 02:21
        Niech pisowski tata idzie leczyć się na nogi bo na głowę już za późno..Psychiatra już niestety nie pomoże.Znęcanie się psychiczne nad.pracownikami bo nie tylko o nuczycieli chodzi nazywa tatuś robieniem porządku to życzę żeby pańskie dziecko doświadczyło w przyszłości takiego traktowania niegodziwości i niepsrawiedliwości i złośliwości.Dziś wszyscy chcemy pracować i godnie żyć nie zależnie od wykształcenia i stanowiska a ta kobieta wszystko robi żeby poniżyć upokorzyć wyzuć człowieka z całej jego godności.Wykorzystuje perfidnie trudną sytuację a rynku pracy i strach przed utratą zatrudnienia .Ja nie nazwałabym jej kobit
              • Gość: obserwator rodzic Re: a dzisiaj rada rodziców........ IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.06.13, 18:36
                Jedyne zarzuty jakie się się słyszy płyną od starszej kadry nauczycielskiej i tylko ciągle porównanie jak wspaniale było za tamtej dyrekcji...jakoś młodzi nauczyciele nic nie mówią ( a są wiecznie uśmiechnięci) Jaką postawę prezentuje nauczyciel ,który szkaluję do rodzica na swojego przełożonego.A byłem tego osobistym świadkiem ...Wstyd!! Ludzie weźcie się za robotę i przestańcie już narzekać nie tylko w oświacie jest mobinng a tylko dzieci na tym tracą. A Pani Dyrektor wcale nie jest tak zła przynajmniej coś robi dla tej szkoły.

• Gość: Inny rodzic Re: IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.13, 19:12
                  Ma Pan rację, młodzi nauczyciele są bardzo radośni, zwłaszcza pani od religii, nauczycielki z zerówki. Wszyscy dostają wymówienia, chociaż ich stanowiska pracy nie są likwidowane. Mają powody do radości, najwyżej zasilą szeregi bezrobotnych. To przecież jest bez znaczenia kto nowy przyjdzie na te stanowiska. Dla dobra dzieci się go przyjmie, a jeśli się będzie za słabo się uśmiechał, to również dla ich dobra -zwolni.
                  • Gość: mamusia Re: IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.13, 20:12
                    dowiedziałam się, że w związku ze zwolnieniem pani od zerówki nie będzie trzech zerówek tylko dwie - bo przecież nie ma pani oraz był na zebraniu rodzic, który mieszka dwie ulice dalej, to jest jego rejon ale jego dziecko nie zostało przyjęte do szkoły. Bo jest już 60 dzieci przyjętych na te dwie zerówki i brak miejsc. To jaka to polityka? Ma być tylko dwie zerówki i koniec - nieważne jak duży jest rejon i jaka jest w związku z tym potrzeba przyjmowania dzieci do szkoły.
                    • Gość: AntyMercedesowa Re: IP: *.tktelekom.pl 12.06.13, 22:42
                      Pani od zerówki została zwolniona. Jej wspomagająca również. Obydwie młode i wykształcone. Porobiły specjalizacje. Ale etat zostaje. Na to miejsce awansowała bowiem pani...ze świetlicy. Dyrekcja kazała jej podpisać oświadczenie, że prosi o dobrowolne przeniesienie na stanowisko nauczyciela klasy zero... Taka to likwidacja etatu... I trzeba się uśmiechać. Dla dobra dzieci, rzecz jasna :-)
                      • Gość: mądrość Re: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.13, 14:31
                        Zakładam, że Panie ze świetlicy też są młode i mają specjalizacje. Czy Panie ze świetlicy są gorsze?. Gratuluje wysunięcia mocnych argumentów. Czyli Panie ze świetlicy nie są wykształconymi nauczycielami, nie dokształcają się ??? Brawo!!!! Cóż za bystrość umysłu!
                        • protgem Re: 15.06.13, 22:51
                          Obserwuję ten wątek z zainteresowaniem. Wiem jak pracuje się w instytucji, w której Dyrektor uważa, że jest PANEM i WŁADCĄ wszystkich pracowników. Ale nie o tym chcę pisać. Nie wiem czy zwróciliście Państwo uwagę na jedną charakterystyczną rzecz w postach, które się ukazują. Można podzielić je trzy grupy: posty bardzo krytykujące Dyrektorkę, posty bardzo broniące Dyrektorkę i posty zawierające oceny umiarkowane. Pewnie wielu przypadkach można dokonać takiego podziału wątków. Interesujące jest jednak coś innego. Otóż posty krytykujące dyrektorkę przesyłane są z różnych podsieci - czyli od osób którzy mają różnych dostawców Internetu. Informuje o tym to, co znajduje się na końcu paska tytułu np.:
                          Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu.IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
                          Widzimy tutaj całą gamę dostawców internetu:
                          dynamic.chello.pl, play-internet.pl, tktelekom.pl, neoplus.adsl.tpnet.pl (3 posty ale nawet nie przeciw Dyrektorce tylko przeciw np. mobingowi itd.) Tu oczywiście nie ma co patrzeć na nick piszącego bo każdy może sobie założyć dowolną liczbę kont i pod różnymi nickami publikować swoje opinie. Mamy zatem całą szeroką gamę dostawców internetu co może świadczyć o tym, że jest duże prawdopodobieństwo tego, że posty te piszą różne osoby.

"Troszeczkę" inaczej wygląda to po stronie osób występujących w obronie Dyrektorki. Szczególnie jeśli zauważy się (jak to wskazała AntyMercedesowa) podobieństwo w stylu pisania postów. Wśród obrońców Dyrektorki są głównie osoby z podsieci neoplus.adsl.tpnet.pl - aż 11 opinii nie tyle broniących Dyrektorki co głównie ATAKUJĄCYCH nauczycieli pracujących w szkole! Wniosek zatem nasuwa się prosty - posty pod różnymi nickami pisze ta sama osoba.
                          Teraz proponuję przeczytać CO pisze ta osoba: Gość: kaczuszka 13.06.13 - ostry atak na poprzednią Dyrektorkę i nauczycieli - straszenie i groźby typu "Ślepcy i głupcy" i obrona obecnej Dyrektorki - "Do pracy nauczyciele" "dach zrobiony, grzyb osuszony, zdjęte kraty, laptopy itd" oraz "A teraz plujecie w twarz kobiecie, która stawia na nogi szkołe....."
                          Gość: radny 13.06.13, 23:18 - "Pedagodzy do pracy, do pracy" "Nie pracujesz, wylatujesz i wszystko na temat" i "Pamiętajcie o tym Szyszkowicze.....Stolkowicze...."
                          Gość: ha ha 13.06.13, 23:31 - "po układach to poprzedniczka zatrudniała i cale Międzylesie" oraz "ciemnota tego kraju nie zna granic, to prawda o Polakach"
                          Gość: woźna 15.06.13, 00:21 - "Smród, brud i ubóstwo. Zapomnieliście już.To ciekawe. Nic wtedy nie było, śmierdzące płyny, które powodowały nudności"
                          Gość: tatuś 15.06.13, 00:28 - po poście o przekrętach w czasie zimy w mieście - kolega tatuś pisze "moje dziecko było na zimie w mieście, wracało zadowolone i najedzone. To jakieś kłamstwa, przesadzacie ludzie, zajmijcie się lepiej swoimi dziećmi, a nie wypisujecie totalne głup"
                          Gość: tata 15.06.13, 00:44 i Gość: mama 15.06.13, 00:52 i również Gość: myśląca 15.06.13, 01:10
                          Gość: postronny 15.06.13, 09:29 - pisze że "Mobbing to Wy ludzie stosujecie wobec Dyrektorki, pracować Wam się nie chce"

No tak ale KIM może być ta osoba, która tak broni Dyrektorki i tak OSTRO ocenia nauczycieli?

W mojej ocenie odpowiedź może nasunąć się po przeczytaniu poniższego postu:
                          Gość: jaga 13.06.13, 23:48 - "właśnie pokój nauczycielski wyremontowany, a w gabinecie Dyrektora łazienki nie ma".

Kiedy moje dzieci chodziły do szkoły to nie byłem w gabinecie żadnej Dyrektorki, w żadnej ze szkół, do których chodziły. Ale nawet gdybym był (co komuś mogło się zdarzyć) to pewnie nie po to żeby ktoś pokazywał mi łazienkę p. Dyrektor. Odpowiedź na postawione wyżej pytanie - KIM jest ta osoba - przynajmniej w mojej ocenie - jest oczywista. To Główna Zainteresowana - czyli sama p. Dyrektor.
                          Wy szanowni Państwo piszący posty i je czytający musicie sami odpowiedzieć sobie na pytanie czy przedstawiony przeze mnie "wywód" może być prawdziwy czy też nie.
                          Jeżeli jednak uznacie, że "coś w tym jest" to bądźcie czujnymi czytelnikami, bo wygląda na to, że faktycznie p Dyrektor znęca się psychicznie nad nauczycielami i pracownikami szkoły, bo jak piszą inne osoby (różne) może nie wszytko być jasne w finansach, bo wreszcie może ta Pani - jak piszą wskazana poza konkursem dostała jedno proste zadanie - doprowadzić do likwidacji szkoły. Wśród postów jest informacja, że zwolniono już parunastu nauczycieli a właściwie doprowadzono ich do stanu w którym sami się zwolnili - wtedy jak wiecie nie ma żadnej odprawy i nie obciąża to dzielnicy i być może za rok stan zatrudnienia spadnie tak bardzo że likwidacja placówki to nie będą już tak wielkie koszty. A to jest już sprawa, która może być dla Was bardzo ważna bo Wasze dzieci będą się uczyć w różnych placówkach oddalonych od Was o parę lub paręnaście kilometrów, w klasach po 30 osób, na dwie zmiany itd. Zatem może jednak chodzi o coś dla czego warto przyjść na Sesję Rady i choćby wysłuchać tego co się będzie działo? Skoro piszecie, że Waszych dzieci z rejonu nie przyjęli do szkoły bo "system" wskazał, że nie ma miejsc, to o jakim "systemie" piszecie? Jeśli mówicie o systemie komputerowym związanym z rekrutacją dzieci, to tak taki system odrzuci dziecko jeśli nie ma miejsca w szkole - ale liczbę miejsc zgłasza nie kto inny tylko właśnie Dyrektorka szkoły - "system" sam z siebie nie robi Wam na złość. Ktoś jak sami piszecie z "trzech zerówek robi tylko 2 klasy I". Ciekawe co się stało z klasami, które w tej szkole powinny być - na stronie internetowej szkoły jest nazwa - "Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta".
                          Zatem zachęcam Was do chwili refleksji - "Iść czy nie iść - oto jest pytanie"
                          Przepraszam za nieco przydługi post.
                • Gość: czytelnik... Re: a dzisiaj rada rodziców........ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.13, 20:33
                  No tak, wszędzie jest mobbing - to fakt! Może już najwyższa pora przestać się na takie traktowanie godzić. Ludzie, trzeba mieć swoją godność, nie dać się upodlić. Wszyscy się boją, bo kiepski rynek pracy, więc niech nas upadlają jeszcze bardziej. Ludźmi "głupimi" i tymi co nie zawalczą o swoje łatwiej rządzić. I na tym bazują pracodawcy. Obudżmy sie wszyscy i nauczyciele i rodzice i wszyscy ludzie - póki nie jest za późno!!!!
                  • Gość: Sesja18.06 g.16.3O Sesja Dzielnicy Wawer(wtorek)g.16.30 18.06.2013 r. IP: *.play-internet.pl 13.06.13, 15:43
                    Sesja Rady Dzielnicy Wawer odbędzie się we wtorek 18 czerwca b.r.o godz.16.30(rozpoczęcie)
                    Zapraszamy wszystkich chętnych i tych którym nie jest obojętny los poszkodowanych przez p.Głowacką.Szkoła w Międzylesiu jest publiczna więc dbajmy o wspólne dobro.To nie jest prywatny folwark pani Głowackiej,która twierdzi że nie ma pieniędzy dla nauczycieli a pierwsze co robi to:POWIĘKSZA "SWÓJ"GABINET...CZYIM KOSZTEM? A NO KOSZTEM DZIECI...Więc nie dziwi,że nie ma pieniędzy...
                    Niech Radni i Zarząd Dzielnicy dowiedzą się od nas co dzieje się w szkole
                    w Międzylesiu...Szkoła ma być wolna od polityki,kolesiostwa,wolna od łamania prawa i przekrętów...a osoba nią zarządzająca przygotowana do pełnienia takiej funkcji...Tego wymaga dobro naszych dzieci.
                    ZAPRASZAMY NA SESJE I ZABRANIE GŁOSU W TZW.WOLNYCH WNIOSKACH!
                    Samorząd współtworzymy wszyscy.Z naszych podatków opłacani są urzędnicy i oświata.Upomnijmy się o rzetelność wykonywania zadań skoro ktoś za pełnienie funkcji np.dyrektora szkoły(!),burmistrza,radnego pobiera wynagrodzenie z naszych podatków!
                    Do zobaczenia!!!

• Gość: gość Re: Sesja Dzielnicy Wawer(wtorek)g.16.30 18.06.20 IP: *.adsl.inetia.pl 13.06.13, 21:57
                      To, że w szkole nie jest dobrze świadczy fakt, że w poprzednim roku szkolnym "odeszło" ok. 20 pracowników, a w obecnym będzie ok. 12 (dokładnie będzie wiadomo w sierpniu). Zastanawiający jest również fakt, dlaczego w świetlicy dzieci nie mają papieru, chusteczek itp. skoro rodzice przynosili wyprawki. Podobno wszystko jest zamknięte na klucz przez p. dyrektor.
                      • Gość: kaczuszka Re: Sesja Dzielnicy Wawer(wtorek)g.16.30 18.06.20 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.13, 22:44
                        jak władała Pani Dyrektor Szyszko to skarg nie było........każdy robił to co chciał, wychodził kiedy chciał, czasy znakomitego zwierzęcego folwarku, wszystko się waliło, ciekło, obrastało grzybem, nauczyciele kończyli pracę o 12, to były czasy............. a pani Szyszko w pracy nie było. Nauczyciel sam sobie żeglarzem, okrętem...... itd. W zasadzie to nic nie było, nawet papieru toaletowego. Zwalniała kogo chciała, nikt nie miał pretensji.... wszyscy szczęśliwi, gwardia nie doruszenia.........a jak DYREKTOR OBECNY W SZKOLE TO PRETENSJE........O CO..... dach zrobiony, grzyb osuszony, zdjęte kraty, laptopy itd. Niestety sprawiedliwość boli...... Do pracy nauczyciele.......WRESZCIE.....Samowolka się skończyła.......Dyrektor w szkole a nie na sesjach PIS Jak w tym kraju moze być lepiej Ślepcy i głupcy........Najpierw skargi na nauczycieli, akcja reakcja........A teraz plujecie w twarz kobiecie, która stawia na nogi szkołe.....
                      • Gość: animka Re: a dzisiaj rada rodziców........ IP: *.play-internet.pl 16.06.13, 19:09
                        " mobber nie musi mieć świetnego wykształcenia ani nawet wiedzy psychologicznej. Na pewno ma niską samoocenę, bo to ona inspiruje go do poniżania innych. Ma także szósty zmysł, który pozwala mu na odkrycie słabości mobbowanego pracownika".
                        Radzę pani dyrektor wyleczyć się najpierw z własnych kompleksów a dopiero później zabierać się za kierowanie ludźmi.

"Mobbing zazwyczaj nie ma charakteru otwartej, jawnej agresji, atak na ofiarę przeprowadzany jest środkami manipulacji psychicznej, przy zachowaniu pozorów poprawności relacji, często bez przekraczania formalnych zasad funkcjonowania społecznego w firmie".

Zastraszanie

Ofiara mobbingu może być zastraszana na wiele różnych sposobów, przez aluzyjne lub bezpośrednie komunikaty o zagrożeniu jej pozycji zawodowej i/lub społecznej w firmie, a nawet jej poczucia bezpieczeństwa fizycznego. Lęk mogą wywoływać u ofiary także inne, bardziej pośrednio zastraszające działania mobbera, takie jak: nadmierne kontrolowanie pracy osoby mobbowanej, fizyczne jej izolowanie lub utrudnianie jej komunikacji z otoczeniem, wydawanie niemożliwych do wykonania poleceń, zlecanie zadań znacznie przekraczających jej kompetencje, itp. Zastraszenie jest formą mobbingu stosunkowo łatwą do rozpoznania, często bardzo prostą i prymitywną. Czasem całkiem otwarcie używana jest tu agresja, szczególnie przy pogróżkach.
            • Gość: czytelnik Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.13, 12:38
              przeczytałem wszystkie wpisy. To oczywiste, kto bierze udział w dyskusji. Wpis "wywieziemy na taczce" świadczy o poziomie bon ton ludzi. Gdzie etyka zawodowa nauczyciela pracującego w tej szkole. Drodzy Państwo to co wypisujecie jest poniżej krytyki. Tu nie rodzice wiodą prym w dyskusji (rodzice nie dysponują takimi informacjami). Efektem tego typu działań jest opinia o tej szkole, o nauczycielach od wielu wielu lat, począwszy od nie zapisywania dzieci do tej szkoły. Moje dzieci chodzą na Kajki, chociaż rejon mają w Waszej szkole. Zwolnienia są wszędzie, ale "wszędzie" tak się nie postępuje. Uważam, że komentarze zamieszczane na forum są obraźliwe, mogą być krzywdzące dla Was samych. O tej szkole jest głośno od wielu lat w Wawrze, Warszawie, okolicach. I nadal szumi, wzbudza niepokój rodziców. Nie dziwi mnie fakt zwolnień. Macie argumenty na mobbing, to do Sądu. Wypisywać pomówienia na forum to najprostsza droga do samounicestwienia Szkoły. Powodzenia
              • Gość: animka Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 15.06.13, 21:41
                hmmmm o mobing do sądu? trudna sprawa jesli ludzie są zastraszeni i każdy boi się utraty stanowiska. Dziś praca jest na wagę złota.Po za tym gdzie solidarność międzyludzka jesli dzieje się coś niedobrego i dotyka każdego z osobna.Wysłałam skargę do państwoej inspekcji pracy na dyrektora tej szkoły ale zdaję sobie sprawę że to wlaka z wiatrakami .Jestem tylko szeregowym pracownikiem a ta pani ma za sobą władzę. Ja stać na prawnika mnie nie stać na taki luksus. Nie dziwcie się ludzie że jedyną formą wykrzyczenia swojej krzywdy jest to forum.Żeby być dyrektorem takiej placówki trzeba mieć i ludzkie uczucia i odruchy a nie tylko parcie na władzę.Ta kobieta nie pracuje z maszynami z robotami ale z ludźmi roumnymi i czującymi.Dobro dzieci w tej szkole również zależy od atmosfery jaka panuje wśród pracowników.Gdzie jest szacunek empatia i wzajemne zrozumienie. Ta kobieta nie została nauczona tego w swoim z życiu.
                • Gość: Obserwator Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.dynamic.chello.pl 15.06.13, 22:07
                  Pracownik ma obowiązek dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę
                  Sąd Najwyższy powiedział, że "dbałość pracownika o dobro zakładu to dbałość o zakład pracy rozumiany przedmiotowo jako jednostka organizacyjna będąca miejscem pracy. A zatem obowiązek ten dotyczy m.in. dbałości o dobre imię firmy, jej renomę na rynku. Chodzi tu więc o zobowiązanie pracownika do działania zapewniającego sprawne funkcjonowanie zakładu pracy oraz przyczyniającego się do rozwoju firmy, a także niepodejmowanie bądź zaniechanie wszelkich czynności i praktyk szkodzących pracodawcy”.
                  Sprawnie się państwo posługujecie Internetem jak widać, to może warto poszukać informacji do czego jesteście zobowiązani.
                  Pracownicy szkoły! ta szkoła umiera, dzięki wam.
                  • Gość: animka Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 15.06.13, 23:05
                    Firma to nie tylko pracownicy i nie tylko obowiazki spoczywające na naszych pracowniczych barkach wobec firmy. Pracodawca też powinien być dobrym przywódcą dbającym o dobro swoich współpracowników i podwładnych.Do zachownia tejemnic powinniśmy być zobowiazani na piśmie a nie we wszystkich placówkach czy zakładach pracy otrzymujemy aneks czy klauzurę o zachowaniu tajemnicy służbowej. Jesli równowaga między pracodawcą a pracownikiem jest rozchwiana nigdy firma nie będzie funkcjinować poprawnie lub normalnie.W szkole nr 138 pani dyrektor sama dla siebie jest okrętem sterem i żeglarzem. Nic i nikt poza jej chore ego się nie liczy. potrafi bezpodstawnie oskarża pracowników o molestowanie .To tak się załatwia i zwalnia majacych rodziny i chcacych uczciwie zarabiać i pracować . W jaki sposób mamy dbać odobro firmy skoro jesteśmy tak perfidnie traktowani. Po za tym od spraw molestowania sąodpowidnie władze i i osoby czujące się pokrzywdzone powinny złożyć skargę lub doniesienie.Gdzie jest sprawiedliwość i moralność.
    • Gość: mama ucznia SP 138 Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: 93.154.141.* 17.06.13, 09:22
      Największym problemem tej szkoły według niektórych rodziców(!?) jest brak papieru xero dla nauczycieli. Problem nie do rozwiązania... Zgadzam się z jednym z Panów, że nauczyciele są dorośli i mogą się bronić w odpowiednich organach, a nie wplątywać rodziców, a co za tym idzie również dzieci w rozwiązywanie swoich problemów, zwłaszcza w tak fajnym okresie przedwakacyjnym.
      Fakty:
      Nasza szkoła jest na samym dole wszelkich rankingów szkół wawerskich od wielu lat !!! O czym to świadczy? Kto jest słaby dzieci czy dyrektor, który jest tutaj raptem od półtora roku!? Może jednak potrzebne są jakieś zmiany.
      Nasze dzieci latami uczyły się i przebywały w zagrzybionych pomieszczeniach. Grzyb w szkole!!! Jaki to ma wpływ na zdrowie naszych dzieci?
      Przeciekający dach, zalewane drugie piętro, wilgoć.
      Ohydna szatnia, nieodnawiana chyba od początku istnienia szkoły.

Jeżeli chodzi o zwolnienia nauczycieli, to poprzedni dyrektor niestety również zwalniał nie tłumacząc rodzicom dlaczego. Często byli to bardzo dobrzy nauczyciele (pani D.) lubiani przez dzieci i rodziców. W naszej szkole zostało jeszcze na szczęście wielu dobrych nauczycieli, a z kompetencji i wiedzy tej pani z zerówki, którą zwolniono skorzystają inne dzieci w innej szkole.

My owszem pójdźmy do gminy żądając: większych pieniędzy dla naszej szkoły na klasy integracyjne, na możliwość tworzenia oddziałów (mniejsza ilość dzieci w klasach) oraz na kontynuację rozpoczętych prac remontowych w naszej potwornie zaniedbywanej przez długie lata szkole. Szkoły naprawdę nie mają pieniędzy i mówi się o tym w każdej placówce. Powalczmy o pieniądze w gminie dla naszych dzieci.

Poświęćmy energię na polepszenie warunków (odgrzybianie, remonty) i bezpieczeństwo dzieci (płoty).
      Gmina Wawer mieści się w Międzylesiu i ta szkoła powinna być jej wizytówką i dumą.
      Zgadzam się z jedną z Pań. Dla mnie również bezpieczeństwo i zdrowie (grzyby) mojego dziecka jest najważniejsze.
      • Gość: animka Re: SP nr 138 im. Horsta w Międzylesiu. IP: *.play-internet.pl 17.06.13, 14:06
        Nagle pani dyrektor wysługuje się stroskanym rodzicem bo sama nie potrafi wystarać się o fundusze dla szkoły. Najlepiej i najłatwiej byłoby jesli rodzice wyskrobali by swoje kieszenie do dna i położyli na biurku uradowanej pani dyrektor żeby miała się czym żadzić i szczycić ile to ona robi dla szkoły

Co do zwolnień nauczycieli i pracowników pani dyrektor kieruje się kryteriami"tej nie kocham tej nie lubię tej nie pocałuję a chusteczkę hawtowaną tylko sobie podaruję"
            • Gość: mamusia jeszcze się narodzil, który by wszystkim dogodził IP: 194.181.61.* 18.06.13, 09:14
              z mojego punktu widzenia rodzica dzieci klas starszych - zmiany idą na lepsze. A co się dzieje między kadrą nauczycielską - tego tak naprawdę nie wiem. Być może pani dyrektor wprowadziła trochę dyscypliny i stąd ten krzyk. Taka pyskówka na forum nikomu nie służy a potencjalnych nowych uczniów odstrasza. W każdej szkole rodzice muszą coś pomóc, dopilnować, na coś się złożyć (w gimnazjum też mam dziecko i jest podobnie). Dobrze, że będą wakacje, może trochę wyciszą emocje.
                • Gość: BYŁY UCZEŃ Czas na zmianę IP: *.play-internet.pl 19.06.13, 09:22
                  Witam ,sam chodziłem do tej "zagrzybiałej szkoły z cieknącym dachem " i znam wielu ludzi którzy ukończyli ta szkołę i są teraz wybitnymi dziennikarzami ,sedziami ,prokuratorami , dyrektorami duzych firm czy architektami prowadzacymi najwieksze projekty w Warszawie , i co dało się ? dało, bo uczyli ich super nauczyciele mimo że ta szkoła nie była dofinansowana .Bo szkoła to głownie -nauczyciele ,bo to oni pracują z naszymi dziećmi . Teraz słysze tylko -boisko , płot ,dach a reszta zamknąc sie głupole , czego wiecznie chcecie, robicie złą opinie ,przestańcie kwękolić (a to cytat z innego dyrektora)Tak ta atmosfera idzie od góry i to już dobrze widać . Znałem wszystkich dyrektorów od komunizmu i tak złej atmosfery i układów w tej szkole nie pamiętam . Co do Pani Szyszko to przypomne że wiele razy podejmowała próby remontowania i pozyskania pieniędzy ale projekty były spychane przez gmine z róznych powodów także politycznych (można to sprawdzic w gminie kiedy były składane dokumenty i że te remonty to nie tylko zasługa obecnej dyrektor )Wracając do tematu to proponuje aby ta pani zatrudniła sie np. przy budowie autostrd - tam potrzeba silnej reki , porządku i rygoru wśród podwładnych . Proponuje zmianę dyrektora .pozdrawiam