Dodaj do ulubionych

Lista ulic do wymiany nawierzchni

25.10.13, 15:58
Mam na myśli ulice dzielnicowe[ gminne] w Wawrze na których jest już jakaś nawierzchnia jednak jest w złym stanie technicznym .
Dla ułatwienia podaje ulice wyższej kategorii niż gminne nie nadzorowane przez UD Wawer.
Są to ulice : Lucerny, Kadetów , Bronowska, Zwoleńska, Trakt Lubelski , Wał Miedzeszyński, Kajki, Pożaryskiego, Żegańska, Aleja Dzieci Polskich , Patriotów zach i wsch, Wydawnicza , Kaczeńca , Łysakowska , Rekrucka, Korkowa, Stepowa, Okularowa , Czecha, Płowiecka, Przewodowa, Bysławska , Izbicka, Techniczna, Złotej Jesienni, Walcownicza, Podkowy od granicy miasta do Złotej Jesienni.
Moje propozycje z osiedla Zerzeń :
Zerzeńska - fragment od ulicy Borków do początku nowej nawierzchni z tego roku .
Borków - fragment od Zabłudowskiej do Traktu.
Kwiatów Polskich cała
W tej chwili to mi przychodzi na myśl co sprawdziłem w terenie w czasie jazdy rowerem.

Obserwuj wątek
        • yasemin1 Re: Lista chodników do wymiany 25.10.13, 17:40
          A ja proponuję listę ulic przy których chodniki są do wymiany lub ich budowa bo ich niema.

Np. ulica Lucerny - wertepy na całej długości,
          ulica Snopowa nie posiada w całości chodnika bo muszą być ogrody przed posesją to samo fragment ulicy od skrzyżowania Snopowej/Wapiennej do Gajowej.
          Ulica Węglarska - akurat na najbardziej niebezpiecznym zakręcie przy wejściu do lasu nie posiada ciągu chodnika, tylko patrzeć jak będzie tam wypadek, bo nie ma tam ograniczenia prędkości.
          • krzysiek_s_zastow Re: Lista chodników do wymiany 25.10.13, 17:57
            Ok , możemy rozszerzyć temat o chodniki nie ma sprawy.:) Daje zielone światło też na pozostałe ulice , trudno rozdzielę to później sam.
            Zgadzam się w 100%, że Lucerny potrzebuje na całej długości wymiany chodnika bo jest w bardzo złym stanie. Byłaby to inwestycja ZDM.
            Cicho liczę też na budowę ścieżki rowerowej , bo w porównaniu do Traktu Lubelskiego pas drogowy chyba jest wystarczający.
            To ja dodaję do listy :
            Bysławska
            Izbicka
            Trakt Lubelski i Zwoleńska
            Kadetów w osiedlu Las w okolicach Poprawnej.

• waw123 Re: Lista chodników do wymiany 25.10.13, 20:37
                  Ja proponuję ulicę Rogatkową na odcinku Zwoleńska-Cylichowska. Masakra - stare płyty monowskie, wystające pręty zbrojeniowe, dziury i szczerby. Jest to najgorsza droga w okolicy. Interweniowaliśmy w Urzędzie, ale odpowiedziano nam, że stan drogi jest ok i nie stwarza bezpieczeństwa. Czy sterczące pręty nie stwarzają niebezpieczeństwa? Myślę, że urzędnicy się mylą. Jak była robiona kanalizacja, to przez naszą ulicę przejeżdżał sznur samochodów. Smród spalin i ciągłe drgania domów. Nawet samochody Pol-Aqua tędy jeździły, te duże , a nawet bardzo duże. Więc ja zgłaszam Rogatkową. Jako mieszkańcy zapłaciliśmy za część tych płyt z własnych pieniędzy. Dodam, że chodnika tam nie ma ani 1 cm i piesi muszą chodzić po dziurawej ulicy. Istne średniowiecze, a nie XXI wiek.
      • krzysiek_s_zastow Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 26.10.13, 13:12
        joy-wawer napisał(a):

> I co jeszcze? Piardnąć w oponki? Budżet Wawra na 2014 to roczna pensja prezesa
        > przeciętnego banku w Polsce
        Prezes banku zarabia rocznie 175,4 mln to ciekawe ?
        Wiadomo w tym budżecie zawarte są wydatki na wszystkie działy załącznika dzielnicowego, ale mówimy teraz o wydatkach bieżących pt. Utrzymanie i remonty dróg gminnych kwota 4606900 zł. Padły też propozycje na wydatki ogólnomiejskie.
        Wyślę propozycje do odpowiednich osób.

• waw123 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 26.10.13, 13:31
          W imieniu mieszkańców Rogatkowej będę wdzięczny. Płyty były kładzione ok. 85-86 roku, więc prawie 30 lat temu. Płyty nie były nowe, a z odzysku, co teraz się mści. Patrząc na odpowiedzi Urzędu mam wrażenie, że jesteśmy obywatelami III kategorii. Większość ulic wokół nas ma przyzwoite nawierzchnie, a o nas jakoś zapomniano. Nawet jak dzwoniłem do wydziału infrastruktury, to czułem się jak intruz. Nie wspomnę, że dostawałem nieprawdziwe odpowiedzi. Na naszej ulicy nie mieszka żaden radny, większość to osoby starsze, które nie mają siły się "bić się z koniem" o swoje. Mogę nadmienić, że ponad 1,5 roku czekałem na pisemną odpowiedź, którą otrzymałem dopiero po skardze. I tak właśnie traktuje się mieszkańców Rogatkowej - trzeba ich zbyć i olać. Mam nadzieję, że Panu Krzysztofowi uda się coś załatwić z naszą ulicą. Z góry dziękuję, choć nadzieje mam małe.
    • robertrobert1 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 09.11.13, 17:10
      Naprawa jezdni jest słuszna jeśli dziury są większe od samochodu. W przeciwnym razie można je ominąć. Naprawa chodników jest zdecydowanie pilniejsza bo o ile pieszy ominie każdą dziurkę to wózek dziecięcy będzie mieć z tym większy problem Jednak według mnie priorytet to kompleksowy remont wszystkich DDR bo na cienkich 1 calowych oponkach nie sposób się poruszać po drogach z dziurami na 30 czy 60 cm głębokości.

[urllh3.googleusercontent.com/-Vde9PtyNvgs/UdGUPDWlbsI/AAAAAAAAFBo/T0J_I2WBipE/s800/SAM_4584.JPG]Na moście Siekierkowskim[/url]
    • waw123 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 12.11.13, 09:32
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3544404,2,1,20130304-063014.html
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3544405,2,2,20130422-064130.html
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3544406,2,3,20130525-065701.html
      Co prawda dwa pierwsze zdjęcia są nieaktualne, bo dziura została załatana, ale po zimie będzie to zdjęcie aktualne. Zresztą prawie cała ulica Rogatkowa tak wygląda. Chodnika dla nas nie ma, bo mieszkańcy tej ulicy zaliczają się do II kategorii i chodnik nie przysługuje. Niestety żaden radny tez tu nie mieszka, nad czym szczerze ubolewamy. Trzecie zdjęcie jest zrobione w trakcie deszczu. Po deszczu kałuża była zdecydowanie większa i sąsiad nie może wyjść z domu suchą nogą:-)
      Na wszystkie monity UD odpowiada, że ulica jest bezpieczna :-) Chciałbym z tego miejsca pogratulować naszym urzędnikom dobrego humoru. Zapraszam wieczorem po deszczu na miły spacer.
      • qawsedrftg Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 12.11.13, 21:22
        W przeciwieństwie do krajów zachodnich, w naszym kraju podatki od nieruchomości są bardzo niskie. Policzcie ile się płaci od budynku, i ile się tego złoży dla ulicy gdzie jest rzadko rozproszona zabudowa. Skąd brać pieniądze na budowę dróg? Czy to naprawdę aż taki problem że kilka płyt jest trochę niżej? Takich ulic są w Wawrze dziesiątki.
        • waw123 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 13.11.13, 08:55
          Masz rację, ale z drugiej strony od ponad 25 lat gmina nie wyłożyła ani złotówki na poprawę Rogatkowej, nie licząc łatania pojedynczych dziur asfaltem - chyba ze 3 razy. Nigdy nie da się z podatku od nieruchomości odbudować (wyremontować) ulicy, więc nie patrzmy na podatek. Np. na Żonkilowej mieszkała (lub nadal mieszka) osoba z UD, tam ulice z kostki zrobiono bardzo szybko :-) Chcieć, to móc, ale aby móc trzeba mieć plecy :-)
          Wawerska władza potrafi tylko obiecywać i skarżyć się na brak środków. Nie mniej nie przeszkadza im to w rozbudowywaniu swego aparatu poprzez zwiększenie zatrudnienia i przyznawania sobie premii, trzynastek i innych korzyści finansowych. Tylko mam pytanie - za co? Bo skoro przez ponad ćwierć wieku nie mogą zrobić porządnej ulicy z chodnikiem, to ja jestem zmuszony krzywo na nich patrzeć. My czujemy się oszukani. Niestety będę zmuszony porobić więcej zdjęć i wysłać skargę do instytucji nadzorujących naszych włodarzy. Media może też się zainteresują drogą, która spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa - wg. pani burmistrz. Ale ona nawet nie raczyła się pofatygować na naszą ulicę.
          • qawsedrftg Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 13.11.13, 10:06
            Aby robić ulice z chodnikami, musi być kanalizacja. A patrzenie gdzie mieszka osoba z władzy, to kojarzy się raczej z miejscowościami gminnymi, gdy takie odwiedzam to bywa to głównym tematem rozmów. Wiadomo że jakąś siatkę robią by było z grubsza równomiernie. Ja mieszkając w Aninie nie wiem nawet gdzie mieszkają osoby z władz, ani co to za osoby w ogóle są - tak jak w wielkim mieście bywa... a też by można w ten sposób wszystko sobie tłumaczyć... może niekiedy słusznie, niekiedy nie...

Nie ma łatwych rozwiązań, i jest pewien paradoks. Na przykład to że dzielnice które skanalizowano za komuny mogą mieć teraz mniejsze wydatki, a więc także niższe stawki podatków. Ale podatki u nas są i tak śmiesznie niskie, na zachodzie to jedna z bardziej przerażających rzeczy w życiu człowieka. Drobny problem z kasą i już się boisz o dom. A u nas ile? 1000 rocznie? 1500? A standardów chcemy światowych.
        • ceziu75 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 13.11.13, 08:58
          Ja mam inne zdanie w tej kwestii, podatki w Polsce od nieruchomości są wysokie np. w odniesieniu do zarobków, a na Terenie Warszawy nie są zróżnicowane. W Dzielnicy Wawer płacę tyle samo za mkw mieszkania, działki, drogi co na Ursynowie, Bielanach , Centrum z tym że w Wawrze nie mam wodociągu, Kanalizacji, chodnika wzdłuż głównego ciągu komunikacyjnego, odwodnionej ulicy głównej, ścieżki rowerowej itp..
          • waw123 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 13.11.13, 10:09
            ja dodatkowo mam na posesji budynki gospodarcze, które nie są wynajmowane. Niestety nie można zmienić ich charakteru na mieszkalny i trzeba płacić chore pieniądze. Sam podatek od nieruchomości (grunt+dom) jest do wytrzymania, ale podatek od nieużywanej i nieprzynoszącej zysku nieruchomości - to już złodziejstwo - tak uważam. A przepisy są tak skonstruowane, aby przynosić profity gminie, a nie mieszkańcom. Jesteśmy tylko do płacenia i to jak najwięcej. Zero obowiązku wobec mieszkańców, za to mieszkańcy maja być posłuszni i siedzie4ć cicho (nie zawracam głowy swoimi problemami np. z ulicami).
            • qawsedrftg Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 13.11.13, 10:37
              Gdyby był podatek katastralny, to byś inaczej piszczał! Jakkolwiek jestem przeciwnikiem owego, to faktycznie pewną jego zaletą byłaby zachęta do zrobienia czegoś z nieużywaną nieruchomością. Jeśli ktoś chce mieć dużą nieruchomość - płaci więcej. Dlaczego nie? Przy jednej ulicy będzie 10 budynków, przy drugiej 2. A każdy chce wypasy?
                • qawsedrftg Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 13.11.13, 14:18
                  Ale płacisz tyle samo od metra kw., czy posiadłość luksusowa czy nędzna, nie od wartości. Nie płacisz więcej gdy masz np jedyną zabudowę przy ulicy (200 metrów ogrodzenia, 30 metrów głębokości, więc tylko twoja ulica wraz z budową nawierzchni, kanalizacji, odśnieżaniem...), niż gdy masz 30 metrów wzdłuż ulicy i 200 w głąb. Masz ruderę w ogródku, to nie opłaci się sprzedać by ktoś inny coś zbudował i też płacił podatki.

Ogólnie jestem zwolennikiem naszych bardzo niskich podatków, ale trzeba mieć świadomość że ceną za to będzie brak dróg jak w Szwajcarii, przez pewien czas przynajmniej...
                  • oksytocyna3 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 14.11.13, 09:16
                    Proszę Państwa, ja mieszkam przy Trakcie Napoleońskim i na wiosnę była taka sytuacja, że 4 samochody zakopały się w błocie. Jeden zawiadomił pomoc drogową, która też nie mogła wjechać i wyciągnąć ten samochód. Mieszkają tu ludzie starsi i malutkie dzieci. Co by było, gdyby trzeba było wezwać karetkę pogotowia lub straż pożarną? Powiadomiłam o tym UD - nawet nie dostałam odpowiedzi na mój list. Nie marzę o kostce czy asfalcie (nawet z dziurami), chciałabym tylko mieć utwardzoną drogę, bo jest jesień i znowu następnych parę miesięcy samochód będzie stał 2 ulice dalej (chociaż na podwórzu mam garaż), bo nie mogę dojechać do swojej posesji.
                    • gazeta-za-10 Re: Lista ulic do wymiany nawierzchni 14.11.13, 15:42
                      Trakt Napoleoński to zagadkowa ulica,

odcinek od Wolęcińskiej do Ezopa utwardzony, bez żadnego progu, na którym mistrzowie prostej wymuszają pierwszeństwo na skrzyżowaniach z Przyleśną i Lipkowską,

natomiast odcinek od Ezopa do Izbickiej to niezły zabytek z epoki cesarza,

jeszcze lepszy jest odcinek od Wolęcińskiej do Pożaryskiego czyli dukt leśny, głaskany równiarkami (z urzędu), jeden piorun wie po co.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka