Dodaj do ulubionych

wiosną rusza budowa Ferrio Wawer

07.01.13, 22:07
Wiosną rusza budowa Ferrio Wawer, Centrum handlowego na terenie hal ABB , ma być chyba 18. 000 metrów powierzchni handlowej, z czego duży procent ma być przeznaczony na usługi lokalne.
Jak się na to zapatrujecie, bo zmieni to oblicze Międzylesia raz na zawsze?
Obserwuj wątek
    • Gość: tubylec Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.jjs.pl 07.01.13, 22:35
      Jeśli nie weźmie się za to ZAMBET to już połowa sukcesu
      • Gość: oko Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.home.aster.pl 07.01.13, 23:06
        Myślę że tłumy będą tam takie jak w górnych butikach Borowika. To jakieś szaleństwo. Cywilizowany bazarek by się przydał, ale handel jako podstawa dobrobytu nie zadziała. Za dużo sklepów, za mało miejsc pracy by zarabiać na zakupowe szaleństwa. Mam nadzieję że kryzys rozmontuje materializm ostatnio się szerzący. Na większe zakupy i tak się zwykle jeździ "do Warszawy". Po co kolejne miejsce handlu chińską tandetą gdy są ich już dziesiątki?

Osiedla mieszkaniowe już prędzej by tam mogły stanąć skoro produkcja kojarzy się z niesłusznym ustrojem, ale to niemożliwe bo ciepłownia będzie działać. Nie bardzo wiadomo po co, czy nie lepiej było podciągnąć rurociąg z Kawęczyna, tak MPEC podrzucono kukułcze jajo. Ciepło nie bardzo jest gdzie i komu sprzedawać w tej okolicy.
        • aninianin Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 07.01.13, 23:29
          Przecież to i tak najmniejsze z Wawerskich centrów handlowych , które zaczynają się budować. Niedługo w Falenicy rusza budowa dużo większego na terenach Mery, a budowa kolosa wielkości dzisiejszych Janek rusza niedługo na polach przy Jeziorowej niedaleko POW.
          • katka06 Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 07.01.13, 23:45
            Czy wiadomo coś więcej na temat tego centrum handlowego przy Jeziorowej ???
            Jakiś link ???
            • aninianin Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 08.01.13, 00:00
              Jeszcze nie, ale inwestor podobno dostał już decyzje środowiskową.
          • aninianin Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 08.01.13, 01:55
            Sorki, trochę pokręciłem trochę, więc prostuję:
            Te CH w Falenicy znajdzie się oczywiście nie z samej Merze , ale tak mniej więcej na przeciwko .
            Po drugie to drugie CH będzie około 4 km od Jeziorowej na wschód od wału , i na razie jest wpisane do studium zagospodarowania , bo inwestor jeszcze nie poskupywał działek, które maja różnych właścicieli. Radni nie chcieli CH przy bezpośrednio przy Jeziorowej.
            Wtedy pisałem z pamięci, sorry za błędy.
            • Gość: Gościu Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.ptedom.pl 08.01.13, 14:52
              Możesz doprecyzować lokalizację tego CH co to ma być "4 km od Jeziorowej na wschód od wału"? Czy masz jakiś obszar konkretnie na myśli czy tylko tak "rzucasz"?
              • aninianin Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 08.01.13, 14:59
                Nie wiem dokładnie gdzie. Info mam z pierwszej ręki, ale to informacje ogólne.
          • Gość: oko Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.home.aster.pl 08.01.13, 07:52
            Najmniejsze z wawerskich (duża litera niepotrzebna) centrów? To znaczy, że tak jak wcześniej Grecja i Hiszpania, hodujemy bańkę kredytowo-nieruchomościową, wybuchnie i będzie śmiesznie! Ciekawe swoją drogą, niegdyś produkcja przemysłowa (ZWAR, MERA) albo rolnicza (Jeziorowa), a teraz jedyny biznes to handel. Długo to nie pociągnie, i dobrze.
            • w_v_w Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 08.01.13, 08:06
              Gość portalu: oko napisał(a):

> Najmniejsze z wawerskich (duża litera niepotrzebna) centrów? To znaczy, że tak
              > jak wcześniej Grecja i Hiszpania, hodujemy bańkę kredytowo-nieruchomościową, wy
              > buchnie i będzie śmiesznie! Ciekawe swoją drogą, niegdyś produkcja przemysłowa
              > (ZWAR, MERA) albo rolnicza (Jeziorowa), a teraz jedyny biznes to handel. Długo
              > to nie pociągnie, i dobrze.

Nie siej defetyzmu, przeca powstana nowe miejsca pracy. Taki np. "skosnooki"(DH nad Tesco w Radości) daje prace kilku Polkom, no i oczywiśćie szwaczkom-rodaczkom ;)
              Poza tym nareszcie wawerska "klasa srednia" bedzie miala miejsce do lansu:D
              BTW zagospodarowanie ZWAR/ABB to projekt sprzed kilkunastu lat, oprotestowany wiadomo przez kogo.

A ja bym bardzo chciała,zeby powstała na terenie Wawra fontanna...;)
              Woda uspokaja...

Pozdrawiam
              Wawerka
          • Gość: Szop Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.gts.entel.pl 08.01.13, 22:25
            odnośnie falenicy: katharsis-development.pl/hopstop,8.html
        • Gość: z Wawra Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: 194.181.61.* 08.01.13, 15:21
          jeśli będzie chińszczyzna, to porażka-chociaż z drugiej strony ch na terenach po FSO chyba ma się dobrze. Drożyzny, jak w Promenadzie też bym nie chciała, ale sieciówki typu h&m , c&a czy reserved mogłyby być.
          • Gość: miedzeszynianin1 Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.13, 15:53
            Poprzemysłowe tereny w Falenicy i Międzylesiu powinny zostać wreszcie zagospodarowane. Nie mogą tyle lat szpecić krajobrazu.
            Na to, że powstaną tam nowe fabryki, to nie ma raczej co liczyć. Dzielnicy biurowej, jak na Służewcu, też tam chyba nie zbudują?
            O sporcie i rekreacji zapomnijmy, skoro tyle lat czekają na zagospodarowanie stadion i okolice PKS Radość. A więc co? Centra handlowe lub mieszkaniówka, albo jedno i drugie. A może nic. Ciąg dalszy stagnacji? Wiele zależy od tego, czy wreszcie rozpoczną budowę S2. Czas na bazarki i drobny handelek już minął bezpowrotnie.
    • Gość: Radek Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.13, 22:15
      Jedna wielka bzdura z tą wiosną. Wyssane z palca. WawerInfo.pl podaje, że dopiero składają projekt budowlany. Na koniec roku może zaczną.
      • aninianin Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 10.01.13, 22:47
        Napisz co dokladnie jest wielką bzdurą. Budowa ruszy kilka miesięcy później niz napisałem, ja mialem info z drugiej reki, reszta jest prawdziwa.
    • aninianin Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 10.01.13, 22:44
      Wizualizacja centrum handlowego:

wawerinfo.pl/index.php/ferio-wawer/
      • rafal_cz Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 11.01.13, 10:32
        Można już robić zakłady... co będzie pierwsze, tunel czy centrum handlowe ?
        • krzysiek_s1984 Re: wiosną rusza budowa Ferrio Wawer 11.01.13, 11:59
          Ja stawiam , że pierwsze będzie centrum handlowe :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka