Dodaj do ulubionych

Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci

29.01.14, 09:41
niestety jest posucha w informacji. Czyli płacimy de facto drożej za kiepską usługę.
Ale mam pomysł, aby zwiększyć częstotliwość odbioru na raz w tygodniu, choć wymaga to trochę zachodu. Otóż można znaleźć sąsiada, u którego śmieci będą odbierane tydzień po nas. Podrzucamy do niego śmieci, a on do nas i sprawa załatwiona. Trzeba dysponować autem i nie bać się, że worek ze śmieciami się wysypie w bagażniku :-)
Może to jest alternatywa dla reformy śmieciowej? Wiem, że to może i bez sensu, ale nie mam zamiaru latem wąchać smrodu śmieci.
Obserwuj wątek
    • sibeliuss Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 09:50
      A może wykonaj telefon to firmy wywożącej śmieci i podziel się z nami tym co usłyszałeś.
    • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 10:04
      Proste pytanie: Skad Ty wezmesz tyle smieci zeby zapelnic pojemnik raz na tydzien. 60- 70 % smieci to to co oddajesz do segregacji, czyli plastikowe butelki, opakowania po sokach, papier, szklo, itp.
      W glownym koszu zostaja tylko male pojemnosciowe resztki, dla ktorych wywoz co 2 tygodnie nie powienien byc problemem. Chyba ze masz 12 osobowa rodzine. A jak obawiasz sie zapachu( tylko skad, skoro zamkniety dobrze kosz mi nigdy nawet przyt 40 stopniach nie pachnial ) , to znajdz na niego jakies miejsce daleko od domu.
      • miedzylesianin1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 10:49
        dzwoniłem do Lekaro dwa razy i za każdym razem dostałem informację, że wywóz raz na 2 tygodnie. Co do śmieci - teraz segregowałem, ale odpuszczam to sobie, bo gra nie warta 12 zł. Najwięcej mam odpadów "opakowaniowych" - było ich zdecydowanie najwięcej. Ich odbiór raz na miesiąc sprawiał, że wystawiałem 2 worki z takimi śmieciami. Ile przy tym było problemów, to nie chce mi się pisać. Nie mam zamiaru myć pojemników po jogurtach, czy serkach - nie mam na to czasu i nie będę marnował pieniędzy na wodę, środki do mycia i czas - to też ma swoją wymierną cenę.
        Resztek jedzenia było mało, ale nie wyobrażam sobie, aby miały czekać na odbiór 2 tygodnie. Latem to już po tygodni śmierdzą, a co dopiero po 2 tygodniach - będzie fetor jak cholera. Jaka przyjemność to wąchać? Skoro płacę, to mam wymagania. Moja rodzina liczy 5 osób, więc ilość śmieci jest odpowiednio duża. Nie będę teraz wydzielał specjalnego miejsca na działce na cuchnące w upale śmieci. Mamy XXI wiek, a nie XVII, litości.
        Gdybym był samotny, to ta częstotliwość w zupełności by mi wystarczyła. Jak nie było reformy, to było zdecydowanie lepiej. A tak jak władza bierze się za regulowanie komuś życia, to musi to spieprzyć - jak zawsze. Chcę mieć prawo wyboru, żyję w wolnym państwie - chyba, że jest inaczej.
        • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 12:34
          Powiem wprost oosby niesegregujace to barbarzyncy i powinny placic 300 zl co miesiac.
          • miedzylesianin1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 12:47
            nie barbarzyńcą, a darczyńcą. Daję pracę osobom przy segregacji śmieci. Nie każdy jest lekarzem, czy prawnikiem. A tak potrzebujący maja pracę. Więc nie marudź :-)
            • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 13:19
              Zycze ci przymusowej segregacji i 6 workow, tak jak na zachodzie :)))))
              • miedzylesianin1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 13:33
                wyluzuj chłopie. Będę segregował jeśli to będzie miało sens. W innych państwach europejskich odbiór posegregowanych śmieci jest darmowy - powtarzam darmowy. Nie dość, że płacę za odbiór, to jeszcze mam to czyścić? Żart. Firma odbiera w takim przypadku czysty gotowy surowiec do dalszej odsprzedaży. Czyli jak zwykle robimy za frajerów.
                Druga sprawa - jak byłem we Francji, to tam odbiór posegregowanych frakcji był raz w tygodniu. Mieszkańcy wystawiali małe worki np. niebieskie z plastikowymi butelkami. Wystawiają je dopiero wtedy, gdy maja pełny worek, na oko ok. 60 l.
                Jak będzie darmowy i częstszy odbiór, to będę segregował, a w innym przypadku nie.

A ty jak chcesz, to szoruj słoiki po dżemie, zdzieraj etykietki i płać za to - Twój wybór :-)
                • w_v_w Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 15:53
                  ...zgadzam sie z toba w calej rozciaglosci.

Bede segregowac, ale nie mam zamiaru myc.

Wawerka
          • jhbsk Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 19:22
            Dla mnie umycie kubka po jogurcie to oczywistość. Tak samo jak segregacja. Niezależnie od ceny wywozu odpadów.
            • w_v_w Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 29.01.14, 19:30
              ...w zasadzie, to zuzyte pampersy mozna przeprac, co by w lepszej formie trafialy do odpadow.

Wawerka
              • jhbsk Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 30.01.14, 10:15
                Nikt ci nie broni. Wykaż się.
                • w_v_w Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 30.01.14, 15:01
                  Gdybym myla pojemniki po jogurtach zapewne sprobowalabym z pampersami :D

Powodzenia
                  Wawerka
                  • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 30.01.14, 15:06
                    chwalisz sie tym ze nosisz pampersy?
            • eizoo Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 06.02.14, 11:10
              @jhbsk
              A przemknęła ci taka myśl że do umycia kubka po jogurcie zużywasz wodę oczyszczoną, która ląduje w ścieku na twoj koszt? I że tak bezmyślne lanie wody pod małym ciśnieniem jest mniej ekologiczne niż mycie w wybudowanej juz specjalnie do tego celu stacji segregacji odpadów, gdzie mają zamknięty obieg i foltry a ty po prostu wylewasz oczyszczoną wodę?

Gratukuacje z powodu braku szerszego oglądu sprawy ekologii.
    • kawon86 A może kurierem :) 30.01.14, 09:58
      Z całym szacunkiem : płacić i jeszcze wozić samochodem śmieci to pomysl z filmów Barei.

Ale przy okazji przyszło mi do głowy ciekawe porównanie : w bardzo znanej firmie kurierskiej można wynegocjowac stawki rzędu 18 zl za paczkę do 30kg a nawet niżej. Gdybym umówił się z sąsiadami (dla osiągnięcia minimum paczek ) i nadawał smiecie kurierem (dwa razy w miesiącu na wysypisko) i raz do sortowni zapłciłbym 54 zł miesiecznie zamiast 60 ;))
      • w_v_w Re: A może kurierem :) 30.01.14, 15:05
        Teraz wlasnie widac absurdalna "reforme smieciowa" w wydaniu HGW.
        Po prostu zakamuflowany kolejny podatek:(

Wawerka
        • kitop Ale dlaczego o 6tej?????? 02.02.14, 21:00
          Mogę pojąć różne dziwactwa w sprawie segregacji i wywozu śmieci (posegregowane to już raczej nie śmiecie tylko surowce wtórne ) ale nie mogę zrozumieć dlaczego mam wystawiać wory przed dom o godzinie 6tej. Czyli skoro świt. Dlaczego? I czy muszę stać przed domem i pilnować tych worków? A jak ktoś je rąbnie i wyjdzie, że ja się nie wywiązuję z umowy z wysokim urzędem? Strach i groza.
          Mimo wielu prób nie udało mi się dodzwonić do Lekaro aby rozwikłać tą zagadkę. Nie wiecie gdzie jest baza tej wspaniałej firmy skąd wyruszają rano śmieciary?
          • aninianin Re: Ale dlaczego o 6tej?????? 02.02.14, 21:07
            Ja od lat wystawiam kosz wieczorem na rano i nic sie nie dzieje.
    • nowy_wawer Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 03.02.14, 15:21
      Dzwoniłam do MPO i znajomych w mieszkających w innych dzielnicach Warszawy, wyszło na to że tylko Wawer utonie w smrodzie śmieci, ponieważ MPO zabiera śmieci zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami czyli np. raz w tygodnie.. Urzędniczka w Wawrze poinformowała mnie ze Biuro Gospodarki Odpadami Na ul. Niecałej ustaliło ze w Wawrze będzie wywóz co 2 tygodnie , a aktualnie u mnie wyszło co 3 tygodnie (w marcu maja wyrównać hahahahaha). Super, widać urzędnicy doszli do wniosku iż w Wawrze jest dostatek świeżego powietrza i trochę smrodku nikomu nie zaszkodzi. Ponieważ nie mam gdzie składować śmieci, to zamierzam zawieść kilka reklamówek na Niecałą, może u nich sa śmieci wybierane częściej. Ciekawie się zapowiada.
    • kapisz1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 05.02.14, 18:41
      W moim harmonogramie odbioru śmieci jest np. data 01.11.2014, czyli święto i nikt w tym dniu nie przyjedzie po śmieci. W dobie informatyzacji można chyba było wpisać te kilka dni wolnych od pracy i na tej podstawie ustalić harmonogram. MPO jeśli było święto zwykle odbierało po 2 dniach. W przypadku Lekaro można się domyślać, że równiez bedzie opóźnienie, tyle że worki będą stały 2-3 dni i w tym czasie to psy je rozwleką po całej ulicy.
      • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 05.02.14, 19:01
        Dla mnie moga odbierac zmieszane raz na miesiac po segregacji i tak mam prawie pusty kosz.
      • kitop Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 06.02.14, 00:01
        Nieprawda. MPO odbierało następnego dnia po święcie. Jak będzie teraz? Kto to wie? Może za tydzień?
    • poziomka001 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 12.02.14, 18:22
      Z tym całym Lekaro, to jest jakaś totalna paranoja. Płacę ok. 2x więcej niż wcześniej. Teraz 60 zł, a poprzednio płaciłam 30-35 zł.
      Za to worki są o połowę mniejsze. Litościwie nie wspomnę już o tych dostarczonych przez firmę pojemniczkach. Zmieszane odbierane 2x rzadziej, a segregowane 4x rzadziej. To jest jakaś kpina. Zamierzam jakieś pismo wysmarować w tej sprawie, bo to się w głowie nie mieści. Czy miasto uważa że ja mam sobie skład śmieci zrobić przed domem czy jak??
    • ella.256 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 13.03.14, 16:30
      Dzisiaj otrzymałam odpowiedz odnośnie zwiększenia częstotliwości odpadów
      Szanowna Pani,

Uprzejmie informuję, że częstotliwość minimalna, założona zarówno w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta stołecznego Warszawy, jak i w dokumentacji przetargowej, wynika z konsultacji z mieszkańcami. W pierwszej wersji dokumentacji zaproponowana częstotliwość odbioru to jeden raz w tygodniu, jednak na wniosek mieszkańców, również z Dzielnicy Wawer, częstotliwość tę obniżono. Ponadto ww. Regulamin został pozytywnie zaopiniowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zgodnie z obowiązującą firmę LEKARO Umową, która określa jedynie minimalne częstotliwości odbiorów poszczególnych rodzajów typów nieruchomości, decyzja o ewentualnym zwiększeniu ilości odbiorów/wielkości pojemników należy do firmy odbierającej odpady, która powinna tak dostosować wielkość pojemników i częstotliwość opróżniania, aby „nie dochodziło do przepełnienia pojemników lub zalegania odpadów” .

W przypadku zaistnienia kolejnej nieprawidłowości dotyczącej funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w m.st. Warszawa prosimy o zgłoszenie jej za pośrednictwem telefonu 19 115 lub poprzez portal warszawa19115.pl/.
      Dziękujemy

• kawon86 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 14.03.14, 08:41
        "jednak na wniosek mieszkańców, również z Dzielnicy Wawer, częstotliwość tę obniżono"
        No proszę, jak to nasze miejskie władze chętnie uwzględniają wnioski mieszkańców. Chętnie bym te wnioski obejrzał.
        PS. Dobrze,że przy okazji nie było wniosku o przyłączenie do Rosji.
        • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 14.03.14, 12:41
          segregowane powinny byc odbierane co 2 tygodnie. Ostatnio mialem 7 workow, to sie mi magazyn zaczyna robic na ganku, dodatkoow z jednego cos cieklo, wiec sie podloga zniszczyla przez 4 tygodnie, mam dosc.
          • miedzylesianin1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 14.03.14, 14:56
            aninianin napisał:

> segregowane powinny byc odbierane co 2 tygodnie. Ostatnio mialem 7 workow, to s
            > ie mi magazyn zaczyna robic na ganku, dodatkoow z jednego cos cieklo, wiec sie
            > podloga zniszczyla przez 4 tygodnie, mam dosc.

i dlatego dorzuciłem 12 złociszy i mam wszystko w nosie. 12 zł nie majątek, a ile mniej stresu i brudu.
            Zobaczysz latem jak po miesiącu trzymania zaczną Ci śmierdzieć opakowania np. po jogurtach, czy kartony po mleku i sokach:-) Smrodek pierwsza klasa. Nie bądź sknera, dołóż 12 zł i daj zarobić ludziom przy segregacji - będziesz miał wkład w utworzenie nowych miejsc pracy.
            • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 14.03.14, 15:07
              Do tej pory zakaldalem ze to segregowanie jest ekologiczne, a nie odwrotnie :))
            • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 14.03.14, 15:41
              Zaczynam zreszta lubic panow z Lekaro. Ostatnio pod brama oprocz kosza na zmieszane wystawilem zeby nie zasmiecac podworka worek z liscmi po sprzataniu po zimie, maly zlom dla zlomiarzy a panowie z Lekaro wybierajac mi kosz uczynnie wszystko zabrali :)
              Zaczne chyba testowac czego w koncu nie zabiora :))
            • jan-cp Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 14.03.14, 21:59
              Segregacja w domu nie ma sensu. U nas (budynek wielorodzinny) stoją trzy kontenery (zmieszane, opakowania, szkło). Lekaro wpakowało je ostatnio do jednego samochodu. Innym razem opróżnili tylko kontener na zmieszane po czym przeładowali do niego część śmieci z konetenera z opakowaniami (był przepełniony) i tak zostawili. Tak więc ta segregacja to ściema i można sobie darować.
              • miedzylesianin1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 15.03.14, 09:28
                Ja 2 tyg. temu robiłem porządki na podwórku - grabienie liści naniesionych przez wiatr w zimie, suche gałęzie opadłe z drzew. Uzbierało się tego ponad 3 duże worki. Zabrali bez mrugnięcia. Generalnie zabiorą wszystko.
                A wracając do segregacji - jest ekologiczna, ale musi być odczuwalna finansowo, tzn. np. jeśli podejmuję się segregacji, to miasto odbiera za to wszystkie moje śmieci za darmo - ja muszę np. umyć butelki, słoiki i opakowania po jogurtach. Wtedy to ma sens. Ale jeśli mam segregować i jeszcze za to płacić, to niech miasto nie będzie takie cwane. Bo na dobrą sprawę (choć to mało realne) wszyscy mieszkańcy danej ulicy mogą sami zbierać takie surowce i np. raz na miesiąc je sprzedać. Z jednej ulicy po miesiącu będzie sporo aluminium, szkła, papieru i tworzyw sztucznych. To jest realna kasa. A miasto bierze to od nas i my jeszcze za to płacimy. Polacy to frajerzy (ja też do nich należę). Tak więc 12 złotych nie majątek, nie segreguję i mam spokój - wszystko do jednego wora, zero stresu, czy daną rzecz wywalić do ogólnego, czy do innego pojemnika. Nie tworzę sobie na podwórku stery worków z pudełeczkami po jogurtach, mleku, czy sokach. Czy moje podwórko to skład śmieci? Mogę przetrzymać miastu śmieci, ale za kasę :-) Nie dajcie się wykorzystywać. Generalnie można męczyć Lekaro o zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci. W umowie jest zapis, że jeśli wymaga tego sytuacja, to mają zwiększyć częstotliwość odbiorów. Na wiosnę zacznę ich męczyć, bo nie mam zamiaru wąchać przez 2 tygodnie smrodu rozkładających się resztek jedzenia. A jak nie, to do urzędu mam blisko i podrzucę im taki worek, niech wąchają.
      • szablaa Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 15.03.14, 15:45
        Czeka dwa tygodnie na odpowiedź po zgłoszeniu sprawy śmieci na stronie 19115 warszawa
        status zgłoszenia -Nowe (bez komentarza)
        • ajk10 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 17.03.14, 13:53
          szablaa napisał:

> Czeka dwa tygodnie na odpowiedź po zgłoszeniu sprawy śmieci na stronie 19115 wa
          > rszawa
          > status zgłoszenia -Nowe (bez komentarza)

Zgłaszałam 1 marca - dzisiejszy status - nowe
    • bobi_wawer Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 16.03.14, 21:08
      Wiecie może, czy istnieje opcja, że kupię sobie drugi śmietnik i będę wystawiał oba? W sumie wszytko jedno czy wystawię masę luźnych worków, czy dodatkowy śmietnik.
      • aninianin Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 16.03.14, 23:43
        Nie wywioza Ci :) musi byc oczipowany.

Choc koledze z forum jak zglaszal ze nie ma 3 razy na infolinii to 3 kosze przywiezli z lekaro :) wiec sprobuj tak :D
      • poziomka001 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 10.04.14, 20:09
        Dowiedziałam się w Lekaro, że nie będą częściej odbierać. Nie wiem jak będzie w lecie, ale jeśli będzie smród to nie odpuszczę. Póki co wystawiam po 7 worków segregowanych i tyle. Zmieszane wystawiam kubeł + 2 lub 3 worki. Wszystko zabierają.

Jednak nie wyobrażam sobie składowania śmieci w ogródku jak będą temperatury 20+
        • miedzylesianin1 Re: Zwiększenie częstotliwości odbioru śmieci 11.04.14, 10:43
          Ja jakiś czas temu zadzwoniłem do gminy i opowiedziałem o problemie. Generalnie w umowie z Lekaro jest wyraźnie napisane, że w razie potrzeby zwiększą częstotliwość. Tak jest w umowie.
          Zapowiedziałem szanownej pani urzędniczce, że jeśli latem nie zwiększą częstotliwości odbioru śmieci, to je przywiozę na Żegańską i wniosę na recepcję. Ja nie muszę wąchać smrodu rozkładających się resztek jedzenia. Miasto jest właścicielem śmieci, więc im je dostarczę.
          Tobie też to radzę, jeśli dasz radę. trzeba pisać maile, bo samo dzwonienie na nic się zdaje. Urzędasy są głuche na wołanie ludu :-). Pisać oficjalne skargi na smród, robactwo i muchy - bo przy temp. powyżej 20 stopni tak będzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka