Dodaj do ulubionych

Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci

13.04.13, 18:10
Sposób jest banalnie prosty - wystarczy mieć sąsiada na ulicy i umówić się z nim, że raz ja, raz on zgłaszamy na pół roku, że nas nie będzie pod adresem (wakacje, wyjazd służbowy, itp)i nie płacę za śmieci, a tak naprawdę to do sąsiada będę je dawał. Po pół roku zmiana. Można jeszcze bardziej "uszlachetnić" system, tak aby był mniej podejrzany. Musi być nas czworo (cztery posesje) i wtedy mamy tak naprawdę tylko 1/4 kosztów. Tak więc można obniżyć koszty. Jestem przekonany, że każdy na ulicy będzie zainteresowany tym, aby obniżyć koszty (chore koszty) i nie sądzę, że będą donosy. Im więcej osób w "systemie" tym większa jego szczelność :-) A teraz złóżcie wizytę sąsiadowi lub sąsiadce i się dogadujcie.
Skoro system chce nas wykończyć, to może my wykończymy jego :-)
Obserwuj wątek
   • miedzylesianin1 Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 13.04.13, 22:07
    eee, nie sądzę. Wszystko zależy od ilości rodzin w układzie. Można wprowadzać różnego rodzaju rotacje. Urzędnicy, a szczególnie wawerscy są tak leniwi, że szok. Nie wszyscy, ale zdecydowana większość, to tzw. BMW i nim ruszą swoje 4 litery w teren wiele wody w Wiśle upłynie. Wiem coś o tym. Niektórzy to mają chyba nawet specjalne przyssawki, które odczepiają ich o godz. 15-tej :-)
    Myślę, że można ten pomysł jeszcze zmodyfikować (ulepszyć). To jest rozwiązanie dla samotnych właścicieli posesji. Oni naprawdę produkują garstkę śmieci. I za to mają płacić 89 złotych? Bzdura. Lepiej niech się tak umawiają, niż mają płacić HGW na jej ciasteczka. Wystarczy tych nagród i premii za nasze pieniądze. Dość złodziejstwa. Skoro władza może okradać obywateli, to w myśl Konstytucji, że każdy jest równy wobec prawa, to my też możemy ich okraść. A tak naprawdę taka akcja nie będzie kradzieżą, a raczej obroną przed kradzieżą urzędasów.
   • Gość: aleks Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci IP: *.31.28.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 14.04.13, 22:28
    Bobi jesteś albo urzędnikiem "Bufetu" lub mało zaradnym idealistą. Jesli nie jesteś tym pierwszym to czasem warto zmienić pogląd niż ciągle narzekać. Ten chory system ustaliła władza. A tak apropo szkoda, że nie bulwersuje ciebie, że inni będą musieli zap łacić 200% więcej miesięcznie niż dotychczas. Że mieszkańcy bloku mniej niż mieszkańcy domków choć w bloku śmieciarki podjadą 16 razy w miesiącu, a w domku tylko 6. To ustaliła władza "Bufetu" podobnie, że na śmieci segregowane dostaniesz tylko 3 worki na miesiąc za 89 zł a Bufet twierdzi że bez ograniczeń zabierze tylko ty sfinansujesz zakup dodatkowych worków, jueśli zmieszasz bo zabraknie worków na segregowane - trudno się bedzie zmieścić w 3 workach miesięcznnie podniosą ci opłatę o 40%. I to jest selektywne zbieranie śmieci wobec rATUSZA "NIE WIĘCEJ NIŻ 3 WORKI MIESIĘCZNIE 2 NA PLATKIT, METAL PAPIER I 1 NA SZKŁO" NIE WIECEJ NIŻ!!!! A resztę martw się sam
    • Gość: Bobi Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.13, 22:57
     Nie jestem urzędnikiem,
     idealistą byłem ostatni raz w liceum .... dawno temu... jak wierzyłem w UPR.
     Co więcej ja się z większością zarzutów wielu osób zgadzam, ale poziom argumentacji jest najczęściej poniżej dna. Więc zgadzam się że zbliżający system dotyczący śmieci jest zły, ale nie potrafię wymyślić lepszego. Więc nie krytykuję jak małpa wszystkiego co nie jest bananem, ale zastanawiam się nad alternatywami. To postępowanie dokładanie odwrotne do idealizmu.

     Watek nie jest o systemie, czy słuszny czy nie, o tm piszą gdzie indziej. Ten jest o tym jak oszukać.
     Więc ja od raz poradzę, po co się trudzić i kombinować z sąsiadem, jeszcze inny podkabluje, zazdrosny że go nie wkręciłeś do spółki. Na pewno gdzieś w pobliżu jest kiosk, mały sklepik. Napadnijcie na niego raz w miesiącu, skrójcie parę stówek i za to zapłaćcie za śmieci. Naprawdę, ceny są tak wysokie, że kradzież jest usprawidliwiona, bo dostanę tylko 3 worki na śmieci i miasto też mnie okrada. Nawet pewnie do spowiedzi iść nie trzeba, ale katechetą też nie jestem, więc nie wiem.

     • aninianin Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 02:11
      Tak, jak czytam tych wszystkich , ktorzy sa pokrzywdzeni... Ja za smieci w sicie place 270 na 3 miesiace, wywozka raz na tydzien i 4 osoby, i czasami i to jest przepelnione. Wiec sorry po sobie widze ze to wszystko sciema , te osoby ktore jecza na podwyzki z ratusza zamawiaja minimalna ilosc a reszta laduje w lesie i na przystankach. Dziwnym trafem z tych toreb ktore kazdego ranka zapychaja kazdy kosz na przystankach wystaja bardzo drogie smieci i takie same drogie walaja sie w co drugim krzaku. Dzielnica jest totalnie zasmiecona, do niektorych laskow strach wejsc.
      Ale przeciez Wy wszyscy uczciwie placicie za smieci a to urzad przygotowal dla Was kare.

      • w_v_w Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 06:54
       aninianin napisał:
       [...]
       Dziwnym trafem z tych toreb ktore kazdego ranka zapychaja k
       > azdy kosz na przystankach wystaja bardzo drogie smieci i takie same drogie wala
       > ja sie w co drugim krzaku.

       ...prosze podpowiedz, jak rozpoznac "bardzo drogie smieci" ;)

       Dzielnica jest totalnie zasmiecona, do niektorych laskow strach wejsc.

       Cale miasto jest brudne, glownie wydlubuje sie rosnaca trawe , ktora porasta "koslawe" chodniki.

       > Ale przeciez Wy wszyscy uczciwie placicie za smieci a to urzad przygotowal dla
       > Was kare.

       Sprobuj czytac ze zrozumieniem posty dotyczace wprowadzenia "podatku smieciowego"

       Wawerka
       • aninianin Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 11:19
        Powtorze to jeszcze raz. Normalna 4-osobowa rodzina wyrzucajaca smieci do kosza zapalci tyle samo ile placila. znam realia i ceny. A samotnych w domkach jest malo. Najbardziej niezadowoleni sa wlasnie ci , co zamawiali jeden kosz na miesiac a reszta szla na przystanek i do lasu. I to wlasnie przez nich wchodzi ta ustawa. Nie przez to wladza sobie cos wymyslila.

        Uswiadomcie sobie cos dobitnie: Ustawa wchodzi z jednego powodu: Bo ludzie oszczedzali na wywozkach i wyrzucali smieci na lewo . Bo wlasnie byli nieuczciwi . Bo nie bylo innego sposobu, zeby zapanowac nad tym zjawiskiem. Bo nikt nie reagowal. Wiedzieliscie, ktory sasiad nie wyrzucal smieci, ktory wywalal na miasto. Bo to widac.
        Ale udawaliscie ze nie widzicie.
        • Gość: Gościu Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci IP: *.ptedom.pl 15.04.13, 11:41
         A skąd wiesz, że samotnych w domkach jest mało? Jakieś badanie..., może wyniki by kolega podrzucił? Posłuchaj mędrku, w starym Wawrze (gdzie mieszkam) w Radości (gdzie mam rodzinę), w Falenicy i w Zerzniu (gdzie mam przyjaciół) są domy (domki) zamieszkane przez dwie lub jedną osobę i nie jest to zjawisko sporadyczne lecz całkiem częste...
         I jeszcze jedno. Mam podobną sytuację - 5 osób, dom jednorodzinny i odbiór raz w tygodniu. Segregowane w cenie. Płace ok. 60 zł miesięcznie. Starcza na wszystko, z tym, iż kompostuję organiczne, zbieram makulaturę, zawożę metale na złom. W nowym systemie np.kompostowanie staje się to nieopłacalne. Ciekaw co np. z bioróżnorodnością - kompost to mieszkanie m.in. dla jeży, wyszynk dla ptactwa i niezły nawóz na trawnik...
        • w_v_w Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 14:31
         aninianin napisał:

         > Powtorze to jeszcze raz. Normalna 4-osobowa rodzina wyrzucajaca smieci do kosza
         > zapalci tyle samo ile placila. znam realia i ceny.

         Pisz o swojej rodzinie, nie uogólniaj, bo to nie jest prawda.

         >samotnych w domkach jest malo.

         Nie prawda.

         Najbardziej niezadowoleni sa wlasnie ci , co zamawiali jeden kosz na mies
         > iac a reszta szla na przystanek i do lasu.

         Kolejny raz mijasz sie z prawda, wymog obowiazujacy w Wawrze, to wywoz co 14 dni.

         >I to wlasnie przez nich wchodzi ta ustawa.

         A to totalna bzdura!

         > Uswiadomcie sobie cos dobitnie: Ustawa wchodzi z jednego powodu: Bo ludzie oszc
         > zedzali na wywozkach i wyrzucali smieci na lewo . Bo wlasnie byli nieuczciwi .
         > Bo nie bylo innego sposobu, zeby zapanowac nad tym zjawiskiem. Bo nikt nie reag
         > owal. Wiedzieliscie, ktory sasiad nie wyrzucal smieci, ktory wywalal na miasto.
         > Bo to widac.
         > Ale udawaliscie ze nie widzicie.

         Bzdura!

         Przekonasz sie niebawem, co bedzie lądowalo w lasach :(

         Wawerka
     • miedzylesianin1 Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 09:04
      Trochę popłynąłeś :-)Ale ok, każdy ma do tego prawo.
      Piszesz, że system jest chory, ale nie masz pomysłu na lepszy. Ja mam i już pisałem.
      Otóż miasto "przejmuje" umowy z firm wywożących śmieci na dotychczasowych zasadach plus mała zmiana, że możesz oddać ile chcesz śmieci, aby wywalanie na drogę, czy do lasu mijało się z celem. Wprowadzić system kontroli i weryfikacji umów zawartych pomiędzy każdym mieszkańcem, a firmą "śmieciową". I tyle. Wystarczy uszczelnić obecny system i nic więcej. Jeśli teoretycznie ratusz zatrudni do tego np. 100-200 osób, to ten koszt rozłożony na całą W-wę nie będzie większy niż 0,50 zł od domostwa (w bloku, czy dom jednorodzinny). Dodatkowo uruchamiasz infolinię (darmową) do zgłaszania faktu nieposiadania takowej umowy przez sąsiada - to nie jest donosicielstwo. Proste jak drut. Wystarczy uszczelnić system. Tak mało wystarczy, aby tak dużo osiagnąć.
      • Gość: Bobi Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci IP: 212.160.172.* 15.04.13, 09:23
       Na początek system całkiem dobry. Poza drobnym faktem o którym pisze AniaAnin, że wygrają ci co płacą za jeden worek w miesiącu i resztę wyrzucają do lasu/na przystanek.

       Natomiast docelowo pozbawione elementu konkurencji rynkowej, wypaczy się. Co zrobić jak się ożenisz i sprowadzisz do domu żonę/męża, urodzą się dzieci? Modyfikacja systemu jest trudna, wymaga weryfikacji stanu przez miasto. A z tym miasto miało zawsze problem, bo to już pole do korupcji, wymaga też aktywności i kontaktu z mieszkańcami. Bieda.

       Ale jakiś pomysł jest.

       Robert
       • miedzylesianin1 Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 11:37
        ja za 4 osoby płacę ok. 68-85 w zależności od ilości tygodni w miesiącu. Tyle płacę za nieposegregowane śmieci, choć na mojej ulicy raz na 2-3 tygodnie prywatna, anonimowa firma odbiera makulaturę, za darmo!!!! A miastu będę musiał za to płacić - bzdura.
        Podana przez miasto stawka jest stawką wyciągniętą z kapelusza, na zasadzie że "ciemny lud to kupi". Wykonana analiza (za bagatela milion złotych bodajże) wykazała jedynie, że sporządzający ją jest albo kosmitą, albo człowiekiem oderwanym od rzeczywistości.
        Naprawdę wystarczy uszczelnić system i zrobić dobry aparat kontrolno-weryfikacyjny.
        Gdzieś przeczytałem, że firmie wywożącej śmieci (legalnej) opłaca się wywózka za ok. 40-45 zł miesięcznie za dom jednorodzinny w W-wie (śmieci niesegregowane). Skąd te 89 (126 zł)? Ile na tym chce ukręcić PO - no bo oni niestety będą mieć pieczę nad tą kasą. Dlaczego ujawnia się stawki przed ogłoszeniem przetargu? Z tego co widać przetarg dalej nie ogłoszony. Ja na wszelki wypadek nie wypowiadam umowy, bo miasto może nie zdążyć z przetargiem - potem jeszcze odwołania, zaskarżenia itp. A firmy będą mogły wykorzystać zamieszanie i nowe umowy będą na nowych warunkach :-)
        Jedyne sensowne i zgodne z Konstytucją rozwiązanie, to:
        - swoboda wyboru firmy (konkurencja)
        - pełna kontrola i weryfikacja umów
        - b. wysokie kary za brak umowy
        - telefoniczne centrum zgłaszania nadużyć - brak umów
        - można zastanowić się nad rozwiązaniem z Niemiec, czy Szwecji gdzie nagradza się mieszkańców za zgłoszenia łamania praw przez sąsiadów - np. brak umowy, palenie śmieci, wylewania nieczystości na sąsiednie posesje itp

        Czyli kontrola - egzekwowalność - karanie - nagroda.
        • w_v_w Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 14:41
         miedzylesianin1 napisał:

         [...]
         > ć pieczę nad tą kasą. Dlaczego ujawnia się stawki przed ogłoszeniem przetargu?
         > Z tego co widać przetarg dalej nie ogłoszony. Ja na wszelki wypadek nie wypowia
         > dam umowy, bo miasto może nie zdążyć z przetargiem - potem jeszcze odwołania, z
         > askarżenia itp. A firmy będą mogły wykorzystać zamieszanie i nowe umowy będą na
         > nowych warunkach :-)

         Zawsze mozesz ciepnac do lasu :D (zart)

         > Jedyne sensowne i zgodne z Konstytucją rozwiązanie, to:
         > - swoboda wyboru firmy (konkurencja)
         > - pełna kontrola i weryfikacja umów
         > - b. wysokie kary za brak umowy
         > - telefoniczne centrum zgłaszania nadużyć - brak umów
         > - można zastanowić się nad rozwiązaniem z Niemiec, czy Szwecji gdzie nagradza s
         > ię mieszkańców za zgłoszenia łamania praw przez sąsiadów - np. brak umowy, pale
         > nie śmieci, wylewania nieczystości na sąsiednie posesje itp
         >
         > Czyli kontrola - egzekwowalność - karanie - nagroda.

         Jest wiele sprawdzonych rozwiazan, ale to byloby za proste i transparentne, niczego nie mozna ukrasc i to jest "bul" ;)

         Wawerka
          • miedzylesianin1 Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 15.04.13, 19:57
           aninianin napisał:

           > Jak sobie ta kontrole wyobrazasz? Napisz prosze. Bo musialaby byc 100 % skutecz
           > na.

           Ależ to bajecznie proste :-) Przecież mamy urzędy meldunkowe, czy urzędy skarbowe. Można przy nich stworzyć odpowiednią komórkę. Wystarczy wydać "prikaz", że każdy mieszkaniec musi np. wraz z rocznym PIT-em wysłać lub dostarczyć umowę z firmą wywożącą śmieci. Za brak takiego świstka kara np. 1500 zł lub np. 1, 2 czy 5% przychodu. Jeśli wysyłasz elektronicznie, to taką umowę można zeskanować. US na tej podstawie mogą się świetnie zorientować kto przesłał umowę, a kto nie. Następnie w trybie natychmiastowym karzemy tych, co nie przesłali lub dajemy 30 dni na zawarcie umowy (kopia do US). Umowy które dotarły do US można posegregować wg. usługodawców - jeden urzędnik raz na tydzień wysyła "paczki" umów do weryfikacji. To jest zresztą kwestia techniczna do racjonalnego "obgadania" Jeśli umowa jest ok, to luzik, jeśli nie to kara jw plus dodatkowe sankcje za składanie fałszywych zeznań. Proste jak drut. Jak się chce, to można. Ale przy takim systemie niestety rządy HGW i pozostałych darmozjadów niewiele ukradną, a to "bul" jak napisała Wawerka. A tak będziemy delikatnie mówiąc rżnięci i okradani, ale z uśmiechem na twarzy HGW. Dajcie się dalej dymać - sorki za wyrażenie.
       • grzegorz_s_g Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci 17.04.13, 09:43
        Uszczelnić system? W Polsce? Który system uszczelniono? Dopóty dopóki informacja, że sąsiad wywala śmieci do lasu jest traktowana jako ,,kablowanie po złości'', to nie mamy o czym mówić. Zresztą wystarczy grupa sąsiadów-oszczędzaczy i jak sie któryś z iinymi nie pokłóci, to będą się kryć latami. Meldunki maja zniknąć, więc ten środek kontroli też odpada.
        A, Ty możesz być uczciwa, ale za obecną sytuację, kiedy trzeba sprzątać lasy, płacisz solidarnie z oszustami. To jest w porządku? I w ogóle nie rozumiem jak to jest, że mieszkańcy blokowisk od dziesięcioleci wspólnie płacą za wywóz śmieci, ale dla ,,domkowiczy'' to szczyt niesprawiedliwości.
      • Gość: ewiki76 Re: Mam sposób na obniżenie cen wywozu śmieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.13, 17:43
       NIeprawda. Minimum to jeden worek na miesiąc bo znam ludzi, którzy tak mieli podpisaną umowę z MPO. Prawdą jest to, że ludzie chachmęcili - zgłaszali, że skoro w domku mieszka tylko stara matka, to wystarczy jeden czy 2 worki na miesiąc. Tymczasem w domku zamieszkiwały 3 osoby. 2 worki na miesiąc było za mało, więc śmieci lądowały w koszach na śmietnikach. Staruszki też są nie lepsze. One też podrzucają do publicznych koszy!!!! Wiem, że dla nie jednego 89 zł to spory wydatek, ale ja też mam nadzieję, że to ukróci wywóz/wynos swoich odpadów w miejsca publiczne.
      • miedzylesianin1 Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 25.04.13, 16:35
       aninianin chce zaistnieć. Daj mu spokój. Przeczytał artykuł i chce się podzielić informacją, że wszyscy, którzy płaca po 30 zeta na miesiąc za wywóz śmieci wywalają ich znaczną cześć do lasów. Dobrze, że płacę więcej niż 30, bo mógłbym być oskarżony.
       • w_v_w Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 25.04.13, 16:54
        miedzylesianin1 napisał:

        > aninianin chce zaistnieć. Daj mu spokój. Przeczytał artykuł i chce się podzieli
        > ć informacją, że wszyscy, którzy płaca po 30 zeta na miesiąc za wywóz śmieci wy
        > walają ich znaczną cześć do lasów. Dobrze, że płacę więcej niż 30, bo mógłbym b
        > yć oskarżony.

        On sie po prostu bezwstydnie "chwali" :D

        Wawerka
       • aninianin Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 25.04.13, 17:06
        Nie, ja to obserwuje od lat. To Ty uprawiasz tania demagogie od miesiecy na tym forum, wmawiajac wszystkim ze maisto robi skok na kase.
        Ja to odbieram zupelnie inaczej. Dzieki ustawie masa bogatych oosb, ktora specjalnie unikala placenia wreszcie zapalci. A smieci nie beda ladowac gdzie popadnie. Zobacz jak wygladaja nasypy kolejowe, wjazdy do MPK, lesne parki, czy kazda laka. wymiotowac sie chce.

        Ta ustawa to jedyny spoob zeby zatrzymac degradacje ekologiczna ogolnodostepnych przestrzeni.

        I nie atakuj mnie personalnie, bo jesli ktos chce tutaj wyplynac na ustawie, to TY, bo to /ty zakladasz mase watkow, w ktorych piszesz ciagle to samo . Dobrze wiesz, ze tzw, samotne starsze osoby zalapia sie na kryterium socjalne i zaplaca grosze.
        • w_v_w Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 25.04.13, 17:33
         aninianin napisał:
         [...]
         > I nie atakuj mnie personalnie, bo jesli ktos chce tutaj wyplynac na ustawie, to
         > TY, bo to /ty zakladasz mase watkow, w ktorych piszesz ciagle to samo . Dobrz
         > e wiesz, ze tzw, samotne starsze osoby zalapia sie na kryterium socjalne i zapl
         > aca grosze.

         Ja nie musze nigdzie wyplywac, jestem na Forum od zawsze :)

         Skoro ten podatek juz zaklada jakies ulgi, to znaczy,ze to jest gniot i tyle.
         To,ze jest to skok na kase nie jest to tylko moja opinia. Wytlumacz mi jak, to mozliwe, ze Jozefow jakos, nie wysrubowal stawek za wywoz smieci? Moze dlatego,ze maja samorzadowcow z prawdziwego zdarzenia a nie bufetowa i jej zachlanna coraz wieksza liczebnie kamaryle ;)

         Wawerka
         • aninianin Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 25.04.13, 17:46
          To bylo do kolegi, nie do Ciebie :)

          Stawki uzyskane w Józefowie smierdzą na tyle, że parę instytucji kontrolnych alarmuje o tym publicznie. Istnieje bowiem duże prawdopodobientwo, że smieci te nie trafia na legalne wysypiska, bo cena , które ustalono jest nieopłacalna. Rozumiem, że chcialabys, aby tak samo bylo u nas?
          Nie popieram tak wysokiej stawki od domkow jednorodzinnych, uwazam, ze oplata jednak powinna obejmowac rozne progi zarobkow, jak podatki.
          Ale od czegos trzeba zaczac.
          Wazne zeby weszla w zycie, a reszte sie dopracuje.

          Powinien byc otwarty przetarg, a ceny ustalone po jego wynikach. Z zastrzezeniem, ze beda kontrole , gdzie smieci beda finalnie trafiac.
       • miedzylesianin1 Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 26.04.13, 08:15
        Stawki są złodziejskie, na dzień dzisiejszy nie ma żadnego parasola ochronnego dla ubogich w szerokim tego sensie. Stawki zostały tak ustalone ponieważ:
        - miasto nie ma już kasy, a z tych pieniędzy będą finansować inne przedsięwzięcia, np. odśnieżanie ulic
        - z tych pieniędzy utworzy się kilkaset nowych miejsc pracy dla "swoich"
        - z tych pieniędzy cześć pójdzie na co roczne premie i nagrody
        - z tych pieniędzy mają zamiar zbudować sortownię, spalarnię. Tylko moim zdaniem miasto najpierw powinno z własnych pieniędzy wybudować taką inwestycję, a nie z naszych. Ja mogę miastu pożyczyć pieniądze na budowę. Pytanie tylko na jaki procent?
        Jak chcę korzystać z taksówki, to nie muszę taksówkarzowi płacić za jej zakup przed korzystaniem z usługi? Proste.

        HGW w majestacie prawa okrada obywateli Warszawy. Śmieci i tak będą się walać po ulicy. Wystarczy spojrzeć na boczne uliczki w naszej gminie - jeden wielki syf. Ludzie rzucają pety, papierki po cukierkach, pudełka po papierosach, butelki po napojach, puszki po piwie. I co z tego, że będę płacił 89 zł, skoro i tak będę miał syf za moją furtką? Aninian to demagog i nic więcej. Jeśli myślisz, że ludzie bogaci wywalają śmieci do lasu, to jesteś w błędzie.
        • aninianin Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 26.04.13, 08:59
         I znowu po raz setny piszesz ta samą formulke,
         Zabraklo ci argumentow, skoro musisz atakowac mnie osobiscie.

         Zacznijmy od tego, ze to co piszesz to zwykle pomowienia. Na ich miejscu podalbym cie do sadu. Nic mnie z wladza nie laczy, ale publiczne twierdzenie, ze kase za smieci chca wykorzystac na cos innego...
         Nie wiem, czy wiesz, ale beda publiczne przetargi , i ceny koncowe zostana podane do wiadomosci, i byc moze dzieki temu koncowa stawka jednak spadnie . Nie da sie tych pieniedzy przeznaczyc na cos innego.
         Wbrew temu co piszesz dla ubogich jest minimalna stawka za wywoz.

         Piszesz ze nie ma spalarni, sortowni. Nie ma bo nikomu sie to nie oplaca. Wiele z tych tanich firm wywala smieci gdzie popadnie.

         Akurat wyrzucanie pojedynczych smieci to margines, nie ma ich tak duzo, przynajmniej w mojej okolicy, moze mieszkasz w jakims dziwnym rejonie i tam jest inaczej. Coz , ja jak widze pojedyncze smieci za futka przy drodze ktora chodze, to je po prostu podnosze i wrzucam do swojego kosza . Ale ja jestem dziwny...
         Problemem sa smieci masowe. Tak twierdze ze bogaci , ktorzy w Wawrze buduja domy wywalaja smieci do lasu albo podrzucaja je na przystanki, Mo ze inaczej: nie bogaci ale ci co buduja domy na kredyt. W kazdym razie klasa srednia. Moze nie tylko oni. Ale problem jest. I tylko ustawa smieciowa to zmieni.
         • miedzylesianin1 Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 26.04.13, 09:14
          Nie atakuję Cię osobiście - nie mam w tym żadnego interesu. I nie przypominam sobie (choć mogę się mylić), że powiązałem Cię z władzą.
          Kasę na śmieci będzie można wydać na inne cele. Uwierz mi, nie takie klocki przechodzą w ratuszu. Wystarczy kilka dodatkowych sesji, przesunięć budżetowych, połączenia jednych zadań z drugimi i już można czerpać całymi garściami.
          Piszesz, że dla ubogich jest minimalna stawka. Ok - proszę podaj mi minimalną stawkę dla ubogiej osoby mieszkającej samotnie w domu jednorodzinnym na terenie dzielnicy Wawer. Dobrze by było, abyś podał jakiś link do oficjalnego stanowiska władz z tą ceną.

          Mieszkam ja wskazuje nick w Międzylesiu i też zbieram śmieci spod furtki, ale sąsiad już nie i wiatr i pędzące auta przesuwają je do mnie.
          Dobrze, że zgodziłeś się, że nie bogaci zaśmiecają las, a ludzie na dorobku lub pretendujący do klasy średniej - tu masz w 100% racji. Na pewno nie zaśmiecają ich staruszkowie - raz, że nie wytwarzają takiej ilości, a dwa, że nie mają siły ganiać do lasu z workiem śmieci, choć zapewne i od tego bywają wyjątki.

          Wracając do meritum stawki są złodziejskie i łamiące prawo. To tyle. Dziwi mnie tylko to, że społeczeństwo siedzi cicho. Ale widocznie przez ostatnie 6 lat zostali tak zamuleni intelektualnie, że nie widzą, że władza znowu ich dyma. Jeśli raz się pozwoli władzy na okradanie społeczeństwa, to będzie to czynić dalej.
          • w_v_w Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 26.04.13, 13:24
           miedzylesianin1 napisał:

           [...]. Dziwi mnie
           > tylko to, że społeczeństwo siedzi cicho. Ale widocznie przez ostatnie 6 lat zo
           > stali tak zamuleni intelektualnie, że nie widzą, że władza znowu ich dyma. Jeśl
           > i raz się pozwoli władzy na okradanie społeczeństwa, to będzie to czynić dalej.

           Poszedles po bandzie,ze ho ho :D

           Ta formacja programowo okrada Obywateli.

           Wawerka
            • Gość: swojak Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow IP: *.met.pl 26.04.13, 14:09
             za jakie? Że ludzie są zamuleni, czy za to, że władza okrada obywateli?
             Bo czy nieuzasadniona ekonomicznie i sprzeczna z prawem, a także przymusowa podwyżka za wywóz śmieci nie jest de facto okradaniem obywateli?
             Jeśli będziesz pisał dyrdymały, że to po to aby nie zaśmiecać lasów, to sadzisz babole i nic więcej.
             BO WYSTARCZY USZCZELNIĆ ISTNIEJĄCY SYSTEM I NIC WIĘCEJ. CHYBA, ŻE KTOŚ CHCE COŚ NA BOKU CO NIE CO UKRĘCIĆ :-)
             Czy w normalnym państwie podaje się stawki, a potem ogłasza przetarg? Nie. Takie rzeczy możliwe tylko w Tuskolandii. W normalnym państwie urzędnik ogłaszający stawki przed przetargiem następnego dnia spowiadałby się w prokuraturze!!!!
            • wajego aninianinie, szkoda Twojego czasu 26.04.13, 14:25
             Oni WIEDZĄ. Nie wytłumaczysz.
             Jako mieszkaniec blokowiska też jestem wściekły, że zamiast 15 zł będę płacić bodajże 47 za miesiąc. Ale może dzięki znikną typowe dla Gocławia czy Grochowa (oraz parkingów pod sklepami) obrazki na których o poranku albo po południu pod śmietnikami stoją limuzyny (tak, tak) z rejestracjami z Wawra, Wesołej, Rembertowa, Otwocka czy Wołomina, z których bagażników wyciągane są worki ze śmieciami.
             Takie obrazki widuję codziennie. To pewnie samochody tych, co piszą "mam umowę po 15 zł od domku i po co zmieniać, jestem zadowolony".
             Nowy system musi się dotrzeć, to oczywiście potrwa. Mam nadzieję, że od nowego roku stawki znacząco spadną. A jak nie........
             Ech, Polska...
             • Gość: swojak Re: aninianinie, szkoda Twojego czasu IP: *.met.pl 26.04.13, 15:15
              gwarantuję Ci, że śmieci nie znikną. Nie zaczarujesz rzeczywistości. Niestety brak edukacji od najmłodszych lat przynosi teraz owoce. Spróbuj zwrócić komuś młodemu uwagę, że śmieci pod Twoim blokiem - powodzenia. Jesteśmy narodem śmieciarzy i brudasów. A ilu właścicieli psów na waszym osiedlu sprząta gówna po swoich psach? I ta ilość świadczy o naszej kulturze, a raczej jej braku :-)
             • Gość: swojak Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow IP: *.met.pl 26.04.13, 16:46
              ale wcześniej są powiedział, że ABC działało legalnie i wszystko było ok.
              Widocznie musiała być uwolniona, aby nie sypnąć kto to jest frontmenka (chodziło prawdopodobnie o EK), która ze służbą zdrowia wtedy miała dużo do czynienia :-)
              Tak więc wyroki wydaje się na żądanie polityczne :-) Jak za Gomułki. Ktoś powiedział, że w zasadzie rządy Tuska i Gomułki mają bardzo wiele spójnego.
              Ale to chyba nie ten wątek tego forum. Tu miało być o tym jak bogaci i biedne staruszki zaśmiecają las ;-)
              • w_v_w Re: jest jeszcze kilka podobnych watkow 26.04.13, 16:58
               Gość portalu: swojak napisał(a):

               > ale wcześniej są powiedział, że ABC działało legalnie i wszystko było ok.
               > Widocznie musiała być uwolniona, aby nie sypnąć kto to jest frontmenka (chodził
               > o prawdopodobnie o EK), która ze służbą zdrowia wtedy miała dużo do czynienia :
               > -)
               > Tak więc wyroki wydaje się na żądanie polityczne :-) Jak za Gomułki. Ktoś powie
               > dział, że w zasadzie rządy Tuska i Gomułki mają bardzo wiele spójnego.
               > Ale to chyba nie ten wątek tego forum. Tu miało być o tym jak bogaci i biedne s
               > taruszki zaśmiecają las ;-)

               AnnaW porownala dzialalnosc formacji picera z Sopotu do czasow kiedy rzadzily dekrety Bieruta :D

               Bardzo bym chciala, zeby nikt nie zasmiecal otoczenia, ale tego nie osiagnie sie zlodziejskimi metodami.

               Wawerka
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka