Dodaj do ulubionych

wyjazd do izraela

03.02.11, 11:21
Witam serdecznie,
Chciałabym pojechać do Izraela, ale nie chcę korzystać z ofert biur podróży, które oferują albo wycieczki objazdowe (7 dni i więcej), które również są atrakcyjne, albo miejsca w ekskluzywnych hotelach kilku gwiazdkowych.
Przyznam też że mam ochotę sama zwiedzić Izrael, niż biegać za przewodnikiem w dosyć szybkim tempie :) Mi bardziej zależy na kontakcie z ludźmi, spędzaniu czasu tam gdzie chce.

Przeszukałam internet i nie znalazłam oferty która zaspokoiłaby moje potrzeby. Może macie jakieś namiary na biuro, które organizuje wyjazdy, gdzie zakwaterowanie nie jest w ekskluzywnym hotelu, tylko raczej wśród ludzi i nie jest to wycieczka objazdowa:) Chyba że taka opcja mozliwa jest tylko wtedy jeżeli jadę tam na własną ręke, czego chciałabym uniknąć:)

pozdrawiam
blackcarolline

Obserwuj wątek
    • maadzik3 Re: wyjazd do izraela 03.02.11, 15:01
      Sa ekskluzywne male biura przygotowujace wyjazdy pod klienta - ale to kosztuje sporo (i nie wiem kto w Polsce to robi, moze zapytaj w logosie, ale nie mam pojecia). Jezeli nie odpowiada Ci oferta biur podrozy to pozostaje albo zaplacic tego typu posrednikowi ktory Ci sciagnie z glowy klopoty organizacyjne ale skasuje adekwatnie albo jednak jechac samemu.
      Osobiscie preferuje zupelnie indywidualne wyjazdy (w tym roku cala rodzina spedzilismy 3 tygodnie w Izraelu na wlasna lapke), ale po raz pierwszy w Izraelu bylam z grupa (fakt, w duzej mierze znana mi a nie przypadkowa) i tez bylo wspaniale. Program moze sztampowy (ale bogaty), za to przewodniczka fenomenalna (do dzis nie moge sie jej dosc nachwalic i jej podziekowac wystarczajaco). Wiec bylam i tak i tak i oba wyjazdy byly naprawde udane. W Izraelu jestem zakochana i mam nadzieje jeszcze tam wrocic.
    • jeriomina Re: wyjazd do izraela 03.02.11, 23:54
      Może po prostu chcesz namiar na hostel jakiś?
      Old Jaffa Hostel w Tel Awiwie jest spoko i stamtąd można zwiedzać Izrael na własną rękę. Połączenia są dobre, autobus jedzie szybko.
    • zstrucki Re: wyjazd do izraela 08.02.11, 09:19
      W zasadzie, jeżeli nie chcesz jechać z wycieczką, to po co ci biuro? Ustalasz, ile czasu chcesz spędzić, w jakim warunkach mieszkać, na tej podstawie zbierasz pieniądze i kupujesz bilet. A potem robisz co chcesz. Jeżeli chcesz, żeby biuro zorganizowało taki wyjazd, licz się z bardzo dużymi kosztami.
      W Izraelu jest sporo hosteli, niestety, jak na standardy polskie raczej drogich (tj. wspomniany hostel w stare Jaffie kosztuje ok. 60 zł za miejsce w pokoju wieloosobowym, nieco tańsze są hostele arabskie w Jerozolimie, czy Nazarecie). Jeżeli chcesz podróżować z namiotem, to jeszcze możesz mieć dodatkowe oszczędności. Możesz też spróbować zaczepić się na parę dni w jakimś miejscu jako wolontariusz.
      Przemieszczać się można przy pomocy autobusów. Ich sieć jest ogromna i jeżdżą bardzo często. Kolej raczej jako dodatek, warto przejechać się piękną linią z Tel Awiwu do Jerozolimy.
      Moim zdaniem, jeżeli tylko ma się możliwość pojechania do Izraela indywidualnie należy to zrobić!
      Jeżeli potrzebujesz informacji i wskazówek, służę, nieco orientuję się w Izraelu.
      • meg-an44 Re: wyjazd do izraela 15.06.11, 08:33
        Witam,,
        Korzystajac z okazji ,że wiesz jak poruszac sie po Izraelu mam prośbe o informacje jak bezpiecznie dojechac.Będąc z biurem podrózy na lotnisku jako osoba samotna wypytywano mnie szczegółowo o wszystko i juz muslalm że nie dadza mi pozwolenia jak to jest z tym wjazdem. Co potrzebuje ,żeby podrózowac samodzielnie jako osoba indywidualna po Izraelu.?
        pozdrawiam
        • piootr3 Re: wyjazd do izraela 15.06.11, 13:21
          Byleś nie miała pieczątki Iranu czy Syrii w paszporcie. Bardziej będą wypytywać, kiedy będziesz wyjeżdżać.
          Jeżeli masz nielubiane przez nich pieczątki, to zawczasu wymień paszport.
          Niestety po powrocie również będziesz musiała to zrobić, jeżeli chcesz jeździć do krajów arabskich.
        • szuchernypacykarz Re: wyjazd do izraela 30.06.11, 02:19
          Tak naprawdę lepiej nie mieć żadnej arabskiej pieczątki (wyjątkami są tu Egipt i Jordania)
          Co do wypytywania- ja jako osoba samotna, nie miałam jakiegoś szczególnego problemu z wjazdem do IL, ale z wyjazdem, jak już ktoś napisał nie było tak różowo, bo dostałam niechlubną 5., ech. ;)
          Ale prawdę mówiąc nie ma się czego bać- takie wywiady mają na celu zapewnić Tobie i innym bezpieczeństwo, trwają długo, ale nie jest to coś czego nie da się przeżyć.
          Po prostu nie spuszczaj bagażu z oczu i nie kituj w odpowiedziach, bo po kilka razy zostanie zadane Ci to samo pytanie w innej formie, więc jeśli zaczniesz się plątać w odpowiedziach to będzie tylko gorzej.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka