Dodaj do ulubionych

Jerozolima z plecakiem.

07.03.12, 17:49
Jesienią zamierzam odwiedzić Jerozolimę, miasto i najbliższą okolicę z plecakiem, przewodnikiem i mapą. Najbardziej interesowałaby mnie wersja przelot plus hotel. Czy znacie organizatora np. biuro podróży z taką ofertą. Każdą informację i uwagę przyjmę z wdzięcznością.
Plecakowiec.
Obserwuj wątek
      • 1kkk Re: Jerozolima z plecakiem. 08.03.12, 20:05
        Powód jest jeden, cena. Przelot i dwutygodniowy pobyt np. w hostelu jest zwykle droższy niż taka sama usługa przez biuro (przerabiałem to w Turcji, Egipcie, Maroku). Ale jeśli się mylę proszę o sprostowanie lub konstruktywną propozycję (np. jak inaczej). Dziękuję i pozdrawiam.
        • zstrucki Re: Jerozolima z plecakiem. 09.03.12, 13:14
          Nie do końca wierzę, że z biurem (czyli ponosząc koszty czyjejś pracy) można uzyskać taki wyjazd taniej, przy okazji - traci się satysfakcję, przynajmniej moim zdaniem. Hostele w Jerozolimie kosztują od 40 szekli (~35 zł) w górę, bilet bezpośredni poza sezonem możesz mieć za około 1300 zł (albo i mniej). Warto spróbować! Jaki planujesz budżet na taki wyjazd?
    • 1kkk Re: Jerozolima z plecakiem. 10.03.12, 17:55
      Przelot w obie strony rzeczywiście mniej więcej w cenie jak podajesz ale 2* hotel na 14 dni od połowy października to już wydatek nie mniejszy niż 1000$. Do tego wstępy, jedzenie, przejazdy itp. robi się okrągła sumka. Biuro oferuje całość w cenie na pewno nie wyższej (7+7). Chyba że jako znawca tematu znasz inne możliwości i zechciałbyś się nimi podzielić. Całkowicie zgadzam się natomiast z satysfakcją o której piszesz. Pozdrawiam.
      • deoand Re: Jerozolima z plecakiem. 11.03.12, 00:16
        4000 za sam przelot i hotel dwu gwiazdkowy na dwa tygodnie w samym tylko Izraelu to wyscie chyba oszaleli - za 3300 miałem wypoczynek w Sharmie w hotelu 4 gwiazdkowym i do tego zwiedzanie i Izraela i Jordanii .... Trzeba być naprawde nawiedzonym aby samodzielnie zwiedzać za 4000 = jedzenie zamiast to samo za 3000 zrobić z biurem . Chyba , że cos policzyliscie nie tak .
      • zstrucki Re: Jerozolima z plecakiem. 12.03.12, 14:26
        Jeżeli hotel, to pewnie rzeczywiście tyle, choć to jak dla mnie kupa pieniędzy. Myślę, że znacznie przepłacisz. Może jednak interesuje Cię jakiś hostel? W tych kategoriach mogę coś doradzić, spędziłem w Izraelu parę miesięcy.
    • maadzik3 Re: Jerozolima z plecakiem. 01.04.12, 12:13
      Polecam samodzielne szukanie noclegów, wychodzi taniej. Uwaga: noclegi w Jerozolimie trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem! Jeśli zamierzasz być tam w czasie Rosz Haszana, Yom Kippur czy Sukkot (wszystkie przypadają na jesień) rezerwuj JUŻ i pamiętaj że ceny będą wyższe

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka