Dodaj do ulubionych

Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych W ?

17.10.14, 21:15
Nasi szanowni kandydaci do rady dzielnicy Wawer mogliby się ujawnić.
Nazwiska chętych do rady Warszawy PKW już podała
Obserwuj wątek
    • czarny-azorro Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 17.10.14, 21:33
      tutaj
      wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/146514
      • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 18.10.14, 19:17
        Smutna lista :(
        Stare kotlety, ich zony i dzieci, inne pociotki.

Wawerka
        • swiadomy11 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 04.11.14, 00:24
          To prawda, ale jest też kilku młodych, którzy od lat aktywnie działają w naszej dzielnicy. Widzę dwa nazwiska, które kojarzą mi się bardzo pozytywnie:
          Marcin Dumieński (lista PO) - nie jest radnym, a robi więcej dla dzielnicy niż ta cała banda w naszym urzedzie. Ciągle organizuje jakieś wydarzenia kulturalne, spotkania z mieszkańcami. Dzięki niemu postawili plac zabaw bodaj w Aninie, czy Międzylesiu. Działa w OSP w Radości i jest mega napalony na wszystkie niekonwencjonalne projekty :)
          Rafał Czerwonka (Stowarzyszenie Wawer) - działał w stowarzyszeniu Razem dla Wawra, inteligentny i otwarty na fajne pomysły. Duża więdza i bezinteresowna chęć działania.

Nie ma co spłaszczać. Gdyby byli sami źli ludzie to pewnie naszą dzielnicę rozjechaliby dawno walcem i zorali. Znając życie, pewnie zamiast tych dwóch dostanie się ktoś inny na 10000 kadencję.
          • krzysiek_s_zastow Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 04.11.14, 00:40
            Dzięki wsparciu Grupy Razem Dla Wawra powstał plac zabaw przy Klubie Kultury Zastów[ stary był w innym miejscu]. Przy okazji wyremontowano też place zabaw w Międzylesiu i gdzieś jeszcze teraz nie pomnę. Dzięki grupie jeszcze bardziej zainteresowałem się samorządem i wystartowałem do Rady Osiedla Zerzeń.
      • 2di-di Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 18.10.14, 20:36
        czarny-azorro napisała:

> tutaj

A gdzie jest tabela przyporządkowująca obwody do okręgów ?
        • rafal_cz Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 19.10.14, 21:37
          Przypisanie obwodów do okręgów oraz mapkę okręgów wyborczych w Wawrze można odnaleźć na stronie Rady Osiedla Sadul przy interpelacji nr 7:
          www.sadul.waw.pl/?page_id=91
          • czarny-azorro Tajemnicze zestawienie okręgów i obwodów wyb. 20.10.14, 06:57
            Bardzo enigmatyczne to zestawienie.

Czy oznacza, że okręgi wyborcze nie zawierają w sobie pełnych obwodów wyborczych ?

Dzielnicowa Komisja Wyborcza nie wysiliła się odpowiadając na Interpelacje Rady Osiedla Sadul w tej sprawie - jakoś mnie to nie dziwi.

Brak jasności w sprawie przypisania Obwodów wyborczych do Okręgów wyborczych jest wyraźny - to przypisanie jest celowo niepublikowane a jeżeli już ktoś zapyta - to otrzyma taką właśnie niejasną odpowiedź.
            Ta niejasność sprawy jest potrzebna "liczącym głosy" .
            Pamiętajmy, że Dzielnicową Komisję Wyborcza powołują i nadzorują aktualnie rządzący - co powinno w nas wszystkich zapalić czerwone, ostrzegawcze światełko.

W ostatnich wyborach samorządowych w 2010 jeszcze przed wyborami obwody wyborcze na granicy osiedli Wawer i Las były przedmiotem manipulacji. Sprawa zgłoszona została do PKW a potem była przedmiotem protestu powyborczego.
            Były to obwody w których całkiem oczywiście przypadkowo kandydował P. Gójski.

I przed i po wyborach skarżących potraktowano jak idiotów . Instytucje odwoławcze po pierwsze nie potrafiły a raczej nie chciały przeanalizowania granic Okręgów i Obwodów a po drugie stwierdziły, że nie miało to wpływu na wynik wyborów.
            Sprawa ta była szeroko omawiana na Forum w czasie wyborów 2010r.

Podobne przypadki zgłaszał Rembertów. Pamiętajmy też o enigmatycznej i "zamiecionej pod dywan" sprawie znalezienia po wyborach w bagażniku samochodu - chyba Komendanta Policji Białołęki - dużej ilości oryginalnych, skreślonych kart do głosowania i protokołów wyborczych.
            Protokoły te nie trafiły więc do Komisji Dzielnicowej i zafałszowały wynik wyborów.

Po wyborach 2010 granice Okręgów wyborczych nr I i II w Wawrze zdefiniowano inaczej (tak jak "niechcący" poprowadzono je w czasie wyborów) - co nie oznacza, że próby manipulacji granicami obwodów nie będą nadal podejmowane.
            Ta zmiana granic Okręgów była na pewno skutkiem protestów wyborczych - choć oficjalnie uznano je za niezasadne.

Tylko tym można wytłumaczyć niechęć Dzielnicowej Komisji Wyborczej do publikacji czytelnego przypisania Obwodów wyborczych do Okręgów wyborczych.
            Trudno uznać za publikację odpowiedź udzieloną Osiedlu Sadul, która po pierwsze jest niejasna, po drugie praktycznie niedostępna - bo któż o niej wiedział !

Wiedza - to tajemna broń . Wiedzieli o tym już afrykańscy szamani i egipscy kapłani.
            Ciemny naród wszystko "kupi".
    • w_v_w Lista wiwisekcja ;) 18.10.14, 21:18
      Prawo i Sprawiedliwosc

Wlodzimierz Zalewski
      Andrzej Krasnowolski
      Jolanta Fajkowska
      Marcin Kurpios

Co prawda juz byli, ale mozna na nich , jesli ktos popiera dobrych uczciwych samorzadowcow!

Platforma Obywatelska

Zaboklicki byl radnym, nawet jakis czas udawal burmiszcza, generalnie koles, ktory nie powinien zostac radnym.

Baraniewski taki sobie gostek, nie slyszalam niczego dobrego, jedyne co to walke o glosy w poprzednich wyborach, jakies kanciarstwo bylo,

Gwadera Radoslaw, startowal kilka razy, ale nie mial szczescia.Przewodniczyl PO w Wawrze, ale kolega partyjny niejaki Marek Kocinski byly pupilek bufetowej dokonal przewrotu i Gwadere wywialo.

Pienkowski Jan byly radny, moze powinien juz odpoczac, niczego dobrego dla Mieszkancow nie zdzialal, no moze dla siebie.

Goduslawski Adamudaje burmiszcza, karierowicz,

Nerc, kolejny odgrzewany gostek

Chodecka Hanna o ile pamietam zamieszana w zasiadywanie dzialek

Szkoda glosow na tych niby dzialaczy.

Komitet Wyborczy Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

Gaska Miroslaw od zawsze z Korwinem w porzadku, uczciwy to moj faworyt!

Wawerska Inicjatywa Samorządowa

Dariusz Godlewskistartowl ze wszystkich mozliwych partii, byl nawet burmiszczem zwanym Pinokio, niezbyt dobrze zasluzyl sie Wawrowi. To ten co sadzil sie z Prezydentem Kaczynskim.

Wozniak Marcin o ile mnie pamiec nie myli byl juz radnym i byl zamieszany w jakies nieczyste sprawy.

Gojski Zdzislawniezatapialny, kiedys milosnik PO, nie lubie takich skaczacych po roznych partiach, specjalista od budowy chodnikow, glownie w swoim osiedlu.

Barcinski Januszprzepadl w ostatnich wyborach i nie powinien sie podniesc, tez odpad z PO.

Kaszuba Pawelmlody gniewny, ale to troszke malo

Godlewski Wojciech synek tego z innej listy tego komitetu, postanowili rozkrecic rodzinny biznes.

Warszawska Wspólnota Samorządowa

Zygarska Beatabyl taki facio Zygarski Piotr sie nazywal, bawil sie w burmiszczowanie z niejakim Godlewskim Dariuszem i Gojskim Zdzislawem, niczego dobrego dla Wawra nie zrobili,
      byli w drugim rzedzie, pobierali pensje za nicnierobienie, bo nie mieli uprawnien z Ratusza.
      Wawrem rzadzil Pelnomocnik.
      Teraz czas na zone, odradzam.

Zygarski Konrad syn Beaty Zygarskiej i Piotra Zygarskiego, tez maja ochote na rodzinny interes

Kocinski Marekpupilek bufetowej, obrazil sie na PO, po utracie stanowiska burmiszcza, zwial z miejsca wypadku, prowadzil sluzbowke po pijaku.

Wyborczy Stowarzyszenia Wawer

Gotowiec Miroslaw

nastepna familia, zenujace!
      Gotowiec Lukasz

Kroszczynska Helena byla nauczycielka, czas na odpoczynek

Domanski Wieslaw
      tzw. maly burmiszcz, za czasow AWS, ambitny

W duzym skrocie, nie dajcie sie nabrac, to wiekszosci specjalisci od krecenia lodow.

Wawerka
      • czarny-azorro Tabela aktywności Radnych kadencji 2010-2014 19.10.14, 13:32
        W uzupełnieniu wiwisekcji:

www.sadul.waw.pl/?p=3927
        I mała uwaga:
        "Młody gniewny" brzmi raczej pozytywnie i zawsze kojarzy mi się z aktywnością .
        W pokazanej tabelce Pan Paweł Kaszuba złożył w ciągu 4 lat kadencji 11 interpelacji - wszystkie w pierwszym roku bycia Radnym. Ostatnie 3 lata - zero aktwności.
        Chyba nie zasłużył na takie określenie - nie można być "młodym gniewnym" i "maszynką do głosowania" jednocześnie..
        • w_v_w Re: Tabela aktywności Radnych kadencji 2010-2014 19.10.14, 15:47

No coz, widocznie "gniewu" starczylo mu na rok ;)

Zakladajac watek, mialam nadzieje, ze forumowicze podziela sie wiedza na temat kandydatow.

Pozdrawiam
          Wawerka

czarny-azorro napisała:

> W uzupełnieniu wiwisekcji:
          >
          > www.sadul.waw.pl/?p=3927
          > I mała uwaga:
          > "Młody gniewny" brzmi raczej pozytywnie i zawsze kojarzy mi się z aktywnością .
          > W pokazanej tabelce Pan Paweł Kaszuba złożył w ciągu 4 lat kadencji 11 interpel
          > acji - wszystkie w pierwszym roku bycia Radnym. Ostatnie 3 lata - zero akt
          > wności.

> Chyba nie zasłużył na takie określenie - nie można być "młodym gniewnym" i "m
          > aszynką do głosowania" jednocześnie..
      • aninianin Re: Lista wiwisekcja ;) 19.10.14, 15:02
        Obiektywizm w wykonaniu Wawerki: tylko kandydaci Pis sa uczciwi :D
        • w_v_w mieszkancu Anina za przeproszeniem, 19.10.14, 15:41
          zdarza ci sie napisac cos merytorycznie?

Wawerka
    • w_v_w Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 06:54
      Beata Zygaraska, Konrad Zygarski i Piotr Zygarski- tatus, startuje na radnego miasta( kiedys nalezal do Samoobrony a teraz prosze do Warszawskiej Wspolnoty Samorzadowej,

Ciiekawe ilu jeszcze kandydatow jest powiazanych rodzinnie, moze matki, babcie, tesciowe itd...prof. Kulesza przewraca sie w grobie...:(

Nie glosuj na nich! Nie daj sie nabrac!

Mialam ochote zaglosowacc na Piotra Guziala-kandydata na Prezia Warszawy lidera WWS, ale zapowiedz rodzinnych interesow chocby na listach skutecznie odstraszyla.

Wawerka
      • krzysiek_s_zastow Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 12:52
        Podpowiem , że jest jeszcze bardziej rodzinnie :)
        Ja też startuje ...
        • w_v_w Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 15:44
          krzysiek_s_zastow napisał(a):

> Podpowiem , że jest jeszcze bardziej rodzinnie :)
          > Ja też startuje ...

razem z familia? Pochwal sie, Mieszkancy powinni wiedziec.

Wawerka
          • krzysiek_s_zastow Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 16:55
            Z mojej rodziny nikt nie startuje oprócz mnie , nie licząc wujka w Sosnowcu :)
            A miałem na myśli , że jest bardziej rodzinie np. patrząc na listy Korwina i PIS czy WIS ale tutaj akurat chodzi o Pełnomocników. W przypadku pierwszym patrz okręg II i III oraz I u Korwina.

• w_v_w Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 18:26
              Mnie po prostu, to brzydzi:(

Jakos trudno mi uwierzyc w bezinteresownosc, nieliczni z tego towarzystwa sa dobrymi samorzadowcami.

Z wyborow na wybory jest coraz gorzej:(

Wawerka
              • krzysiek_s_zastow Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 19:32
                No to widzisz dam ci okazje, żebyś mnie później oceniła . Pod warunkiem , że dostane się do Rady Dzielnicy :)
                Wiem co mam zrobić . A jeśli się już dostanę to rozwinę to co robił na początku pan Mirek Gotowiec . Czyli większy kontakt z mieszkańcami w tym współpraca z radami Osiedli. Na pewno nie zrezygnuje z pisania na tym forum to mogę obiecać. Do znudzenia będę też na facebooku itp.Dyżury....
                Na pewno będę częstym gościem na komisjach i Sesjach rady Warszawy . Bo obecnie to rada dzielnicy sobie , a rada miasta sobie. Nie ma kontaktu .
                Oprócz wspomnianego już pana Gotowca to radni warszawy dzielnicowych chyba u siebie nie zobaczyli.
                Oczywiście nie odpuszczę tematu komunikacji miejskiej w Wawrze .
                Z inwestycji priorytetem będzie dokończenie przebudowy Traktu Lubelskiego chociaż to akurat nie inwestycja dzielnicowa więc tylko lobbing.
                Ścieżka rowerowa Lucerny - Kadetów będę męczył pana Puchalskiego o jak najszybszą realizacje.
                W kadencji zapewne będzie przewijał się temat budowy tunelu w Międzylesiu i utrudnień z tym związanych. Trzeba będzie pomęczyć biuro koordynacji żeby nie było tak jak z Traktem Lubelskim.Czyli nie wiadomo co i jak.
                No i oczywiście będę za realizacją inwestycji dzielnicowych rozpoczętych wprowadzonych do budżetu w tym roku a realizowanych w przyszłej kadencji.
                Chociażby budowa Wiązanej, Jeziorowej , Mydlarskiej.
                Żeby przyszła rada nie wycofała się z tych inwestycji bo tak było już w przeszłości.
                Oczywiście ważną kwestią będzie też sprawa kanalizacji w osiedlu Sadul. Wiem już co i jak tylko potrzeba współpracy i chęci.Mam nadzieje, że skończy się to przed 2018 rokiem, żeby nikt mi tego nie zarzucił, że nic nie zrobiłem.
                Dużo jest spraw które trzeba byłoby zrobić w tej kadencji to co podane wyżej to tylko cząstka całości. A jak się nie dostanę to się nie obrażę na świat i będę robił to co dotychczas. :)
                Krzysiek Sokołowski.

• w_v_w Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 20:38
                  Super, jest jedno ale, prosze pamietac, ze radny, to radny Dzielnicy a nie Osiedla, w ktorym mieszka. Skoro wspomniales radnego Gotowca, to jakos nie zauwazylam jego aktywnosci poza "wlasnym" osiedlem :(

Wawerka
                  • krzysiek_s_zastow Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 19.10.14, 22:04
                    Oczywiście nie zapominam, że w Wawrze jest 13 osiedli które mają swoje potrzeby.
                    Jednak wybierać w II okręgu będą mieszkańcy 4 osiedli więc na nich kładę obecnie nacisk.
                    Jednak w tym co przedstawiłem tu na forum są też elementy ogólnowawerskie sprawa komunikacji miejskiej , czy przebudowa systemu melioracyjnego będzie dotyczyć nie tylko osiedla Zerzeń ale na przykład i Aleksandrowa czy Zbójnej Góry.

• w_v_w Re: Jest i tatus na liscie...zenada! 20.10.14, 08:26

> Oczywiście nie zapominam, że w Wawrze jest 13 osiedli które mają swoje potrzeby
                      > .
                      > Jednak wybierać w II okręgu będą mieszkańcy 4 osiedli więc na nich kładę obecni
                      > e nacisk.
                      > Jednak w tym co przedstawiłem tu na forum są też elementy ogólnowawerskie spra
                      > wa komunikacji miejskiej , czy przebudowa systemu melioracyjnego będzie dotycz
                      > yć nie tylko osiedla Zerzeń ale na przykład i Aleksandrowa czy Zbójnej Góry.
                      >

Zycze powodzenia!
                      Nowa twarz , nowe otwarcie. Niestety dotychczas konczylo sie na obietnicach przedwyborczych

Pozdrawiam
                      Wawerka
    • czarny-azorro Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na radnych 19.10.14, 21:15
      Listy ogłoszone, do wyborów zostało niewiele czasu a informacji o spotkaniach kandydatów na Radnych z mieszkańcami jakoś nie widać ....

Obawiam się, że niewielu odważy się przed wyborami stanąć przed elektoratem.

Czekam niecierpliwie na pierwsze ogłoszenia z Okręgu 2 ( Wawer, Zerzeń, Sadul, Nadwiśle).

Komitety Wyborcze - przedstawcie i zaprezentujcie swoich kandydatów !

Będę na pewno na tych spotkaniach i podzielę się swoimi spostrzeżeniami na Forum.

• w_v_w Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 19.10.14, 21:23
        ...to juz historia, niestety, ale w pierwszych kadencjach, odbywaly sie spotkania kandydatow na radnych. Zaniechano, bo zazwyczaj konczyly sie piekielnymi awanturami. Bojowki komitetow, wpadaly na takie zebrania i rozwalaly. Frekwencja Mieszkancow byla rozna z czasem zaniechano.

Kontakt bezposredni przestal byc modny i wygodny. Niektorzy nachodza w domach, wrzucaja ulotki do skrzynek, bilbordy, plakaty...

Wsrod Mieszkancow dominuje "tumiwisizm" i "je*altopiesism".

Wawerka
        • krzysiek_s_zastow Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 19.10.14, 22:21
          Ja tam jestem otwarty na spotkania i bym na każde przyszedł , tylko pytanie czy ktoś przyjdzie inny poza osobami z mojego komitetu.
          Poza tym takie spotkania raczej odpadają w miejscach które są we władaniu dzielnicy bo zarząd dzielnicy nie pozwoli . Było to przerabiane jak przed referendum chciano zaprosić pana Guziała do Wawra. Próbowano zamknąć siedzibę rady osiedla Sadul na kłódkę...
          Więc zostaje chyba wspomniana już konfrontacja w czasie roznoszenia ulotek.

• w_v_w Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 21.10.14, 09:11
            ...plakaty, kiedys obily wrazenie, na pewno nie zaglosuje na kandydata, ktory umieszcza plakat w miejscach niedozwolonych.

Wawerka
            • krzysiek_s_zastow Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 21.10.14, 09:38
              I dobrze. Ciekawe jak zrobi pan B. :)

• w_v_w Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 21.10.14, 10:08
                Nie wiem kto to jest p. B?
                Juz widzialam tekturki kandydata PO na slupach energetycznych.

Pamietam kilka wyborow wstecz jeden komitet mial swoje slupy ogloszeniowe, ktore przemieszczaly sie po Dzielnicy ;)

Zdaje sie, ze byl to komitet milosnikow p. Godlewskiego, w dzien wyborow "zaufany" elektorat byl dowozony do Komisji, co by nie zaglosowal niepoprawnie, rozne cuda i dziwy dzialy sie

Wawerka
                • krzysiek_s_zastow Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 21.10.14, 10:20
                  Nie chce go promować ale jest z mojego okręgu i wisiał w 2010 roku na każdym słupie przynajmniej w Zastowie. B to początek nazwiska :)

• w_v_w Re: Kto wie, kiedy są sotkania z kandydatów na ra 22.10.14, 08:05

> Nie chce go promować ale jest z mojego okręgu i wisiał w 2010 roku na każdym sł
                    > upie przynajmniej w Zastowie. B to początek nazwiska :)
                    >

...akurat taki sposob mnie mierzi, sa miejsca przeznaczone do tego typu promocji.
                    Wiem, wiem co to za "B" ;)

Wawerka
    • czarny-azorro A więc jednak "Demokracja strachu" ? 20.10.14, 06:07
      Po tej ciekawej wymianie poglądów - trudno o lepsze podsumowanie niż artykuł, który proponuję Państwu jako przedwyborczą lekturę

3obieg.pl/demokracja-strachu
      • w_v_w A więc jednak "Demokracja strachu" i obciachu ? 20.10.14, 08:07
        ...kandydatom pozostaje "przsetrzen publiczna", przed kosciolem, przed marketem, na bazarach.

Czesto byly organizowane "picniki" organizowane z budzetu gminnego, dzielnicowego, gdzie lansowali sie aktualni "samorzadowcy". Mozliwosci sa wrecz nieograniczone...

Pomysl na ulotke:Jan Kowalski promocja! Rodacy lubia to najbardziej;)
        a dla "zasiedzialych" samorzadowcow "Zdzislaw G... wyprzedaz! :D

Wawerka
    • wladimir80 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 20.10.14, 23:12
      Witam. Jestem Adam Rosak i staram się o mandat radnego Dzielnicy Wawer w 3 okręgu. Mieszkam w Radości i startuję z listy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Mam nadzieję, że uda mi się spotkać z Wami podczas rozmów 'w terenie" które na dobre rozpoczynam 25.X. Co prawda zdaniem "wyjadaczy", ludzie w Wawrze nie chcą rozmawiać i mają wszystko gdzieś. Ja się jednak tym nie zrażam i z rozmów z mieszkańcami , chcę uczynić trzon mojej skromnej kampanii. Nie zobaczycie mnie raczej na plakatach które zalepią naszą Dzielnicę niebawem. Jeśli chcecie by samorząd wyglądał inaczej zapraszam na razie do dyskusji na FB Adam Rosak kandydat do Rady Dzielnicy Wawer
      • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 07:14
        ...Szkoda, ze masz "miejscowke niebioraca", ale moze sie myle.

Szkoda, ze WWS, skupilo na listach osoby, malo wiarygodne :(

p.s
        "wyjadacze", masz na mysli kolegow z listy?

Wawerka
        • wladimir80 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 07:42
          Nie nazwał bym siebie osobą mało wiarygodną :D . WWS skupił na swoich listach ludzi z wielu środowisk. Nierzadko są to nazwiska które w ten czy inny sposób przewijały się w lokalnej polityce. Na moim przykładzie widać, że znajdzie się miejsce także dla ludzi bezpartyjnych i nie obciążonych przeszłością. Wiesz ja jestem "wariatem", pro-państwowcem i ciągle jeszcze mam nadzieję, że porządni ludzie mogą zmienić samorząd z jakiejkolwiek "miejscówki"
          Jeśli chodzi o "wyjadaczy", nie miałem nic złego na myśli. Są to ludzie z bardzo różnych środowisk którzy, w ten lub inny sposób brali udział w dotychczasowych kampaniach w Wawrze. Niestety pogląd, który przytoczyłem w poprzednim poście , przewijał się nagminnie w naszych rozmowach.
          • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 08:47
            Ok, moze jestes wiarygodny, nie przecze, ale srodowisko WWS jakos nie jest wiarygodne.
            Liste , na ktorej jestes otwiera osoba skompromitowana jako samorzadowiec wawerski.
            Powidz, jak mam uwierzyc?. Ordynacja jest taka, ze wchodza osoby malo wartosciowe.
            Bardzo chcialabym, zaglosowac na spolecznika z krwi i kosci, ale ciagle napotykam na TWA :(

Wawerka
            • wladimir80 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 09:12
              Widzisz,i tu właśnie dotykasz sedna sprawy. Partie polityczne wmówiły niejako wyborcom, że system proporcjonalności działa zawsze. Wielokrotnie pomagałem swoim przyjaciołom w startach wyborczych z lokalnych komitetów, i często barierą nie do przejścia okazywało się zebranie 5%. Pomimo uzyskania rewelacyjnych wyników przez kandydata komitet przepadał. Inicjatywa WWS daje pod tym względem szanse walki z partyjnymi "ustawkami" na listach. Ludzie startujący z WWS nie muszą się obawiać jak zostaną potraktowani w "strukturach lokalnych" po wyborach...

GŁOSUJCIE NA LUDZI, NIE NA NUMERY NA LISTACH
              • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 10:12
                ...masz racje, ale niestety towarzystwo, ktore przypadlo Ci w udziale, niestety dyskwalifikuje IMHO ;)

Na pewno zaglosuje na czlowieka, niestety, nie bedzie z WWS.

Wawerka
                • czarny-azorro Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 11:08
                  WWS............... ciekawa grupa
                  jeszcze w czwartek 26 września 2014 ta grupa ludzi tworzyła zupełnie inny wawerski Komitet Wyborczy, niezależny, zarejestrowany od miesiąca w Państwowej Komisji Wyborczej a już w poniedziałek 29 września 2014 nagle stali się "wyznawcami" organizacji stworzonej przez Pana Guziała.
                  Z dnia na dzień stali się "niezależni inaczej" a WWS, który dotąd w Wawrze zupełnie nie działał nagle zdobył Komitet Wyborczy i tylu "niezależnych" kandydatów.

Warto dodać, że kilka osób jednak oparło się pokusie takiej niezależności i wycofało z kandydowania.

Niezależność to pojęcie dla wielu chyba jednak jeszcze nieznane i nierozumiane .............

• oksytocyna3 a propos Guziała 21.10.14, 11:30
                    co on dobrego zrobił dla Ursynowa?
                    Nie sądzę, żeby zrobił coś pożytecznego dla Warszawy. Zwykły karierowicz
                    • czarny-azorro Re: a propos Guziała i wawerskich niezależnych KW 21.10.14, 12:25
                      To nie jest dobre pytanie - szczególnie skierowane do mieszkanców Wawra, którzy tyle wiedza o problemach Ursynowa ile ursynowiacy o problemach Wawra. Czyli nic.

Pan Piotr Guział na pewno pokazał charakter przeciwstawiając się Prezydent Warszawy, która tępiła go jak mogła tylko dlatego, że został Burmistrzem Ursynowa jako kandydat niezależny.
                      Pamiętamy, jak Prezydent Warszawy odmawiała mu pełnomocnictwa do kierowania Dzielnicą. Stawianie pytania - co zrobił dobrego dla Ursynowa - pozostawmy mieszkańcom Ursynowa.

Zorganizowanie Referendum przeciw Prezydent Gronkiewicz Waltz było sukcesem i pokazało, że wielu mieszkańców widzi jednak zależność złego zarządzania Dzielnicą i sposobu sprawowania prezydentury Warszawy.
                      Zależność ta jest oczywista.

Wróćmy do spraw Wawra. Mamy Burmistrzów aroganckich, nie przestrzegających prawa, którzy od czasów rządów PO zbudowali w Urzędach bastion nieprzyjaznych mieszkańcom urzędników wykonujących bez szemrania wszelkie ich polecenia.
                      Zgromadzenie takiej ekipy wymaga czasu - należy usunąć wszystkich, którzy starają się być profesjonalni i działać zgodnie z prawem i dla dobra mieszkańców a pozyskać takich, dla których prawo nic nie znaczy a służbę publiczna rozumieją jako służbę Burmistrzowi.
                      Kolejne nieczyste sprawy wyciągane na światło dzienne - zgrabnie potem rozmyte przez usłużne tzw. kontrole ratusza - pokazały pole bezkarności.
                      Ten "negatywny dobór" kadr to nie wynalazek PO . Stosowali go rządzący od zawsze, przeważnie Ci, których czasy nie wspominamy dobrze, czasy wodzów-przestępców a na pewno był domeną komunizmu.

Rozbicie tego układu poprzez wprowadzenie jak największej liczby radnych niezależnych jest wyzwaniem, które muszą podjąć mieszkańcy.
                      Wawer w Referendum zachował się znakomicie - teraz jednak pora na wybory.

Mój poważny niepokój budzą jednak "niezależne Komitety Wyborcze" pełne byłych burmistrzów, radnych oraz niezależnych kandydatów, którzy z dnia na dzień zmieniają Komitety Wyborcze w poszukiwaniu tego najbardziej ...... zależnego .

• wladimir80 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 12:15
                    Szczerze powiedziawszy, nie czuje jakoś za sobą ducha Pana Guziała, jak również nie jestem niczyim "wyznawcą". WWS udostępnił mi swoją listę, bo żadna partia nie wpuści ludzi takich jak ja w swoje "kolesiowskie" szeregi.
                    Problem w Polsce polega właśnie na tym, że jedynymi którzy jednoczą się przy wyborach są partie polityczne. Komitety społeczne zwykle dzielą się na dziesiątki grupek, które z partiami nie mają realnych szans. WWS ma łączyć, a nie dzielić zwolenników samorządności. Proponuje się nad tym zastanowić...

ps. Ci którzy ten komitet opuścili, zasilili w większości inne listy - są przez to bardziej "niezależni" ???

• oksytocyna3 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 14:00
                      Wawerka wyżej wspomniała Guziała, stąd moja dygresja.
                      A pracuję z ludźmi, którzy mieszkają na Ursynowie i jakoś nie mogą "doliczyć się" zasług Guziała.
                      • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 14:09
                        ...bo tak bywa, HGW przegerywa zawsze w Wawrze, podobnie bedzie z p. Guzialem na Ursynowie.

Wawerka
                    • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 21.10.14, 14:08
                      wladimir80 napisał(a):

> Szczerze powiedziawszy, nie czuje jakoś za sobą ducha Pana Guziała, jak również
                      > nie jestem niczyim "wyznawcą". WWS udostępnił mi swoją listę, bo żadna partia
                      > nie wpuści ludzi takich jak ja w swoje "kolesiowskie" szeregi.
                      > Problem w Polsce polega właśnie na tym, że jedynymi którzy jednoczą się przy wy
                      > borach są partie polityczne. Komitety społeczne zwykle dzielą się na dziesiątki
                      > grupek, które z partiami nie mają realnych szans. WWS ma łączyć, a nie dzielić
                      > zwolenników samorządności. Proponuje się nad tym zastanowić...
                      >
                      > ps. Ci którzy ten komitet opuścili, zasilili w większości inne listy - są przez
                      > to bardziej "niezależni" ???
                      >
                      A kto Ci bronil, zalozyc komitet? To nie jest niemozliwe, zgromadzic wokol siebie osoby wartosciowe, chetne do pracy na rzecz lokalnej spolecznosci.

Faktycznie WWS laczy, glownie renegatow, sorry ala taka jest prawda.

Male lokalne maja szanse, ale to wymaga pracy. Bylo kiedy Forum Samorzadowe, niewielki liczebnie Komitet, ale skuteczny...

Wawerka
                      • wladimir80 Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 03.11.14, 22:31
                        Był również kiedyś komitet wyborczy w całości złożony z bezpartyjnych i niezależnych ludzi z Radości. Przepadł niestety, bo mimo iż kandydaci otrzymali dużo głosów, wystawił listę tylko w jednym okręgu. Ordynacja jest jaka jest, nie rozumiem tylko co ludzie mają za problem z zestawieniem na listach. W wyborach do rady dzielnicy głosujecie na MNIE, nie na listę, nie na przewodniczącego czy wodza...

Najsmutniejsze jest to, że w wątku takim jak ten uczestniczy tyle ludzi... Jak myślicie o czym to świadczy?
                        • w_v_w Re: Kto wie, gdzie są listy kandydatów na radnych 04.11.14, 07:06
                          ...masz na mysli liste mlodych Mieszkancow?

Moim zdaniem, troszke za slabo popracowali:(

Wawerka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka