Dodaj do ulubionych

To jakas paranoja czy znajomosci?

29.01.15, 02:17
ZTM ma zamiar postawic swiatla na Partiotow przy piechurow na przejsciu przy prywatnej szkole podstawowej. Ale to jedno z najmniej uczeszczanych przejsc!! Dlaczego nie ma pieniedzy by postawic swiatla przy Sp 218 czy Alpejskiej na Kajki czy przy uczeszczanym przejsciu na Patriotow przy PKP Anin , a stawia sie je wlasnie tam??? To po prostu brzydko pachnie i tyle.
Obserwuj wątek
  • gazeta-za-10 Re: To jakas paranoja czy znajomosci? 29.01.15, 08:50
   Nie dokuczaj "zaradnym".
   Dla podniesienia bezpieczeństwa ZTM powinien się jeszcze postarać o kładkę nad torami dla tych ludzików, co podwożąc gamoni do tej szkoły parkują za torami na wąziutkim zanikającym poboczu Szpotańskiego i przełażą z gamoniami przez tory SKM.
   Cały ten owczy pęd do wiedzy niemalże widać z okien komisariatu, ale co tam ... zgłoszenia nie było ... a i w razie czego trupiarnia obok.
   • miedzylesianin1 Re: To jakas paranoja czy znajomosci? 29.01.15, 12:54
    Jęli to prawda, to totalna porażka będzie. Nie dość, że rodzice blokują mrówczą w skuteczny sposób, to teraz jeszcze światła? Korek czasem jest od Radomszczańskiej, aż do Piechurów. Wjeżdżają i wyjeżdżają z pseudo parkingu i blokują ruch. Czasem ponad 3 minuty to trwa. A teraz jeszcze światła? Co to prywatna droga? A może ktoś CBŚ powinien zainteresować się tymi światłami? Kto wziął w łapę za wydanie zgody na taka inwestycję? Przy Bajkowej nie postawią świateł? Tam 3 razy więcej uczęszcza dzieci.
    Skąd masz taką informację, że będą tam światła?
      • fatboy-slim Re: To jakas paranoja czy znajomosci? 30.01.15, 07:37
       W ostatnich statystykach najbardziej wypadkowych ulic Patriotów znalazła się w zestawieniu z 3 śmiertelnymi ofiarami. Poprawa bezpieczeństwa przez sygnalizację to na pewno dobry kierunek. Światła nie muszą być uciążliwe, jeżeli będą inteligentne (zmiana jedynie na włącznik przy przejściu).
        • miedzylesianin1 Re: To jakas paranoja czy znajomosci? 08.02.15, 12:21
         To jednak znajomości. Oto cytat z zw.com.pl:
         "Światła będą też przy ul. Patriotów 347 obok Szkole Podstawowej - kilka lat temu wybudowany został tam azyl i doświetlone przejście dla pieszych, które wytyczono między przystankami autobusowymi. „Dzieci skarżyły się jednak na nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, nauczyciele zaś podkreślali, że dzieci często wbiegały na przejście za nadjeżdżającym autobusem. Dodatkowym powodem była również prędkość rozwijana przez kierowców, mimo dobrze oznakowanego przejścia z podkreśleniem sąsiedztwa szkoły" – opisują przyczynę ustawienia tam świateł pracownicy ZDM."

         Bzdura totalna - 99% dzieci jest przywożona i odwożona samochodami. To właśnie rodzice (kierowcy) tych dzieci powodują zagrożenie, bo wymuszają pierwszeństwo i łamią przepisy drogowe. Oto przykład nagminnego łamania przepisów pod okiem policji. Patriotów kierunek "na Warszawę", po dojechaniu do rzeczonego azylu kierowcy skręcają pod szkołę tuż za azylem. Problem polega na tym, że za azylem jest tzw. strefa wyłączona z ruch (poprzeczne podwójne pasy). Skręt może nastąpić dopiero pod dom pogrzebowy, ale kierowcy mają to w d..ie, przecież on wiezie dziecko do szkoły, za którą płaci ponad 1500 zeta, to ma prawo, prawda? Przecież nie będzie robił nawrotki na rondzie w Aninie - tak robią tylko frajerzy i biedota. 90% kierowców przywożących dzieci ul. Patriotów od strony Otwockiej łamie ten przepis. Jednego obtrąbiłem, to był zdziwiony robaczek. Może właśnie tu postawić policjantów z bloczkiem mandatowym - bedzie kasa na 100%

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka